Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

luucia
10. pro 2010

@sandol týjo, to je pěkná pálka 😝 já měla teda Puregon a platila jsem asi 3500 a to mi ještě jedna skoro celá dávka zbyla 😕 přeju hezký píchání..mě to děsně bavilo..jako ne do sebe píchat, ale chystat to a tak 😀 aspon to utíkalo 😀
@leneclenec kéž bys měla pravdu 🙂

vered
10. pro 2010

@stazina Ja mam nastesti s tchyni moc hezky vztah, ikdyz bydlet uz bych tam nechtela, ale kuchyn jsme spolu sdilely tenkrat dobre a bez problemu. Akorat s tim cukrovim mi moc nepomuze, tady se takove cukrovicko nepece. 😀
Tak Tvoji bobanci se boji certu... 🙂 ...joshik taky rika bububu, ale doma mam masku certa kterou jsem pred lety delala z papir mashe a joshik ji ma moc rad...no uvidime zitra na Mikulasi 😉

vered
10. pro 2010

Ahoj holciny, zdravim a dekuju za zpravicky od Vas, mela jsem jich tu dost. Posledni dva dny se mi nepodarilo sem dostat jak upravuji ty stranky......
Vsechny me chvalite za peceni 🙂 , ale ja mam jeste pulku testa lineckyho v lednici a taky me ceka promazavani a plneni kosicku. 😉 a vy ste to pecenicko take rozjely...jak vypadaji medvedi tlapky????
No a zitra konecne jedeme na MIkulase, tak budu referovat jake bylo setkani a co deti na certa!
Dobrou noc !!!

vered
10. pro 2010

@kinguse @luucia Tady muzu mit pri transferu muze u sebe, pripada mi to hezky a jsem rada ze je tam v tu chvili se mnou. Sedi mi vedle hlavy a drzime se za ruce a vidime embryjka pred transferem a pak i v deloze... 🙂 je to fakt jen par minutek, ale stejne je prima tam byt spolu a ne sama.....pak me odvezou na pokoj, kde hodinku polezim.... 🙂

vered
10. pro 2010

@sandol Ahoooj, tak uz Ti voni bytecek??? 😉
Koukala jsem kolik jsi toho dala za injekce!!! UF! To je palka!!!!Hele a to si pichas toho gonalu fakt tolik??Ja vzdycky jen 112 nebo 75...asi kvuli OHSS...ale ted me ceka taky 150... 😖
Jinak uplne vim jak Ti je, ja se taky cejtim nejak vselijak 😝 ......vubec mi jeste nedochazi, ze pristi tyden uz zase zacinam!!!!
Tak at Ti vajicka krasne rostou a zrajou a pichance at neboli!!!!

vered
10. pro 2010

Jo holciny , jeste k tomu utrogestanu...ja hozacala brat vzdy az v den ET a pri Ketech jsem to nebrala nikdy.

sandol
autor
10. pro 2010

Mně by se taky líbilo,kdyby u ET mohl být manža se mnou,u přirozenýho otěhotnění je přece taky 😉 ,tak proč zase my,který máme ty krásný pocity při oplodnění odepřeny,proč se "při tom" v ČR nemůžeme "alespoň držet
za ruce 😔???

@vered byteček ještě nevoní 😖 ,1/2 dne jsme byly na cestách a pak jsem se musela taky věnovat malýmu.Jo,toho gonalu píchám fakt tolik,jsem docela čučela 😕 ,se docela děsím,abych z toho taky neměla ten hyperstimulák 😕 ,a to jsme prcek,ale asi ty koňský dávky potřebuji,minule jsem měla 7 vajíček,tak asi to bylo málo 😒 ...říkal,že jsem taky o skoro 4 roky starší,což má teda pravdu 😅 A o tej finanční pálce radši už ani nemluvím,ale třeba mně nadopuje těma dávkama tak,že už ani nic potom potřebovat nebudu a rovnou se půjde na OPU a z dlouhého protokolu se rázem stane krátký 😀
@luucia díky za přání pěkného píchání 😉 ,jo,bude se něco dít,na to se taky těším 🙂,puregon teda asi o dost levnější nebo mám ty dávky fakt melagomanský

sandol
autor
10. pro 2010

A to mám teď hodně pít???Nic mi o tom teda neříkali,někde jsem to četla,proti čemu je to dobrý?

vered
10. pro 2010

@sandol Jo napsala jsi to moc hezky.....mam na to uplne ten samej nazor, kdyz pri milovani je se mnou tak pri vraceni embryjek me aspon drzi za ruku a je u mne!!!!!!!! Prala bych Vam aby se to v Carech v Cr zmenilo....zkuste to navrhnout....ze ve svete to je bezne.... 😉

Cetla jsem ze se ma pit hodne vody jako prevence pred OHSS,aby se hormony vyplavpovaly z tela.... jenze bohuzel pri 1.IVF jsem to nevedela a OHSS me potkal..a pichala jsem 150 a mela jsem 20(14 embryi) vajicek, ale ty dalsi IVF uz jen 7(5e.) a 9(7.e) vajicek . Pichala jsem male davecky.

leneclenec
10. pro 2010

@vered Ahojky holky, můj muž to sice nechtěl,ani nechtěl být u porodu a já ho k tomu nenutila, ale když jsem byla v Pronatalu v Praze na prvním IVF, tak při ET nás tam bylo 5 skoro najednou, čekali jsme na předsále a vozili nás na sál a hned zase zpět po ET a tam nás pak na jednom pokoji bylo 5 a ležely jsme tam a tak vím, že jedna paní měla manžela na sále a dokonce to natáčel, jak embryjko zaváděli . Byla to sice cizinka (mluvili s ní anglicky), ale myslím, že kdyby to chtěla češka, tak by jí vyšli taky asi vstříc.

leneclenec
10. pro 2010

@sandol mně na posledním KETu dr. v Gennetu říkala, že dle jejího názoru je nejlepší, když je 7 - 9 vajíček, že je to optimální a většinou jsou prý nejkvalitnější, tak myslím, že jsi měla dobrý počet vajíček. Já na první IVF měla jen 5 vajíček odebraných a z toho byla jen dvě dobrá a na druhé IVF jsme měla 9 vajíček a z toho se 7 oplodnilo. byla tam se mnou paní, která měla odebraných nějakých 34 vajíček, ale dobrých pro oplodnění měla jen 11 a vzhledem k tomu, že jim dělali PDG kvůli nějaké nemoci, tak snad nakonec měla jen2 embryjka.

sandol
autor
10. pro 2010

@vered ani se na to snad ptát nebudu,vždyť u nás v CAR s náma nejsou ani na pokoji po ET,tu hodinu až dvě tam ležíme samy ☹
Tak se budu muset donutit pít,docela s pitným režimem válčím 😖 ,píšeš pít hlavně vodu nebo je to jedno,co za tekutinu 😅 ?
A jak se ti ten OHSS projevil?Na co dát pozor,co sledovat?
Tos měla teda minidávečky proti mejm maxáčům.
Dere se mi sem manža,tak jsem možná pro dnešek na PC skončila.....

sunny1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luucia
11. pro 2010

Dobré ránko,

@vered užijte si dneska Mikuláše 🙂 jako jo je hezký, když je chlap při ET s Tebou, ale mě to nějak nevadí, když není 🙂 Tady v ČR to v některých CAR umožnujou 😉 já jsem ráda, že může být pak se mnou na pokoji 😵

@sandol teda dávky máš fakt mega, ale dr ví, co dělá 😉 kdyžtak na UZ ti je sníží 😉 a pij hodně kvůli OHSS 😝 já měla 18 zralých vajíček a slušnej OHSS 😝 poznáš to podle toho, že budeš nateklá, bude tě bolet břicho 😝 já měla pupek jak v 5. měsíci a bolel mě při každým došlápnutí 😝 hnus fialovej 😝 můžeš zvracet,... Nemusíš pít jen vodu, klidně džusy, štávy,... a jez hodně bílkoviny 🙂 vím, že si holky kupovaly i v lékárně nějakou čistou bílkovinu 🙂 mě de řekla vypít aspon 4 litry..to byl boj, normálně vypiju sotva 1,5 litru 😒

vered
11. pro 2010

Ahoooj holkly, Mikulas probehl super, bylo nas tam dost, cert moc nezlobil a Josik se bal jen trosku...cestou domu se spustila boure a do toho pisek tak je tu oranzova obloha a prsi voda s piskem...zajimave, kazdopadne ma umyta okna uz nejsou cista ☹ Ted uz sme doma a jdu delat neco dobryho na zub 🙂
@sandol Myslim ze luucia uz za mne zodpovedela Tvuj dotaz.. moje prvni IVF s OHSS probehlo uz davno, pred 4 lety...pamatuju se ze me dost bolelo bricho a byla jsem nafoukla a taky me pichalo ve vajecnikach , pri chuzi taky. Pred transferem mi udelali ultrazvuk a videlo se ze mam vajecniky asi 7 centimetrovy, tak se to odlozilo......
Nastesti jsem mela jen lehci formu...pak jsem doma par dni lezela a pila a pila......ale ta bilkovina je taky hodne dulezita! Neboj bude to v poho, meli by si to ohlidat a videt i z krve...hladiny estradiolu a progesteronu........

sandol
autor
11. pro 2010

Ahojky,tak se večer chystám na šťochando,jsem zvědavá,co to se mnou urobí ta třistovka 😀

@leneclenec taky si myslím,že je lepší míň a kvalitní,než kvantum,při tom se bát OHSS a pak mít vajíčka třeba prázdná nebo kvalitně na nule.Já jich měla 7 a oplodnilo se jich 5.Tak nevím,proč mi tak přidal oproti tenkrát 😨

@luucia to není asi zas až tak moc 18 vajíček a už jsi měla OHSS?Já myslela,že je to až při opravdu velikým počtu,třeba až tak 25 a víc.Díky moc za rady,nevím teda jak to zvládnu to pití,úplně jsi mě vyděsila s těma 4 litrama,to vím,že to bych fakt nedala 😝 a ty jsi to pila už před OHSS a ani to tě neochránilo a nebo jsi ty hektolitry pila až při zjištění OHSS ?
A jak se dnes cítíš,pořád nic necítíš 😉 ?Odpočíváš nebo jsi už aktivní 😎 ?Kdy si plánuješ testování?Se máš,že už máš zabaleno,já nemám ještě ani nakoupeno 😀

@vered jéé,tak jste si užili 🙂 a je po čertech malej trošku hodnější?Teda to bych chtěla vidět,jak prší s pískem 😕 ,na okna se vybodni 😎 Také díky za info ohledně OHSS,tak snad by se to nerozjelo dřív než pojedu na kontrolu,ve čtvrtek,nepamatuješ si,za jak dlouho po 1.injekci se to začalo projevovat? A ty@luucia?

luucia
11. pro 2010

Ahoj holky,

@vered super, že jste si užili Mikuldu 😵 a Joshík se moc nebál 🙂
@sandol no já měla těch 18 jako dobrých..nevím, kolik jich bylo celkem, pže nějaký odpad je 😝 ty tekutiny jsme pila až když mi zjistili ten OHSS, ale při píchání jsem se snažila to trochu zvýšit, ale moc to nešlo 😒
Cítím se normoš...nic necítím, jsem teprve 3.den po KET 😉 ještě dneska odpočívám, ale zítra už se chci trochu víc zapojit a v pondělí už normoš režim 🙂 testování si zatím neplánuju..uvidím podle toho jak mi bude..ale nejdřív v pátek 😉 zabaleno mám pro malou, ale pak mi došel papír, tak musím dokoupit 😉

luucia
11. pro 2010

@sandol OHSS se mi projevil až 2 dny před OPU, takže nějaký 6.den, ale dr říkala, že jsem reagovala až moc dobře 😝

stazina
11. pro 2010

Holčičky moje, čtu vás a budu tu s váma, ale jako tichá eminence...po té ms se s tím zase nějak špatně vyrovnávám,( no, jo hormony, ) že vy všechynjdete do boje a my nic...držím vám palečky , opravdu moc na vás myslím..pa 😔 😉

luucia
11. pro 2010

@stazina neblázni..tohle téma už stejně není o 1. KETu 😉 tak proč by jsi nemohla chodit za námi 😉 my tě tady prostě chceme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Chápu, že Ti ted je smutno, ale to snad brzy přejde a nám tady budeš chybět ☹ ☹ ☹

vered
11. pro 2010

ahoj devcatka, jdu dopict tu druhou varku lineckyho a padla, konecne.

@stazina Staziku copak truchlis????To vis ze jses tu s nama a budes....luucia ma pravda tohle uz neni o 1.ket. Neboj taky se dockas dalsi stimulace, a vis co jsi mi rikala, ze ses mladounka a mas uz dva krasny chlapecky!!!!! Neboj brzo budou dalsi!!! 🙂 Zatim uzivej zivota 😉

vered
11. pro 2010

@sandol Ahojky, jak probehl dobanec????
Joshik je ted posledni dobou celkem hodny a na Mikulasi se choval slusne, tak to bylo fajn.
😉
Ty bolesti pri OHSS mi zacaly tak po tydnu....a ze mam OHSS se zjistilo az v den transferu, takze jsem pit zacala az potom.....jen nechapu jakto ze to nevideli z krve ,tady se totiz bere krev obden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dnes jsi pichla prvni davku?? Kazdopadne se pozoruj jestli te neco neboli nebo se necitis dobre tak zavolej do Caru. Predtim jsi mela 150 nebo 225?? Promin ale mam asi sklerozu...

luucia
11. pro 2010

@vered mě to, že mám OHSS zjistili 2 dny před OPU 😒 takže už jsem věděla, že nebude ET 😒 a dr to poznala právě podle krve a asi na UZ se jí něco nezdálo, pže tady se krev běžně nebere a ona mě jí na základě toho UZ nechala odebrat 😉

sandol
autor
11. pro 2010

@stazina co blázníš blázínku????Ale docela si to dovedu představit,jaké to asi je,číst tu o všech těch přípravách a ty nic,ale musíš si říkat ZATÍM nic 😉 ,na tebe to taky ještě určitě čeká 😵

sandol
autor
11. pro 2010

Tak 1.konina je ve mně 😅 ,manža to bodl,docela mě to bolelo,taky se pořádně napřáh 😀 ,říkal,že už si to z minule nepamatuje,tak to chtěl udělat co nejrychlejc.Tenkrát mě to asi vůbec nebolelo co si pamatuju anebo jsem pozapomněla.Pocity při tom takový divný,že už je to tady a co nás čeká,jak to vše bude,i se mi chtělo trošilinku bečet 😔

@luucia díky za info 🙂 U nás tedy berou krev při stimulaci při každé kontrole,která teda ale není jako v Izraeli po 2 dnech.
No to je pravda,tys teprve 3.den po KET,tak to má být ještě lehárko.Máš nějaké tušení nebo se nad tím snažíš nepřemýšlet?

@vered no tak vidíš,už se ti chlapeček lepší 🙂 ,asi má tušení,že se u vás bude brzy něco důležitého dít 😉 Kdy že to čekáš,na konci příštího týdne?Těšíš se?Já mám teď ty pocity takový zvláštní...........
Jojo,dnes první dávka.Tenkrát jsem mívala 225 a pak ke konci 175.

Tak a jdu se napít,2 dcl snad dám 😀

luucia
11. pro 2010

@sandol jako kecala bych, kdybych napsala, že se nezkoumu...to víš, že se zkoumu...každou píď těla projedu pod mikroskopem a koumu, jestli taková byla nebo nebyla 😀 😀 😀 je to psycho..ale na nějaký příznaky je ještě brzo a říkám si, že už s tím nic neudělám..bud to tam je nebo ne 😔

luucia
11. pro 2010

@sandol tak řekni manželovi, at je příště opatrrnější, at tě to nebolí 😉 a kdy jdeš na UZ, jak folíci rostou???

luucia
11. pro 2010

@sandol jo já do pitnýho režimu počítala i víno 😀 talže jsem si večer pravidelně dávala dvě deci vína 😉 taky tekutiny, ne 😀 😀 😀

sandol
autor
11. pro 2010

@luucia 😀 😀 😀 jojo,přesně,psycho a pravdu díš,buď je to tam nebo ne a stejně ty příznaky můžou značit obě varianty,tak je to v podstatě všechno jedno,důležitý je až ten den testování.kterej by teda měl být fakt až ten 12.den,jak je to dřív,tak je z toho ještě větší psycho.
No,snad bude zítra zručnější,dneska se fakt tak napřáhnul a ostře bodnul,se tomu musím teď smát 😀
Na kontrolu jdu ve čtvrtek.No neblázni,že sis dávala vínko?Alkohol se může? 😨 Já jak beru jakýkoliv léky,tak si vždy myslím,že je to zakázaný a u tohoto samozřejmě taky.

luucia
11. pro 2010

@sandol naopak...víno se doporučuje 😉 jedný holčině dokonce v CAR doporučili po ET, že červený víno je jako lepidlo a embryjka se snáz zakousávaj 😀 takže já se tím řídím a každý večer si dávám dvě deci červenýho 😀 Jo ta holčina je těhulka 😵
No já asi do 12. dne nevydržím 😔 asi zkusím test dřív...ale až tak ten 10.den 😉 pořád mi zní v uších věta kamarádky, která mi řekla, že už by tam 8.den po ET něco mělo být 😕 ale 8.den testovat rozhodně nebudu 😝