Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

klara.k
18. kvě 2011

@vered děkuju za informace 🙂 No zahradnice, mě to docela baví, pěstuju jen to co není nijak moc náročné a ten užitek z toho je takový rychlí. Fakt mě baví, když si jdu na zahradu utrhout svoje rajče na snídani a v polívce mi plavou naše bylinky. Ale nepřeháním to. 😀

magieee
18. kvě 2011

Na KET jdu poprvé a doufám,že se to povede. 🙂
Člověk,ale když mu to 2x nevyšlo je trochu nedůvěřivý.
Kolikrát byste do toho holky šli než byste to vzdali?Pokuď byste neměli ani jedno dítě. ☹

pikusa
18. kvě 2011

@magieee šla bych do toho tolikrát,kolik by bylo třeba abych měla mimčo.....

vered
18. kvě 2011

@magieee ahoj, tuto otazku prave resim. IVF tady v Izraeli hradi pojistovna,( doplaci se jen za leky),a to do te doby dokud nemas alespon 2 deti. Ma to sve plus i minus. Muzes donekonecna opakovat IVF pokusy...na druhou stranu....to tak vycerpava a tim ze mas dalsi a dalsi pokusy nevis, kdy s tim prestat. Ja mam ted pred sebou 5.IVF a muzu ti rict, ze citim ,ze vic jak 6.IVF absolvovat urcite nechci. A mozna i tech 5 mi bude stacit. Nevim zatim.....
Ale ty jsem mladounka a mas to teprve pred sebou, urcite to vyjde.
Hodne stasti, pa 🙂

pikusa
18. kvě 2011

@vered ale máš josínka....
jako my ted KET,pokud nevyjde,pauza.......pak možná na podzim a pak se uvidí....
Mám Matese.......ALE-----je to blbý,ale nikdy nevím,co se může stát......vím,nemyslet na to nejhorší,ale víme,jaký je život že....

vered
18. kvě 2011

@pikusa MAM JOSHINKA,ale bohuzel ty sr***y co do sebe pichame taky nic moc. Pokud bych nemela zadne dite tak bych podstupovala dal..ale taky nevim jestli donekonecna.
A kolikrat jsi byla na IVF ty???

pikusa
18. kvě 2011

@vered já je jedna stimulace stopnutá před odběrem vajíček.....a při další mates.......
takže žádná tragedie.....
ono zase tady v čr.je to pak i dost o financích.......... 😖
ted jsem mluvila s paní a ta mi vyprávěla o kamarádce,co byla na IVF 8krát a podařilo se........to jako musí být strašný.....
ale i ty......5 IVF---nápor na nervy,vztah,psychiku.....ale zase.......stojí to za to potom 😵

vered
18. kvě 2011

@pikusa to mas dobry takze vlastne dve ivf a jeste spoustu mrazacku! 🙂 My pri prvnim IVF meli 14 embryii, ale OHSS a vsechny zamrazili, jenze bohuzel udelali chybu pri zamrazovani a o vsech 14 jsme prisli... 😢
Je to napor na nervy a hlavne vztah, ale Joshik za to stal to bezpochyby!

pikusa
18. kvě 2011

@vered jo 2 IVF....ale ta první se do počtu hrazených pojištovnou neočítala....nedošlo k odběru...
a tedachyba při zamrazení.....to je síla vid.....

vered
18. kvě 2011

@pikusa to teda je sila! bohuzel uz mi je nikdo nevrati..... 😢 no nic jdu spinkat, tak pa a dobrou vsem 😵

pikusa
18. kvě 2011

@vered no nevrátí....
dobrou noc

ronecek
19. kvě 2011

@magieee Ahojky, ty brďo, tak Ty jsi cukrářka 🙂 Taky se mi ty věnečky nezdají moc těžké.
Tak to je super, že už jsi začala s práškama. Takže za týden a něco budeš mít bobíšky u sebe 🙂 To je bomba.
Tak to máš fajn, že mimi můžeš i při epilepsii mít. Kamarádka má taky epilepsii. Jednou potratila a dítě jí vůbec nedoporučovali. Ale ona otěhotněla a teď má už krásného zdravého 13ti letého hošana. Akorát řidičák mít nemůže. Ale známý měl taky epilepsii, po několika letech se mu to začalo zlepšovat, že ani záchvaty dlouho neměl, tak mu řidičák povolili 🙂 Sice je to nepříjemná nemoc, ale jsou mnohem mnohem horší 😉

ronecek
19. kvě 2011

@vered Ahoj zlatí, jak se máte? 🙂 My včera byli u kamarádky. Děcka si pěkně pořádily, že Domík dneska spal až do půl osmé a teď po obědě řekl, že už chce jít spinkat. Kdybys viděla, co prováděli 🙂 Dělali blbinky blbinky, řádili a najednou bylo ticho. Nějak se nám to nezdálo, tak jsme se šli podívat co se děje a oni polštář s peřinou na zemi a oba vyslečení a skákali z postele do peřiny 😀 😀 😀 My jsme se nemohli udržet smíchy a oni jak nás viděli taky 🙂 🙂 🙂
Za chvilku jdu druhé kamarádce na návštěvu. Bydlí tady kousíček od nás a zítra další kamarádka má narozeniny, tak jdeme s holkama asi k ní. V sobotu přijedou zase naši a budeme grilovat, tak nestíhám skoro ani uklízet.
Počasí je tady nádherné. Teploučko, sluníčko. Už by to takhle mohlo vydržet celé léto.
Jinak je mi celkem fajn. Nevolnosti už nejsou tak hrozné. Akorát ta únava a ospalost 😔 Raději nic moc nedělám, aby se mi zase nerozjelo krvácení nebo špinění.
Na kontrolu už se moc těším. Teď si ještě budu muset zajet pro léky. Doktor mi může napsat jen tři krabičky utroše, tak mi po víkendu zase dojde. Po kontrole už je snad budu podle rozpisu z kliniky pomalu vysazovat.
Domík teď chytil zase nějaké kousací období. Měl to už jak byl menší, pak byl chvíli klid a teď začal znovu.
A jak se máte vy? Co provádíte? A co byteček? Už ho máte podle vašich představ? 🙂 Já jsem včera ještě trošku přebírala Domíkovy věci a dělala s věcma pořádek v pokojíku. Ať vím, co schovat pro mimi a co bude prcek ještě nosit.
Mějte se krásně a posíláme vám pusilinky 😵 😵 😵 Papa a pozdravuj Joshika od Domíka 🙂

vered
19. kvě 2011

@ronecek ahoj ronecku, diky za psanicko, to je prima ze mate hezke pocasicko a ze si to uzivate. Taky ze presly nevolnosti je moc dobre😉
Tak Domicek se takhle vyradil, ty deti sou tak uzasny a bezprostredni,vid, Joshik se taky rad svlika 🙂
Ted uz take spinka. Rano ho mela babicka a ja jela do mesta, mela jsem spicha s kamaradkou s kterou jsem se tu seznamila pred 4 lety, je to zlaticko a slovenka. Ma take izraelskeho pritele. Tak sme spolu daly kaficko a popovidaly trosku se courly po kramcich a bylo to prima 🙂
Kolem pul druhe sem prijela domu a nakrmila to moje zvire maly a ted sme jeste cetli pohadky a sel spinkat.
Vcera mi psala maminka sms ze je v nemocnici, nabeh na infarkt, tak mam o ni velikej strach,chci ji ted zavolat ze skypu na mobil.
Ma strasne moc prace a starosti a takhle to dopada.....uz abych tam byla a trochu ji pomohla.
Akorat mi pise pres skype ta moje kamaradka co me tak rozhodila tou kyretazi, ze jestli dobre pocita tak je dnes 6tt+6. Ta se ma!
Vlastne pokazde kdyz se nechranili hned do toho vlitli.Ma to nekdo stesti... 😉)

Zjistovala jsem neco o nativnim IVF v CR. Myslela jsem ze bych to zkusila, ale dnes mi psali z gennetu a pry tech 10tisic za nativ je bez ICSI, za to se pry doplaci 7000Kc to uz je docela velika castka...tak nevim. Jinak sem jim psala kolik mi je a jestli je to pro mne vhodny a pry jo, ale ty sance nevim jestli jsou vysoke, neb vraci jen jedno vajicko, a to pokud se oplodni....je to risk!!!! Za tech 10 bych do toho asi sla...
Jinak byt uz je prestavenej, zvykame si ted spat ve vedlejsim pokojicku, mame konecne misto pro sebe, neb joshik spinka ve svy posteli ale prilepeny na nasi😉jinak mi ted skoro kazdou noc rekne o curani tak mam radost, je to sikulka.
Zlati, tak si hezky uzivejte u kamaradky a ja jdu taky neco delat.
Posilame pozdravy a pusinky k tomu!!!!!papapapapap
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

amalka_78
19. kvě 2011

Ahoj holky,
dlouho jsem se neozvala, před měsícem mi umřela maminka, byl to pro mě hrozný šok, ona před tím vůbec nebyla nemocná. Jenom měla jeden den chřipku a druhý den nám umřela. Celý volný čas jsem teď věnovala tátovi, ale už bych se pomalu ráda začala vracet do normálního života i k vám na koníka 🙂

Pořád jsem v obraze, neměla jsem sílu psát, ale občas si před spaním počtu, aby mi něco neuteklo 🙂

Minulý týden jsem byla na UTZ, ani jsem nevěděla, jestli ketík teď vůbec chci, nebo jestli ho mám odložit o měsíc a nakonec se ukázalo, že nemám ani folikul, ani sliznici ... doktor říkal, že při tom všem stresu by mi ketík teď nedoporučil, tak se to nakonec rozhodlo beze mě 😉 A JDU DO TOHO V ČERVNU 😉

@vered Veredko, jsem moc ráda, že po všem tom trápení nevěšíš hlavu a jdeš do dalšího IVF, mrzelo by mě, kdybys to vzdala 🙂

@ronecek Ronečku, tak jak to s těmi Tvými bobánky vlastně je? Nejdřív jsem četla, že budou dvojčátka, potom, že jen jeden bobánek a teď si vůbec nejsem jistá ke kolika mám gratulovat? 🙂 🙂 🙂

magieee
19. kvě 2011

@vered Ahojky!Mladá možná jsem,ale už sme do toho dali 55tis. , protože chodím na ICSI a pro jistotu sme si nechali u toho dělat i AH .Ze dvou pokusů ani jeden úspěch a 3 mražený a to jak sem slyšela není jistota zda se budou dát použít. ☹
Pak už nám zbývá jeden pokus,který z části hradí pojišťovna a z toho popř. nějaké mražené a pak už si to prý budem muset hradit celé sami a ty léky co mi psali prý vyjdou na 40 tis. a to nepočítám ten zbytek k tomu,protože člověk využije vše aby tomu pomohl.Na to nevím jestli bysme měli.
Teď nás to vyjde i s AH zhruba na 10 tis.
Já z toho mám pěkný nervy a kdyby to nevyšlo,tak bych se asi sesypala.Skrz tu moji EPilepsii nevím jak dlouho by to má psychika vydržela a konto taky asi ne.Dělám prodavačku a manžel dělá na CNC strojích a vyrábí se tam motory atd.Ani jeden nejsme nějak super vydělávající. 😒
Já se Teď jen modlím aby to vyšlo,ale aji se bojím.Manžel by to asi psychicky taky moc nezvládl

magieee
19. kvě 2011

@ronecek Jo není to žádný med,ale já dostávám záchvaty ty silné jen v noci a taky jen po strašně dlouhé době,ale teď to vypětí a únava z práce,tak je to horší.Lékařka mi před 3 roky změnila léky abych mohla mít miminko a nemělo to na něj nějaký velký vliv.Každopádně musím brát alespoň 200mg za den.
Už se moc těším,že si budu moct říct sem těhotná a jestli to vydrží tak budu jásat jako blázen!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

vered
19. kvě 2011

@amalka_78 Mila Amalko, to je mi strasne moc lito s Tvoji maminkou 😢 to opravdu musis prozivat strasne tezke obdobi. Drz se zlaticko.
Moje maminka je od vcera v nemocnici a ja tu bulela cely vecer, kdyby se stalo neco horsiho, asi bych to neprezila ☹
Je to zvlastni, ale zrovna predevcirem jsem na Tebe nejak myslela, rikala jsem si ze jsi se dlouho neozvala.
No mne ceka dalsi IVFko asi uz koncem pristiho tydne, uvidime jak to dostanu a zacnu.
A Ty jdes do toho v cervnu, tak to do toho jdeme spolu vid??? 🙂
Snad budeme mit stesti. 😉
A co tanec?? Kdy budete pod Sedlem? 🙂 Ze bych se prisla podivat?
Opatruj se,posilame ti s joshikem velike obejmuti a pusinky!papa 😵 😵 😵 😵

ronecek
19. kvě 2011

@vered Ahoj zlatí, je mi moc líto, že máš maminku v nemocnici a že nemůžeš být s ní ☹ Teď se bude muset hodně šetřit. Ona už někdy podobné problémy měla? Volala jsi jí? Jak jí je?
Určitě bude všechno v pořádku. Ale vím jak to bylo u taťky. Doktoři mu pořád říkali, že se musí šetřit, odpočívat a hlavně nedělat žádné těžké práce. Jenže on si stejně nedal říct. Bez práce žít nemohl. Užíval si to.
Ta Tvoje kamarádka se teda má. To má někdo štěstí. My u nás máme taky jednu paní. Je jí 41 a má osm dětí. Vypadá pořád moc dobře, mladě a hlavně je plná energie. Moc jí obdivuju.
A jak ses teda rozhodla na to IVFko? Jak tady čtu, tak to asi necháváš na Izrael, že? 🙂 Moc moc moc Ti potichoučku držím palečky. Tentokrát to prostě musí vyjít. Už teď jsem celá napjatá.
Dneska u kamarádky bylo dobře. Měla tam i svého vnuka. Je mu rok a půl. Náramně si s Domíkem pohráli a Domík tím, že byl prcek menší, tak si k němu ani nedovoloval a spíš nad ním měl takovou ochranou ruku.
Ale zase nechtěl jít domů. Sedl na cestu a plakal. Tak jsem ho chvilku nesla. No snad mi to nic neudělá. Trošku mě pobolívá na levé i pravé straně v podbříšku. Raději jsme si na chvíli lehla. Je to těžké s těma prckama 😠 To je super, že máte byteček přestěhovaný, hotový a Joshik je velký šikula 🙂
Tak ještě rychle napíšu holkám a jdu pomalu spinkat.
Krásnou noc vám přeju a posíláme pusinky 😵 Papa L+D

ronecek
19. kvě 2011

@amalka_78 Ahoj Amálko, je mi maminky hrozně moc líto 😢 Vím jak Ti je. Já prožívala před pár lety to stejné s taťkou. V den, kdy umřel si byl pro novou občanku, vyzvedl vnučku ze školky, udělal večeři a po půlnoci začal shon. Ve čtyři hodiny ráno zemřel. Bylo to šílené. Nevěřila jsem tomu a dlouho jsem se z toho dostávala. Brala jsem i prášky na nervy, protože jsem to nezvládala. Měl nedožitých 56 let. Hrozně se s mamkou těšili, jak si budou za pár let užívat důchodu a hlavně vnoučat. Měl by z Dominička velikou radost ☹
Tatínek z toho musel být určitě moc špatný. Moje mamča to taky hrozně obrečela. S taťkou byli od základní školy, byli dokonce i spolužáci. Ale pak si prostě řekla, že život jde dál.
V červnu na Tebe budu moc myslet, aby vám KETík vyšel. Určitě i tatínka by to moc potěšilo.
S těma bobánkama u mě teda nevím. Byl tam jeden, pak dva a pak zase jen jeden. Rozměry sice dvoje, mamka je přesvědčená, že ten jeden se tam ještě někde schovává. Tak uvidíme. Na kontrolu jedu až v úterý přes příští týden. Měla bych konečně dostat i průkazku.
Celá rodinka se moc opatrujte 🙂

ronecek
19. kvě 2011

@magieee Tak moc bych Ti přála, ať si můžeš konečně říct, že "jsi těhotná". A nejen Ty, ale všechny holčičky tady.
Vypětí a únavu z práce moc dobře znám. A to stání dvanáct hodin na nohách taky. Bylo to příšerné. Už bych se tam nikdy vrátit nechtěla 🙂
Snad se to všechno spraví a budeš v pořádku. A nemohla by jsi nastoupit na nemocenskou o něco dříve? Aby jsi se trošičku dala do pořádku a odpočinula si před KETíkem?
Já byla před druhým IVF taky doma. Moc mi to pomohlo, hlavně psychicky. A taky si myslím, že jsem si trošku dala do pořádku životní rytmus, protože jsem pracovala střídavě i na noční směny ☹ A to těhotenství moc nepomůže.
Tak držím palečky a pěkný večer.

stazina
19. kvě 2011

Ahoj Holčiny, en vá s jdu pozdravit , čtu tady né moc dobré zprávičky, všem vám přeju, aby bylo brzo vše dobré a v pohodě a dařilo se...hodně síly bojovnicím , těhulkám hodně pohody a zdraví!!!!Držte se , kočky...a @kalop....na tebe moc a moc myslím, snda si v pořádku 😔
Holky, do kterýho tématu ještě kalopka chodila, nevíte? A do kterýho Caru?
Mějte se hozky, papa

ronecek
19. kvě 2011

@stazina Ahojky, no to kdybychom o kalopce věděly ☹ Veredíček už zkoušela hledat všude možně a nenašla ☹ Já na ní pořád musím myslet. Snad je v pořádku ☹
A jak se cítíš Ty? Mě občas pěkně potrápí krvácení a špinění. Ale řídím se tím, že mi doktoři řekli, že je to OK a stává se to🙂Koukám, že máš termín 8.11. Prcek je 1.11., to by bylo super, kdyby to vyšlo stejně 😵 Pěkný večer a opatruj se

spunda
20. kvě 2011

@ronecek ahojky no platili jsme ty 4000,- za to že nám jedno embryo zamrazili .Takže pokud to dobře chápu budem platit i za rozmražení a vložení???Chodím k Dr.Machačovi do Olomouce.Měj se hezky a díky za odpověd 🙂

ronecek
20. kvě 2011

@spunda Ahojky, tak jsem se koukala zpětně do papírů 🙂 Za to zamražení jsme platili taky 4000,-. No a teďko jak jsme šli na KET, tak jsme za rozmražení a vložení platili těch 5000,-. Ale jak už jsem psala, kdyby po rozmražení nebylo ani jedno vhodné k zavedení, tak bys neplatila nic. Možná, že v Olomouci budou ceny jiné, ale spíš asi všude stejné 😉 Kdy vás teda KETík čeká? Moc držím palečky. Krásný víkend

pikusa
21. kvě 2011

Ahojík holky....
já to nemám šanci dočíst...tak jen přeju krásný slunečný den 😉

onno
21. kvě 2011

Ahoj já jsem za KeT platila 2000 kč

vered
21. kvě 2011

ahoj holcinky, zdravim vas pri sobote..tady u nas tedy hooodne teple a slunecne, radsi jsem doma v chladku 😉
Koukam kolik penez platite za ta zamrazovani a rozmrazovani, to je opravdu desny....my platime jen za leky..nastesti..jinak bych uz asi byla na mizine..... 😠

vered
21. kvě 2011

@stazina cau staziku,taky moc zdravim, jak rostete 🙂 ?
S tou kalopkou vubec nevime, znam jeji jmeno a prijmeni a kde v Ltm bydli ale presto se mi nepodarilo ji najit ani ve skype ani pres FB. V pratelich ma jen mne a jeste pepecka a xanadu(tataz osoba) jinak nikoho, do jakych foru jeste chodila netusim... ☹
Preju Vam krasnej vikend papapa 😵 😵 😵

vered
21. kvě 2011

@ronecek ahoj zlati, promin vcera jsem to nejak nezvladla.,...tak par radek pri sobotnim dopoledni 🙂
Dekuju za psanicko, Domicek je taky hodne spolecenky vid?? Koukala jsem na fotecky jak skace zlaticko. Ja bych se bala, jen tenhle tyden Joshik spadnul na oblicej 3x...naposledy vcera a opet prokously ret, uz nemuzu...je to s nim neuveritelny.....
Jinak ale v noci ma uz hodne dni suchou plenku , myslim ze se pomalu odstavil.....tak jsem docela rada.
Kluky jsem poslala ven a ja se dala do vareni a uklidu a ted jsem si uvarila kontryhelovy caj a zasedla na MK.
Caje normalne piju bez cukru, ale tenhle mi teda vubec nechutna tak si do nej lzicku cukru dat musim.
Leni ty jsi ho pila pred stimulkou nebo i pri stimulce...a po Ketu take??
Ja ho uz moc nemam, na par hrnku a sehnat se to tu neda, takze piju opravdu jen tak jednou za 2 tydny....ale mozna ho ted dopiju pred tou stimulkou...kdyby to melo pomoc tak proc ne... 🙂
Pak si v CR dokoupim novy. S tim IVF je to tak ,ze podstoupim IVF tady, co bude nechame zamrazit a pojedu asi domu.
No a pokud to pujde a zaridime se tak, ze kdyz budu i ja i J. v lete v Cr tak by sme mohli zkusit i ten nativ.....v CR. Rozjizdim to na vsechny strany 😉 ale zatim nic najisto...
Jenom jsem v Cr odhlasena z pojisteni, ale muzu se opet prihlasit, jenomze po mne na VZP chteji potvrzeni ze jsem pojistena tady, to by nebyl problem, ale chteji to mit prelozene a overene notarem..to je sileny. Premyslim proto ze bych se pojistila jinde, nevis jake pojistovny jsou jeste dobre?? Ten nativ se normalne plati, ale pokud budu pojistena, tak budu mit zadarmo krevni odbery a vstupni prohlidku, ktera jinak stoji asi 26000,- takze by se to docela vyplatilo.
Ja psala do Gennetu a tam to vyjde na tech 17tis. ,koukala jsem i do Iscare a tam je to drazsi, znas jeste nejaka mista s dobrym CAR v Praze??
Jinak s moji mamuskou je to lepsi, druhy den ji prevezli z Jip na normalni pokoj a v utery ji asi pusti domu, zatim podstupuje ruzna vysetreni a odpociva, aspon ze tak. Volam ji ze skypu na mobil a je v pohode, bere to pry jako dovolenou, kterou opravdu potrebuje jako sul.
S rodicema to neni lehky....chteji abysme my poslouchali je, ale oni nas neposlechnou,.
Zlaticko budu koncit, nevim jestli jsem napsala vse co jsem chtela ale kdyby ne tak vecer...papap pusinecky vsem.
S tim tatinkem to je opravdu moc smutny. 😢 😢 ...a on umrel na infarkt??Vim ze jsme si psaly v IPcku ale uz si nevzpominam.....promin
Pap zlaticko. 😵 😵 😵 😵 😵 😵