Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@agnes88 Týýýý jo, super. Gratuluju, hlavně, ať se udrží a sílí. 😉
@safarikovap Jaký štreky lítám? Musím se aspoň trochu udržovat v kondici. Někdy se mě fakt nechce, ale ještě, že toho psa máme a musí s ní jít někdo ven. A teď, co jsem doma to tak nějak zůstalo automaticky na mě 😉
@carlik Já jsem se striema tak nějak předem počítala. Naše mamka je má dost, tak jsem si myslela, že to zdědím po ní. Někde se to vyrazit muselo, páč už mám 16 kg nahoře a ty mám jen na tom břichu. Holky z práce, co mě dlouho neviděly, říkaly, že když jsem otočená zádama, tak není vůbec vidět, že jsem těhotná. 😉 Myslím, že hlavní je, že nemám potíže a prcci se nechystají jít dřív. 😉
Ahoj kočky moje,tak já jsem konečně dorazila domu..... 🙂
všechny Vás moc zdravim a @agnes88 zatím tichá gratulace......
@olousek35 No jo Oli, jenže oni už v pátek nebudou v RF v labině (asi teda) - proto chce jít Bety jinam. Škoda 😒
@safarikovap no 11.1 sme objednaný na konzultáciu a pravdepodobne ako začnem mať menzes tak to vychádza,že ešte celý január budem chodiť do roboty a od februára sa hodím na marodku 🙂
@safarikovap to mně ale vůbec nedošlo. Stejně tak, jako že v sobotu chodí Ježíšek. Spíš bych tipla, že se vodafon trefil se svojí reklamou Veselé velikonoce.
Jana 321969 ( 26) 1x IVF+ ICSI+PCSI, 14.11.2011 ET - TT negativní
drndapetka (27let): 2x přiroz.těhu -mimoděložko a zamlklé v 6tt,2x IVF Unica (1x zamlklé těhu v 7tt), 1x KET negativní, nyní přiroz.snažení v RF- cílem je otěhotnět zleva (neprůchodný pravý vejcovod), čeká se na ovu
safarikovap (30 let): minimálka; 9.9. OPU; 12.9. 1. IVF+PICSI; TT negativní; 28.11. OPU (IVF+PICSI); 3.12. ET (zavedena CM a EB), od 8.12. pozitivní //
bambulajda (30 let): 1.IVF +ICSI (Obilňák), ET 2embryí (moruly), 8.3.2011 TT //.....zamlklé těhu
IVF mini, 22.8. OPU (1 embryjko) ET 24.8. (čtyřbuněčné) 7.9. TT - negativní
2.IVF+ICSI , ET 15.11.2011(2blasty)........
daguli (27let):1IVF minimalka (Reprofit), 2 IVF (klasika) rijen?
bublenudle (38let) 2xIVF´+ICSI -(2 embryjka),1xIVF´+ICSI+PICSI bez ET (1 embryjko),1XKET ( 2 embryjka)(Repromeda vše negativní) ,březen 2011 přirozene mimoděložní těhu 7tt, RF minimálka,7.10 tt negativni, 6pokus IVF - leden 2012
vaculik (29let ) 1. IVF- listopad 2011 v RF
agnes88 (31let) 1 IVF+ICSI asi listopad 2011 7.12 OPU, 12.12. ET 2x B grade 1. TT 24.12
1miska (30 let) zatím "jen" hormonální léčba - clostilbegyt, duphaston, estrofem - čekáme na spravení děložní sliznice, 1. IUI snad únor 2012
TĚHULKY:
meggar (27 let) : 1.IVF+ICSI (Repromeda), ET 2 embryí, TT neg. (červenec 2010)
2. IVF+ICSI (Repromeda), ET 2 embryí, TTneg. (říjen 2010)
3. IVF+ PICSI (Reprofit), ET 2 HB, 11.6.TT //
carlik (42 let): moc pokusů se svým materiálem a výsledek 2x ET a nic, v říjnu 2010 ET 2 blast.DE -úspěch,ale v 18.tt porod s VVV, další pokus 5.5.2011 ET 2x 8 bb DE, TP 21. 1. 2012
olousek35 (35 let) : 1.IVF říjen 2010 MA, 2.IVF květen 2011 1 embryjko, // tt, TP 9.2.2012
Veera2 (35let): 1x IVF+ICSI, 1x IVF +ICSI-mrtvý plod v 17. tt, 1x KET-( Pronatal), 3x minimálka- (Reprofit)-// TP 1.7.
Alex001: 3.IVF - MA v 11tt 7/09, 4.IVF bez ET, 5.IVF - 6/10 neg., III.minimálka ET 20.10.2011 - 1xHB, 1xXB hrade 26.10.2011 //, 31.10.2011 - HCG z krve 11 den od ET při prodloužené kultivaci 993
lentilkal :2IUInegat.,1IVF neg.,2IVF poz.dite po porodu umrelo,3IVF Lenička 3200g,49cm Obilni trh,potom presun do Reprofitu tam nekolik x zhruba 10minimalek mame srdicko
katem (38let): 2xIUI, 2xIVF+ICSI+ET s TT negativnimi, 1xIVF+ICSI+ET+// TT - 8tyden zkonceno, 1xIVF, OPU a vajicka neprezily, minimálka v Reprofitu a jsou tam dve srdíčka! ET 7.10.2011
MAMINKY:
bellka (36 let): 8x IVF (2x IVFgyncentrum Ostrava, 4x IVF+ICSI +1x KET Fertimed Olomouc, 2x IVF s minimálkou Reprofit)...14. 4. 2011 Šimonek 3500 g a 50 cm
lenka27 (31let): 2x IVF (1x Helios 2007, 1x Reprofit 2010)...12. 7. 2011 Adámek
Saminka (33 let) 3x IUI (Zamlkle tehu), 1.IVF (dcerka Mia 14.9.2009, 3.030kg a 47cm ), 2x KET negativni, , 1.minimalka IVF (dcerka Lilly 8.11.2011, 3.630kg a 52cm)
ahojte holky tady taky konečně sněží na Vánoce se těším i mám strach aby nebyla nějaká smutná depka - pal mam na 1.1. narozeniny to mě zas už druhým rokem budou všichni přát nějakého potomka snad se příštíí rok co čekáme tady taky dočkáme a přeskočíme do jiné tabulky. Holky už máte napečené?? pěkný den. 🙂
@1miska ahoj ahoj kdybych sem nechodila tak nemám vubec přehled - a nikdy když jsme začly s plánováním potomka by mě nenapadlo, že je tolik problémů, které zabranují přirozenému početí.
@safarikovap BLAHOPREJI MOC A MOC!!! ja jsem ti to rikala, ze ty vanoce jsou MAGIC 😉 a RF je nas jezisek!!!
No doufam, ze uz to bude volnejsi, jeste dva dny a v patek uz opravdu zacnu vice relaxovat... snazim se 😉
Ted nam tu snezi.. tak je to prima!!!
Tak se hezky opatruj a vse nej nej 😵
@carlik Tak jsem si docetla zpravicky a moc si dovedu predstavit, jake to bylo s tim loucenim!! ono to moc nejde delat "silnou".. ja take mela slzicky, kdyz jsem se po 3letech zkouzeni loucila se sestrickama a Dr. v SIng....
Tak si to dovedu uplne predstavit.
Hlavni je, ze je vse v poradku a ze po vanocich tu bude o jednu maminku vice!
Uz doufam, ze po tomto ctvrtku se me tempo zpomali... Mam toho opravdu dost a muj "boss" - manzel, proste jede!
Vzpominam si na tva slova, jak jsi rikala, ze mi bude blbe az do 20.tydne, tak myslim, ze mas zase pravdu.. je mi porad "soufl" a jeste se k tomu obcas dostavi boleni hlavy, coz ja vubec neznam!
S tim tretim to by bylo tedy "rodeo" to tedy nevim! manzel si opravdu zacal ted uvedomovat, po tom UTZ, ze jsou to dve mimca a ze se maji k svetu... no, bylo by to jeste zajimave!
Jedna vec je, ze mamca jde pristi rok do duchodu 😉 tak budu jen a jen rada!!
Tak se mej moc a moc krasne a uzivej si vanocni pohody!!
Jinak na fotce vypadas moc dobre.... slusi ti to!
tak jsem to nevydržela a testla už dneska - a nic ani duch. Jsem 13 den do IUI, to by tam uz aspon neco bylo.... tak na leden jsem objednana k dr. štelclovi - bylo mi jedno ke komu, pred tim jsem byla u Vitouškove. Tak krásný předvánoční čas všem !!! Dnes jsem to obrečela, ale do vánoc to aspon přejde a štědrý den už bude v pohodě a krásný 🙂
Jana 321969 ( 26) 1x IVF+ ICSI+PCSI, 14.11.2011 ET - TT negativní
drndapetka (27let): 2x přiroz.těhu -mimoděložko a zamlklé v 6tt,2x IVF Unica (1x zamlklé těhu v 7tt), 1x KET negativní, nyní přiroz.snažení v RF- cílem je otěhotnět zleva (neprůchodný pravý vejcovod), čeká se na ovu
safarikovap (30 let): minimálka; 9.9. OPU; 12.9. 1. IVF+PICSI; TT negativní; 28.11. OPU (IVF+PICSI); 3.12. ET (zavedena CM a EB), od 8.12. pozitivní //
bambulajda (30 let): 1.IVF +ICSI (Obilňák), ET 2embryí (moruly), 8.3.2011 TT //.....zamlklé těhu
IVF mini, 22.8. OPU (1 embryjko) ET 24.8. (čtyřbuněčné) 7.9. TT - negativní
2.IVF+ICSI , ET 15.11.2011(2blasty)........
daguli (27let):1IVF minimalka (Reprofit), 2 IVF (klasika) rijen?
bublenudle (38let) 2xIVF´+ICSI -(2 embryjka),1xIVF´+ICSI+PICSI bez ET (1 embryjko),1XKET ( 2 embryjka)(Repromeda vše negativní) ,březen 2011 přirozene mimoděložní těhu 7tt, RF minimálka,7.10 tt negativni, 6pokus IVF - leden 2012
vaculik (29let ) 1. IVF- listopad 2011 v RF
agnes88 (31let) 1 IVF+ICSI asi listopad 2011 7.12 OPU, 12.12. ET 2x B grade 1. TT 24.12
1miska (30 let) 2 roky snažení, důvod neplodnosti nezjištěn, 1. IUI prosinec - TT negativní
TĚHULKY:
meggar (27 let) : 1.IVF+ICSI (Repromeda), ET 2 embryí, TT neg. (červenec 2010)
2. IVF+ICSI (Repromeda), ET 2 embryí, TTneg. (říjen 2010)
3. IVF+ PICSI (Reprofit), ET 2 HB, 11.6.TT //
carlik (42 let): moc pokusů se svým materiálem a výsledek 2x ET a nic, v říjnu 2010 ET 2 blast.DE -úspěch,ale v 18.tt porod s VVV, další pokus 5.5.2011 ET 2x 8 bb DE, TP 21. 1. 2012
olousek35 (35 let) : 1.IVF říjen 2010 MA, 2.IVF květen 2011 1 embryjko, // tt, TP 9.2.2012
Veera2 (35let): 1x IVF+ICSI, 1x IVF +ICSI-mrtvý plod v 17. tt, 1x KET-( Pronatal), 3x minimálka- (Reprofit)-// TP 1.7.
Alex001: 3.IVF - MA v 11tt 7/09, 4.IVF bez ET, 5.IVF - 6/10 neg., III.minimálka ET 20.10.2011 - 1xHB, 1xXB hrade 26.10.2011 //, 31.10.2011 - HCG z krve 11 den od ET při prodloužené kultivaci 993
lentilkal :2IUInegat.,1IVF neg.,2IVF poz.dite po porodu umrelo,3IVF Lenička 3200g,49cm Obilni trh,potom presun do Reprofitu tam nekolik x zhruba 10minimalek mame srdicko
katem (38let): 2xIUI, 2xIVF+ICSI+ET s TT negativnimi, 1xIVF+ICSI+ET+// TT - 8tyden zkonceno, 1xIVF, OPU a vajicka neprezily, minimálka v Reprofitu a jsou tam dve srdíčka! ET 7.10.2011
MAMINKY:
bellka (36 let): 8x IVF (2x IVFgyncentrum Ostrava, 4x IVF+ICSI +1x KET Fertimed Olomouc, 2x IVF s minimálkou Reprofit)...14. 4. 2011 Šimonek 3500 g a 50 cm
lenka27 (31let): 2x IVF (1x Helios 2007, 1x Reprofit 2010)...12. 7. 2011 Adámek
Saminka (33 let) 3x IUI (Zamlkle tehu), 1.IVF (dcerka Mia 14.9.2009, 3.030kg a 47cm ), 2x KET negativni, , 1.minimalka IVF (dcerka Lilly 8.11.2011, 3.630kg a 52cm)
@agnes88 potichoučku tfuj, tfuj a ať je pod stromečkem jenom radost 🙂 Já bych zašla na krev zítra, ať máš v Pá výsledky, když tam pak nejsou.
@katem tak hlásím dneska cukr opět v limitu, takže hurá, jdu si dát sladký 😀 Kámoška mi dovezla malou krabičku vánočního cukroví, tak si dám do nosu 🙂 Už tam do poradny nemusím, jen za půl roku pro žádanku na opětovný glukozový test a snad to bude v poho i potom....
Jo, a Kači, já měla nevolnosti až do 25. tt, takže né jen do 20. tt 😒 A ty bolesti hlavy jsem měla taky docela dlouho, prostě když nepomohl studený kapeník na hlavu, tak jsem lupla Paralen. A šéfikovi vyřiď, ať dělá za dva on a né ty! A díky za pochvalu, fotila mě kámoška. A tady je teda ještě jedna s kocourem 🙂
hezky podvečer holky
vím že můj dotaz by měl přijit asi do diskuze z olomouce ale taddy nas je víc z brna i z olomouce tak to zkusim
Nevíte někdo jak jsou v Olomouci po novem roce?
Hned od 2.1. nebo později .....bohužel jsem se o to nijak nezajimala ☹
děkuji
Ahojek holky, tak v pondělí mi byl píchnut Pregnyl, doma proběhlo snažení (poctivé), tak te´d čekám na výsledek, testit mám za 14 dní od ovule. Tak jsem zvědavá. je to první cyklus s Clostilbegytem , co jsme kdy měla, měla jsme po něm 3 folikuly, z toho jeden na neprůchodné straně, ale ten největší byl na levé-průchodné 🙂 beru to jako cvičný pokus, když to nevyjde do jara, tak budu chtít na minimálku. Tohle časované snažení je totiž na budku 😀 manželovi to sice nevadí, ale vstávat kvůli tomu v jednu v noci, protože manžel tak dlouho pracuje, to je teda už moc 😝
Tak snad bude třeba novoroční překvápko-uvidím 🙂
Za týden si jedeme pro štěně, tak mám o starosti postaráno 😀
Měkjte se tu krásně, a opatrujte ty svoje míma 🙂papa
Ahoj holky.V Olmiku by měli být až okolo 09.1.volala jsem tam a říkala sestřička,že budou začínat,až v tom 2.tydnu,tak nás napsala hned na 10.1.
@carlik jnak na fotce si kočka a ten kocour, to je pěknej macek. Snažím se vykrmit toho našeho ale furt mu lezou žebra, to bude asi tím že lítá po venku.
@drndapetka jéé, domácí práce 🙂 tak to neodfláknite 🙂
@1miska čoveče nevím esi konzistence a viskozita je to samy, ale tak jak to píšeš asi ne. Je mi líto že to nevyšlo, ale vydrž ještě, po IUI se má testit později, někdy se čárka ukáže až 17 den.
Zdravím všechny a díky 🙂
@aidule Zlati,27.12 jedu zase pryč,ale už naposled a pak volnoooo až do testu 😉 začinam v lednu stimulku,zitra jdu do RF na konzultačku a pro hormony v 13.00h tak na mě mysli 🙂
@agnes88 jééé, děkuji moc za informace. Já koupila ACC long a taky mu říkám, ať pije, jenže já mu nevolám, je přes den úplně urvanej a kdybych mu cinkla, ať pije, tak by mě zabil 😀 Ale sám ví, že je to důležité a snaží se..
Pak jsem slyšela, že druhej styk je prej víc tekutej - ale to jsou takový řeči, bo pak tam zase může být méně spermíků.
NO A HLAVNĚ GRATULKA!!!!
@1miska já to mám ve spermiogramu konzistence: semiviskosní (má tam být normální, ještě horší je viskosní), nebo taky říkal Marcel porucha zkapalnění (není to do 30 minut tekuté). Taky máme spermijek hafo, kolem 200 mil., ale právě říkal Marcel, že důležité je, kolik jich po úpravě vyplave a žádoucí říkal je 20 mil. pro IUI, takže těch 10mil. je asi fakt málo ☹ Takže musí pěkně vyplovat!!!! Ach jo, to je alchymie 😕
Pak se chci zeptat, kdy ti píchli Pregnyl a kdy pak bylo IUI? Já měla dnes dopo Pregnyl a už zítra ráno frčím na IUI- mám dojem, že to není dobře načasované, chtělo by to podle mě v pátek ráno (jenže to už tam nejsou, tak budeme jistit doma), podle mě je to brzo a než tam vajco dorazí tak spermíky zdechnou 🙄
@drndapetka @1miska holky, jsme na tom stejně, já taky toho mám plný brejle, jaro chci minimálku. Zítra IUI a pak končím, čas kvapí..
@mihule111 na průchodnosti jsem byla, teda asi.... byla jsem na HSG pred dvema roky kvuli myomu ale ve vysledcich mam popisovane jak vypada deloha, jak ten myom, ale moje doktorka tvrdi, ze se pri tom delala i průchodnost jen to tam neni napsane, protoze to bylo v poradku, takze tam popsala jen myom... takze se chci domluvit jak tam v lednu půjdu, jestli by mi ji neudelali jeste jednou - asi mi reknou ze je to zbytecny, pred tremi roky jsem mela laparoskopii a tam byly vejcovody oba uplne v poradku, ale zeptam se jich 🙂
@cilkaa a dalsi IUI? nevim, fakt nevim, jestli to neni ztrata casu - mela jsem dve kamaradky, co taky pred dvema roky stejne jak ja zacali touzit po mimcu, zatimco ja jsem se rozhodla nechat si udelat co nejvic vysetreni a zjistit důvod, ony se na to po roce snazeni vykaslali a sli do IVF, ani nezkouseli IUI, ze jim rekli, ze je tam pravdepodobnost 5%. A obe maji ted uz miminka, obema se prvni IVF zadarilo..... asi o tom budeme premyslet az po vanocich, napred jsem si rikala ze tri nebo ctyri IUI zkusim nez půjdu do neceho dalsiho, ale ted vaham....


Ahoj holky zapsala jsem se do tabulky.Jsem rada,že čtu samé užasne zprávíčky,hned ma člověk lepší naladu a snad i naději na uspěch.Novým maminkam čekatelkam obrovská gratulace 🙂 🙂 🙂 At se miminkum daří a rostou do krásnych lidiček.