icon

Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

avatar
theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 8. čer 2026 · 26644 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
  • Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
  • V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.


Nejčastější otázky

Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.

Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.

Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.

Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.

Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.

Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
  • Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
  • Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.


Sporné názory

  • Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
  • Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.


Otevřené otázky

  • Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
  • Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.


Zmíněné značky a firmy

Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)

Zmíněné produkty a metody

IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot

Místa a osoby

Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač

avatar
jana321969
26. led 2012

@bublenudle ahoj ahoj tak supr supr supr 🙂 🙂, ja mě dr. nebo ještě holky nevysvětlily i my měly oplodnění 2 nezralá jakože, jaktože to jde.

avatar
bublenudle
26. led 2012

@jana321969 ahojky,no ty vajička pak dozraji,si teda myslim...nejduletitejsi je,jestli vajinko spermijku přijme...no a pak na vývoji... 😉

avatar
bublenudle
26. led 2012

@safarikovap Peto,jsem fááákt HAPPY !!!!! jupíííííí 😵

avatar
olousek35
26. led 2012

@agnes88 já si nevybírala, já chtěla 31.1., ale nebylo volno na sále. Takže místo chirurgů taháme malýho na svět 2.2. jinak to nešlo. Ale datum aspon nikdy nezapomenu

avatar
mihule111
26. led 2012

@bublenudle Tak supeeerrrr 🙂 To jsou skvělé zprávy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Já jsem Ti to říkala, že teď to určitě vyjde ... všechno frčíííí jak po másle 🙂 Držím palečky 🙂
A pij to červené vínko
😉 😉

avatar
evikj33
26. led 2012

@bublenudle To je radost číst .Z Tvích zpráviček jen září energie a tu tady určo všechny potřebujem.Tak držím pěstičky bojovníčkum statečným. 🙂 Už máš termín na ET?

avatar
meggar
26. led 2012

@olousek35 Náhodou, krásný datum máte. Já chtěla původně 1.2., když jsem ještě myslela, že do té doby vydržím. 😉

avatar
bublenudle
26. led 2012

@mihule111 zlati děkuji,jsem fááákt tak štastnáááá...už ted ty moje všechny andílky stráááášně miluju...nemužu se dočkat neděle 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avatar
bublenudle
26. led 2012

@evikj33 děkuji děkuji,jsem strašně ráda a štastná...ano,ET mám v neděli 9.30 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
honem honem at už je neděléééééé,se tak těšinkááám... 😵 😵 😵

avatar
safarikovap
26. led 2012

@olousek35 @meggar @bellka @saminka Holky, můžu jednu blondýnovskou otázku? 😕 Jak je to s koupáním? Po vysazení Utroše si už můžu dát i vanu nebo pořád jen sprcha? 😖 Děkuji
@mihule111 Tý jo, tolik smajlíků tady už dlouho nebylo - ale Lea si je zaslouží 😀

avatar
evikj33
26. led 2012

@bublenudle Tak to na tebe budu moooc myslet,at se drobečkum krásně bydlí.Pokojíček bude určitě parádně nachystany 🙂 Tak jen pokračuj ve Sluníčkové náladě 😎

avatar
bellka
26. led 2012

@safarikovap Peťko, já už pak lezla normálně do vany, jen tu vodu jsem si hlídala, aby nebyla tak vřelá jak jsem byla zvyklá, jinak v pohodičce a lehárko ve vaně 😉
@bublenudle holka zlatá, si Tě čtu už poněkolikáté a usmívám se se slzama v očích, jak jsem dojatá z Tvého štěstí 🙂

avatar
safarikovap
26. led 2012

@bellka Díky Magdi 😉

avatar
bublenudle
26. led 2012

@bellka děkuji brouku,víš já jsem tak štastná,že se to nedá ani popsat...už ted ty moje andílky všechny strašně miluju...vím,že to prostě vyjde tentokrát 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avatar
bellka
26. led 2012

@bublenudle věř mi, že opravdu vím přesně, co se v Tobě odehrává a jak tě svírá štěstím na hrudi a moooc Ti to přeju, z celého srdíčka 😵 😵 😵

avatar
olousek35
26. led 2012

@bublenudle určo to vyjde, vidíš, jak to vychází už nyní 😀 Někdo musí v těhulkkování pokračovat a dodávat energii ostatním. 😉 😉 😉
@safarikovap Podle mě byla vana zakázaná jen týden po ET, pak už byla povolená. Takže každému podle jeho gusta. A neboj, za chvíli už vanu nebudeš moct ani cítit 😀 Teda pro mě je teď už utrpení i obyčejné sprchování. Nemluvě o holení. To jsem před dvěma měsíci vzdala. Bez šance. Stěží si ostříhám nehty na nohou. 😎

avatar
olousek35
26. led 2012

@meggar no, já teda doufala, že budem na světě dřív než vy. Všechny holčičky se narodily před náma. Co si chudáček Tomášek v dospělosti počne pokud nebude na starší??? 😀 😀 😀

avatar
bellka
26. led 2012

@olousek35 hihihi 😎 nehty na nohou mi stříhal manžel a chachulu jsem holila po paměti, jen ty ruce byly nejak zkrácenééé 😀 😀 😀

avatar
bublenudle
26. led 2012

@bellka ano,presně tak...nemohla jsem ani dychat když mi to paní embryoložka řekla....taková vlna štěsti,že jsem bulela a bulela....strašně se těšim na neděli,Pane Bože,at už je tadýýýýýý nedělááá 😵 😵 😵 😵 😵

avatar
bublenudle
26. led 2012

@olousek35 díkec Oli,jj,vyjde to,vím to.... 😵 😵 😵 už se strašně těšiiim....nemužu se vubec na nic soustředit,tak ani autem už nejezdím 😀 😀 😀

avatar
olousek35
26. led 2012

@bublenudle je zajímavé, že to ženská pozná že je to tentokrát ten správný pokus. Já to tak taky měla. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že by to nemělo vyjít. A to jsem přitom ohromnej pesimista. 😀

avatar
bublenudle
26. led 2012

@olousek35 Ano máš pravdu.. A tentokrat je i vše úplne jinak.. I se jinak cítím ..prostě tento je ten pravej pokus a já se strašne těsinkam na neděli až budu mít ty naše lásenky konečně u sebe jupiii 😵

avatar
meggar
26. led 2012

@bublenudle Držím ti palce, tentokrát to vyjde, musí. Taky jsem cítila, když to byl ten pravý pokus. 😉
@olousek35 Tak to já se holila ve vaně před zvětšovacím zrcátkem a to každej týden před kontrolou. Sice jsem myslela, že už nevstanu, ale pokaždý jsem to nějak dala 😀 Navíc se mě to vyplatilo. Aspoň mě nemuseli na ten akutní císař holit, páč když jsem viděla, jakou žiletku na mě berou, tak bych byla pěkně sedřená 😀
@safarikovap Já se teda radši nekoupala, jen sprchovala. Měla jsem strach, abych prcky donosila co nejdýl. Zato teď si vanu vyloženě užívám.

avatar
bublenudle
26. led 2012

@meggar Děkuji zlati,už se moooc těšim až budu taky řešit problemy typu,,jak se oholit atd 🙂 🙂

avatar
mihule111
26. led 2012

@bublenudle Leo, přesně jak píšou holky, to štěstí z Tebe úplně září 🙂 🙂 Moc, moc, moc Ti to přeji ...🙂
Neboj ještě pár dní a už budeš mít bobíšky u sebe 🙂 🙂
A pak musíš být na sebe opatrná, aby se mohli pěkně zavrtat 🙂
Mám z Tebe velkouuuuuu radost 🙂 🙂 🙂 🙂

@safarikovap Jo, jo Lea si to zaslouží 🙂 Ale Tobě to Peťo s tím mimušem as Tvým buducím manželem mooc slušelo na té fotce ... 🙂 To bude krásný rok 2012, co ?? Svatba a vytoužené mimušo 🙂 🙂 🙂

avatar
bublenudle
26. led 2012

@mihule111 Děkuji zlatíčko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
jsem fakt moooc štastnááá....víno bumbám,čajik taky....takže peřinku pro naše andílky pěkně chystám 😵 😵

avatar
mihule111
26. led 2012

@bublenudle Supeeerrrrrr 😉 😉 😉

avatar
aidule
26. led 2012

@bublenudle To je tak krásná zprávička!!!Já jsem sice totálně skolená chřipkou a nachlazením, ale tohle mě ještě na chvilku vzpružilo 😉 🙂 !!! Myslím na tvé malé bojovníčky, ať se ukáží v celé své bojovné síle... 😀

avatar
bublenudle
27. led 2012

@aidule Tak at jsi brzo fit ,drahoušku....já si dnes ještě budu volat,tak jsem zvědavááááá 😵 😵 😵 😵
pěkně bumbej čajiky,at jsi brzo zdravoučká.... 😎

avatar
carlik
27. led 2012

@bublenudle to je super, že jsi tak natěšená a věříš, že to vyjde, tak to má bejt!!!! Tak to určo vyjde!
Jinak holky já teda se moc nekoupala ve vaně, prej se to moc nedoporučuje, hlavně v pozdější těhu, ať se ženská nerozrodí dřív. A holení je kapitola sama o sobě 😒 ale před operací mě sestřička krásně oholila, sice až do půl břicha, ale bezpečně.
A na nehty na nohou je dobrý zajít před slehnutím na pedikuru. Já to udělala, dala mi i zábal z parafínu a super.
Já měla dneska dopo na návštěvě šéfa s dárkama, dostaly jsme vibrační lehátko a kartu do obchoďňáku. Tak super, budeme se homškat 😉 Kristýnka už nespinká celý 3 hodiny od kojení ke kojení, takže už tolik volníčka nebude, maminko...

Strana