Proč se má po ET testovat tak pozdě?

europa00
9. dub 2021

všude lekaři doporučují test 14 dní po ET max nejdříve 12 dní po ET to jeste v podstatě 19 dní po opodnění, což v přirozenem cyklu byste teoreticky měla už 5 dní mít zpoždění (samozřejmě bráno tabulkově)
v přirozenem těhu jsem měla ducha 12 DPO.
s pousta holek po ET nebo KET má duchy (a to dle návodu testují velmi brzy) 8-9 den po ket což je 14 DPO a ještě se říká že je to velmi brzy na test...

to je jako umělé v něčem tolik jiné?? jako že ty vložené embria se třeba déle u někoho probírají z toho šoku?
samozřejmě jsou i takové co našly pozitivní test už 6 den po ET takže 11 DPO, ale příjde mi, že je to strašný zlomek oproti těm co těhotní přirozeně....

mě svrbí ruka testnout 12 DPO jak jsem zvyklá z normálního těhu .-) ale zase ten stres, když tam nebude druhá...vím děláme si to samy s tím večným testovaním.
zavidím těm co jdo až na krev .-)a driv netestují.

Kdy vám vyšly pozitivní testy po ET a KET a jak staré embrijka vám zaváděli?

darkwitch
9. dub 2021

Nejsem odborník, ale tak i normalne máš testovat 14 dní po oplodnění, a sice máš v sobě starší embryo, ale tvoje tělo ho registruje stejne až když ti ho vloží, takže jako by proběhla ovulace, musí se chytit a tělo začne produkovat hcg. Může to být vidět driv stejně jako normálně, ale i při přirozeném oplodnění se bere, těch 14 dní, to ze většina nevydrží a testuje dřív, je věc jiná

europa00
autor
9. dub 2021

@darkwitch jj no jak píšeš 14 dni je vetšinou termín menses cca vím, že každy to má jinak,...ale u et más tedtovat 14 dni po vložení..což je o 5 dnů později .....u přirozeneho cyklu počítáš taky datum od ovulace ne od tady kdy si myslíž že se ti mělo embrio zahnízdit +14. možná jen stanovili obecný termín aby to už bylo nad slunce jasné a nemohlo docházet k falešným nadějim..možná asi

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
darkwitch
9. dub 2021

@europa00 ale to vložení je jako ovulace, to embryo i když je starší se musí ještě chytit, tvoje tělo neví, ze to embryo co do tebe dali uz je pětidenní a zachází a ním stejně jako by se zrovna spojila spermie s vajíčkem... jasně někdo má vysoké hcg rychle a někomu to trvá déle než je to vidět...

darkwitch
9. dub 2021

@europa00 spousta žen ma pozitivní test týden před ms, ale spousta taky týden po ms, většina bude mít v době vynechani ms pozitivní test, stejně tak to bude i v případě ET, KET...

europa00
autor
9. dub 2021

@darkwitch no to si určitě nemyslím...tvé tělo taky neřeší ze ti putuje oplozene vajičko vejcovodem, pač tam docházi k oplodnení, nejaky signal začne vysilat až při prvním naleptani sliznice...takže v tomto nemáš pravdu..vložení určitě není jako ovulace to v žádném případě. do dělohy se dostává ve stadiu moruly, která tam třeba den hleda spravnou cevu. právě že je to z biologického hlediska totožné...pouze si myslím, že mnohdy embria zažívají tzv bunečný šok, ale výsledek by mel byt plud minus 2 dny stejný jako u přirozeného...a ano kazde žene se hcg vyplavuje jinak..plus připočteme jeste to že mniohe neví přesný den ovulace..možná proto nevím

alik20
9. dub 2021

Kdyz nemam 10 den po ket, et pozitivni test, tak se nikdy nepovedlo. Nikdy jsem to nevydrzeka az 14 den, vetsinou testuji 7-8 a je tam uz jasne viditelna carka

katule1990
9. dub 2021

@europa00 Myslím, že se má testovat tak pozdě, aby byl výsledek "jistější". Někomu se může čárka ukázat později, někomu se ukáže slabá čárka třeba 7-9 dní po ET a pak zmizí, protože se embryo neuchytí, ten 14. den už je to prostě takové trochu jistější. Nicméně si nemyslím, že by se případná pozitivita/negativita ukazovala později než u normálního těhotenství. Já jsem testovala 9. den po KET 5denního embrya, takže 14. DPO a čárka byla vidět pěkně, určitě by tam byl duch třeba už ten 12. DPO. Držím palce 🍀.

europa00
autor
9. dub 2021

@alik20 jj to je tak 12 DPO...to už duchové bývají někdo možná i zřetelnou čárku...ale prave jsem ve skupince zažila holky co mely pozitivni až 14 dní po transferu...a dopadlo to..ale asi je to zlomek

gramar
9. dub 2021

@europa00 Tedy zkušenost s tím nemám žádnou, ale není to doporučení proto aby se z toho člověk nezbláznil a "neoplakával" že to nevyšlo, když jo, nebo naopak neradoval se že to klaplo a ono ne...? Mě u prvního těhotenství ukázal test slabou čárku na konci pátého týdne (dva dny předtím byl čistý jak čerstvý sníh), u druhého to bylo v den vynechání MS, u třetího devět dní od pohlavního styku... Takže si myslím že i toto bude prostě nějaké doporučení průměrné doby, ne dogma 😉