Pro co se rozhodnout po úspěšné TESE/MESA ( 4 pokusy)?

nynam
16. říj 2010

Ahojte holky. Zajímalo by mě, pro co se rozhodnout po úspěšném zákroku u manžela. Absolvoval TESE a MESA a zamrazili nám materiál na 4 pokusy. Pokus určitě v nejbližší době opakovat nemůžeme (narkóza, finance atd) a proto mi teď opravdu moc moc záleží na dalším průběhu. Potřebujeme aby bylo všechno 100%!! Mě teď čeká IVF ICSI. Zajímalo by mě, zda jít do státního centra nebo do soukromého (v Praze). Jaké jsou případně ceny těch zákroků a které konkrétní centrum byste mi doporučily? Hormonální stimulaci doporučujete tu placenou nebo tu, kterou hradí pojišťovna? Doporučily byste mi nakonec nějaké vitamíny, které by mě mohly na celou tu proceduru připravit? Moc děkuji za případnou odezvu.

medved09
16. říj 2010

Absolvovala jsem IVF ICSI (TESA MESE jsme tedy nepotřebovali) v UPMD v Podolí v Praze. Stimulaci Vám doporučuji tu placenou - můžete aplikovat v pohodě doma. Jinak se doporučuje zvýšit příjem kvalitních bílkovin. Např.Protifar.
Ceny byly - ICSI 7000, za hormony ke stimulaci včetně aplikačního pera jsem platila asi 4000, AH 3000, mražení přebytečných embryí a rok skladování 2500. Držím palce - my máme dvouletého prcka, nyní se snažíme o druhé.

boruuvka
17. říj 2010

Ahoj, já mám za sebou úspěšné tese a icsi a hned z prvního pokusu máme už 5 měsíční Sárinku. Já doporučuju: brát vitamíny, nepít, nekouřit, nehubnout, zaplatit si pero místo injekcí (já jsem si píchala puregon a připlácela jsem 4 000,-) po ETu 3 dny klid na gaučíku a nechat se obskakovat. Podle mě si nech zavést určitě 2 embria, šance na úspěch se zvyšuje. My jsme to podstupovali v Sanusu v menším městě a cenově i s tese nás to vyšlo na 35 000,- (zamraženého nic nemáme). To je tak všechno co mě napadlo.