Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@carlik no take mi nekdy pripada, ze to co mi rikas je presne to co se deje me 😉
ale vcera mi prisla maminka vyzehlit, takze jsem musela rychle vyprat, aby bylo zehlit co 😉 moc hodna maminka.. rikala, ze to mam k dnesnimu svatku!! tak hura!!! jsem moc rada....
DOufam, ze jsi take dozehlila a ze jsi si potom hezky odpocla... problem u me je, ze jsem vzdy zehlila a neco u toho popijele - myslim alkohol - abych zapomnela co za tu otrocinu delam!! 😀 no a ted to nejde!
@bambulajda jen se hezky uklidni, a uz netestuj, nebo se jeste vic znervoznis.. ver tomu, ze bude vse OK a v utery budes mit tu SPRAVNOU odpoved a potom bude oslavicka!!!
@myska000 ahoj to byl nas prvni pokus taky me to znervoznuje aby se to nestalo i priste, aby Dr. nevzal spatnou spermii tak jsme si priplatily PCSI ale asi taky to nestaci je treba štěstí atd...
Ahoj holky, tak dnes na ultrazvuku vše v pořádku. Miminka rostou, jak mají. Mají přes 1200g a horní mimčo přes 1300g, to je prý napřed i před norm. miminkama 😉 . Podle doktora máme krásný zdravý tlustý děti 😀, tak jsem ráda, že jsou O.K.
@katem dodatečně vše NEJ k svátku 🙂 Máš teda hodnou maminku, že ti vyžehlila. No mě mamča přijde dneska pomoct, natřít postýlku a brácha domontovat skříně. Vyžehleno už mám, tak hurá!!! To si piš, že ti bude bříško růst "očahleďa", takže žádný upnutý věci, ty dej na spodej skříně (možná se k nim někdy vrátíš...) a já ze začátku nosila hodně legíny a tuniky (bylo teplo), teď na zimu to chce něco teplejšího 🙂 Nesnáším ale v zimě to vysklíkání u doktora 😠
@meggar to jsou teda macíčky 🙂 hlavně vydržať co nejdýl
eď jsem ráno koukala na Nac. Geographic na pořad v Lůně a přečela jsem u toho, no ty hormony. Bylo to moc pěkně natočený od začátku do konce zrod miminka.
Jinak vítám další snažilky a přeju samý úspěchy v RF 🙂
A pěkný víkend
Tak dnes je to přesně rok kdy jsem měla největší radost svého dosavadního života a to když jsem poprvé viděla srdíčko našeho Adámka a díky panu doktorovi Štelclovi, který mě ujistil, že na 90 procent vše dobře dopadne mi začalo krásných 8 měsíců.
AHOJTE HOLKY 12 DEN OD transferu a test negativni jako, skocim v pondeli na krev at kdyztak muzu vysadit utroš, holky kdyz toto nevyslo, a embrya ve zkumavce neprezila ve vyvoji ma cenu jit na dalsi pokus za dva mesice aby se to neopakovalo znová, dr. me k temu asi nic vic nerekne vid, co a jak, tak snad nejake vysetreni navic by mohlo byt aby to nebyla jen nahoda v tom vyvoji.
@jana321969 Ahoj, to mě moc mrzí, že je test negativní. Nám se při prvních dvou pokusech embrya taky zpomalovala ve vývoji a na zamražení jsme neměli nic. A to jsme začínali se skoro 20 embryi. Nejlepší bude se poradit s doktorkou. A dělali vám DNA fragmentaci spermií? My jsme ten odpad měli z toho důvodu, že jsme měli špatnou DNA fragmentaci.
Ahojte,
dlouho jsem se neozvala ☹
Všem co bojují držím moc pěstičky 😉
Já začínám boj s Clostillbegytem. Uvidíme, jak na něj budu reagovat, nikdy jsem ho neměla.
Mám na Vás pár otázeček:
Jak mají v RF otevřeno přes Vánoce? Dělají třeba UTZ, OPU a ET i přes svátky nebo plánují vše tak, aby to vycházelo až po novém roce?
A pak by mne ještě zajímalo, kdy se dělá při minimálce OPU? Když mám jít na UTZ 12DC, je OPU už 14DC a ET pak 17DC, nebo je to později?
Díky moc za informace a mějte se tu všichni moc krásně 🙂
@meggar ne nedelaly ale chci se ji na to zeptat a zaplatit si to nez pujdem do dalsiho pokusu, prave priplatily jsme si metodu PCSI aby jak se rika vybraly tu zralou a dobrou ktera v gelu prezije a taky nic jako, tak nevim, a vidis taky jste mely špatnou fragmentaci tak pri dalsim pokusu udelaly co kdyz jste to mely spatny nic proste zkouset??? nebo poteba vic vajec na vetsi sanci.
@drndapetka urco maji zavrene kolem vanoce takze se to snazi udelat tak a neobjednavat aby to bylo po novem roce az me rekly kdyz jsem se taky ptala a otevřeo až kolem 9,1 do te doby maji jeste revizi pristroju.
@meggar takze kdyz zjisti spatnou fregmentaci spermii to ti zadna metoda nepomuze ale stesti jo????
@jana321969 My jsme taky měli před třetím pokusem připlacený PICSI. To vyš. na DNA fragmentaci stojí 3 tis. My jsme nasadili potom vitamíny minimálně na 3 měs. a pomohlo to. Víc vajec podle mě není potřeba. Cílem je dostat tak okolo 10 vajíček, pak už je to spíš kvantita na úkor kvality.
no od srpna jak jsme to zjistily ji profertil co dr. doporucila a jeste jakesi vitaminy tvuj jedl co a ty???? no my jsi priplatili PCSI hnedka na prvni pokus a divej jako, tak snad nam dr. rekne vic. Takze i kdyz ti zjsi spatnou fregmentaci spermii na to je ta metoda PCSI JO TEDA NO VIDIS MELY JSME JI ☹ ACH JO.
@meggar TAKZE SNAD NA PRISTI POKUS JELIKOZ JSOU TED VANOCE TO BUDE ASI NEJDRIV Z KRAJE UNORA TO BUDE MIT VITAMINY PRES PUL ROKU TAK SNAD UZ. CO VY MELY ZA VITAMINY VSE JI POCTIVE JAKO.
@meggar A KDYXZ JSME SE SNAZILY PRIROZENE TAK JEDL OBYC LEVNE VITM. SELZINK SELEN A ZINEK ASI PUL ROKU TAKE ME PRIPADA ZE VITAMINU MEL DOST JESTLI AZ TENTO PROFERTIL JE SILNEJSI KTERY JI OD KONCE SPRNA A CHCE TO JESTE PAR MESICU, ALE JAK RIKAS KDY JE TEDA SPATNA FRAGMENATACE SANCE JE ALE TESI JO?? A JEN ZKOUSET METODU PCSI, tak reknu dr, at nam to udela ten test. ve me taky muze byt ale i problem ne???
Ahoj holky, tak se hlasim po sto letech, KET negativni bohuzel...tak si ted davam chvili pauzu, procistim si hlavu a uvidim co dal, mejte se tu pekne, hezky vikend vsem
@jana321969
@daguli holky to je mi moc lito ze to ted nevyslo ☹ je to opravdu jak listek do loterie, nikdy nevite kdy vam to vyjde 🙄 drzte se kocky, preju vam hodne stesticka do dalsich pokusu 🙂
@daguli @jana321969 moc me to mrzí, že to tentokrát nevyšlo, ale chce to se nevzdat a vyzkoušet toho víc!!!
Mojí kámošce to také teď opět nevyšlo, takže asi blbý období 😠 Po novým roce, to doufejme bude lepší.
Ahojda holky, tak jaký byl víkend? Já dnes čekala těch 10 st.a v Brně teda byla tak akorát nula ☹ Jinak mě nějak pořád pobolívá to břicho, tak to v úterý asi řeknu doktorovi. Je to celkově divný. Asi už nastávají očekávané komplikace 😀 . Akorát potřebuju fungovat do půlky ledna určitě, tak držte pěsti, at mě nepošle do špitálu.
@olousek35 Mě teď ta asi týden vůbec netvrdne břicho, tak jsem ráda. O to horší jsou ruce, mám je v noci téměř mrtvý a nateklý. Navíc mě hrozně brní i přes den. Držím palce, ať ti to na kontrole dopadne dobře. Ty potřebuješ fungovat do půlky ledna a já mám vypočítaný, že do té doby musíme vydržet 3v1.
@meggar to je mi lito ze i tobe dela problem ten karpalni tunel, u me se to fakt jen zhorsovalo s blizicim se porodem, i ted skoro tri tydny po porodu to jeste neni pryc a v noci je necitim, neni to tak bolestive jak to bylo ale porad brni ☹ stahujes si je na noc? to me ze zacatku dost pomahalo....
@olousek35 a jak te poboliva brisko? je to jak to tvrdnuti? to ja mela u druheho tehu taky mnohem vic nez u prvniho, ale prej je to uplne normalni, citliva deloha....
zdravime vsechny!!!
@saminka no, karpální tunely mě taky trápí. Jakkoliv si lehnu, tak za chvíli necítím ruce. Natíkají mě jen občas. Nohy už taky přestaly natékat. To břicho je takový, že v klidu pohoda, pohyby pohoda, ale jak vstanu, nebo se někam rozejdu, tak je to takový, jako kdyby mi prcek šlápnul na močák, a já se nemůžu pořádně pohnout. Musím to rozdýchat a počkat až to poleví, nebo se pohne. Co já vím. Ale je to značně nepříjemný.
Do půlky ledna nejmín musím fungovat kvůli škole. Máme zkoušky. Něco už ted, pátek, sobota, ale dost toho bude pak v lednu. Do toho umřela známá, tak nás čeká ještě pohřeb. Kocour je hodně špatnej, takže asi i časem utracení. Blbě to nesu. Prostě takovej divnej listopad.
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, nevíte jestli je možné v Reprofitu již při prvním pokusu načásování pohl. styku použít metodu IUI ?? Díky moc.

@safarikovap no ty jsi uplne vzorova!! tak do soboty vse hezky podrzet a potom uz to pujde vse hladce 😉 zadne pichanecky, jen hezky psychicky relaxovat! 😉