Krevní imunoglobulíny - máte s tím někdo zkušenost?

coralin
6. lis 2012

Ahoj, prosím o informaci, zda máte někdo zkušenost s injekcema z krevních imunoglobulínů nebo kapaček? Předem díky Coralin

terez80
10. lis 2012

Ahoj moje setřenice se tím léčila, hodně potrácela a poradily ji, že má zkusit imunoglobuliny. Užívala myslím před otěhotněním a pak až otěhotněla tak dostávala další. Nevím co by jsi potřebovala přesně vědět, kdyžtak bych ti to zjistila.

coralin
autor
7. únor 2013

@terez80 Ahoj Terko,
já se jich docela bojím, vzhledem k tomu, že je to z krve cizích lidí. Mohla by ses jí prosím zeptat zda zkoušela i prednison? A jak jí léčba po těch imunoglobulínech zabírala? Zda měla také vysoké obranné látky(což asi ano, když potrácela) a jak na léčbu reagovala? Předem moc děkuji za radu a pomoc.

terez80
14. únor 2013

Ahoj, užívala i prednison a nic a až dostávala ty imunoglobuliny a s tím otěhotněla a donosila, reagovala v pohodě neboj, není to nic drastického říkala

kockacz
16. únor 2013

@coralin ahoj, taky mam par potratu v hodne ranem stadiu za sebou ☹ moje telo bohuzel vytvari vysoke mnozstvi latky, ktera je pro embryo toxicka. je to zalezitost imunity, takze jsem brala ruzny imunomodulacni leky vcetne prednisonu. ten nezabiral vubec, spis jsem pak mela vysledky jeste horsi. pak jsme zkusily imunoglobuliny, ale nitrosvalove (injekce do zadku). lepsi nez prednison, ale stale vysledky spatne. ted uz moje doktorka prisla s imunoglobuliny nitrozilnimi (infuze). Je to serie nekolika infuzi, ale musi se s tim zacit uz pred otehotnenim. Prvni musi byt 3-7 dni pred pocetim, takze kvuli tomu planujeme tento cyklus IUI, aby se vsechno podchytilo a podalo ve spravny cas. Ted cekam na MS, pak volam do centra a prelom unor/brezen to zkusime 😝 Snad to vyjde, neni to levna zalezitost. Ty infuze vyjdou na cca 20tisic, ale nam prekvapive pojistovna uhradi 🙂

kockacz
16. únor 2013

@coralin clovek do sebe cpe tolik leku a ruznych latek..nezbyva nez verit, ze ta krev byla ok 😉

coralin
autor
17. únor 2013

věřit je důležité🙂 to musíme každopádně, nicméně se stal zázrak, a výsledky mi klesly, takže asi nebudu muset imunoglobulíny vůbec řešit...ale ještě budu muset, měsíc, čekat na jedno vyšetření..tak doufám, že to zase nevylítne nahoru. jednou je to tak, a pak zase tak---ale mám radost, po roce intenzivní léčby je to malý zázrak

coralin
autor
17. únor 2013

@kockacz
Ahojky, to jsi mě překvapila, že to taky někdo řeší a nejsem v tom jen já. Moc děkuji za informaci a reakci. Přeju ti aby ti to vyšlo. Já se měla právě rozhodnout, zda jít do injekcí nebo do kapaček a moc se mi do těch kapaček nechtělo. Tak jsem ráda, že mám informaci, že zabírají líp než ty injekce. Já už totiž zkusila taky všechno možný a prednison mi nezabírá. Naopak mám po něm horší výsledky a ještě šílený stavy, který nesnáším.
Nyní mi hodnoty klesly po metylpredu, což je sice také varianta prednisonu, ale je trošičku nižší.
Po roce je to super zpráva, jenže teď čekáme ještě na jedno vyšetření s manželem, a to bude až za měsíc a pak budu čekat na MS a následně volat do Caru, i když přemýšlím, že do něj na konzultačku zavolám už dřív, nějakou dobu trvá schválení tak abych pak zbytečně nepřišla o čas. Rozhoduju se jestli nemám zkusit minimálku nebo zda jít do posledního IVF. Do jakého Caru chodíš?

kockacz
18. únor 2013

@coralin Diky, uvidime 🙂 Chodime do Gennetu v Liberci.

coralin
autor
20. únor 2013

kockacz A na kolikátej pokus jdeš?