Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
11. říj 2011

@bellka takže PK jste teda měli, ale dopláceli jste to až po ET, chápu správně? A proč jste si nedali AH? Nám ho hrozně na Unice doporučovali, že to zase dá šance navíc, tak nevím 😒 my AH měli při obou IVF

bellka
11. říj 2011

@drndapetka @holino jj, holky, já nemám ani jeden vejcovod a co bych byla bývala dala za to, kdybych měla aspoň jeden, takhle jsem věděla, že nikdy nemůžu otěhotnět přirozeně, takže to bylo strašně deprimující, ale dneska už je to jedno 😉

bellka
11. říj 2011

@drndapetka pokaždé jsme měli AH a nikdy z toho nic nebylo, takže v RF jsme to nechali jen na nich a vidíš to, nebylo potřeba 😉 ano, platí se po ET 🙂

holino
11. říj 2011

@drndapetka JSME RÁDI ZA IUI ...SPÍŠ JDE O TO ŽE NÁS NENAPADLO ŽE I Z DAROVANÝMA SPERMEMA SE DÁ DĚLAT IUI ....VĚTŠINOU KDE JSEM CO ČETLA TAK SE TAHLE METODA MOC NEPROVÁDÍ ....DĚLÁ SE MÁLO KDY S DAROVANÝMA SPERMJKAMA .....ALE KAŽDOPÁDNĚ IUI JE SUPER ....AT UŽ TO BERU JAKO MENŠÍ ZLO PRO MĚ MOJE TĚLO A TAK VŠECHNO KOLEM 🙂

drndapetka
11. říj 2011

@bellka takže vlastně k těm 18200 jste dopláceli ještě tu PK a ta stojí kolik?

drndapetka
11. říj 2011

@bellka a ještě poslední věc a už půjdu za manžílkem 🙂 Co neschopenky a Reprofit? Dávají-nedávají? Kdy je dávají a jaká je s nima domluva?

bellka
11. říj 2011

@drndapetka nedopláceli, počítej 😉 13000 minimálka + 4000 vajíčka + 1200 Fostimon 🙂 dávají od OPU, ale podle druhu práce i od stimulace 🙂

drndapetka
11. říj 2011

@bellka já jsme teď asi trošku mimo 😀 takže ta prodloužená kultivace je zahrnitá v těch 13 tisících? 😕 jsem se do toho teď nějak zamotala 🙂

drndapetka
11. říj 2011

@bellka aha, takže když dělám třeba vedoucí prodejny a bývám hodně s kontaktu s lidma (hrozí onemocnění) a mám stresy (velká zodpovědnost), tak by mi dali neschopenku už od začátku stimulky, jo? Tak to je dobře 🙂 Já jsem te´d doma už od 1DC před stimulkou, protože v práci na mě každý prskal , kašlal a já měla strach být nemocná, tak jsem ukecala mou gyndařku, a´t mi vystaví neschopenku už dřív, tak už jsem doma měsíc a nejraději bych byla až do dalšího pokusu doma dál, do práce se mi nechce vracet, to víš, před Vánoci je to v obchodě fakt masakr 😢 navíc mám hrozný stresy a strašnou zodpovědnost....ale zas peníze se hodí na další pokus....tak nevím....hlavně nevím, který doktor by mi nechal třeba půl roku neschopenku, když mi de facto nic není...že bych to mohla jedině uhrát na psychiku? 😖

fidac
11. říj 2011

@bellka můžu se zeptat, co je přesně ta minimálka??? u mě tak nazývali stimulaci clostilbegytem....ale vy máte na mysli asi něco jiného, že???

safarikovap
11. říj 2011

@bublenudle No tak, musím Tě trošku nakopnout, aby na Tebe nepřišel náááááhodou nějakej splín🙂 A kávičku beru - doufám, že "někdy" se najde vhodná příležitost se potkat - i třeba s ostatníma a prckama 🙂

safarikovap
11. říj 2011

@drndapetka Souhlasím s tou neschopenkou 😉 Taky hodlám být doma hned od začátku stimulky, páč největší hrůzu mám ze všech těch prskavců, přikavsů a usoplenců 😠 Držím pěsti 😉

drndapetka
11. říj 2011

Prosím Vás, dávají v reprofitu během pokusu prednison, listovku nebo třeba Anopyrin nebo nějaké další léky, krom těch co jsou na stimulaci?
Já Vám s těma otázkama nedám pokoj 😀

bellka
11. říj 2011

@drndapetka jj, to už je v těch 13 000 🙂
@fidac minimálka je IVF s minimální dávkou hormonů, já měla např. Clostilbegyt 3. - 7. DC, pak UTZ a 3x Fostimon, ale někomu Clostík nestačil, tak dostal jiné hormony, ale úplné minimum 🙂

bellka
11. říj 2011

@drndapetka to záleží, na co příjdou a jestli je to nezbytně nutné 😉 pokud je zbytečné cpát do Tebe léky za každou cenu, tak je cpát nebudou 🙂
@safarikovap já dělám v LDNce, takže se tahám s těžkýma pacientama a o nákazách ani nemluvím, tak jsem byla vždy doma už od začátku stimulky, i před ní, kvůli bacilům, takže není problém 🙂

drndapetka
11. říj 2011

@bellka ježiš, tak to je super, že je 5ti denní kultivace už v těch 13 tisíccích, to jsem fakt nečekala 🙂 já právě myslela,že je to samostatná položka. Je mi jasné, že když je vajíček míň jak 3kusy, tak ET dělají asi na 3.den po kultivace, ale kdyby jich bylo víc, tak bych to určitě chtěla protáhnout dýl, aby byly blastocystičky 🙂

drndapetka
11. říj 2011

@bellka jéé, ty jsi zdravotní sestřička? 🙂 moje sestra je taky 🙂 takže Ti asi píchání injekcí nedělalo problém, že? mě píchal manžel, teda vlastně pořád píchá, do bříška ten Clexane a do zadečku olejové injekce Agolutin, který je místo Utrogestanu (je lepší an udržení těhu na začátku). Sice mi ten zadek už pěkně bolí a svědí, ale pro miminko všechno 🙂

bellka
11. říj 2011

@drndapetka to nejsem, pouze ošetřovatelka 😉 ale problém mi to opravdu nedělalo 😉

fidac
11. říj 2011

@drndapetka my měli skoro stejný problém....2x přirozené těhotenství a hned v 6.-7tt potrat, potom skoro 3 roky se nedařilo...objednali jsme se do Reprofitu k MUDr. Machačovi, hned po první konzultaci jsem měla z něho velice dobrý pocit... jako léčbu nám navrhl stimulaci clostilem ( mám taky PCO) a následně IUI, která vyšla hned napoprvé....čekali jsme dvojčátka, ale zase jsem bohužel potratila, tak mě manžel napsal žádanku na genetiku, protože moje doktorka mi ji nechtěla dát, protože mě řekla, že ty potraty určitě nejsou kvůli Leidenské mutaci, samozřejmě, že ji mám. Hned po 3 měsíční pauze jsme se rozhodli zase pro inseminaci, která zase vyšla a hned po pozitivním testu píchat každý den heparin.... I když jsem byla pesimista a nevěřila, že bysme se miminka dočkali, tak se to taky zhruba po čtyřech letech povedlo.

safarikovap
11. říj 2011

@bellka Magdi, tak to bys ze mě (jakožto ošetřovatelka) dneska měla radost - jsem hrdě odmítla pero a budu píchat normiko jehlama - já, plašan 😝

bellka
11. říj 2011

@drndapetka a o tom Agolutinu a Utrogestanu by se dalo polemizovat, páč jsem měla taky Agolutin i Utrouš a nic a při těch minimálkách Utrouš a výsledek znáš 🙂 prostě, každému sedne něco jiného a na to jsou v RF fakt odborníci 🙂

fidac
11. říj 2011

@bellka díky ....já měla jenom clostil od 3.-7 DC a pak 17 DC Pregnyl....

bellka
11. říj 2011

@safarikovap Ty plašánku 🙂

safarikovap
11. říj 2011

@fidac Taky super příběh a povzbuzení pro nás - každopádně - gratulace 🙂

bellka
11. říj 2011

@fidac no vidíš a stačilo a prďolínek je v pupíčku 😵

fidac
11. říj 2011

🙂 no jo, ale taky pokaždé jdu do poradny se strachem, jestli se něco nepokazilo.... 😉

safarikovap
11. říj 2011

@bellka No, počkej - Ti ten úsměv zmizí z tváře, až vám tady budu brečet, jak to nezvládám a jak to bolí 🙄 No, to ne, to bych nikdy nepřiznala 😀 Jak dopadla dnešní mrkvička?

drndapetka
11. říj 2011

@fidac jééé, Ty jsi mi dala naději, že ten heparin pomáhá, já ho taky píchám, taky mám Leidena, jinak jsem o.k. Na IUI nemůžeme , mám neprůchodný vejcovocd, ale snad to nějak zvládneme i přes ty IVF a dočkáme se

bellka
11. říj 2011

@safarikovap tak tomu nevěř, holka zlatá, já se chlamu, i když je mi bídně, jsem se nabrečela, ale doma a navenek jsem byla úplně někdo jiný, nedávám totiž okolí znát, že je mi zle 😉 Budeš brečet a já budu pořád do Tebe: vydrž, prťka, vydrž, pak si na to ani nevzpomeneš a věř mi, že vím o čem mluvím 🙂 mrkvička chutnala, se po ní sápal, bobíšek, koukni do albíčka😀
@fidac strach, ten už bude navždy a pokaždé je to jiný strach. Nejdříve, aby rostly folíky, potom aby bylo dost vajíček, pak aby se oplodnila, aby se dobře vyvíjela, aby byly na testíku //, aby to krev potvrdila a nebylo to jen biochem. těhu, potom aby bylo srdíčko, pak testy, aby bylo miminko zdravé, pak abychom zvládly porod, abychom se uměly o miminko postarat a hlavně aby se mu nikdy nic špatného nestalo a tak to půjde do konce života 😵 😵 😵

drndapetka
11. říj 2011

@bellka ona unica hodně hrne hormony, takže i víc injekcí, víc prášků, mají úspěchy myslím hlavně kvůli tomu, že "tlačí takto na pilu" a drží to hormonálně. Nejdřív jsem za to byla ráda, že to takto je, ale te´d začínám pochybovat, jestli je to dobře, protože teš jsem na stimulaci skoro nereagovala, což je co říct, když mám PCO, tak bych měla reagovat až moc i na antagonistickej protokol....nasadili mi nízké dávky a mysleli si, že budu mít i tak 10-15 vajíček a ono houby-jen 5, takže jako bych ani nestimulovala, když to tak blbě řeknu....a to jsem měla folíků 18 !!!! 😨