Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

dasule
8. zář 2008

Ahoj kočky,tak dr. Jaroš už pracuje ve Fertimedu,momentálně v pobočce Polance nad Odrou,jaký on je?Neznám ho...

luciasek1982
8. zář 2008

Ahojky Fifinko!!! No tak to je fajn, že jsi se odhodlala a už jsi objednaná. Já když jsem se prvně objednávala, tak to taky byla taková rychlost. Jinak MUDr. Lachčina je mladší chlap.... mno řekla bych tak 40... ale těžko říct. Je velice příjemný a ochotný.Foto ještě na stránkách nemá, taky jsm si toho všimla 😀
První návštěva trvala se vším všudy asi hodinu, ale jak už jsem jednou řekla... není se čeho být 😉 🙂 Jinak pokud jde o čekání, tak s tímhle jsem se ještě nesetkala. Vždycky jsem přišla na danou hodinu a čekala jsem maximálně 5 minut, pokud tam u sebe měl ještě nějakou pacientku! 🙂
Jinak my jsme museli mít prvně krevní testy a chlap znovu spermiogram, a pak teprve udělali závěry, jak se bude dále pokračovat.... tak u vás tomu bude asi stejně. Na odběry se chodí 3-4 den menstruačního cyklu a na krev chodí i partner 😉
Jinak HSG je rentgenologické vyšetření, kdy ti děložním hrdlem zavedou cévku a pak vstříknou kontrastní látku a při tom tě rentgenují,aby šlo vidět zda máš vejcovody průchodné či nikoli. Není to nic příjemného,ale dá se to vydržet.... jsme přece holky statečné... no ne 😉 🙂 😀
Jinak ti přeji krásný začátek nového týdne a v pátek na tebe budu myslet 😉 Jinak se někdy můžem domluvit a skočit si na kafíčko a pokecat.... než si pořád jen takhle dopisovat. Tak tedy hodně štěstíčka.... papa 🙂 😉

luciasek1982
8. zář 2008

Ahojky Dasule!!! Mno tak v tomhle Ti mocka nepomůžu, pač já jsem ho tam nezažila... ale podle toho co jsem se tady dočetla, tak to bude velice dobrý doktor 😉
Měj se moc krásně... papa a prima zbytek dnešního dne 😉 🙂

bukca
9. zář 2008

ahojky holky ...

IUI vůbec nebolelo, jenom je to takové divné. Prostě pocit cizího tělesa v sobě, ale nic hrozného to není. Dá se to vydržet.

Dneska jsem 30DC a 13DPO. Test jsem si dělala v neděli, ale boužel tam nic nebylo, tak buď zítra nebo ve čtvrtek budu testit znovu, pokud mrcha nepříjde.

fifinka31...jinak gratuliji, že si se rozhoupala a objednala si se, držím pěstičky

luciasek1982
9. zář 2008

Ahojky Bukco!
Tak to mě mrzí, že ti testík nevyšel! Budu ti držet palečky aby jsi při dalším pokusu objevila i tu krásnou druhou čárečku 😉 🙂
Přeji krásný den!!! 😉

fifinka31
12. zář 2008

Ahoj holky,tak prvni sezeni dopadlo dobre,Dr.Lachcina je simpatak,spis mladsi 35-40 cca.Povidal si s nama 1,5hodiny bylo to kamaradske vykladani si.Tak doufam ze v tomhle tonu to bude aji nadale.Udelal mi aji vysetreni zrcadly+UTZ.Vse se mu zdalo byt v poradku.Takze pujdem s manzou na krev,a pak asi 3krat IUI pak asi laparka.Ale vse zalezi na mne.Vysetreni bylo mnohem prijemnejsi nez od meho Dr.vubec jsem nic necitela.
Ale uz jsem nekde cetla od jedne pisatelky ze UTZ a vysetreni od pana Lachcinova bylo prijemne.
Luci mas ode mne zpravu.
Jinak vice popisuji na debate špinění.

luciasek1982
12. zář 2008

Ahojky Fifinko!
Tak to jsem ráda, že jsi byla spokojená!!! Přeji krásný víkendík.... více máš ve zprávě 😉 🙂

luciasek1982
12. zář 2008

Přeji všem snažilkám krásně prožitý víkend!!!! 😉 🙂

bukca
23. zář 2008

ahoj holky ... tak mrcha přišla, v pondělí jsem byla už na dalším UTZ a nic tam bohužel není (folikul), tak ve středu znovua uvidí se, kdy bude II. IUI.

Přeji všem krásný den

luciasek1982
23. zář 2008

Ahojky Bukco!!! To mě mrzí, že to neyšlo,ale víš jak se říká.... naděje umírá poslední!!! Tak Ti tedy drím palečky,aby se folici rychle vytvořili a vy se mohli těšit na další možný úspěch!!!! Tak tfuj tfuj pro štěstí 😉 🙂

A jinak všem přeji krásný den!!! 😉

bukca
24. zář 2008

luci ... moc děkuji ... za 20 min jdu na UTZ, tak jsem zvědavá, jestli už se vzpamatovali nebo né

luciasek1982
24. zář 2008

Ahojky Bukco!!! Tak co, jak Ti to dopadlo! K netu jsem se dostala až teď... škoda, kdybych to věděla včas, tak bych Ti držela palečky!!! Dej vědět co, a jak.... ju 😉 🙂
Jinak já jsem byla minulý týden a nasadil mi 8 týdenní léčbu hyperprolaktinémie, při níž nesmím otěhotnět. Osmý týden mám přijít na krev, a pak se uvidí jestli to stačí a nebo ne. Pokud by bylo všechno v pořádku, tak bychom začli se stimulací a mou první IUI. Už aby to bylo!!!
Měj se moc krásně a držím palečky 😉 🙂

blueberry
25. zář 2008

Ahoj holky ...přidám se k Vám, jestli můžu ....taky chodím do gyncentra k dr. Lachčinovi...je hrozně příjemný ...
S manželem se snažíme o miminko už 18 měsíců .... já mám syndrom PCO a manžel taky není úplně zdavý...takže žádná legrace to není ... teď čekám, až mi příjde MS, abychom mohli jet 10 den cyklu na Ultrazvuk a to už se pak bude rozjíždět ... pořád se z toho nějak nemůžu vzpamatovat ...

luciasek1982
25. zář 2008

Ahojky Blue! Tak to jsem ráda, že nás je tady zase o jednu navíc, které nemáme s GC jen špatné zkušenosti! Je mi líto, že na tom jste takhle, ale uvidíš, že vám tam pomůžou a vy jednou budete chovat v náručí vašeho milovaného a vysněného mimíska! Já jsem si nikdy nepřipouštěla, že bych mohla mít nějaké problémy... naivně jsem si myslela, že až budeme mimi chtít, tak to prostě půjde a basta. Myslím si, že kdo si tím neprojde, tak nepochopí co se v nás odehrává! ☹ Ale veřme, že bude lépe 😉 🙂
Držím vám palečky, aby vše vyšlo .......a symbolicky - tfuj tfuj... pár plivanců pro štěstí 😀 A zase napiš co a jak 😉 Měj krásný den!!!

fifinka31
26. zář 2008

Ahoj holky,Luci,ta hyperpro.....to je jako co?A proc se to musi tak dloiho lecit?Ja se tesila ze budes o krok prede mnou s tim IUI a budes mi popisovat co me ceka 😉 ,a ty mas mezitim 2 mes prestavku.Ti vysel blbe HP?Ja na nem byla ve stredu,manza jde az 7.10 na SPG a pak cekat na vysledky.Uz nam tyhle vysetreni delal loni muj Dr.a ja byla OK,manza horsi spg,tak snad to ted nebude nejaka katastrofa,ale v CAR delaji asi dukladnejsi vysetreni krve tak doufam ze bude u nas vse ok,a pristoupime k IUI.Normalne jsem zas vyplasena,negativnima nazorama,ze se bojim toho,ze mi Dr.schvalne rekne ze vysledky jsou katastrofa a ze nam zbyva jedine IVF!!!Ale to asi fantaziruji 🙂 .
Stejne si myslim ze ten spatny nazor na ne si udelaji ty kterym se IVF nevydari,ale to neni na Dr.ale na nas jak reaguje telo nsa leky,na embrio atd.Tohle Dr.neovlivni,a ke me se tam zatim Dr Lachcina aji sestry chovaly mile.A to chapu ze jsou to taky jenom lidi a ne vzdy musi hyrit dobrou naladou.Maji takly sve starosti.
Bukca,jak jsi dopadla?Ten UTZ ti dela vzdy tvuj Dr?Ty chodis k Cermakovi ze?Oni tam maji vsichni ti Dr.svuj UTZ+vysetrovnu?Ja myslela ze je to vse v prizemi,dvere naproti wc,a vedle je UTZ.Ale treba muj Dr,tam je kazdy den do 15h,tak kdy tam jsou ti jini lekari???
Blueberry,a vy uz mate teda testy za sebou jo?A ted jdes na UTZ kvuli IUI??Nebo rovnou na IVF??PCO se da resit hormony,a SPG-oni vyberou ty lepsi na tu IUI.
Jo holky a plati se tam neco za IUI?Ja z ceniku pochopila ze nee,snad jen za leky+spg.Ale za vykon nic ne?
Bukca a ty beres nejake hormony na rust foliku?Nebo ti delal IUI v nativnim cyklu?
Ja jsem taky rada ze se nasel nekdo kdo nema jen tu spatnou zkusenost.

moncicak911
26. zář 2008

ahojky, dneska jsem narazila na vase stránky.
no stručně o mimčo se snažíme již 8 let a pořád neuspešně. psychicky už sme oba s manželem docela v háji ... ☹ mame za sebou 3xIUI u doktora čaplagina ve frýdku. a 1 x IVf v ostravě neuspešně. v pondělí jdu do ostravy na další pokus IUI. ale nejak čím dál víc uvažuji že přejdu do fertimedu(a hlavne mne nadchlo že mají taky lékaře v ostrave nebo v polance). jelikož nejak do té ostravy chodím hodne nervozní. a každopádne na ostravu čtu skoro samé negativa a ne olomouc docela hodne pozitiv.
chtela bych vás nekterou poprosit, zda nemáte konkrtétní ceník výkonů ve fertimedu v olomouci.
pokud můžete budu vám moc vdecná.
zdravím mona

luciasek1982
26. zář 2008

Ahojky Fifi! Pro vysvětlení.... mám vysokou hladinu prolaktinu v krvi.... což je hormon, který se tvoří při kojení! No a pokud vím, tak já nekojím 😀 Proto mi teď nasadili Dostinex, bere se jedna tableta týdne a léčba trvá týdnů 8. Máme se po dobu léčby chránit, abych neotěhotněla. Taky jsem byla sklamaná, že budeme muset zase 2 měsíce čekat,ale co naplat!!! 😒
Vychází to, že poslední tabletu bych měla brát 6.11..... snad to rychle uteče a zase se to všechno pohne kupředu!!! No a ty už máš výsledky a nebo pak půjdete najednou až budou i výsledky SPG tvýho chlapa? Jo a SPG nám taky už dělali někdy před rokem, to nás poslal ještě můj gynekolog, ale chtěli to po nás znovu, že snad nebyl tak podrobný, jak oni potřebují. 😉
Až budeš zase něco vědět, tak se ozvi... držím vám palečky, aby všechno dobře dopadlo a nenašel se u vás žádný vážnější problém! 😉 🙂
Papa měj se krásně a užij si víkendík!!! 🙂 😉

luciasek1982
26. zář 2008

Ahojky Moni!!! Tak to se vám ani nedivím, že už jste zoufalí!!!! Tohle si nedovedu představit.... my se snažíme 3 roky a zatím to beru docela v poklidu. Jinak pokud jde o ceníky Fertimedu, tak to ti teda nepovím,ale určitě mají nějaké stránky a tam by to eventuelně mělo být!!! Kuknu na to, a pokud bych něco našla, tak ti to pošlu do interní pošty,ju 😉
Přeji vám hodně štěstíčka a snad změna konečně přinese vaše vytoužené miminko!!!! 😉 🙂

bukca
30. zář 2008

dobré ráno ...

bukca
30. zář 2008

ahoj holky ... tak jsem po druhém IUI. Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neukázala

folikul nakonec narostl a dneska jdu na kontrolní UTZ, jestli praskl nebo né, pokud né, tak zítra další IUI

luciasek1982
30. zář 2008

Ahojky všem!!!
Ahojky Bukco, tak to jsem ráda, že máš další pokus za sebou a držím ti dneska palečky,aby bylo vše ok. Pak se zase ozvi co je s tebou nového,ju 😉 🙂 Papa a měj krásný den, stejně jako vy všechny!!! 🙂

bukca
1. říj 2008

ahojky ... tak jsem byla včera na kontrole a dopadla dobře. Folik praskl a mimísek může zahnízdit ... uvidíme ... test nejdříve 12. října, tak uvidíme.

bukca
1. říj 2008

luciasek ... a jak jste na tom vy? podstupujete něco?

luciasek1982
1. říj 2008

Ahojky Bukco!!! Tak to jsem ráda, že vám ta kontrola dobře dopadla.... budu držet palečky,aby dopadl dobře i testík 12.října 😉 🙂
Jinak mě teď nasadili 8 týdenní léčku Dostinexem, pač mi zjistili zvýšenou hladinu prolaktinu v krvi. Druhý týden v listopadu jdu na kontrolní odběry, a pokud by bylo vše ok, tak bych měla dostat hormony ke stimulaci vaječníků a následně naše první IUI. Tak už aby to bylo. Teď během léčby nesmím otěhotnět.
Tak budu na tebe myslel a až budeš zase něco vědět, tak určitě napiš 😉 Měj se krásně...papa

bukca
2. říj 2008

luciasek ... to je fajn, že vás čeká první IUI, ale bohužel až za 8 týdnů! Ke ktrému MUDrovi chodíš?

fifinka31
2. říj 2008

Ahoj holky,bukca,muzes mi prosim popsat par veci?
1.pichaji ti Pregnyl na prasknuti fol?
2.vzdy se chodi na kontrolni UTZ po IUI-jestli prasknul f?A ten den tam jdes aji s manzou,aby mohli prvest dalsi IUI,kdyby nepraskl,nebo na to 2IUI jdete az zas nasledny den?
3.na ti IUI se chodi vzdy rano?(na kolik?)nebo se muzes obj.behem dne.
4.a jak to resite s praci?Ja delam 12ctky,dlouhy kratky,a manza ma kolotoc 2,2,2,2,a predem nemuzu vedet kdy IUI probehne,tak se obavam aby nam nedelalo problem vzit si volno na ten den,popr na hnedka dalsi IUI za 2 dny.
Z toho mam docela nerviky.Ale na ten den IUI bych si urcite brala volno na cely den.U me to snad nebude problem,spis nevim jak u manzi.Tak me prave zajimalo jak tohle resi jini.
Jak ti je po IUI,bolo bricho?A druhy den,uz se citis ok?
A to IUI,ti dela vzdy tvuj Dr?Nebo ten ktery tam zrovna je.Melas u toho manzu?
Spousta otazek co?A ja ti(vam)budu vdecna za odpovedi 😉
papa-a drzim palecky!!!

fifinka31
2. říj 2008

Jo a jeste jsem chtela vedet co se plati za IUI(viz me otazky ze 26.9)moc dekuji predem!!!

luciasek1982
2. říj 2008

Ahojky Bukco!!! No chodím k MUDr. Lachčinovi a jsem s ním prozatím moc spokojená!!! No jo no, 8 týdnů je dlouhá doba, ale už se snažíme 3 roky, tak těch 8 týdnů už nějak přežijeme!!! 😀
Měj krásný den!!!! papa 🙂

bukca
3. říj 2008

Ahoj fifi ....
1) nepíchají mi nic, protože nemám s ovulaci problémy, MUDr. dělal IUI do přirozeného cyklu
2)vždy chodíš na kontrolní IUI následný den a MUDr. se sám rozhodne, jestli udělá v ten den ještě IUI nebo druhý den, ale většinou je to den druhý
3)na IUI není rozhodující hodina. Je to podle mě jedno. 2x jsme byla ráno a teď naposled jsem byla až na 11 hodin
4)fifi, ohledně pracovní doby to vůbec neřeš, je to doktor jako každý jiný a ty máš ze zákona na ošetření nárok, podle zaměstnavatele je to odlišné, ale většinou by si měla mít na jednoho lékaře 3 hodiny. Můžeš se ale domluvit, že manža nemůže, tak stačí, že tam příjde ve volnu vyplnit papíry, jako souhlas k inseminaci a ty si vemeš domů kalíšek a zaneseš ho tam se spermíkami ty, ale počítej s tím, že by tam kalíšek měl být hned z rána, protože zpracování trva cca 2 hodiny. U nás je to jednoduché, zaměstnavatel je hodně tolerantní a přítel má pracovní dobu tak, jak si ji udělá. Zatím nám to vyšlo vždy, když měl ale volno (dělá ob den 24 - taxi). Pokud je zaměstnavatel aspoň trochu tolerantní, tak ti jednou za týden bude prostě tolerovat jeden týden ob den lékaře.

Jinak po IUI je mi fajn. 20 minut po IUI musíš sedět v klidu a pak můžeš normálně fungovat. Mi třeba řekl MUDr., že nemám chodit moc do schodů a to je celé. Zatím mě nic nebolelo, akorát jsme měla takový divný tlak, ale to bylo jenom jednou a poprvé, pak už vůbec. Trochu jsem špinila, ale to je normální.

IUI by měl dělat tvůj MUDr. ale pokud tam zrovna není, tak ti ji udělá druhý. Je to jedno, protože oba dva to dělají stejně. Já měla to štěstí, že jsem byla u Lachčina tak u mojeho Čermáka. Uvažuji, ale že přejdu k Lachčinovi, protože s něho mám lepší pocit. Je mi u něho líp než u Čermáka, ale to se ještě uvidí. Nejsem rozhodnutá!

Měj se krásně a ahoj a dej vědět, co a jak.

Luciasek ...
jasně, to se už nějak přežije. Čekali jste tři roky, tak těch pár týdnu se zvládne levou zadní. My jsem měli v létě dva roky od vysazení HA, tak se snad už konečně povede a my budeme mít to naše malé vytoužené miminko.

Mějte se krásně pa pa

luciasek1982
4. říj 2008

Ahojky holky!!! Přeji všem krásný víkend!!!
Bukco...
To víš, že se brzy dočkáte mimíska, a možná už ho nosíš a ani o tom nevíš.... budu držet palečky a myslet na tebe!!! Jsem zvědavá co nás čeká... snad budou ty krevní výsledky v pohodě a už se budeme moct chystat k IUI... 🙂
Měj se krásně a pak napiš...papa 😉