Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

gammaray
7. bře 2011

@neiry abych pravdu řekla,tak když se u nás vyslovilo slovo adopce,tak jsme se oba začali tak nějak kroutit. ani jeden ani druhý jsme nikdy nahlas neřekli ne,ale oba jsme vlastně podvědomě cítili,že to není pro nás.teda spíš já ,myslím..

neiry
8. bře 2011

@gammaray Jako mi se taky dvakrát nezajídá představa, že mám doma dítě, které dostalo v genech něco, co já nemůžu ovlivnit a můžu jen čekat, co se z toho vyvrbí, ale to říkám teď, když už vlastní dítě mám. Možná, kdyby mi bylo 40 a vlastní děcko se pořád nedařilo, tak bych byla i vděčná za adoptované 🙂. Chtěla bych ale určitě miminko a "normální". Přijde mi ale naprosto šílený ten proces adopce, vím, že to musí být, ale stejně mi to přijde dost odrazující.

gammaray
8. bře 2011

@neiry jo,to vyřizování,různé psychotesty a vůbec,veškeré papíry a ty čekací doby na malé,bílé a zdravé mimi,to bych nedávala,znám se.ženy,které se na to dají,svým způsobem obdivuji a ty které si berou děti nějak postižené,ty obdivuji o to víc.pro mě bylo vždy přijatelnější nemít jak se říká co do huby,šetřit,našetřit a jít do ivf.sice jsem porodila až ve 36letech-stará matka,ale neva.bud' ráda,že se ti to povedlo,jestli jsem pochopila správně,hned na první šup.to ti fakt dost závidím,ale přeju...hezký den

gammaray
8. bře 2011

@neiry ani jsem se nezeptala,jak staré máš dítko a je hodné...

luciasek1982
8. bře 2011

@gammaray Teda smekám před tebou!!!!!!! Prošla sis toho hodně 😕 Ale podstatné je to, že se to nakonec podařilo a dočkali jste se svého štěstí..... tak raději nevzponímej na minulost a užívej si toho co teď máš 😉 😀

neiry
8. bře 2011

@gammaray Jo, vyšlo to na první šup, vážím si toho čím dál víc, jak tady tak různě čtu, jak se některé holky trápí. Kéž by i druhé mimčo vyšlo napoprvé, ale to bych asi chtěla moc. Druhé začneme zkoušet příští rok na jaře, tak uvidíme.

Jinak mám kluka a má 3,5 měsíce. Přijde mi hodný, ale nemám to s čím srovnat, tak třeba vůbec hodný není a já si to jen namlouvám 😀. Šestinedělí bylo strašné, to jsem měla sto chutí ho někde vrátit, ale asi jsem si už zvykla 🙂, nebo se to prostě nějak utřepalo. Pěkně spí, tak to je podle mě základ, že nejsem unavená a ten zbytek k tomu asi patří 🙂

gammaray
8. bře 2011

@luciasek1982bohužel jsem byla takový "zvláštní případ",..tobě se ale nic podobného nestane,já to vím !!!tak hurá do toho a půl je hotovo !!

gammaray
8. bře 2011

@neiry tak to jsi trefila!! základ-pěkné spaní.já to bohužel neznám,co jsou na světě,nespala jsem ani jednu noc.

luciasek1982
9. bře 2011

@gammaray Héééééj.... včera jsem ti tady napsala a dneska koukám a ono to nikde 😕 😠 Asi jsem to špatně odeslala nebo já nevím.
Každopádně jsem ti psala, že před tebou smekám a obdivuju tě za to, čím jste si s mužem prošli!!!! Ani se ti nedivím, že nerada na tohle období vzpomínáš..... Tak raději nevzpomínej a užívej si to, co z tohoto období vyšlo - tvé krásné a zdravé dvojčátka 😉
Já se jdu pomalu chystat a o půl desáté vyrážím směr gyncentrum. Aby toho nebylo málo, tak o víkendu jsem se starala o infekčního pacienta a co čert nechtěl..... v neděli tlaky v podbřišku a v pondělí výtok. Tak jsem hned volala svojí gynekoložce, ale ta má dovolenou. Tak chci dneska poprosit Poláčka jestli by se na mě nemrknul..... to je opravdu jako zákon schválnosti ☹
No nic...... až dorazím domů, tak napíšu, jak jsem pořídila 🙂 Papa a přeji VŠEM krásný den 😉

luciasek1982
9. bře 2011

@gammaray Chápeš to???? 😀 Já asi ještě spím nebo co 😀 Už jsem ten svůj vzkaz našla 😀 Jen jich pak po mě ještě pár přibylo a mě se to nějak pomotalo 😀
jj to jsou asi ty nervy 😖

luciasek1982
9. bře 2011

@gammaray
@neiry Holky jak to tady tak čtu, tak si to asi rozmyslím...... já takový spáč a můj spánek bude v těžkém ohrožení.... pomooooc 😀 Když mám volno tak vyspávám tak do té půl desáté...... no co no, změna je život, ale bude to asi těžké!!! BUde ze mě živoucí mrtvolka 😀 No už se na to těším 😀

neiry
9. bře 2011

@luciasek1982 Tak s tím spánkem je to fakt asi nejhorší, já taky byla zvyklá vyspávat do desíti, jednácti, úplně v klidu 🙂. No a teď, když se malý vzbudí až třeba o půl osmé, tak mám z toho Vánoce 😀 Jinak vstává mezi šestou a sedmou. Ale zato spí hezky celou noc, maximálně se jednou vzbudí, takže v porovnání s ostatními, co kojí co hodinu, dvě, paráda. A o víkendu jednu noc má službu manžel, takže spím celou noc a ráno vstávám, až se vzbudím, takže teoreticky by to šlo spát až do jedenácti a já se i tak v lůžku válím do té doby, ale už toho moc nenaspím, protože bobiš dělá kravál a probudí mě. Ale jsem ráda i za to. Protože jak je člověk nevyspaný a unavený, tak má pořád nervy na pochodu, tohle jsem si zažila v šestinedělí a bylo to strašné 😢. Nebylo dne, kdy bych nebrečela vyčerpáním a zoufalstvím z toho, že můj krásný pohodový život je pryč 😀.
Ale teď už je to opravdu v pohodě a neměnila bych 🙂

luciasek1982
9. bře 2011

@neiry
@gammaray Tak jsem doma děvčátka 😉 Dostala jsem Gonal a doplácela jsem za něj 4000Kč. Dali mi všechny ty papíry na vyplnění a podepsání, taky ceník.... Takže standartní poplatek 9000, který zahrnuje hatching a nadstandartní kultivaci, a pak 8000Kč za ICSI, které u nás bude nejspíše nutností. No a pak jsem se koukala, že na kryokonzervaci embrií do počtu 5 se platí 3000Kč a za každé další navíc 500Kč. Takže by nás to mělo vyjít maximálně 24 000Kč i s kryokonzervací (teda pokud bude co mrazit) 😅

neiry
9. bře 2011

@luciasek1982 Já píchala ten nejlevnější menopur, ale i tak se to prodražilo 🙂. Při začátku stimulace jsem si musela koupit nějaké předpokládané množství, které budu potřebovat, jenže pak se v průběhu té stimulace ukázalo, že špatně reaguju a doktor mi zvedl dávky a léky jsem musela dokoupit. 🙂 Tak ještě, že jsem měla ten nejlevnější menopur, i tak jsem byla zaskočená.

A kdy začínáš píchat? 🙂 A ty jsi zdravotní sestřička?

luciasek1982
9. bře 2011

@neiry Začínám první den krvácení.... říkal, že musím opravdu krvácet, né jen špinit. Menzes bych měla dostat 12.3., takže tak nějak +- podle toho kdy přesně to dostanu a kdy se mi to pořádně rozjede. Někdy totiž krvácím silně hned od počátku, jindy 1-2 špiním a až pak se pořádně rozkrvácím. No pak budu píchat každý den dávku a 6 den aplikace jdu na kontrolní UTZ, aby zkontrolovali jestli dobře reaguju, jinak by mi museli ještě něco přidat.
Jinak ano, já pracuju jako zdravotní sestra 😉

luciasek1982
11. bře 2011

@neiry
@gammaray Ahojky holky 😉 Podle předpovědí nás čeká krááásný víkend plný sluníčka, tak to určitě sbalíte prcky a vyrazíte někam do terénu, co ? 😉

neiry
11. bře 2011

@luciasek1982 Ty jo, tak to nevím, my nemáme moc terénní kočárek 😅 .

luciasek1982
11. bře 2011

@neiry Tak alespoň do terénu kolem domu 😀 I když dneska toho sluníčka zatím moc nebylo 😲

luciasek1982
11. bře 2011

@neiry A jaký máte kočárek, jsem se koukala, že nemáš žádné fotečky 😉

neiry
12. bře 2011

@luciasek1982 Na kočárek nám nezbyly peníze, tak jsme koupili ten nejlevnější, co se dal sehnat a ještě navíc starší, tak byl ještě o dost levnější. Vyšel nás na 2800 Kč a myslím, že nám bohatě stačí 😎. Jezdíme po venku málo, spíše ho využívám jako postýlku, do které chodí každý den ven spát. 🙂

http://kocarkydeniska.mimishop.cz/detail.php?zb...

luciasek1982
13. bře 2011

@neiry Náhodou pěkný kočárek, a za ty peníze.... paráda!!!! Jsem si taky říkala, že pokud by se náhodou zadařilo a já čekala dvojčata, tak bychom museli kočárek asi taky koupit z bazaru, pač když jsem koukala na kočárky pro dvojčata, které by se mi alespoň trochu líbily, tak jsem se šla z té ceny málem vyvrátit 😖 😅

neiry
13. bře 2011

@luciasek1982 Osobně si myslím, že na ten rok bohatě starší kočárek stačí 😉. Ale jasně, kdybych na to měla, tak by mi to asi nevadilo vrazit do kočárku 30 tisíc. Takhle by mi to přišly ale úplně zbytečně vyhozené peníze 😎. Dokonce si myslím, že lidi, co si kupují tak drahé kočárky to nedělají proto, že by ty kočárky byly tak úžasné, ale proto, aby se mohli pochlubit svému okolí, že na to mají.

luciasek1982
14. bře 2011

@neiry
@gammaray Ahojky 😉 Jak jste to měly holky po odběru vajíček? Šly jste normálně druhý den do práce? Jinak já už jsem dostala menstruaci a zítra píchám první dávku Gonalu 😉
Přeji vám sladkou dobrou noc.....

neiry
15. bře 2011

@luciasek1982 Já byla od začátku na nemocenské 🙂.

luciasek1982
15. bře 2011

@neiry Jako myslíš od začátku stimulace?

neiry
15. bře 2011

@luciasek1982 Ano. Já jsem totiž chtěla, v práci to bylo naprd a byla jsem zralá na blázinec 😖. Tak jsem se Lachčiny zeptala, jestli by to šlo a on říkal, že teoreticky jo, ale že prakticky by mi to radši dal až od nějakého prvního ultrazvuku, kdy by mohl napsat do karty, že jsem třeba cítila nějaké tlaky po těch injekcích, nebo je mi zle. Kdyby jako přišla nějaká kontrola...Nebo že od začátku stimulace by mi to třeba dal u druhého IVF, když by si do karty mohl jako napsat, že jsem třeba po prvním IVF měla nějaké komplikace při stimulaci...Takhle to řekl předtím, než jsem začala stimulovat. No a když jsem tam pak přijela v ten den, kdy jsem to dostala a zeptala se ho na to znovu, že bych moc chtěla být už doma, tak se zašklebil, ale bez keců mi tu nemocenskou napsal 😀. 😎 Jsem mu ještě ani nepoděkovala za mimi, příště to budu muset napravit, až tam pojedeme 🙂.

A tím pádem jsem i po odběru vajíček byla doma, jak říkám, od prvního dne stimulace až do nějakého 8. měsíce jsem byla doma. Pak jsem si na vlastní žádost nechala ukončit nemocenskou a šla ještě na 3 týdny do mateřské do práce. To byl zase ale doktor pro změnu proti, strašil mě předčasným porodem. Ale dobře to dopadlo 🙂

luciasek1982
15. bře 2011

@neiry Tak to jsi holka šikovná..... dobře mířený nátlak na doktora a nemocenská je na světě 😀 Já bych chtěla tát doma právě od punkce až do osudného verdiktu hladiny HCG. Tak uvidíme jestli mi bude dopřáno. Po transféru do práce nechci na 100% jezdí nám tam rentgeny, máme infekční pacienty, ležáky se kterýma se taháme, noční 12tky..... takže to riskovat nehodlám. A pokud by mi nechtěl dát nemocenskou na dobu od punkce po transfér, tak si vezmu dovolenou... a ŠMITEC 😀 😎 😝 Nechci si pak vyčítat, že jsem něco mohla udělat jinak........

gammaray
15. bře 2011

@luciasek1982 zdravím po delší době a omlouvám se,klekl mi počítač,všechny data zmizely,veškerá moje registrace v prdeli,moje inzeráty taky,no hrůza,už se vidím,jak já počítač.blb tam zase kočár a jiné fotky dávám znovu.tak jsem se musela registrovat znovu na ''bereme se'' --cha cha...já a vdávat se..už nikdy více...!jinak čtu,že už to máš rozjetý,tak držím pěsti!!! jinak,já jsem byla vždy na nemocenské od punkce .sestra mi nemocenskou psala vždy bez řečí,ještě se ptala jak to chcu,prostě vždy v poho.hezký večer.. 😀

luciasek1982
16. bře 2011

@gammaray Ahojky..... no já jsem si říkala, že se nám nějak dlouho neozýváš!!!! 😀 Ale ty jsi holka šikovná a určitě to všechno s tvým kamarádem počítačem zvládneš 😀
Jinak já už jsem v plné polní a připravená na všechno. V pátek jdu na kontrolní ultrazvuk, tak jsem zvědavá co se dozvím..... určitě se vám pak ozu, jak jsem dopadla, a jak budu pokračovat dále 😉
Tak papapa a krásnou dobrou noc 😉

luciasek1982
16. bře 2011

@gammaray
@neiry Tak předoperační vyšetření mám zdárně za sebou..... teď je čekat 😉 Přeji vám holky krásný den...........