Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Po 2. IUI bez úspěchu

lejdy37
20. lis 2017

Zdravím všechny jsem po druhém iui bez úspěchu nemůžu se rozhodnout co dál můžu znát vaše zkušenosti ???

renca1978
20. lis 2017

@lejdy37 My mame 7xIUI za sebou nevyslo zadny.Pak jsme sli do Ivf a vyslo napoprvy...Ale znam holku co jim IUI vyslo tusim taky hned....Ja se predtim rozhodla ze uz nechci ztracet cas a byla jsem za sve rozhodnuti rada.Pro nas to byla ztrata casu...Ale kazda jsme jina.To vubec nemusi byt Vas pripad.

lejdy37
autor
20. lis 2017

Jsem ráda že jste mi to napsala je mi 37 takže když se to nepovedlo 2x taky říkají že ta úspěšnost je tam 10 procentní

lejdy37
autor
20. lis 2017

Jedno dítko již máme 13 ti lety toho ivf se bojím aby z toho nebyli dvě a jak to probíhá ivf? jaký jste měla postup ?

renca1978
20. lis 2017

@lejdy37 mne je 39...kdyz jsme sli do ivf bylo mi 34.Napisu bez omacky kolem😉prisli jsme na konzultaci.Byli jsme v Gestu na Smichove nic moc nam.nenabirali jen takovy ty ruzny Hepatitidy Hiv Syfilis..pak hned dalsi cyklus jak prisla ms zacala jsem se stimulaci.Kratky protokol.Pak nejaky sono kontroly jak rostou folikuly...Nakonec odber .Odebrano 7 folikulu ale bylo z toho jenom jedno vajicko a to zavedli jako 3 denni embryo a je z toho dcerka.Pak kdyz byl dcerce rok podstoupili jsme dalsi ivf z toho byly 4 vajicka...Jednu blastocystu zavedli a nevyslo to.Pak jsem sla hned dalsi cyklus na Ket a zavedli taky jednu blastocystu a taky nic....Kazdopadne u nas zadny zdravotni problemy nezjistili.Jsme oba zdravi...pak jsme uz zkouseli jen doma.hlidala jsem ovulace.taky se rok nedarilo az jsme se na to oba vykaslali ze holt budeme mit jedinacka tak jsem hned ten cyklus otehotnela.Jediny co tak jsem uzivala Drmek forte tak jsem ho chtela dobrat kdyz uz jsem ho mela doma.jinak nic...nevim proc to bylo tak slozite...s ovema detma...Mozna to fakt bylo tim jak moc jsem to chtela...tezko rict

lejdy37
autor
20. lis 2017

No vidíte my jsme taky oba zdraví jezdíme do Podolí ale ono je to asi ve finále jedno kam .Tak tam asi zítra zavolám že půjdem do ivf taky ten čas letí . Takže jestli jsem to dobře ví pochopila máte dvouletou dceru a teď v únoru mimi bude

jezz1e
20. lis 2017

@lejdy37 Dvojčat se bát nemusíš - vkládá se buď jedno nebo dvě embrya podle toho, jak si to přeješ ty (teda i to jedno se může rozdělit, ale to je šance stejná jako při přirozeném otěhotnění).

lejdy37
autor
20. lis 2017

Docela musím říct že jsi mi celkové zvedla náladu . Můžu se tedy ještě zeptat kolik korunek za to ivf ???

jezz1e
20. lis 2017

@lejdy37 Na stránkách Podolí je ceník. Cena závisí na tom, kde je u vás problém, jestli tedy potřebujete nějaké "nadstandardní" úkony. Počítej s doplatkem minimálně za prodlouženou kultivaci (okolo 3000 myslím). Pokud máte třeba špatný spermiogram, dělá se ISCI (7 000), obvykle se trochu doplácí na léky, pojišťovna hradí jen 2250 jednotek. Já třeba v Podolí za dlouhý protokol s ISCI, prodlouženou kultivací, asistovaným hatchingem a velkým doplatkem na léky (zpočátku jsem nereagovala na stimulaci) platila cca 30 000,- Kč. Teď s krátkým protokolem bychom se snad mohli vejít zhruba do 15 000.

lejdy37
autor
20. lis 2017

@jezz1e spermiogram v pořádku vše ok ale korunky se nedávají najednou ? Postupně ne ?

jezz1e
20. lis 2017

No tak musíš to zaplatit řekněme během 3 týdnů, co trvá stimulace, odběr vajíček a vložení embrya. K tomu se pak ještě platí mražení, pokud je embryí víc, nám bohužel žádné nezbylo.

lejdy37
autor
20. lis 2017

Stimulace je stejná jako při uiu??

jezz1e
20. lis 2017

Já nebyla na iui tak nevím 🙂 Krátký protokol - od 2 DC se píchá stimulant typu Puregon, Gonal, Menopur, Ovaleap, pak se přidává něco proti prasknutí folikulů - Orgalutran a nakonec jedna injekce Ovitrelle, která spouští ovulaci. Dlouhý protokol - cca 22 DC lék, který způsobí dočasný přechod, za 14 dní poté (a po proběhnutí menstruace) se píchá stimulant a nakonec zas Ovitrelle.

tergal
20. lis 2017

@jezz1e ahoj,prosím tě,jak dlouho trvá stimulace dlouhým protokolem?

jezz1e
21. lis 2017

@tergal Myslim, ze samotna stimulace by mela byt stejne dlouha jako u kratkeho, tj. zhruba 10 dni, ale ja jsem na zacatku moc nereagovala, takze jsem nakonec pichala menopur 17 dni a odber byl az 20 den od zacatku stimulace.

lejdy37
autor
21. lis 2017

@jezz1e a vy máte už děti ??Co je prodloužena kultivace?

lejdy37
autor
21. lis 2017

Já byla 2xna uiu tedy postup byl vždy stejný 5 den jsem začla brat clostilbegit jedla jsem ho ráno večer 5 dni jednou jsem jela na ultrazvuk dali mi sebou injekci otrivele večer jsem si ji pichla v 19.00 a druhý den dělali inseminaci

beruda
21. lis 2017

Já si myslím, že zvlášť v našem věku (je mi 35) není čas ztrácet čas. IUI je sice menší zásah, ale taky nižší pravděpodobnost otěhotnění, než u normální soulože (pokud tedy nemáš problémy). Já byla dvakrát (jednou v 31 a jednou letos) a nevyšlo ani jedno. IVF nám teď v létě vyšlo napoprvé. Byli jsme v Pronatalu a platili jsme necelých 30000 (Prodloužená kultivace, léky, PICSI, asistovaný hatching a to bude asi všechno)

lejdy37
autor
21. lis 2017

Tak s myslí že to proběhne úplně stejně s tím že nějaká injekce navíc aby bylo víc těch vajíček ty mi vyndaj oplodní a budou vše dít zázraky a pak to do mě už zase vloží a ten zbytek z už mrazí a to bude stát asi ty větší peníze cca 5000 podle ceníku

beruda
21. lis 2017

@lejdy37 Je to těžký, ale hlavně to ber střízlivě a neměj přehnaná očekávání. Já na stimulaci zareagovala tak, že se doktor vyděsil, kolik toho je. Odebrali mi 19 folikul, jen 4 vajíčka byla OK a prodlouženou kultivaci dala jen 2....A co tam se mnou byla paní, ta měla 10 folikul a 9 super vajíček... Ale jak říká kamarádka, stejně je nakonec potřeba jenom jedno. Držím palce

lejdy37
autor
21. lis 2017

Takže už jsem to asi pochopila prodloužena kultivace je to zmražení těch zbylých dobrých jo??

beruda
21. lis 2017

@lejdy37 ne, kultivace je doba, po kterou se oplodněné vajíčko vyvíjí ve zkumavce, ta standardně trvá 3 dny. Prodloužená kultivace trvá 5 - tedy oplodněné vajíčko se vyvíjí 5 dní ve zkumavce. Doporučují to, protože se i během té prodloužené kultivace ukáže, jestli je to oplodněné vajíčko životaschopné. Pokud ne, tak prostě odumře. Zmražení je Kryokonzervace.

lejdy37
autor
21. lis 2017

Děkuji že jsi mi to tak hezky vysvětlila to jen vůbec nevěděla

beruda
21. lis 2017

@lejdy37 Nemáš zač, dokud člověk nezažije, tak neví. A že to nejsou znalosti, který bych zrovna chtěla mít...

jezz1e
21. lis 2017

@lejdy37 prodlouzena kultivace - Pojistovna hradi kultivaci embryi 3 dny, obvykle se kultivuji 5 dni, protoze prave okolo 4 dne jich hodne neprezije, takze vlozenim 3dennich se nevyselektuji ta kvalitni. To se ale musi doplatit. Pocitej, ze par tisic za leky doplaci asi kazdy, zejmena jestli ti neni 20. Obvykle ti doporuci i to iCSI (vlozeni spermie do vajicka injekci) i kdyz mate dobry spermiogram, tim se selektuji lepsi spermie. Asi neznam nikoho,kdo by se vesel pri IVF do 10.000.

jezz1e
21. lis 2017

Beruda byla rychlejsi 😊

lejdy37
autor
21. lis 2017

Tak děkuji je to stejně hustý že za to chtěj tolik peněz . Chápu že lidé jsou schopni do toho dát i statisíce ale kdo opravdu nemá žádný děťátko tak se mu nedivím .Vemte si že třeba někdo ty peníze na to nemá a děťátko by chtěli pak se to podaří vyplatite 30 tisíc a pak další náklady kočárek atd...To je šílený

lejdy37
autor
21. lis 2017

No tak jsem se tedy objednala a máte pravdu prostě to tak je s těmi financemi a na dalšich soukromých klinikách ještě horsi ceny no nedá si nic dělat buď chceme nebo nechceme 🙂

nadrinka
24. lis 2017

Já byla 15.11. na prvním IUI a teď čekám na výsledek. Jsem nervózní a netrpělivá. Dnes 9DPO snehobily test z odpolední moči, další zkusím nejdřív v pondělí ráno. Bojím se zklamání :(

alenkara
24. lis 2017

Ahoj,

my jsme chodili do Genettu a nechali nám ještě cca půl roku, než se pokusili o první IUI. Předtím jsme byli na všemožných testech, na vyšetřeních, na průchodnosti vaječníků jsem byla...

Tři týdny po IUI jsem zjistila, že jsem těhotná... Dodnes nevíme, jestli to bylo naší snahou, nebo IUI 🙂... Každopádně při IUI se doktorka zděsila manželova spremiogramu, který byl náhle strašně podlimitní (předtím vždy výborný, asi zapůsobil stres), a řekla mi, že to zkusíme, ale kdyby to nevyšlo, že bychom zkusili ještě druhou inseminaci a na podzim pak rovnou umělé oplodnění... Byla jsem za tento postup vděčná a ulevilo se mi. Možnái proto jsem pak tak rychle otěhotněla 🙂.

Dala bych max. 3 pokusy a pak chtěla IVF... :-* Držím palečky!!!

mia171717
19. led 2018

Ahoj. Zkusili jsme dvakrát IUI a nic. Příští týden začínáme stimulovat před IVF, tak snad se podaří 😉