Na tolik vás vyšlo léčení v CAR, a za jaké zákroky?

chersi
30. lis 2010

Zdravím Vás spolubojovnice,
tak už jsme se po roce a půl snažení dostali do stádia kdy mám v ruce žádanku do CAR. Vybrali jsme ssi Pražský motol, kvůli referenčím a i kvůli vzdálenosti. Bojím se i první návštěvy a financí :( Proto se Vás chci zeptat jak návštěvy probíhají a kolik Vás Váš brouček stál?

Díky Veronika

vodni
30. lis 2010

Ahoj, první návštěva je asi ve všech centrech podobná - probrání anamnézy, vašeho snažení, navržení možností, a taky základní vyšetření (u tebe ultrazvuk, u parnera spermiogram, u obou partnerů hormonální vyšetření).
Pokud chceš vědět, jak ten proces probíhá dál, mrkni na fotoblog naší diskuzní skupiny: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno/ . Je tam i ceník zákroků, které nehradí zdravotní pojišťovny, a pokud jde o cenu, tak se myslím asi v centrech ty zákroky zase tak moc neliší.
To, nakolik tě to celé vyjde ale taky záleží na tom, jaké dávky léků budeš potřebovat. Já je třeba potřebuji vyšší, takže se nevejdu do limitu, který proplácí pojišťovna, takže mě vždy přijde jeden pokus celkem na cca 30tis., včetně nadstandardních zákroků (protože třeba bez ICSI bychom se neobešli).
Hodně sil a co nejdřív // 😉

ivarei
30. lis 2010

Zdravím, my při první návštěvě neplatili nic, jediné, co jsme pak platili bylo IVF - léky cca 4000,- a prodloužená kultivace 2500,-, nic dalšího (Gennet).

sarusinka
10. pro 2010

Ahojky, my doplaceli ICSI 6000,- a 5500,- za Fostimon, protoze jsem blbe reagovala, tak jsem pichala 17 dní. A potom doplatek za Crione gel a tak. Ale neni to nic strašnýho. Jsme u Apolináře.

karotky
10. pro 2010

Ahojky!
Tak za snažení o Adámka bez IVF(to nám předběžně vypočítali na 22 000kč/pokus)jsme zaplatili(4krát IUI-2000kč,1krát laparoskopie-360kč,vitamíny pro manžela cca 500kč,clomhexal cca 300kč)......3160kč. 😉

marinka
10. pro 2010

Ahojky, my jsme podstoupili IVF+ICSI v roce 2007 ve Zlíně a stálo nás to komplet všechno s lékama cca 24 000 Kč 😅
Naštěstí se povedlo napoprvé 😉
Jinak za konzultace se neplatí, až za ty léčebné úkony a léky.

vlckulka
10. pro 2010

Ahoj, tak my jsme v Gennetu podstoupili IVF + ICSI a stálo nás to 7.000,- Kč za to ICSI, za léky jsme nedopláceli nic (měla jsem Merional + Orgalutran), prodlouženou kultivaci jsme neměli, ani mrazáčky.

lukza
10. pro 2010

Ahojky ono se nedá říct co to bude stát zaleží co je za problém a za co se platí, my v brně unika daly za 1IVF 34000,-

evatk
10. pro 2010

teoreticky nemusíte doplácet nic, prakticky - pro zvýšení šance - až několik desítek tisíc za nadstandartní metody, postupy...a taky pokud má manžel špatný spermiogram, platí se za icsi cca 8000,-, potom taky za účinnější léky, které nepokryje pojištění - u nás 4500,-, ale pokud se rozhodnou lékaři po kontrolách růstu folikulů, že by ti dávky radši zvedli, můžes platit ještě víc
pak se platí za ambul. narkózu cca 500,-
ty nadstandartní metody jsou třeba asistovaný hatching 3000,-, prodloužená kultivace 6000,- - nás se ovšem nikdo ani neptal, zda je chceme, jen nám bylo sděleno kolik stojí, ale i kdyby se zeptali, samozřejmě bychom na ně kývli... taky s námi nikdo neřešil, zda si přejeme léky, které pojišťovna pokryje nebo zda souhlasíme s těmi dražšími
no a taky záleží na tom, zda zbydou embrya na příp. zamražení, tam je jednorázový poplatek 4000,-, pak každý rok 1000,-

nás komplet druhé ivf bez icsi, s as.h., p.k. a zamražením stálo 18000,-

no a jak teďka vidím např. v ceníku našeho caru (www.crmzlin.cz), mají tam další položku, kultivace embryí do stadia blastocyst (kdy je šance na uchycení největší) a stojí dokonce 9000,-

první návštěva bývá většinou konzultace a pokud je to příhodný den z hlediska tvého cyklu, odeberou ti možná rovnou krev a pokud je to v rozumnou hodinu, možná i partner odevzdá sperma
pokud za sebou ještě nemáš laparoskopii, můžou tě na ni rovnou poslat
jakmile jsou všechny výsledky, může to být 1-2 měsíce (tam počítám i výsledek z laparoskopie), podle výsledků vám navrhnou možné postupy

eustoma
10. pro 2010

@chersi 30 kc/pri navsteve + doplatok za pregnyl (tusim 50kc)/za proceduru. inak sme podstupili IUI, a neuspesne IVF s transferom. nedoplacali sme za hormony, ani za iine lieky. doplacala som iba za pregnyl a za vyvolacky, ked ms nedorazila.

haaninaa
12. pro 2010

Ahojky, mi máme za sebou 4x IUI, 1X IVF, vše bez úspěchu... a vyšlo nás to celkem i s léky a metodami na 30 tisíc Kč...

len
13. pro 2010

4x IUI, 3xIVF, rok stimulace, celkem cca 15 000 (2x doplatek za léky při IVF, 1x ICSI, nějaké drobné doplatky za léky typu Pregnyl, Utrogestan, poplatky v lékárnách a u doktorů), to vše během čtyř let. Apolinář (státní stejně jako Motol).

monterka
13. pro 2010

my byly 2x na IUI a to nás vyšlo na 6900kč a jednou IVF (doplatek za léky, ISCI) a to vyšlo na 16500kč.

alli1
14. pro 2010

Ahoj, tak nás vyšly zatím všecky pokusy na 320 000 kč, až vyřídíme půjčku, čeká nás další IVF s dárkyní jako samoplátci - cca 95000 ☹ . Je to děsné a výsledek v nedohlednu. ☹

bruni
22. pro 2010

Ahoj, nás vyšel první pokus IVF v Pronatalu Praha na asi 17 tis. ale neměli jsme mrazáčky. (léky 5600Kč, ICSI 7500Kč, PK 2500Kč, katetr 500Kč, ambulantní pobyt 2x100Kč za OPU a ET a nějaké drobné za Prednison a Utrogestan).