Prothrombin. Máte zkušenost?

lucis7
7. únor 2023

Dobrý den
Už skoro 4 roky se snažíme o miminko ale bohužel se nám nedaří. Máme za sebou 4x IUI ,2x IVF a 2x KET vše bohužel bez úspěchu 🤷‍♀️
Na moji žádost jsme byly poslání na Genetiku a Imunologii , výsledky Genetiky ještě nemáme ale na Imunologii mi vyšlo že mám zvýšenou hladinu protilátek proti Prothrombinu a vypadá to že to bude nejspíš ten problém 🤷‍♀️
Dostala jsem od Imunologa rozpis jak si dávkovat Prednison a teď nás čeká další Ket s posledním zamraženým vajíčkem.
Hned po Ket si začnu píchat Clexane .
Po tolika pokusech začínám být už celkem zoufalá a vůbec netuším jestli mi nové dávkování prednisonu může pomoci 🤷‍♀️
Máte někdo zkušenost se stejným nebo aspoň podobným problémem ? Všichno je to pro mě nové a o Prothrombinu sem toho moc nenašla abych si aspoň mohla udělat nějaký obrázek 🤷‍♀️
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

lucis7
autor
7. únor 2023

@lucis7 zapomněla jsem doplnit že mi ještě před rokem bylo diagnostikováno PCOS

kolunka
7. únor 2023

Od těhotenství jsem sledovaná na hematologii, ne kvuli protrombinu, ale mám trombocytopenii - nedostatek krevních destiček. Jestli si budete píchat Clexan, tak ten jsem dostávala po sekci, aby nevznikla tromboza, takže na ředění krve.
Prednison je , pokud se nepletu, kortikoid. I moje chronické onemocnění se případně kompenzuje kortikoidy. Takže asi pujde o nějaké rovnání krevního obrazu. Na hematologii jít nemáte ?