Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
ahojky holky, co @ meggar, nevite? Máme na oddělení ted jednu paní, co v ponděli 9.1. porodila dvojčátka po 3. cyklu IVF (reprofit) ve 35 týdnu a je zdravotni sestricka. Vim, ze to meggar byla, nebo to tu jednou psala, ale je mě blbé ptát se jí ptát jestli to není náhodou ona 🙂
Holky, jak to probíhá při první návštěvě v Reprofitu? Nevím jestli je to ve vech CARech stejné 😖
Takže dnes pichnuta první včelička...doufám,že tohle bude opravdu poslední stimulka....a uspěšnááá 😵 😵 😵
@bublenudle posílám hromady silných těhu bacilů, at se ted usídlí na 9 měsíců u tebe. Držím pěsti.
Ahoj holky, jak jste zvládly stimulku ?? Měli jste nějaké kila navíc ze stimulky ??
Díky.
ahojky všem reprofiťáčkám 🙂 🙂 🙂
Přejeme krásnou neděli a vítáme nově příchozí 🙂 se to tady rozjelo, jak tak koukám, tak držíme palušky, ať je pro vás tento rok rokem splněných přání 🙂 Nemáte někdo info o meggar??? @1miska jestli je to ona, u vás na oddělení, moc Tě prosím, pozdravuj jí ode mě a od Šimonka, děkuju moc 🙂 @carlik tak jak to vypadá s Tebou a Kristýnkou 🙂
@olousek35 Oli, ty bláááho, už stříháš cílovou pásku taky, to je neskutečnééé a krásnééé, budeme držet všechno co máme, ať jde vše jak po másle 😵
@bublenudle tfuj tfuj tfuj, posíláme se Šimonkem spoustu miminkovských plivanečků 😉
@lenjer stimulky jsem zvládala různě, někdy levou zadní, jindy s velkýma potížema a kila navíc jsem si odnesla vždy, ale věř, že to je to nejmenší, co člověk řeší, když má toho drobečka v náručí 😵
No prostě abych to zkrátila, tak zdravíme všechny mamušky s mrňouskama, těhulinky s pupíčkama a ptám se, jak se cítí a samozřejmě snažilečky a přejeme jim hooodně štěstíčka 🙂 🙂 🙂
@1miska @olousek35 Já nevím, jak se meggar jmenuje 😒 Tož už jste dopátraly, jestli je to ona - s těma dvojčátkama?
A co náš @carlik? 😨 😨 😨
@bublendule Leošku, v týdnu pisni, jak to vypadá s Tebou a UTZ - doufám, že bude hodně folíků 😉
@agnes88 Bety, zítra čekáme aktuální fotku z UTZ 😉 😉 😉
Cau holky, ja jsem asi pul rok zpatky chodila do Reprofitu,tak na vas obcas mrknu,abych vedela, jak se mate... 🙂 Vsimla jsem si, ze se zrovna bavite o Heliosu,tak bych jen chtela prihodit nazor, mam aktualni zkusenost..Ja tam ted chodim a jsem spokojena...je to asi cele o lidech,jak se kdo s kym potka, jak si kdo sedne. Me jsou v Heliosu sympaticti zatim vsichni s kym jsem se setkala (krome embryologu jsou to uz vsichni🙂 . Ted koncim stimulaci, citim se dobre,delaji tam vic UTZ kontrol, nez jsem mela v Reprofitu, tak se i citim lepe. Doufam, ze mi tahle stimulace uz konecne vyjde...Jen jsem vam jeste chtela rict,ze mi tam prijde supr, ze je tam moznost uhrady PGD pojistovnou. Hned jsem toho vyuzila...Budou nam delat tu mikrocipovou metodu co vysetruje vsecky chromozomy, tak doufam, ze ted uz to konecne klapne 😵 😵 Mejte se moc krasne,vsem vam drzim pesti...
@daguli Zdravím, držím palečky, ať vše probíhá k úplné spokojenosti a k vytouženému miminku se dostanete co možná nejdříve 🙂 ! Já mám stejný názor, všechno je to jen a jen o lidech!!! Já mám takhle výbornou zkušenost s Repromedou, jiná z nás zase s jiným centrem atd., atd. Všechna centra mají více méně podobné možnosti, ale každé centrum tvoří lidé a o těch je to především 😉 !!!!!!!!! A někdy se může stát, že i snaha jedněch zůstane klientkou neoceněna, protože si prostě jen nesednou....Tak hlavně ať si každá najde to své a tam se jí podaří splnit si maminkovský sen 😉 🙂 !!!
@mihule111 za dlouho, do toho prvního nás zahnali hrozně brzo, pak nám mi moje doktorka zjistila, že mám ureu, přeléčila nás a já za 3 měsíce otěhotněla mimoděložně (neměla jsem srůsty ani žádná problém, bylo mi řečeno, že to byla blbá náhoda) a pak jsme se do toho vrhli, až po roce a půl.
Ahoj holky moje,díky všem kdo na mě myslí 😉 v pátek jdu na UTZ tak podám hlášeni jaká je uroda... 😵
Holky,zobali jste některá SARAPIS před IVF???? máte s tim někdo zkušenosti???
@olousek35 uz se moc tesime na dalsi prirustek do te nasi reprofitacke rodinky 😉 🙂 😵 uz mas termin na cisare??? preji ten nej pohodovejsi !!!
a jak pak se ma @meggar a @carlik? urco jsou ted nemaji moc casu,ale az si ho najdou tak se moc tesime na fotecky mrnousku!!!
zdravime vsechny tehulky,snazilky i maminky
@olousek35 teda oli, uz je ale na case, malemu se muze chtit ven kazdou chvili 😉 no holky jsou zatim moc sikovne, porad sice musime hlidat aby Miuska malou omylem nezranila, ale jinak je na ni moc hodna a porad se ji moc libi ji pusinkovat atd , ted kdyz uz se Lilly smeje a reaguje to je jeste lepsi, to se taky moc libi Miusce, Zvladam to zatim ok, jen teda se skolou to jde horko tezko, domu prijdu a uz absolutne nemam sanci se na ucivo ze skoly podivat,no musim vice zapracovat kdyz je manzel doma a ma volno.Ale jinak jsme v pohodicce a uz pomalu planujeme cestu do Cr za rodici, asi nekdy v kvetnu, cervnu 😵 😵 a jak ty se citis? ty posledni tydny uz jsou nic moc co?
@bublenudle já jsem Sarapis brala v rámci snahu o přirozené těhu - doporučila mi ho kamarádka, která pracuje v centru naděje a pomoci a zajímá se o alternativní pomoci cesty k miminku 🙂 nepomohl, ale urcite ani neublizil, kdyz nic obsahuje spoustu vitaminu - ale kamaradka si ho chvalila do nebes, ze po nem otehotnelo spousta žen v přirozeném cyklu, že to hezky upravuje druhou fázi cyklu, protože zvedá hladinu progesteronu... ale jak je to s nim pri IVF nevim
holky nevite co to je za zkratku, kdyz z dnesniho popisu vag.UZ čtu FAC 7/6 ? vůbec netuším, co to znamena :(
Tak hlásím, že další reprofiťácký miminko přišlo na svět 11. 1.v 8.39 a jmenuje se podle předpokladu Kristýnka, vážila 3210 g a měřila 50 cm . Byla jsem tak šťastná (teda pořád jsem), že jsem si zvolila spinál u císaře, bylo to šup, šup, po chvilce jak ji trošku umyli mi ji i ukázala, když se dál doktoři "hrabkali"v bříšku. Pak mi dali jenom 5 svorek (už mám 2vytažený), takže žádná hrůza. Všem doporučuju spinál. I jsem byla docela brzo fit, všichni koukaly, jaká jsem čipera.Na pokoji jsme se druhý den večer sešly s kamarádkou, co rodila také ten den, ale napřed epidurál s norm. porodem a nakonec císař v narkoze (chuděra má bloklý krk a docela trpěla).Já mám to to nejnádhernejší miminečko a taky tak je zatím hodňoučká.Mlíčka máme dost, i se divím, jak samo teče z těch mých krásných Béček Včera jsme zvládly u koupání doma,s přebalováním to chce asi zrychlit tempo Takže doufám, žei nadále to bude vše klapat jako do teď.Fotečku jakmile nějakou vyberu a dám do PC, pošlu. Mějte se všechny pěkně a nikdy neříkejte, že se nedočkáte toho štěstíčka...chce to čas, pevný nervy a dočkáte se všechny.

@lenka27 holčička se měla jmenovat Sofinka 🙂 Zatím jsme se snad shodly na jednom a to je Dominik.V reprofitě víc vládnou kluci?To jsem ani nezaregistrovala.Já mám jednoho,ale už je mu 18,proto jsem si říkala že holčička by nebyla špatná,ale tak budu v obležení kluků,máme psa a taky kluka 🙂