Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

luciasek1982
3. bře 2011

@gammaray Tak jsem včera volala do gyncentra a příští týden si jdu vyzvednout hormony a seznam co, kdy, a jak mám aplikovat 12.3. bych měla začít menstruovat, takže už se to blíží Chtěla jsem se tě zeptat, jestli sis ty hormony kupovala u nich a nebo jsi zjišťovala ceny v lékárnách a koupila je jinde levněji?!
JInak přeji krásný den..... já ho dnes budu mít úklidový, protože od zítřka do pondělního rána jsem v práci, takže nebude na uklízení čas! No moc se mi nechce, ale co nadělám

gammaray
3. bře 2011

@luciasek1982 ahoj . víš co,jak kdy...jednou mi řekli, že si musím zajít přímo do konkrétní lékárny v ostr.(název už nevím),že s něma spolupracují nebo co.pak zase řekli,že můžu jít do jakékoliv lékárny,že by tam léky měli mít bez problémů.ke konci vím,že jsem některé léky fasovala a doplácela přímo dole v gync. nevím,jak je to nyní,ale to ti poláček všechno řekne.už to máš za pár,tak atˇ ti to sletí..hezký večer

luciasek1982
4. bře 2011

@gammaray Ahojky.... No tak to jsem zvědavá co mi řekne. Ceny v lékárnách jsou totiž dost rozdílné, takže bych upřímně ráda sehnala ty nejlevnější 😀
Měj fajn den...... papa 😉

gammaray
4. bře 2011

@luciasek1982 ahoj.tak to je jasné,menší doplatek je vždycky lepší.ale myslím si,že podud to budeš mít schválené pojiš.tak ty doplatky nejsou zase až tak horentní.horm.injekce si už nepamatuji,pregnyl a prednison se nedoplácel a utrogestan jen mylsím tak 60kč za krabičku.(ovšem nevím,jak je to tedˇ)horší by to bylo ,kdyby si už měla všechny pokusy hrazené pojiš.vyčerpané.tak to by ses prohla.to se ale urč nestane!!čus

luciasek1982
4. bře 2011

@gammaray No tak to teda doufám, že se to nestane. Když jsem tam volala, tak mi sestřička říkala, že si mám vzít peníze na ty hormony, a když jsem se jí ptala kolik, tak říkala, že sama přesně neví ( podle toho co mi napíše), ale tak 4 tisíce. No tak si s sebou vezmu raději 5, ať nejsem přistižena napřipravená 😀 No a pokud by to šlo koupit i jinde než u nich dole v pokladně, tak se poohlídnu po cenách v různých lékárnách.... to víš, každá korunka k dobru 😀 🙂 😉

gammaray
4. bře 2011

@luciasek1982 tak vidíš,změna.já jsem za hormony určitě tolik nedoplácela.ale jak říkám,je to už pár let,co jsem stimulovala na odběr.pokud jsem pak chodila jen na substituci před transferem,tak se hormony nepíchaly,jen tabletky a za ty jsem fakt moc nedoplácela.určitě si můžeš obejít lékárny,zjistit ceny a nebrat je od nich v pokladně.jen to musíš stihnout,protože na to podle stimul. protokolu třeba nebudeš mít tolik času.....jsem už to ale stará struktura,koukám do papírů a zjištuji,že naposledy jsem brala inj.v roce 2005,a to je fakt dlouhá doba na to,abych mohla radit.měj se ok ,zatím čau

mimco
4. bře 2011

Předem se omlouvám, jsem bývalá pacientka tohoto ústavu. Díky bohu.
Prostě mi to nedá. Vidím, že se nic nezměnilo.
Luciasek, nepročítala jsem diskuzi zpětně, tak nevím, jestli máš toto IVF ještě na pojišťovnu. Ale kdysi jsem při prvním pokusu v gyncentru doplácela za Gonal cca 5.500,00Kč. Dnes už vím, že je to blbost. Určitě jim nic neplať. Já nechápu jak je možné, že v jiných centrech se nedoplácí nic! To je jen specialita gyncetra. Léky hradí pojišťovna. Proč ti nenapíšou recept? Určitě ti řekli, že jsou to nadstandartní léky. Být tebou, zavolám do pojišťovny a třeba se na to v gyncentru zeptej doktora, uvidíš, jak se bude kroutit a možná se naštve.
Mimochodem, je velmi pravděpodobné, že se bude o praktikách v gyncetru chystat jistá reportáž pro TV.
Holky, nezlobte se na mě, je to vaše věc, ekonomicky je ale rozhodně výhodnější dojíždět autem do Olomouce, než sponzorovat Čermáka a spol.
Kéž by se Vám to tam povedlo. Moc Vám přeju, aby jste nedošly k závěrům, ke kterým došla většina z nás, co tuhle diskuzi navštěvovaly.
Držím palce.

luciasek1982
5. bře 2011

@mimco Ahojky..... Já vůbec nevím jaké hormony mi vlastně nastaví a ani nevím jestli mi je dají bez receptu a nebo s ním.Když jsem volala sestřičce, tak mi říkala, že požadavek na pojišťovnu je odeslaný, ale že ještě nepřišel zpátky. Tak mě objednala na středu, že to už určitě do té doby dojde a hlavně mám 12.3. začít menstruovat, tak abychom nepropásli zbytečně celý měsíc.
Tohle je moje první IVF a vše ohledně hormonů, doplatků atd. se dozvím až ve středu. Co jsem si ale zjišťovala a pročítala odborné články o IVF ( např. na stánkách anamneza.cz) , tak pojišťovny proplácejí u hormonů 90% a zbytek si doplácí pacientka, což tam bylo přímo napsané, že doplatek se většinou pohybuje kolem 5000 Kč.
Nicméně, pokud by mi nenapsal recept, tak si o něj řeknu, protože mám známého v lékárně, a ten by mi to mohl dát levněji než v prodeji.
Jinak já chodím k MUDr. Poláčkovi a jsem s ním, a jeho přístupem zatím moc spokojená. Jsem zdravotní sestra, takže mám určitý přehled. Můj partner má špatný spermiogram, je to na hranici kdy dělat a nebo nedělat IUI. Poláček nám hned řekl, že by pár IUI vyzkoušel, že za pokus nic nedáme, netlačil nás hned do IVF, jak jsem od některých jiných pacientek gyncentra slyšela ( prý je to specialita doktora Čermáka). Až po 3 neúspěšných IUI nám řekl, že si myslí, že další pokusy jsou zbytečné, a že pokud s tím souhladíme, že bychom přešli k IVF.
Třeba taky dojdu ke stejnému postoji, jako ty, ale teď k tomu nemám důvod. Abych pravdu řekla, tak moc a moc doufám, že nám to vyjde a já budu na gyncentrum v dobrém vzpomínat!!!! 🙂
Moc ti děkuji za to, že jsi to sem napsala a přeji ti pěkný a pohodový víkend 😉

luciasek1982
5. bře 2011

@gammaray Tééééda, tak to už je dááávná historie, kdy jsi naposledy podstupovala to, k čemu já se teď teprve chystám 😀 Je fajn, že už to máš za sebou, a že jste se dočkali svého štěstí 😉 Však hned jak ve středu dorazím domů, tak napíšu, jak jsem dopadla 😎
Papa a užij si pohodový víkend 😉 🙂

luciasek1982
5. bře 2011

No nic, mám po noční..... takže jdu hodit sprchu a alou funět do peřin 😀 Dobrou noc 😀 😵

gammaray
5. bře 2011

@mimco zdravím.jen jsem chtěla říct,že já jsem gyncentru zůstala věrná až do konce .bohužel,nemáme auto,takže nějaké návštěvy olomouce či jiných carů byly pro mě nereálné.a taky jsem si nemohla dovolit pořád nějaké volna v práci,to by mě vyrazili a já bych byla bez peněz,kterých jsem,přiznávám ,do gyncentra vrazila celý mailant.(ne ale za doplatky,nýbrž za celé nehrazené pokusy).nechci se tě nějak dotknout,nevím,jestli ty mimčo máš,nebo jiné holky,které na tento car nadávají,ale příjde mi,že těm co se to nepovedlo,okamžitě ostravu odsoudí.jasně,čermák je prase,ale gyncentrum není jen o čermákovi.když si třeba pročítám diskuze o iui a ceny,které zato vybírají jinde,žasnu!po mě nikdy tolik nechtěli.a bohužel některé holky,se kterýma jsem se tam za ta léta seznámila a jsem s nima dodnes v kontaktu,utekly jinam a dodnes žádné děti nemají.ale jasně,co jejich pacientka,to jiný názor.většina je jich sice negativních,ale já ,asi proto,že mám od nich dvojčátka,,se přidávám k těm pozitivním.

luciasek1982
5. bře 2011

@gammaray Já jsem za IUI neplatila nikdy nic. Jen když mi při posledním IUI aplikovali Pregnyl, tak ten jsem si zaplatila, ale toť vše! Ani žádné poplatky za ošetření nebo tak něco....
Jinak já mám pár spolupracovnic, které v gyncentru otěhotněly a mají zdravá dvojčátka. Pokud jde o MUDr. Čermáka, tak ho nechci soudit, protože jsem s ním nikdy nepřišla do kontaktu, ale podle toho co jsem slyšela, to asi nebude moc fajn člověk. Ovšem k němu já nechodím a na mého doktora si stěžovat opravdu nemůžu, jsem s ním moc spokojená!!!

neiry
5. bře 2011

@luciasek1982 Ahoj 🙂 . Já jsem za léky doplácela asi 3000 a taky mi to nepřijde nějaká šílená pálka. Hlavně to mimčo za to stojí 😉. A věř a vírá tvá tě uzdraví a březen je plodný a určitě to vyjde 😵. Mi se vloni taky březen podařil 🙂

luciasek1982
5. bře 2011

@neiry Však já tomu tak moc věřím, a vlastně s tím tak nějak počítám, že pokud to nevyjde, tak mě asi odvezou 😀 A kolik jsi platila celkem za IVF?
Jinak BŘEZNU ZDAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😎 😉

neiry
5. bře 2011

@luciasek1982 Celkově mě to vyšlo na 13 tisíc. Bez ICSI a mražení, protože nebylo co mrazit. Takže to v podstatě bylo jen za léky, ten jejich poplatek 9000, a pak padesátikoruny za jednotlivé návštěvy a projetý benzín.
Já myslím, že to je dobrá cena 🙂. A ještě když to vyšlo 😉 .

luciasek1982
5. bře 2011

@neiry Tak hlavně že to vyšlo, pak jde všechno ostatní stranou. A ten poplatek 9000 Kč to je jako za co?

neiry
6. bře 2011

@luciasek1982 Prý to zahrnuje asistovaný hatching a prodlouženou kultivaci. Nám ale tu kultivaci stejně nedělali, protože se oplodnilo jen jedno vajíčko.
Zkusili jsme ten poplatek odmtínout, ale Lachčina se dost naštval a řekl, že v tom případě si o tom máme promluvit s ředitelem, že ten poplatek je prostě povinný. 😒 Samozřejmě jsme byli zbabělí na to si dělat problémy a zaplatili to.

gammaray
6. bře 2011

@neiry ahoj,tak tohle mě taky zajímalo,co to je za popolatek.za mě to měli normálně rozdělené na 2 samost.položky.hachting 4000 kč. akultivace nějakých 5000.tak to teda dali dohromady a je to povinné..hezký den.

luciasek1982
6. bře 2011

@neiry
@gammaray Ahojky Holky..... 😉 Teď se koukám, že asistovaný hatching nehradí pojišťovna, ale o prodloužené kultivaci jsem se nikde nedočetla, že by jí pojišťovny neproplácely. Neiry - to se divím, že když u váš prodlouženou kultivaci nedělali, tak že vám ty penízky potom zpětně nevrátili!!!
Holky nevíte náhodou jaká cena je za zamrazení? 😉 Přeji vám krásný zbytek víkendu 😉 😎

neiry
6. bře 2011

@luciasek1982 Já myslím, že vloni byla 3 tisíce. Chtěli po nás, ať ji zaplatíme předem, takže jsme to zaplatili, a pak nám je hned vrátili, když nebylo co zmrazit. Sice navrhovali, že si to tam můžeme nechat do příštího pokusu, ale odmítli jsme to. A pak se myslím každý rok platí za to zamražené další 2 tisíce.

luciasek1982
6. bře 2011

@neiry A za tu neuskutečněnou prodlouženou kultivaci vám peníze nevrátili? Tak 3000 není moc, to se dá. J8 bych neváhala a pokud bude co mrazit, tak bych do toho určitě šla 😉 A ty jsi chodila k Lachčinovi?

neiry
6. bře 2011

@luciasek1982 Jako kdyby bylo co zmrazit, tak to samozřejmě taky zmrazíme, ale tím, že opravdu bylo jen jedno embryo, které mi zavedli, tak jsme tam ty peníze nechtěli nechávat do nějakého druhého IVF. Jednak člověk nikdy neví, co život přinese, Gyncentrum může krachnout a peníze už bysme neviděli, nebo třeba už nikdy žádné druhé IVF nebude, však víš, jak to myslím.
Nee, za prodlouženou kultivaci nevraceli nic. A to embryo mi dávali zpátky čtyřbuněčné po 48 hodinách.
Jako oni to měli v ceníku uvedené jako povinný poplatek a v závorce tam měli uvedené, že to zahrnuje ten hatching a prodlouženou kultivaci. My nejsme prachatí a i když nás to stálo málo v porovnání s tím, co do toho většinou vrážejí ostatní, tak i tak nám těch 9 tisíc přišlo strašně moc. Chtěli jsme to odmítnout s tím, že naše první IVF bude takové zkušební, bez ICSI a bez prodloužené kultivace a nějakého hatchingu. A když to nedopadne, tak v druhém už dáme na jejich doporučení a připlatíme si za to. S tím ICSI jsme si stáli za svým, že ho prostě nechceme, protože se mi už jednou podařilo otěhotnět přirozeně, ale u toho povinného poplatku jsme dopadli tak, jak už jsem psala. Lachčina se naštval a že můžeme jít za vedením, víš, ale báli jsme se. Že budeme dělat problémy, a pak, i kdyby třeba s tím poplatkem ustoupili, tak že nám to schválně zkazí ten pokus. Protože to je jen věc důvěry, co tam v té laboratoři dělají a kdyby to schválně nějak pokazili, aby se nám pomstili, tak jim to nebudeme moct dokázat. Tak jsme zatli zuby, vysolili devět tisíc a nijak se pak už nedomáhali toho, ať nám vrátí peníze za tu kultivaci, která nebyla. Já si stejně myslím, že by to nevrátili, že by řekli, že to je povinný poplatek, který MIMO JINÉHO zahrnuje tu kultivaci a hatching.

A ano, chodila jsem k Lachčinovi a byla jsem maximálně spokojená. Jediná nepříjemnost byl ten poplatek, ale jinak byl zlatý. 🙂 Jak jsem tam přijela na kontrolu a z krve jsem už věděla, že jsem těhotná, ale na ultrazvuku ještě nic nebylo a zároveň jsem špinila, tak mě hrozně uklidňoval a fakt byl fajný. Doufám, že tam bude i příští rok, kdy chceme druhé mimčo 🙂 .

gammaray
6. bře 2011

@luciasek1982 ahojte,já jsem taky kultivaci platila vždycky.myslím,že toto jedna ze specialit gyncentra.když jsem to zjištovala,jak to mají v jiných centrech,nikkde jinde zato nevybírali.poláček mi tvrdil,že jen oni jediní kultivují ve speciálních médiích,které pojiš.nehradí(pro lepší a delší vyvíjení embryí,ikdyž se nemrazí).takže jsem radši držela hubu, vždycky jsem zaplatila,ikdyž mi nikdy nebylo co zamrazit.u hachtingu jsem to tak neměla,ten mi myslím nabídl až u třetího pokusu.jinak 9000kč to je si myslím pohoda,já je mám za 300.000.hezký večer..

neiry
6. bře 2011

@gammaray Co máš za 300 tisíc? 😨

gammaray
6. bře 2011

@neiry no moje zlatička,dvojčátka..prominˇasi jsem to blbě napsala(furt mi tady řvou,je to děs..)

luciasek1982
7. bře 2011

@neiry Taky neoplýváme hromady peněz, ale pokud jde o dětičky a nejde to jinak, tak si odtrhnu od huby a ty peníze dám!!!!!
Moc vám přeji, aby už dalšího IVF nebylo potřeba.... a pokud jsi už jednou otěhotněla přirozenou cestou, tak si myslím, že máš docela velké šance 😉

@gammaray Prosím tě na kolika IVF jste byli, že jste platili tolik peněz? Pokud to dobře chápu, tak jste byli i na pár, které vám už asi pojišťovna nehradila, co? Ale pal to čert, máš doma dvě kráásné a zdravé dětičky 😉

gammaray
7. bře 2011

@luciasek1982 ahoj,já ti to teda povím,ale rozhodně to není nic ,čím bych se chtěla chlubit a už vůbec ne tě něčím strašit. je to spíš k pláči!mám za sebou cekem 15 transferů v různých kombinacích.do caru jsem začala chodit v roce 98,tehdy to bylo všechno ještě nahoře,přízemí neexistovalo.jak se říká,poláčka znám ještě před jeho 15 kg.už jsem ti říkala,že na mě za těch 10 let vyzkoušel všechno možné i nemožné,měla jsem špatnou BI ,ovšem přišlo se na to dost pozdě.pozdě,ale přece...a proto,když se jim to konečně povedlo,měli z toho takovou radost,že už mě konečně můžou vyřadit ze svého inventáře.hezký den

neiry
7. bře 2011

@gammaray Ty jo, tak to vás obdivuju, že jste to nevzdali. A hlavně, že jste na to pořád měli peníze 😀, my s naší finanční situací bysme to mohli zabalit už po prvním neúspěšném pokusu 🙄.

gammaray
7. bře 2011

@neiry ahoj,taky že jsem to chtěla mnohokrát zabalit,hlavně teda,když mi mirka dole do telefonu řekla,bohužel,je to opět negativní.to jsem vždycky otevřela víno,že se jako opiju,a mojemu říkala,tak a to už bylo naposledy,už mě tam nikdo nedostane.když jsem se z toho pak vzpamatovala,zase začal,pojd ,jdeme,zkusíme to,uvidíš,vyjde to....no ,kdyby ne on, tak ty naše děti nemáme.opět jsme začali šetřit,ale opravdu na všem,a když bylo,šlo se do toho.dodnes se ale z toho finančně nemůžem vzpamatovat ,nemáme takřka nic-ale máme 2 zdravé děti.moc nerada na ty roky vzpomínám,hlavně,že je to za náma...taky,hezký den.

neiry
7. bře 2011

@gammaray To jste si fakt vytrpěli, já bych to určitě nedala, znám se. Nepřemýšleli jste třeba i nad adopcí? To by asi bylo další, co bysme zkoušeli my.