Pozdní OHSS v těhotenství, máte zkušenost?

janitschka
21. pro 2013

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat, co si myslíte o tomto: Byla jsem na ET před 16 dny. Čtyři dni zpátky jsem měla pozdní OHSS středního stupně. Včera jsem byla u doktorky a na krvi a v krvi jsem měla 672,7 HCG. Předepsali mi injekce Clexane na ředění krve. Včera večer jsem si píchla první a pila první nutridrink. Dnes ráno mám břicho o poznání menší. Tak se bojím, zda jsem to škvrně neotratila nebo zda se nestalo něco... Máte s tím zkušenosti? Za jak dlouho vám zmila pozdní ohss.. A existuje v lékárně nějaký test který měří i jednotky hcg? Dnes ráno jsem si dělala test a pořád tam byly dvě čárky. Jsem asi zbytečně vystrašená ale mám strach.

akashka
22. pro 2013

@janitschka já teda s OHSS zkušenost nemám, ale k tomu ostatnímu - test ukazující hodnoty hcg není, to se dá jen z krve (na tu ale můžeš jít i jako samoplátce a viděla bys tak jestli roste), ale pokud máš pořád dvě čárky, tak bych byla na tvém místě v klidu, doktoři si tě určitě ohlídají 😉 Břicho ti splasklo, jelikož odeznívá OHSS, z miminka teď ještě bříško nemáš, na to je moc mrňavé, aby se dle bříška dalo poznat, jeslti je vše ok 😉 Chápu, že máš strach, dobře to znám, ale zkus myslet především pozitivně, to má na miminko velký vliv a vyčkej do další kontroly 😉 Držím ti pěsti 😉

janitschka
autor
22. pro 2013

@akashka Mockrát Ti děkuji, tvoje zpáva mě uklidnila. Já jsem opravdu plašan, hlavně proto, že první umělko nám nevyšlo. Upřímně jsem vůbec nevěřila, že se to povede.. pořád nemohu uvěřit. Jsi moc milá, děkuju 🙂

akashka
23. pro 2013

@janitschka To vůbec není zač 😉 naprosto tě chápu, já občas plaším dodnes a taky tomu zázraku nevěřím 😉

jjaanca
25. bře 2015

Ahoj holky, mám 10 dní po OPU a rozjel se mi OHSS. Test mám slabě pozitivní. Nechce se mi letět do CARu. Je nějaká šance že se to bude zlepšovat, i když mi HCG bude stoupat? Četla jsem že při těhotenství je to na několik týdnů ☹..... Mám to už asi třetí den a zhoršuje se to, dneska už je mi opravdu docela blbě. Nebo jak to vypadá když už bych měla navštívit lékaře? Břicho mám že se skoro neohnu, tlačí to, cůrat chodím. Snažím se do sebe lít hodně tekutin. Chystám se na bílkovinovou dietu - pomáhá to?

jjaanca
25. bře 2015

Poradí někdo?

evulatko
26. bře 2015

@jjaanca, ahojky, mne se to teda nestalo, ale urcite bych aspon konzultovala po telefonu s Carem !!! A bilkoviny urcite pomahaji. Hodne stesti🙂)))

kay
26. bře 2015

@jjaanca já měla OHSS a skončila na infuzích na 14 dní v nemocnici.. mírný ohss je v pořádku, chce to hodně pít.. ale pokud by Ti bylo blbě, nebo se to pořád horšilo, doporučuji buď urgenci v CARu nebo jet rovnou do nemocnice.. já s sebou sekla v koupelně a manžel mi volal rychlou.. ale pánové mě nikam neovezli, bo řekli, že nejsem v příměm ohrožení života a musel mě odvézt manžel... :-/ není to žádná sranda.. jestli Tě můžu uklidnit, je potom větší šance na uchycení embrya.. pokud je OHSS velký po OPU, tak se taky CAR může rozhodnout pro zmrazení embryí a následný KET, až budeš v pořádku..

soleilll
26. bře 2015

@jjaanca Taky bych pro jistotu kontaktovala CAR a poradila se s nima. Každopádně pij opravdu HODNĚ tekutin. Jinak mně řekli, že hyperstimulace je dobrý znamení po uchycení embryí a u mě jim to tvrzení vyšlo, tak držím palce, abys to měla taky tak. Ale pořád musíš být pod odborným dohledem, dokud to nepřejde!

kvakuska
26. bře 2015

@jjaanca nechce se ti letět do CARu? ... i přesto, že jsi těhotná? ... a jako když OHSS přesáhne únosnou mez, tak nechat si punktovat vodu z břicha nebo z plic se ti bude chtít? ... opravdu tě nechápu, to je tak těžké zvednout telefon a poradit se s CARem? ... je to začarovaný kruh, OHSS napomáhá uchycení embrya a zároveň uchycení embrya a produkce HCG dál rozvíjí OHSS ... čím víc bude HCG stoupat, tím ti bude hůř ... a potom už se ti třeba do toho CARu bude chtít letět, ale nepůjde to, budeš ráda, když tam dolezeš po kolenou 😝

jjaanca
27. bře 2015

@kvakuska Nechce se mi proto, že mám chlapa na služební cestě a musím se starat o dítě. Nikdo z rodiny o tom, že chodím co CARu neví. Znám se, a vím, že jsem trochu hypochondr. Tak si říkám že to oznámím mámě (že potřebuju pohlídat dceru), ta se zhroutí co blbnu, abych po tak krátké známosti si dělala další dítě. Pak přijdu do CARu, doktor se usměje a řekne ať hodně piju a jím bílkoviny a pošle mě domů......
Prostě bych potřebovala jen vědět kdy už to je na doktora.

Díky za reakce.
Během včerejška jsem opravdu hodně pila a nezhoršilo se mi to, je to stejné jak den před tím. Objednala jsem si v lékárně Protifar, dneska už bude. Snad to bude dobrý a nebude se to zhoršovat. V sobotu budu muset do CARu stejně, protože mi dochází Prednison a já si ho při ET zapomněla nechat napsat. Tak to tam řeknu .......