Pracovní neschopnost při IVF

boure888
28. črc 2017

Prosím vás, jak jste to měli s prací a neschopností při ivf???Nevím jak si to mám naplánovat,aby to nepoznali ,dělám na směny..Děkuji

maagda
28. črc 2017

@boure888 Ahoj, já jsem normálně chodila do práce. Nosím normálně propustky z Reprofitu. Šak kdo co může. Nikdo nic.

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
barchen
28. črc 2017

@boure888
U nás (já jako nadřízená), jsem dostávala kopie neschopenek (máme na to směrnici, takže mi je mzdovka musela dát i kdybych nechtěla), takže jsem věděla, u kterého lékaře byli, resp. s čím a kde se léčili. Ale zase pokud mám normální zaměstnance, kteří nezneužívají systém, firmu nebo mou vstřícnost, tak nemám důvod nic řešit a spekulovat. No a taky jsem měla holčinu, která mi po 3 měsících prac. neschopnosti přinesla s oznámením těhotenství i další neschopnost až do porodu. A klidně mohla pracovat z domova z gauče nebo i z postele, vyšla bych jí max. vstříc vzhledem k náplni práce, jenom abych měla čas najít si za ni adekvátní náhradu a zaučit si ji... a ona to odmítla.... Ono to bude asi těžší tohle utajit, pokud vážně chcete neschopenku, je to o lidech, jak to berou.

boure888
autor
28. črc 2017

@barchen děkuji, přemýšlím o dovolené nebo chodit do práce, aspon tři mesíce, snad to výjde a co u tebe vyšlo to???

barchen
28. črc 2017

@boure888 Pokud to náplň práce dovolí, proč ne. Vyšlo, dokonce přirozeně...U nás plašil manžel, takže po roce snažení jsme zašli na kliniku - všechno v pořádku, přesto kvůli věku doporučili nejdřív stimulaci ale ta už taky nebyla potřeba...

boure888
autor
28. črc 2017

@barchen gratuluji,já bych taky ráda přiroueně,ale manžel špatný spermio....prý jinak to nepujde

j.a.n.i
28. črc 2017

@boure888 Asi bych primárně chodila do práce a uvidíš, jak budeš reagovat na stimulaci, pokud dobře, tak nemáš co řešit a pokud špatně, tak bych asi ukecala o neschopenku obvoďáka a pak zas můžeš normálně chodit do práce a budou si myslet, že to byla chřipka...

j.a.n.i
28. črc 2017

@barchen No, s čím se léčili víš těžko... ano, u kterého doktora byly ano, resp. který doktor jim vypsal neschopenku, což taky nemusí znamenat že se zrovna u něj léčí.

barchen
28. črc 2017

@j.a.n.i
Vy jste docela hnidopich, za tři dny, třetí Vaše reakce na můj příspěvek pro nějakou uživatelku 🙂... Ano, s čím léčili zaměstnanci asi nevím, ale když vidím omluvenku z Reprocentra nebo neschopenku od gynekologie tak s chřipkou tam zaměstnankyně asi nebyla. Autorce jsem napsala, jak to obvykle chodí, aby nebyla překvapená, že z omluvenky nebo neschopenky se dá vyčíst a zbytek si lidi rádi domyslí - i víc než je potřeba.

j.a.n.i
28. črc 2017

@barchen To spíš ty, když řešíš, že odpovídám zrovna tobě, já fakt to, kdo příspěvek napsal nesleduju, reaguju na obsah...

barchen
28. črc 2017

@j.a.n.i
Vaše písemní dikce s styl odpovědí si člověk všimne když to uděláte na různé diskuze několikrát za sebou v krátké době a té stejné uživatelce...

thalia
28. črc 2017

@boure888 u nás v práci se to vědělo, takže v tomhle jsem neměla problém. A trochu mimo téma, nám taky řekli, že spermio je špatné (morfologie, rychlost, pohyblivost, množství, i defragmentace DNA), že přirozeně fakt ne-e a jedině ivf. Nakonec opak byl pravdou, všechny transfery po dvou stimulacích neúspěšné a potom dvě přirozená těhotenství 🙂. Takže zázraky se někdy dějí. Podotýkám, že před tím prvním otěhotněním se sebou manžel nic nedělal, čím by spg vylepšil.

boure888
autor
28. črc 2017

@thalia moc gratuluji, to byl zázrak, spíš je nekonečně to čekání. ....doufám, že druhé dítě vyjde přirozeně,

pasiba
30. črc 2017

Já šla ke svoji doktorce a řekla ji presne jak to je. Ze dělám na lince a ze chci Mít na to klid a ona mi napsala klasickou neschopenku. V práci to tedy taky vedi .... neumím lhať bohužel. ..... kvůli problémům po punkci se vše prodluzovalo, takže už jsem doma tři měsíce. Naštěstí všichni vše chápou a doktorku mam úžasnou a empatickou. Přeji hodně štěstí 🍀

boure888
autor
30. črc 2017

Děkuji za odpovědi, doufám že bude hladký průběh a výjde to.