Problém během embryotransferu - embryo zůstalo v pipetě. Máte zkušenost?

milixx
7. zář 2022

Ahoj,
dnes jsem byla na řízeného KET ( s použitím embryoglue) embrya po PGD. Všechno probíhalo normálně, ALE když už byl transfer ukončen a já jsem se přesouvala na vozík, embryoložka zavelela k návratu, protože embryo zůstalo v pipetě. Takže znovu zavedení zrcadel, transfer…poté opět kontrola pipety embryoložkou - a tentokrát už prý O.K.
Mám z toho hodně špatný pocit, transferovali mi vymodlenou kvalitní blastocystu a mě od té doby jen jede v hlavě, jestli tím podivným transferováním nemůže být nějak poškozená - nebo jestli je nakonec teda vůbec v děloze…
Doktorka se mě snažila uklidňovat, že se to občas stává a že aspoň je vidět, jak to pečlivě embryoložka kontroluje, že má embryo evidentně dobrou přilnavost, apod., ale já jsem z toho tedy úplně rozebraná 😔
Nestalo se prosím některé z Vás něco podobného? A ideálně s dobrým koncem? 🙏

vojlena
7. zář 2022

Ahoj,
nestalo se mi, ale věřila bych doktorce. U mého trasferu po zavedení embryoložka převzala zpět tu pipetu a doktor říkal, že musíme počkat až to zkontroluje. Až řekla, že je pipeta prázdná, tak pak mě začali přesouvat. Měla jsem pocit, že mají daný takový postup, právě proto že se to asi stát může...
Zkus se uklidnit- i když to není lehké a věřit sněhuláčkovi, že to zvládne. Hodně štěstí 🍀

lpch
7. zář 2022

Nemam osobni zkusenost, ale rekla bych, ze kdyby hrozilo jakekoliv poskozeni embrya, nikdo by do rizika nesel a transfer by neopakovali. Drzim pesti, at to dobre dopadne 🙏

wladimira
7. zář 2022

@milixx ono je ve směs v těch papírech co se podepisují před transferem napsané ze ta možnost tu je ze se embryo nepřinese … když jsem si to četla tak jsem koukala jako puk

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
moon1988
9. zář 2022

@milixx ahoj verim, ze te mohlo vykolejit. Ale stava se to, proto to kontroluji. Embryu se urcite nic nestalo. Verim, ze ti to vyjde. Drzim palce🙏🏻

alpinka1
9. zář 2022

Ahoj. Já osobní zkušenost mám, stalo se mi přesně co popisuješ (embryo po PGT s embryoglue, zůstalo v pipetě a zaváděli znovu) a transfer byl úspěšný, uchytilo se 😉 Sestřička mi pak říkala, že obvykle když se toto stane, tak je z toho většinou těhotenství, že to embryo má dobrou přilnavost. Držím palce!

lenka27
9. zář 2022

@milixx myslím, že to bude v pořádku, protože se to stává a pak se otěhotní. Buď hlavně v klidu a moc držím palce🙏

moon1988
16. zář 2022

@milixx ahoj, mohu se zeptat jak dopadl transfer?

bertik20
16. zář 2022

Mě teda po transferu ukazovali uložená embrya v děloze pomocí Utz - je to teda 16 let, ale ty tečičky bylo vidět, tak nějak "svítily"😉
Nemyslím si, že by se nějak poškodilo, věř, že je v pořádku

milixx
autor
16. zář 2022

@moon1988 Ahojky, ještě nevím, zatím netestuji 🙈 mám za sebou pět potratů a kdykoli jsem testovala, dopadlo to špatně 😔 U dcery jsem netestovala a dopadlo to dobře 🙂 Teď ve středu 21.9. bych měla jít na krev, tak pak dám vědět.
Mám těch špatných zkušeností za sebou hodně, tak mám nervy na pochodu.

moon1988
16. zář 2022

@milixx to chapu, me se nedarilo vubec otehotnet z 6 - ti transferu, tak ty nervy znam. 7 - my transfer se podaril🙏🏻 Drzim palce🙏🏻

alpinka1
16. zář 2022

@milixx moc držím palce a rozumím ti. Já potratila 5x (zamlkle těhotenství) a 1x mimoděložní. Dítě ani po 10 letech nemám žádné. Takže chápu,že ten strach je obrovský. Ja tehdy po tech komplikacich při KET přemýšlela úplně stejně. Ale musíš myslet pozitivně a věřit ❤

milixx
autor
22. zář 2022

Ahoj, slíbila jsem, že se ozvu, jak jsem dopadla. Včera jsem byla na HCG v krvi 14 dní po KET. Mám hodnotu 456.
Takže transfer byl nakonec úspěšný, přestože jsem si to opravdu nemyslela. Jen tedy…ta hodnota se mi zdá poněkud nižší, s dcerou jsem tou dobou měla přes tisíc. Budu ráda, když mi tu někdo napíšete, že jste měly podobné hodnoty a dopadlo to dobře 🙏
Já jsem po těch pěti potratech a ostatním, co mám za sebou, hodně vycukaná 😏

lenka27
22. zář 2022

@milixx já myslím, že ta hodnota není špatná, důležité je, aby obden rostlo, to je směrodatnější než ty výše HCg, to má každá jinak

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
moon1988
22. zář 2022

@milixx Super torava, ze se podarilo. Hlavne at roste hcg. Drzim palce 🙏🏻

palja
22. zář 2022

@milixx tak to je super. Hodnota je dobrá. Držím palce ať je všechno jak má ❤️🍀

dendis80
23. zář 2022

@milixx Ahojky , četla jsem vaši diskuzi . Jak dopadlo HCG ? Roste ?

milixx
autor
24. zář 2022

@dendis80 Ahoj, zatím nevím 😔 chtěla jsem jít včera po dvou dnech na další HCG, jenže zapracoval zákon schválnosti, dcera dostala horečky přes 38 st. a já neměla hlídání. V tom stavu jsem ji s sebou nechtěla nikam tahat.
Tak jsem se aspoň telefonicky domluvila u mého gynekologa, že se u něj v pondělí zastavím na UZ ( hlavně kvůli strachu z mimoděložního) a na další hladinu HCG.
Snažím se myslet pozitivně, ale po mých zkušenostech mi to moc nejde 😏

milixx
autor
24. zář 2022

Jen ještě doplním, že jsem si včera aspoň udělala test hcg z moči, když už jsem nemohla jít na krev. Prvně a naposledy jsem to zkoušela 14. den po KET, když jsem šla na krev. To jsem měla čárku jednoznačnou, ale světlou. Včera, tedy 16. den po KET byla stejně tmavá a silná, jako kontrolní, tedy opravdu mnohem výraznější.
Já s těmi hcg testy z moči nemám za těch osm let úplně dobré zkušenosti, ale doufám, že to zesílení v tomhle případě je příznivý. Nemáte zkušenost, holky?

moon1988
25. zář 2022

@milixx jo urcite hcg povyrostlo, kdyz carka zesilila. Drzim palce, urcite to dobre dopadne

lenka27
25. zář 2022

@milixx hodně štěstí na zítra a pokud čárka sílí je to dobré znamení

dendis80
26. zář 2022

@milixx Ahooj , tak jal jsi dopadla ? 🍀

milixx
autor
27. zář 2022

@dendis80
Ahoj, tak hlásím včerejší resumé. Měla jsem kvůli tomu nižšímu hcg z minulé stredy strach hlavně z mimoděložního. Navíc jsem aktivně dohledala v papírech, že v těhotenství s dcerou jsem také 14. den po KET měla HCG 1780, takže 4x vyšší, než teď.
ALE v děloze JE! 😅🙏 Včera jsem byla v 5+3TT podle menstruace, takže fakt dost brzy, ale už byl vidět žloutkový vacek a “něco”, co dr. rikal, ze je nejspíš začínající srdicko..ufff 😊 říkal, ze jestli jsem měla ve stredu hcg kolem 500, tak včera by to mělo být něco mezi 3000-4000 a ten ultrazvukový nález tomu odpovídá.
Všem moc děkuji za odpovědi a držení pěstí. Vím moc dobře, že se může spoustu věcí ještě pos..t, ostatně těhotná jsem po sedmé a dítě mám zatím jedno. Ale teď aspoň vím, že se naše vymodlená blastocysta ze všech sil snaží, i když start úplně ideální neměla. Ještě jednou děkuju holky!!

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenka27
27. zář 2022

@milixx držím palce ať vše dobře dopadne a vy se dočkáte vytouženého děťátka🙏🙏🍀

moon1988
29. zář 2022

@milixx posilam stesti aby se te blasta drzela cele tehotenstvi 🙏🏻

milixx
autor
4. říj 2022

Ahoj holky, moc děkuju za Vaše odpovědi a hlásím další vývoj.
V pondělí 26.9. jsem byla u svého gyn. Našel těhotenství v děloze (uffff!), byl vidět jen váček a “něco málo”, odhadoval to na hcg cca 3000 -4000 tis., což by odpovídalo “správnému” nárůstu z té předchozí hodnoty, ale přesné měření pro pidi velikost nešlo provést. To jsem byla dle MS 5+4TT, KET probehl 22.DC.
Teď o víkendu jsem ale začala špinit a krvácet tmavou krví, tak jsem k němu přesně po týdnu včera zase naklusala. Příčinu krvácení nenašel, asi nějaká prasklá cévka, a embryo v pořádku včetně už jednoznačné srdeční akce. Podle UZ z min týdne mu přišel ten vývoj odpovídající a byl spokojený. Jenže: na UZ naměřil velikost odpovídající 5+6TT, ale já bych dle MS měla být 6+4. Tak nevim, no 😏 zdá se mi to málo :(

lenka27
4. říj 2022

@milixx tak já myslím, že to měření je u každého lékaře taky jiné, mně na utz v IVF centru vždy řekli jiné stáří než můj osobní gynekolog, takže bych to brala s rezervou. Kdyby se mu něco nezdálo, věř mi, že by ti to řekl

milixx
autor
4. říj 2022

@lenka27
Ahoj, děkuju za odpověď 🙂 a měla jsi to taky třeba o těch 5 a víc dní takhle ze začátku těhu? Já mám právě za sebou blbou zkušenost, že když jsem otěhotněla přirozeně, tak na kontrole bylo srdíčko, ale embryo bylo menší (o víc jak týden tedy, asi o 9 dní)…no, a za 14 dní na další kontrole už srdíčko nebylo a byl z toho ZT 😔
To byl právě důvod, proč jsem šla do IVF s PGS, protože už jsem měla za sebou 4 revize dělohy pro SP nebo ZT po spont otěhotnění, tak aby mi vložily jen zdravé embryo a nebyl z toho další ZT.