První neúspěšné IVF. Co bude dál?

ifet
26. únor 2010

Ahoj, mám za sebou první neúspěšné IVF...co bude dál? Jaká další vyšetření vám doplnili po nevydařeném IVF??? Jak dlouho čekáte na další stimulaci???

nana.76
13. bře 2010

1) Mišanda - 26let, endometrioza - imuno.problémy, 2.IVF cca květen/červen 2010
2) Lumpajda 29 let-(teratospermie+nepravidelná ovulace a nízká děložní sliznice)1.ivf-Pronatal K. Vary-
pozastavený vývoj emb.-začátek stim. 13.1.,Et 28.1.-MS 13.2., 2.ivf-Květen-změna CARu-IVF-INSTITUT-Genetika,trombofilní mutace,imunologie
3) Ifet 27 let, oligoastenoteratozoospermie...čekáme na genetiku, imuno a urologii, 2.IVF snad květen 2010
4) Abig - 29let, špatný spermogram, PCOS a sklon k OHSS / 2.IVF březen/duben (přepokládaná OPU 1.duben)
5) Jenny - 23 let, nejspíš PCO a sklon k OHSS, spermiogram někdy dobrý, někdy vůbec ne, 1.IVF bez ET, 2.IVF začínáme cca na začátku dubna se stimulkou
6) Zazy - 32 let,endometrioza,1IVFnevyšlo,2IVF asi květen 2010
7) Anastasy - 36let, endomitrosa, imuno problém, oligoastenoteratozoospermie, čekáme na andrologii, OHSS 1.stupně při 1IVF(Gennet Praha), nyní po LPS a HSK, kontrola v dubnu a rozhodnutí o 2IVF
8) Albi - 34 let, 1IVF leden 2010 - neg., oligoastenoteratozoospermie, 2IVF asi duben- květen
9) Atlaselka -31 let, 1.IVF -červenec 09 ( mimoděložní těhotenství),1.vejcovod odebrán,2.neprůchodný.KET v lednu 10 se nekonal,2.IVF-duben,květen 10. Pronatal Praha
10)Nana 34let 2IVF brezen

anastasy
13. bře 2010

Albi, nám takynezbylo nic k zamtažení 😔
takže celé mantýryjum znova..ale ještě se neví přesně kdy, asi květen..

Zazy- pokud máš možnost do těch lázní jet tak to je super a určitě jed..přeji ti aby toto IVF vyšlo a do lázní aby jsi pak jela se jen zregenerovat po porodu 😀

Nano - já píchala taky gonal , brala jsem pentomer (to je taky kvůli imunitě..) a k tomu pak injekce cetrotide, poslední ovitrele na vyvolání ovulace. ten prednison tedy bereš kvůli imunitní reakci? na co tvá imunita reaguje? mne na trfoblast 😠
taky mn ečeká 2IVF a asi s tou imunitou budu muset víc zabojovat, asi takymi dají prednison a do IVF budu brát Xyzal na potlačení alergie na roztoče, z kterého mám astma

Jennyi - tady to jede vid!

anastasy
13. bře 2010

Holky jsem tady nejstarší baba 😅 no snad to nevadí..aspon můžete mít dobrý pocit, jak jste na tom dobře 😀

atlaselka
13. bře 2010

Nano jj měla jsem pero.já měla několik krabiček,docela mi to vyšlo myslím akorát,jedna dávka asi zbyla.docela jsem to snášela dobře,ikdyž pak ke konci už jsem chtěla aby bylo OPU,trochu jsem se cítila jak balon 😉 ale jinak v poho
Píchání do bříška v poho.a pak jsme taky měla Cetrotide jako Anastasy a to jsem taky píchat zvládla

jennyii
13. bře 2010

anastasy, to teda jede 😀 nestíhám!!! 😉

nany, já 1.IVF taky stimulovala perem Gonalem a supr, jednoduchá aplikace, bez problému a pak jsem k tomu měla ještě Certrotide k zadržení ovulace.. ale jedno pero mi nestačilo, musela jsem si dokupovat ještě jedno. Jsou tam přesně přednastavené dávky..

zazy, tak to máme skoro nastejno opravdu, já mám také slíbený dlouhý protokol od 22.DC s nosním sprejem a pak injekcemi a také budu brát prednison 😉

nana.76
14. bře 2010

holky dekuji za info no bude to myslim mazec,ale pro mimi vsechno 🙂 ja mam ty pera dve ,ale vubec nic jsem nedoplacela jen neco malo za Prednison.
Jinak vsem preji prijemnou nedeli 🙂

jennyii
14. bře 2010

Ahoj holky, taky přeju hezkou neděli 🙂

nana a kolik se tak doplácí za ten prednison? a měla jsi po něm nějaké vedlejší účinky? taky mě čeká

anastasy, já jsem tu zase nejmladší baba, ale nějak mě to ani netěší.. aspoň je vidět, že i holky dvacítky můžou mít problém otěhu 😔 já nikdy neviděla na testu //...

Holky, přemýšlely jste už o adopci nebo náhradním mateřství? já na to vždy myslím v tom "špatném období" pesimismu, když se nedaří...

atlaselka
14. bře 2010

taky přeju hezkou neděli,my se s přítelem jen tak od rána poflakujem 🙂 venku je ošklivo,od rána prší,fouká,tak nikam nevylezem..
jennyi jj přemýšlela,ale zatím jsme o tom doma nikdy nemluvili

lumpajda
14. bře 2010

Ahojky, Anasty, my do IMSI půjdem určitě, dělají to i u nás ve Varech, Manža měl poslední spermio opravdu hrozný, takže nebudem nic pokoušet a vyzkoušíme co se dá, stojí to 5000 kč, to zas není tak strašný.

anastasy
14. bře 2010

ahoj holky, taky přeji příjeknou neděli, ikdyž je taková postelová 😀 prostě na spaní...aspoň že můžeme být doma, někdo třeba musel dneska do práce..prý příští týden od pátka se má oteplovat 🙂

já za pero gonal doplácela 4000,- Kč a ty Nano jsi měla taky Gonal a pojištovna ti ho hradila celý?

Mne jinak ten prednison taky asi čeká, pentomer zabral jen málo..ale asi je to i tím že jsem nebrala ten xyzal už dřív, aby se to snížilo, taksnad to bude ted lepší, pořád do sebe musíme něco cpát, už mne to leze krkem...

Jennyj vidiš ty jsi nejmladší a pořád všude omílají věk, já si myslím, že prostě i mladé dívky mají problémy s otěhotněním z několika důvodů a samozřejmě čím je člověk starší se to může horšit..
ještě že jsi začla brzy, utčitě se dočkáte 😉

o adopci jsem taky přemýšlela..ale zase pravidlo čím dřív začít s vyřizováním tím líp, pak už není šance na malé miminko, čím je člověk starší..je to na pytel..
ale asi mít v vyřízené papíry, trvá to rok, není na škodu a třeba než se to dá do pohybu se zadaří...

já nemohu ani do lázní (hrazené věkem), jak jsme limitováni věkem..takže člověk v 36 je pro dost těchto otázek téměř nepoužitelný...
Jennnyj aspoň máš čas na více variant 🙂

já měla dlouho vztah, 9let, nakonec rozchod..pak pár známostí nevhodné pro manželství 😅
a ted to vše vyžírám....

ale já zase beru život jak to přijde, když mi bylo 20, byla jsme děsný trdlo, všude jsem musela být a všede jezdit..a to mne drželo do 30, mylsím že jsem jako umrzle vev vývoji 😀 prostě jsem nedspěla..až po té 30 jsem si to víc uvědomila..před tím jsem měla i několik let mladší partnery a bylo mi fajn, ale pak mne to hlodalo, zda budou mít stejné plány a chtím mít už rodinu, starší chlapi jakoby nebyli po ruce 😲

i můj manžel je o 3 roky mladší než já, ale to už se ztratilo...
ale zase to sperma taky žádná sláva, že...vitmíny zatím jí, občas to nenápadně kontroluji. 😎

Albi tvůj manžílek baští nějaký vitamíny na ti oligo..? spolupracuje?
holky com áte dobrý SPG tak za to budte vděčný, o starost míň!! 😉

nejlepší je kombinace - partner SPG velmi špatný a žena neprůchodný vejcovody 😅
to oplodnění je opravdu velký a téměř nemožný úkol.

jsem ráda že existuje možnost IVF (díky holkám bez vejcovodů,) jinak asi by mi nic jiného než adopce (a to už většího dítěte) nezbylo.

ale i my bychom měli dělat dost pro naše zdravá vajíčka, víte jaké potraviny pomáhají k uzrávání vajíček?
sojové mléko, čočka, vit E. Víte o nějakých jiných hvězdných potravinách? Já během stimulky dlabala puréz čočky a mrkve a vajíčka byli pěkný..jasně bylo to hlavně stimulkou, ale podle mne výživa je důležitá, to těl oto musí od někud brát..
nebo máte jiný názor..
tak a končím román 😀

anastasy
14. bře 2010

sorry oprava - hrazené pojištovnou

anastasy
14. bře 2010

Lumpajdo, díky za odpověd. vy už půjdete brzy vid? Tak to ti budu držet pěsti-štěstí 🙂 Hned pak hlásit 😉 Když to bude nutný tak holt budeme dojíždět daleko do nějakýho caru kde tu metodu užívají, aby jsme taky pro to udělali maximum..
manžel má špatnou morfologii - pouze 27% v pořádku (min je 30%), a rychlost - pohyb vpřed téměř nulový, jaksi nechtějí ani vpřed ani vzad...a měl jich i málo..to jediné se trochu zlepšilo..j jeich malinko víc..po těch vitamínech...zatím. takže ještě ted po dalších testech budeme moudřejší..

nana.76
14. bře 2010

Atlaselka doplacela jsem jen 70kc a zacinam ho brat od stredy,tak uvidim co to semnou udela 😉
Anastasy me ho cely proplacela pojistovna a to jsem dostala ty pera dve uz jsou predplneny.pojistovnu mam metalku tak nevim jestli to zalezi na pojistovne,ja chodim do Caru do FN Olomouc a musela jsem si ty leky vyzvednout v lekarne primo v nemocnici.
jinak holky o vikendu ma byt 18stupnu takze jaro je za dvermi slunicko nam doda energii a bedeme vsechny postupne tehulkovat a beda jak ne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ifet
autor
14. bře 2010

Anastasy neboj, všechny se dočkáme...my máte taky tragický spermio...jen 20% morfologicky v pořádku z počtu 5 mil. spermií...manžel má urologii v pořádku, teď nás ještě čeká genetika a podstoupili jsme imuno a čekáme na výsledky...tak uvidíme, co a jak dál...to IMCI je nějaký lepší než ISCI? Asi jo...

pecicka
14. bře 2010

ahoj holky, koukám, že vzniklo nové téma, kdopak ho založil? 🙂

jennyii
14. bře 2010

anastasy, já jím jen kyslinu listovou a pregnium, ještě chci zakoupit a začít dlabat právě to Ečko, i když pregnium je zastoupené také, ale když ho bude víc, tak se nic nezkazí 😉 chtěla jsem právě ještě nějaké ty bylinky, ale dočetla jsem se, že pokud se stimuluju, tak bylinky nejsou vhodné, nemusí být v souladu se stimulkou... A jinak se snažím jíst co nejvíc ovoce a zeleniny.. jo a piju Aloe vera 😀 ale hlavně proto, že mi chutná, říká se sice, že je hodně zdravá, ale nevím no... to se říká o spoustě věcech 🙂

na to sperma je prý dobrý selen a zinek ( ale každý zvlášť, takové ty mixy prý nemají takovou účinnost ) a taky vit.E 🙂

nana, 18 stupnů??? 😵 to je paráda, už potřebuju změnu počasí jako sůl, jen at už přijde jaro... 🙂 ta zima byla už moc dlouhá

anastasy, myslíš, že s případnou adopcí ( která ale nebude určitě zapotřebí, povede se vám vlastní miminko 😉 ) by byly problémy kvůli věku? 😕

anastasy
14. bře 2010

Nany - tak to je hustý, že ti to proplatili..to je jasný to je Carem, my máme soukrmý a ty jsi ve státní nemocnici, a nakonec to je pro tebe plus! Néébo máš super pojištovnu, taky možný 😉 ale tu neznám musím to vše vysondovat..než zase to nás vypukne..4litry se vždy hodí...
mne ty léky dávali přímo v caru..
jo jo sluníčko, kéž by jsi měla pravdu a to jaro si trochu pospíšilo..ale zase prý na spermošky je lepší aby se moc nepřehřívali 😅

Ifetko -tak hodně štěstí na imuno a genetice, je dobře že jste si to dali udělat, já imuno nic moc..ale aspon se to ví..tak manžel to má z krku, mýho to čeká za 2 týdny..tento týden už krev a pak sperma hodku před konsultací..
tak budeme taky napjatý
koukám ta morfologie je taký častý případ..ta metoda IMCI umožní zvětšení spermie 600x, ICSI mylsím 200-300x a tam právě se sleduje i ta morfologie, která není u ICSI moc vidět..IMCI nabízí větší možnosti..kéž b to nabízely všechny cary..

pecičko - toto téma je už tady dlouho, založila ho Ifetka 😉 ahok jak se máš?

Jennyj - já jím femibion 800, občas spolknu Macu, řasu Chlollera, a nějaký vitamíny.
Chci si koupit Alveo - to je komplex bylin a antioxidantů -kvůli té imunitě -než budu stimulovat- stojí to ale 1300,- 😒
jo jo máš pravdu máš pravdu, bylinky při stimulce raději ne, i v těhu se to musí konsultovat s mudr, a pozor Jennyj v těhu i aloe vera se nedoporučuje, tak potom nezapomen vysadit 😉
Ale jinak Aloe vera je výborný, taky si občas dám kalíšek..

jo holky prý je na plodnost hroznové víno, je to takový regenerátor!

jo jo - na sperma souhlas- selen, zinek, E, a také Koenzym Q10 a prý na pohyb L-arginin a L-lyzin
to jsem zjistila nedávno, takže budu pořizovat

ano adopce je limitovaná věkem, pak je pěstounská péče nebo náhradní péče, rozhodně čím mladší matka -tím má šanci na miminko či batole..

albi17
15. bře 2010

Ahoj holky, jenom jsem nakoukla 😉 nějak nestíhám. 🙂

Anastasy u nás s tím spermiem to nemá cenu nějak léčit. To už tady bylo 😉 . To , že je to špatné víme od loňska a byly vitamíny a ještě nějakej lék, myslím, ž to byl agapurin, jehož vedlejším účinkem je zvýšení pohyblivosti spermií. Tak se to po třech měsících zlepšilo, ale ne natolik, aby to šlo přirozeně. Teď na dalším spg co byl v lednu to bylo zase lepší, ale stejně pořád je to na ICSI 😒 . A nás tlačí věk, nemá cenu zkoušet a čekat, jestli se to zlpší, když teď vidím, že určitě ne. Příští týden už mám konzultaci na 2IVF tak konečně 🙂

Holky teď musím pádit, malej je sám na dvoře, tak ho musím překontrolovat, aby něco nevyvedl. Dočtu vás večer. 🙂

albi17
15. bře 2010

Tak mi to nedalo a musela jsem to dočíst 🙂

jenny buď ráda, jakej máš věk 😉 - myšleno dobře- aspoň nemusíš kvaltovat jak my ☹

IMSI no pro nás s naším spermiem, je to bomba, ale zřejmě v našem CARu ho nemají, což je velká škoda

Holky co jste měli po ET za léky? Já měla pouze utrogestan, ale jak tak vidím tak jste měly i jiné léky.

nana.76
15. bře 2010

Berunky pekny vecer preji,dnes to tedy na jaro nevypadalo ,ale uz to bude lepsi a lepsi 🙂 🙂 🙂
Albi ja mela taky jen utrogestan u prvniho IVF tad nevim co me ceka 😉
Anastasy kdy te to vsechno ceka?nebo uz stimulujes?

anastasy
15. bře 2010

Ahojky spolubojovnice 🙂

Je už skoro půlnoc..ale dnes jsem se dostala domů pozdě..

Albi to je super že už máte brzy konsultaci na 2IVF, to máš za pár! 😀 Jo ty spermoníci nám to trochu komplikují vid, ale určitě to už musí vyjít!!! 🙂 Každé zlepšení spermíků, je vždy blíže k úspěchu a aspon na to ICSI bede lepší výběr!
A do jakého caru chodíš? Je to v Plzni, ve Varech a v Brně..a možná ješě nově i jinde..chtělo by to seznámek 😀
já po ET za léky: anopyrin (pomáhá prý při uhnizdování, ale dostala jsem se k němu pozdě, nedali mi sestřičky na to recept..) a pak mi ho posílaly poštou 😒
pak Pentomer (někdo bral prednison) napotlačení imunitní reakce, já mám NK (zabijácké bunky) v děloze, napadají trofoblast..
a pak utrogestan 2-2-2 a listovku
někdo bere agolutin injekce (něco jako utrogestan). nebo gelový krém do pochvy také na pdobném principu, jen si nevybavuji název

anastasy
15. bře 2010

Nano - tady byla bouřka a sněhová vánice, ráno ledovka..asi jako všude..ale nebylo to moc příjemný..
jinakmne to čeká asi tak květen když vše půjde dobře
v dubnu jdu na KO UZ vaječníku po laparoskopii
dnes jsem si oblítala gyndu a obvodačku, a volala jsem revizákovi do pojištovny kvůli těm lázním..a vypadá to nadějně, takže šanci ještě mám 😀 člověkto nesmí vzdát a nespokojit se jen s jedním názorem..
ale nechci to ještě zakřiknout
příští týden jdu na gyndu a tam mi poví co a jak, dnes si vzala jen zprávu z nemocnice
takže když vyjdou lázně, pojedu - a mezitím zkoušet..co kdyby
apak hned IVF
když mi je dají za dlouho tak nejdřív IVF zkusíme, a pak lázně před 3IVF
když mi je nedají - rovnou IVF

takže budu moudřejší příští týden
zatím dobrou 🙂

albi17
16. bře 2010

Ahoj holky, no to mám fakt za pár 🙂
Anastasy chodím Olomouc a OPU a ET v Brně.
No já měla jenom ten utrogestan, ale vzhledem k tomu, že mi nic jinak není, tak to bylo asi v pořádku 😉 , ale možná na to prokrvení by nebylo špatné, mívám mravenčení v rukou a nohou- takže se špatně prokrvují, možná ten anopyrin by nebyl na škodu 😉

nana.76
16. bře 2010

Holky moje pekny den preji 🙂 ja si zitra picham prvni gonal,ale mam nervy jak s tim perem zchazet mam uz ho predplnene ale budou to myslim soky 🙂
Any urcite to bude vsechno dobry a brzy zacnes se stimulkou.ja na laparce jeste nebyla,doktor mi to navrhoval,ale nejdriv zkusim IVF a pak kdyz by se nezadarilo tak na tu laparku
Takze holky drzim vsem pesticky 🙂 🙂

anastasy
16. bře 2010

Neno -toho pera se neboj, měla jsem ho taky. Očistíš místo vpichu, připravíš dávku dle návodu, jehličku nasadíš, sundáš krytku, u pupíku uchopíš kožní řasu,(špíček 🙂 a téměř kolmo vpíchneš, ale lepší pomalu v klidku, ne bodat rázně aby to bylo rychle hotovo..lepší pomalu, to nebolí, a pak vymačkáš na doraz tu dávku, počkáš 10sekund aby vše vyteklo a vyndáš pomalu ven, desinfikuješ a je to 😀 normální injekci vpícháme s úhlem30-40stupnu, ale pero je jiné.
Tak hodně štěstí a hlavně v klidu. Nejlépe když začneš s předstihem at se nestresušej časem. Pokud ti to nebude napoprvé dělat dobře, at ti to píchne partner apak na podruhé to už zvládneš i sama. 😉

ifet
autor
16. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem dneska byla na genetice...byl tam primář, byl docela zvláštní, furt se tak kynklal ze strany na stranu a zepředu dozadu🙂 no oni tyhle lidi, co jsou takový víc vědci než lidi, tak jsou zvláštní 😀
Výsledky budou tak za tři až čtyři týdny...no ale co mě překvapilo, že metodou ISCI se vyberou pouze spermie, co se dobře hýbou a vypadají tak nějak líp, ale jestli jsou ve skutečnosti dobrý, to nikdo neví...no zajímavý...tak že vlastně nic jinýho než ta predimplantační genetika u embrya nezaručí, že je embryo v pořádku a že se bude dobře vyvíjet...no budeme doufat, že budeme mít všechny chromozomy v pořádku... 😀 tak snad se někdy během května až června dohrabeme k dalšímu IVF... 😀
Holky koukáte na ten nový seriál na Primě??? Ten o CAR?

nana.76
16. bře 2010

jo,jo taky jsem na nej koukala a porad jsem nutila pritelicka at kouka taky,ale ma pry doktoru plne zuby no ani se mu nedivim 🙂
any dekuji za instrukci co se tyce pera snad to nejak zvladnu.musi se aplikovat vzdycky ve stejnou dobu,nebo nevadi pul hodky sem,pul hodky tam 🙂

ifet
autor
16. bře 2010

Neboj Nano, píchala jsem taky gonal z pera...a neboj, vubec nic to nebylo...moc jsem se bála, ale bylo to v pohodě 😀

albi17
16. bře 2010

Ahoj holky, já pero neměla, a musela mě píchat kámoška- ja bych to nedala 😕

zazy
16. bře 2010

Nana nemusí to být na hodinu přesně pokud ti to neřekne výslovně doky,sestra mi řekla,že tak plus mínus hodiku,někdy to prostě člověk nevychytá,že jo