Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
Dámy, tak teď se pobavíte 🙄 🙄 🙄 Utrogestan užívám 2 měsíce vkuse (4-0-4). Leze mně už nosem, ušima a nevím kudy možně...chybí mně jeden týden do vysazení - jeden jedinej týden 😨 😨 😨 A já - dostanu zánět!!!!!! Už jsem stříhala metr, jak si tenhle poslední týden s Utrošem užiju a už se s ním nikdy nepotkám...a na zánět jsem dostala jiné čípky, které se vylučují s Utrogestanem. Takže - můj poslední týden s Utrogestanem bude opravdu radostný - protože ho budu muset polykat!!!!!!!!!!!! 😝 😝 😝 Já bych si nejradši nakopala do hader 😝
@bublenudle Leošku - supeeeeeeeer 😉 Drž se 😉 Těhu bacily Ti radši neposílám, protože je určitě máš od @agnes88 a...kdyby se ty naše bacily sečetly, tak by Ti vyšla fakt trojčátka 😅 😅 😅
@meggar @carlik Zdravím maminy 😉
@montysek Já doporučuju Vitouškovou 🙂 I když - je to jedno - všichni jsou skvělí...už je mně po nich smutno 😔
@safarikovap no já bych se taky nejrači vyprdla na utrouš, ale jelikož sem včera začala krvácet, a dnes mi pan doktor řek že utrouš je na zklidnění vaječníků po stimulaci a na peřinku, tak že já ho klidně budu brát až do toho 17tt co mi řekla vitule. Polykání ti nezávidím, bude ti z něj fakt blbě. Vydrž prdka!! Prcoš ti to vše vrátí 🙂 @bublenudle tak trojčátka by bylo moc radostí naráz, co 🙂
@montysek já bych doporučila Machače nebo Vitouškovou, ale na utz se chodí k tomu kdo má službu. Takže se pak s nimi už nemusíš setkat. Všichni tam jsou fajn.
Ahojky všem holky nemáte někdo zkušenost s Dr. Kuřecovou? Jdeme k ní na konzultaci tak by mě zajímalo jaká je.Děkuji moc
P.S.: Ještě se chci tedy omluvit, že jsem sem tam vtrhla a ani nic neřekla.Mám pocit, že jsem už něco psala, ale jsem jak prvňačka...Blíží se nám konzultace a já nevím co můžu čekat..Jsem dost nervózní...Všech 424 stránek nezvládnu dočíst a tak vám moc prosím o rady ohledně RF...Děkuji moc
@agnes88 No jasný, i já ho budu ještě dál poctivě polykat, ale...kdyby se to stalo kdykoliv před tím, ale týden před vysazením...jsem fakt jelito 😝
@kcvrcekz Ahoj 🙂 K dr. Kuřecové chodí @jana321969 - jinak o nikom tady nevím. Na první konzultaci nejdřív chvilka zpovídání, Tebe objednají na hormonální profil a protějšek půjde (možná vám to nabídnou ještě v den konzultace) na spermiogram 😉 My jsme s tím spermiogramem počítali v den první konzultace, takže jsme dodrželi před konzultací 3 dny "abstinování", protože si neumím představit, že bych tam toho mýho chlapa táhla ještě jednou, jenom kvůli spermiogramu - chtěla jsem, aby to měl za sebou všechno v jeden den...Kolikátý DC budeš v den konzultace? Kdyby Ti to dobře vyšlo (2-4DC), mohli by Ti hormonální profil udělat taky v den konzultace 😉
Aha, takže na tu první konzultaci si sice můžu vybrat lékaře ale pak stejně budu chodit třeba pokaždé k někomu jinému podle služeb-chápu to dobře? 🙂 Holky, taky jsem na jejich stránkách našla, že se u nich je možno objednat na konzultaci nebo rovnou na léčbu a to tam je takový dotazník, který se vyplní a pošle a oni by se měli ozvat.Tak nevím, zda jít popř.touto cestou nebo tam pak zavolat?
@montysek Přesně tak 😉 Vstupní konzultaci absolvuješ u jednoho lékaře a pokud máš hoooooodně štěstí, tak se se stejným doktorem potkáš třeba na UTZ nebo punkci a ET. Ale jinak ano - objednáváš se na určité dny cyklu a nemůžeš si vybírat, jestli půjdeš k tomu nebo tomu doktorovi 😉
Na dotazník bych se vyprdla - s holkama na recepci je dobrá domluva a přizpůsobí Ti termín objednání 😉
@safarikovap Jeee děkuji za odpověď..No přítel tam už byl na spermiogramu a právě to vyšlo blbě, takže ho pozvali znovu za 3 měsíce a jelikož se snažíme už rok a pořád nic tak už mi to trochu leze na hlavu a chtěla bych aby se něco dělo.Tak jsem teď nervózní. Budu 22DC počítám s tím, že jak příjde MS tak půjdu na hormonální profil a přítel na to spermio, ale spíš tak nějak počítáme s tím, že tam vzorek zase doneseme aby nemusel do kabinky...No a pokud by bylo u mě vše ok myslíš, že je pravděpodobnost, že by mě mohli stimulovat už v tom dalším cyklu?
@kcvrcekz Ahaaaa - takhle 🙂 Tak pokud budeš v den konzultace už skoro na konci cyklu, tak se na hormonálním profilu jen domluvíte a přijdeš 2-4DC na odběry (pokud si pamatuju - je to bez objednání, prostě jen na recepci řekneš, že jdeš na HP) 😉 Výsledky jsou tuším do 14 dnů 😕 Takže pokud přítel půjde v den konzultace na další spermiogram a Ty potom cca 14 dní na to na hormonální profil, tak se hned v den, kdy půjdeš na odběry HP, objednej na další konzultaci - cca za 14 dní po odběrech HP, ať tam není zbytečná prodleva (v té době už budou i výsledky spermiogramu). Pokud bude HP v pořádku, tak není na co čekat - domluvíte se na IUI nebo IVF a hned v dalším cyklu začneš se stimulkou (pokud teda budete muset na IVF, tak je to podmíněné ještě schválením pojišťovny - u někoho to schválí do 10 dnů, u nás to trvalo 3 týdny a taky jsem kvůli tomu jeden cyklus prošvihla 🙄 ). Prostě jakmile budete mít výsledky v ruce, tak pak už to je fakt fičák 😉
@safarikovap Aha takže to není hned.Mě sestra řekla, že výsledny HP jjsou do dvou hodin..A spermio měl přítel poprvé do hodiny hotové. Myslela jsem, že by se to vše právě stihlo ještě v březnu, ale to zas asi takovej fičák nebude, že? ☹
No to je teda šílenost, jestli jsi skrz papírování prošvihla jeden cyklus.. ☹ A jak dlouoho chodíš do RF?
@kcvrcekz ja jsem se s Kuřecovou potkala jeste pred tim, nez jsem začala chodit do RF a nesedla mi a to hodně - takže moje jediná podmínka když jsem šla do RF bylo ne k ní a vyšli mi vstříc. Odborně proti ní nemůžu nic namítat, ale působila na mě hrozně suveréním a arogantním dojmem a nesedla mi
u nás tento měsíc proběhlo poslední "časové" snažení a nic :( menses chodí jako hodinky, tentokrát má už 14 dní zpoždění, ale všechny testy sněhobílé - testovala jsem až předvčerem a ty dny před tím jsem si fakt už byla skoro jistá, že to klaplo, zpozdeni jeden, dva, tri, ctyri dny jsem brala v pohode, ale od pateho jsem zacala byt hodne natesene a testovani porad odkladala a tak byla natesena vic a vic a pak testovala skoro s jistotou že je tam uvidím ... a nic :(
@kcvrcekz Spermio do hodiny? Nám teda dělali důkladný rozbor a trvalo to opravdu zhruba 10 dní - to stejné hormonální profil 😕 😕 😕
@safarikovap Aha no tak to my máme klasické výsledky jak měla i kamarádka a fakt to bylo tak rychlé..Tak já nevím, no jestli vám nedělali i imuno...To nám ne a to prý trvá tak dlouho..Ale jen to základní prý netrvá tak dlouho..Tak teď jsem s toho jelen... 😲 😲 😲 😲
@safarikovap kamaradka jde na konzultaci pristi tyden a rekli ji, ze chlap udela odber pred konzultaci a za hodku budou vysledky, takze na konzultaci pujdou i s vysledkama a hormonalni profil ze bude do druheho dne - ono treba laborka v bohunicich dela standartne hormonalni profil ve vsedni dny tak do 3 hodin, takze realne to asi je 🙂
@kcvrcekz Imuno ne-e - to vím určitě 🙂 Zkus se zeptat ještě holek...nicméně - jak spermio, tak HP jsme absolvovali vloni v létě v Reprofitu a fakt to trvalo tak dlouho 😒 No, to je jedno - hlavně, aby výsledky byly O.K. 😉
@safarikovap No přesně jen aby to bylo ok, alespoň na to IUI..🙂 A moc děkuji za pomoc..🙂
@kcvrcekz Tak jsem si našla protokol ze spermiogramu (výsledky přišly mailem - spermiogram + kultivace) - odběr 12.7., výsledky 21.7. Hormonální profil - odběr 3.8., výsledky 12. 8. - obojí jsme absolvovali v Reprofitu 😉
@safarikovap no oligoteraspermie tak nějak se to píše...Ale prý je možné, že se to zlepší...Tak doufám v to, že to bude lepší a alespoň na IUI...No to je docela dlouho teda..No snad to u nás bude kratší...A jaký byl u vás problém?
@kcvrcekz U nás jen ve spermiogramu - proto jsme se hnuli z místa dost rychle, protože mně vyšel HP dobře. Jé, tak to jste na tom ještě dobře 😉 My máme oligoastenoteratozoospermii - množství a pohyb ještě jakž takž, ale progresivní pohyb 0% a morfologie (při posledním odběru) už taky 0% - a zadařilo se - takže - i kdyby to nebylo na IUI, tak v Reprofitu vám to prostě vyjde 😉

@lenka27 no prdíkujeme pěkně, obě dvě, tak ty to nejsou 😒 Asi prostě chce na sebe upozornit a abych ji měla vedle sebe pod peřinou 😉 Dneska v noci to tak bylo opět asi 4 hoďky,ale po dalším kojení šla spinkat do košíku, teď tam zase spinká....
@bublenudle tak si pěkně odpočiň a za pár dní se ozvi s krásnou zprávičkou!!!!