Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@katem my používáme nejraději zelené pampers, ale z Rakouska, ale myslím, že budou stejně dobré jako ty tady. A někdy to střídám s levnějšími oranžovými. Neosvědčily se nám huggies ani plenky z Lídlu. A do porodnice jsem měla Happy pro nejmenší a byly dobrý, ale na větší už nic moc.
holky ahojte jsem tu přes svátky jen na skok vždy - ALE CHCÍ VÁM VŠEM POPŘÁT VŠE NEJ NEJ NEJ DO NOVÉHO ROKU 2012- A SNAD PRO VŠECHNY ZNÁS BUDE JEŠTĚ LEPŠÍ A ŠTASTNĚJŠÍ, NĚKDO PORODÍ, NEKDO OTĚHOTNÍ 🙂
BRZY AHOJTE!!!!
@lentilkal Já měla u obou dvojčat něco kolem 1: 15000 myslím. A nemáš tu genetiku a plodovku napsanou třeba jen kvůli věku? Asi bych se taky poradila se svým gynekologem.
Jinak my včera na UTZ všechno v pořádku. Mimča mají přes 1900gr a 1800gr, tak se dneska na gyndě té velikosti Dr.divila, asi na to nejsou u dvojčat zvyklí 😀
Jinak zdravím všechny a do Nového roku přeju vše nej. 😉
No dr.me rekla ze celkove je to ok je me 32 a ze to nejak nemuze presne spocitat nebo co ale ze si nemysli ze by mimco bylo nemocne ale ze me pro istotu objednala na gen.konzultaci a pak mozna zrovna i odber tak nevim co delat jsem z toho zmatena
ahojky berušky, nestíhám, jenom jsem zahlédla dotaz @lentilkal tak Tě chci uklidnit 😉 My měli dobré výsledky screeningu, ale vzhledem k věku jsme museli navštívit genetika, ale i v tom papíru jsem měla uvedeno, že je to kvůli věku a jasně a tučně tam stojí, že odběr plodové vody Ti může být doporučen, nicméně rozhodnutí je na Tobě a já už ve dveřích hlásila, že nikam nejdůůů a genetik se smál, že nemusím, ale pokecat musíme😀 ale opravdu to byla jen formalita a jak říkal genetik, pokec, takže neboj se ničeho, nikdo Tě nemůže do ničeho nutit a já věřím, že u vás je to taky jen o konzultaci 😉 😉 😉
Všechny moooc zdravííím a do konce roku ještě příjdu vám všem popřát a trochu pročíst, jak se tu máááte 😵 😵
@lentilkal jit na genetiku tim nic nezkazis - to bych rovnou nezavrhovala, jen si s tebou popovidaji a podle me te můžou krásně uklidnit 🙂 nebo si zkus domluvit nekde superkonziliarni ultrazvuk - treba v Bohunicich u as. Gerychove, nebo v Reprofitu u MUDr. Doubka, kteri jsou na to moooc sikovni - znovu mimco prohlednou - zmeri projasneni sije a nosni kustku a reknou ti.
ahoj holky?mám dotaz? HCG 4862 -15 de den po ET (Blastocysty) to vypadá na dvojčata? 🙂 jestli se nic nepokazí přidávám se k úspěšným z RF ..přeji pěkný den..
@nierika ty brďo, to je čísílko, to budou určo dvojčátka 😀
@safarikovap jakpak se máš ty, co nevolnosti a jiné těhu příznaky?
@katem doufám, že už nepracuješ a jen odpočíváš? Užij si ještě takovýho poklídku, než budešmít obrovský břicho a pak už budeš funět jako já 😒 Včera jsem si vzpomněla na tebe, protože jsem koukala na cestopis o Singapuru a bylo tam o jídle atd., ale nejlepší byla káva s sebou- nalili ji do igelitovýho pytlíku s ouškem a brčkem a šla 😀
Tak holky, přeju všem krásnýho Silvestra a do novýho roku ať se nám všem splní ta naše vytoužený přáníčka!!!
Čau kočky 😎
@carlik Poslední dobou nemám moc na koníka náladu 😖 Je mně pořád tak blbě 😢 Dnešní chystání chlebíčků a jednohubek - to byla málem moje smrt (když už to jídlo mám v puse, tak je to O.K., ale představa, že to musím chystat, cítit nebo brát do ruky 😝 😝 😝 ). Ale nebudu si stěžovat, nebudu si stěžovat - zaplať pánbůh za to, já vím 🙂
Každopádně všem přeju krásný závěr roku a do toho nového vkročte pravou nohou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mám vás všechny moooc ráda🙂
BERUŠKY MOJE,přeji Vám všem jen to nej nej nej do Nového Roku,hlavně zdraví,jelikož to je opravdu nejduležitějši a pak štěsti a lásku.....všem maminkám,at jim miminka krásně rostou,jsou zdrava a taky občas trošku zlobí,at víte ,jak moc jste je chtěli...těhulkám krasne těhulkování,a čekatelkám (i sobě) at objevíme na testíku všechny už brzo naše vytoužené // a splní se i nám ten obrovský sen a největši životní přání.....
Jsem moc ráda ,že Vás všechny mám,mějte se krásně a užijte si ten poslední den v roce....
Mám Vás ráda,paaaaa Leona 😉
Holky, přeji veselého silvestra a štastný nový rok a pokud nemusíte, tak neodpalujte dělobuchy. Zvířátkům to hodně vadí. Papá.
Krásný silvestrovský večer, berušky moje zlatééé 🙂
I my se přidáváme s přáním všeho nejlepšího do nového roku 🙂 Všem maminkám spoustu radostí a rozzářená očka svých dětiček 🙂 těhulinkám hladký porod a slzy štěstí při pohledu na ten uzlíček v náručí 🙂 a snažilečkám přejeme, aby byl ten následující rok tím zlomovým a ony všechny zažily ten zázrak a staly se z nich těhulinky nebo dokonce i maminky 🙂 🙂 🙂 to všechno vám přejeme z celého našeho srdíčka 😵 😵 😵
@lentilkal Zdravím! Měla jsem podobný výsledek...bylo to druhé těhotenství, doma zdravá dcerka, bylo mi 36, takže faktor věku podtržen!!! Měla jsem jít na genet.konzultaci+event.odběr plodovky (taky na Veveří)....jen krátce jsem váhala, nakonec jsem byla rozhodnutá odběr podstoupit a to z jednoho důvodu-chtěla jsem vědět, co a jak a mít jistotu!!! Nemám ráda nepříjemná překvápka a nedovedu si představit, že by mi někdo po porodu v tom hormonálním rozpoložení vložil do rukou nemocné mimi a já na to nemohla být připravená! Ten odběr jsem nepodstoupila proto, že bych popř. chtěla těhotenství ukončit, to bych asi nedokázala, nevím (naštěstí jsem to nikdy nemusela řešit)....potřebovala jsem, v případě špatného nálezu, vědět, na čem jsme, jaké jsou možnosti, kam a na koho je pak možné se obrátit....chtěla jsem mít hlavně čas srovnat si to v sobě, připravit sebe, manžela, starší dcerku,rodiče, rodinu na tu možnost, že miminko nebude zdravé, ale bude naše, bude nás potřebovat a my bychmom mu měli umět pomoc a hlavně bychom jej měli milovat a přijmout takové, jaké je 😉....a právě abychom to dokázali, potřebovala jsem pro nás všechny mít určitý případný časový náskok 😉. Tolik můj příběh a přístup k rozhodnutí podstoupit amnio. Naštěstí nám výsledky dopadly výborně a narodila se nám krásná a hlavně zdravá holčička 🙂!!!.......Paní doktorka z genetiky mi říkala, že riziko potratu po odběru plodovky samožřejmě existuje. Ale v současné době se jim daří jej opravdu minimalizovat a hlavně se pak většinou potrácí těhotenství, která by s největší pravděpodobností skončila tak jako tak...prostě tam něco není v pořádku a těhu by skončilo aniž by dotyčná podstoupila amnio......Vím, že jde o nelehké rozhodování,a el i do něj přeji zdravou myslo a pevné nervy a hlavně-hlavně výborné výsledky a zdravé miminko 🙂 !!!
Ahoj holky, všem Vám přeji krásné Novoroční ráno, u nás byl Martin a nasněžil🙂, Maminkám, aby jim dítka dávali jen a jen radost, těhulkám, pohodový průběh porodu a těm malotěhulkám jen mírné nevolnosti a radost s pupíky a snažilkám přeji aby rok 2012 byl ten pravý!! Jo a minimálně takovou čáru na reprofiťáckým testu
@carlik cukrovico a svickova!! no tu uz jsem take dlouho nemela.. cukrovi uz take mohu mit az pristi rok 😉
Jsem rada, ze ti vse jde tak jak ma, aspon jsi hezky v pohode a relaxujes a hezky dofinisujes do zdarneho konce!
Zacal ajsem se divat po tech Papers a Huggies.. a AKCE to budou jistit 😉
Doufam, ze ti dnes reknou termin a ze zu zacnes strihat metrik 😉..
@carlik TObe take preji vse nej nej nej do noveho roku 2012!! - roku Draka.. podle cinskych povesti a tradic, drak je velice dobre znameni a prinasi bohatstvi, porsperitu a stesti.. takze hodne mych znamych v Asii se bude letos brat a chtit miminka!!! Takze je to super ROK!! 😉
Ja jsem mela na cely vikend tady dva pary nasich znamych a tak sje nedelala nic jineho o vikednu nez varila a obsluhovala 5 "hladovych a ziznivych" krku 😀 .. no ja jsem se krmila porad 😝
Potrebovala bych jeste jeden den aspon, abych si odpocala!
Ty cajicky a kaficka jsou dobra.. nestoji skoro vubec nic a dobre se prevazi.... hodne lidi - zvalste Singapurani tak to maji radi!
Jinka muzu rici, ze je to znat, ze clovek ma par kilo nad a ze to dychani je trsoku tezsi!! a to jak rikas - bude HUR!!
TAKZE PREJI VSE NEJ DO NOVEHO ROKU!! AT SE VESEM VYPLNI TO CO SI PREJI!! TENTO ROK TO BUDE OPRAVDU BOMBAAAAAA!!! DRAKU DRZ SE 😉
Holky, tak zase šup tabulku, at víme, která z vás je těhulka. 😉 Jak se daří v novém roce?
Tak pěkně vítám holky v novém roce!!!!
Já jsem dopadla dneska dobře v porodnici, ozvy super a už vím, kdy se princezna narodí 11. 1. mi pan doktor vybral datum A prej ikdyby to přišlo dřív, tak císař je jasnej. ARO už mám taky vypsaný, asi to bude ve spinálu. Zase mi nedělali UTZ, páč furt ho někde půjčujou, takže další KO v pátek, tak snad se dozvím, jak už je malá veliká Nástup do porodnice v úterý po obědě. Tak ještě těch 9 dní nějak přečkat a hurá....snad to uteče rychle.



Ahoj holky omlouvam se dlouho jsem tu nebyla nejak jsem nestihala.Vceera jsem byla na Nt a jsem z toho zmatena riziko dawna mam 1/322 a na zaver mam napsany screening negativni presto tam mam psany ze mam jit na genetickou konzultaci a na plodovku.Chtela jsem se zeptat jake jste meli vy vysledky ja jsem naglodana tam nejit