Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Problémy po odběru vajíček

hencomonci
5. únor 2021

Ahoj všichni ráda bych se s vámi podělila o mou zkušenost kterou bych označila,za tu nejhorší v mém životě!!!
S přítelem se snažíme o dítě asi pět let. Rozhodli jsme se k umělému oplodnění. Ještě nutné dodat,že oba dva jsme zdravotně v naprostém pořádku.
Poprvé jsem odběr vajíček podstoupila asi v listopadu 2020. Po odběru mě druhý den strašně bolelo břicho,ale tak cca za 4 dny už to bylo v pořádku. Měla jsem tři oplodněná vajíčka,ale jen jedno bylo Top. Vložili mi ho asi po třech dnech, od odebrání, do dělohy. Asi po dvou týdnech z krevních testů se zjistilo,že to nevyšlo. Nechala jsem si měsíc pauzu a šla do toho znovu. Dostávala jsem vyšší dávky hormonů abych měla vajíček více. Nastal den 25.1.2021 bylo 9 hodin rano a já šla jako i minule k odběru vajíček. Takže mě uspali asi na deset minut. Později jsem se dozvěděla od muže,že mi museli dát i narkózu, protože jsem se u toho vrtěla.Po probuzení jsem měla takové bolesti, jaké jsem v životě nezažila. Do cca 15 hodin odpoledne mi dávali jednu infuzi od bolesti za druhou což nepomáhalo. Nakonec mi museli přivolat záchranku,která mě odvezla do Nemocnice. Ještě nutno dodat, že toto vše jsem absolvovala ve Vídni, jelikož tady žiju. Po odvezení jsem musela ještě asi dvě hodiny čekat,než mě důkladně vyšetřili a k tomu ještě ten Kovid 19, kvůli kterému ani můj muž nemohl být se mnou. Nakonec mě odvedli na pokoj bylo asi šest večer. Dělali mi ještě různá vyšetření,než zjistili,že musím na operaci. Musím ještě dodat že jsem měla pořád tak silné bolesti. K tomu se ještě pridalo i to, že jsem nemohla dýchat. Na operační sál mě odvezli v devět večer. Měla jsem dva litry krve v břiše, které mi museli laparoskopicky odstranit. Nechali mi ještě takový malý katetr, který mi z břicha asi ještě tři dny vysával krev. Po tomto zákroku mám 4 díry v břiše. Ještě 4 dny mi museli dávat infuzi od bolesti, železo, dokonce jsem dostala i krevní transfúzi,což není také úplně bezpečné a muselo se to hlídat. K tomu všemu jsem do toho ještě dostala alergickou reakci na bílkoviny. Takže jsem vypadala jako rajče. V Nemocnici jsem byla osm dní a teď jsem ještě doma. Mám plno léků a k tomu si ještě každé ráno musím píchat injekce proti trombóze min dva týdny aby se mi nezastavilo srdce. Naštěstí u mě to dopadlo dobře doufám. Ještě sice nemám vyhráno čekají mě další testy,ale snad bude už jen dobře. Naše embria jsme si museli nechat zamrazit. Potřebuju se teď dostat do kondice. Pokud opravdu uvažujete o umělém oplodnění, opravdu si to rozmyslete pořádně. Vím o čem mluvím a můžu vám říct,že pokud nám ta dvě vajíčka nevyjdou, už do toho znovu nepůjdu. Všem vám držím pěsti a přeji vám jen to nejlepší.

knoesell
5. únor 2021

@hencomonci hezký den, mám podobný zážitek, ale z ČR. I když jsem o těchto případech slyšela, vůbec jsem si nepřipouštěla, že by se mi to mohlo stát (a dle lékařů v nemocnici to není až tak ojedinělé!!!) Já jsem podstoupila už druhý odběr, první byl v pohodě. U druhého jsem se probudila z narkózy a bylo mi hrozně zle, zvracela jsem, ale to prý bývá, sestřička mi dala kapacku proti zvracení a propustili domů, že se mám najíst a bude to v pohodě, jenže nebylo. Šla jsem si lehnout a pořád mi bylo zle a úplně přesně jako vám se mi začalo špatně dýchat - volala jsem na kliniku, tam mi řekli ať si vezmu Algifen, že mám asi jen skříplé žebro. Po dalších hodinách už jsem nemohla ležet protože v tu chvíli jsem nemohla vůbec dýchat. Manžel mě okamžitě vezl na pohotovost, kde zjistili, že krvácím do břicha, měla jsem tam půl litru krve, během půl hodiny už jsem ležela na sále a laparoskopicky mě operovali. To špatné dýchání bylo způsobené tím, že se v leže nahrnula ta krev z břicha do plic. Vaječník mi naštěstí zachránili, manžel celý naštvaný (slušně řečeno) hned ráno jel na kliniku, kde mu řekli, že se to stává a že se tomu stejně nedá zabránit - kéž by mě alespoň upozornili na tuto variantu a hlavně jak se projevuje!! Jediné co jsem dostala a bylo mi řečeno, že mě může silně bolet v podbřišku a to mám jet do nemocnice - jenže ten mě vůbec nebolel. Z operace jsem se naštěstí zotavila rychle, takže další měsíc jsem šli na KET az něj mám doma půl ročního chlapečka. Zbylo nám 1 zamrazené embryo. A přesně jako u vás už na další odběr nikdy nepůjdu!!! i za cenu, že syn bude jedinacek. Držím vám palce ať to u vás dopadne alespoň jako u nás a za nedlouhlo se dočkáte miminka.

andyskarsgard
6. únor 2021

Ja mam taky super zazitek,.. Dostala jsem narkozu ze ktere me museli probudit ptz jsem sem dostala alergickou reakci a malem jsem se udusila, nakonec doktor rekl ze neodebral zadne vajicko a ze je to nebezpecne a musi se odebrat, ale znovu me pod narkozu neda, ze mi to odebere bez ni, ze se to tak dělalo kdysi.. Byla to bolest jak prase, a omdlela jsem 3x,... Na konec se to povedlo a rekla jsem si ze uz nildy vic nejdu,.. Prvni et vyslo, těhotenství hruza, hematom na placente ve 14tz, hrozici potrat, . Zvraceni do 5 mesice, od pateho mesice cukrovka, - 26kg do porodu, porod akutnim císařem, po 10 dnech jsem sla na vytahnuti stehu,.. A mela jsem silene horecky, nezvladla jsem chodit, manzel me doma oblikal, bral na zachod, nakonec mi zjistili obri hematom po cisari v brise, 600ml skazene krve kterou museli odsad, na sale pod narkouzou, v tu dobu jsem uz mela infekci v tele a v krvi, crp 360,.. Malem jsem umrela kdybych tam neprisla, nasledne 10 dnů v bemocnici na 7x denne kapackach s antibiotiky bez miminka, na prascich od psychloga,.. Ted uz jsme doma!

hencomonci
autor
7. únor 2021

@knoesell jsem opravdu!!! Strašně moc šťastná za vás, že za tuto opravdu hororovou zkušenost jste byla nakonec obdarovaná chlapečkem!!! Moc gratuluji!!!!!!

hencomonci
autor
7. únor 2021

@andyskarsgard Bože to je strašný!!!!! Snad už toto nikdy nezazijete!!! Přeji jen a jen to nejlepší!!!!!!