Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@kcvrcekz joj, nervozní nebuď, vím jak se cítíš, každá jsme si tím prošli. Ale nepohoda je jasný zabiják úspěchu. Oprosti se že to někomu vyšlo nebo nevyšlo, že máš stejnou diagnozu a tak. Jo když máš kolem sebe (stačí i virtuálně 🙂) někoho kdo dokáže tvé pocity pochopit, protože to už zažil, líp se tím vyrovnává. Ale věř že pokud budeš psychicky v pohodě, tak to je ten úspěch. Zní to jako klišé a už tím můžu lézt nanervy, ale já sem prostě věřila že to vyjde, byla sem si jistá, a ono to klaplo. Máte nějakou diagnozu? Asi jsi to tu už psala, ale přiznám se že se mi to nechce dohledávat 😉
@agnes88 Já se snažím být v poho takže věřím, že prostě březen bude náš..🙂 No máme po prvním spermiu diag. Oligotetraspermie nebo tak nějak...A dle paní na andrologii to není tak špatné a je možné že by mohlo jít i IUI..Tak jsem sama zvědavá co nám řekne paní doktorka po kontrolním spermiu a hp..Výsledky štítné žlázy mám od obvoďáka a jsou v poho tak ještě moje cytolka a a hurá na to..🙂
@carlik no to tak většinou bývá, že děti 14 dní úplná pohoda a pak se to zlomí, Adámek byl v pohodě jen pak začal míň spávat, ale on všeobecně neplakával i ty prdíky vždy nějak přestál. No může to být cokoliv, ale myslím, že je to první spurt ve třech týdnech, to jsme taky tak měli, je potřeba kojit, kojit, kojit a ono se to pak upraví. Oni si takhle zvyšují dávku, jestli pláče po jídle tak to k tomu patří, má jakoby málo
@bellka My jsme se dohodli s manželem, že ještě možná, jeden dva pokusy zkusíme, víc už asi ne, prostě aby nás to jednou nemrzelo, a pak ze stejného důvodu jak vy. Rodila jsem loni v létě císařským řezem, konec pánevní, takže to vidím spíš až další rok, i když můj gynekolog tvrdí, že dvouletý odstup od otěhotnění není zase až tak zásadní.
@bellka Ahoj Magdi 🙂 Takže v létě by jste do toho šli s manžou znovu? Wooooouw, tak to klobouk dolů (a to to myslím v dobrým 😉 ). Po tom všem, co už máte za sebou se teda před váma skláním a moc držím palce 😉 😉 😉 P.S. U mě se to už začíná lámat a blinkačka 😝 je na ústupu 😀
@safarikovap Pěkné ránko u mě je to už lepší 2 týdny jsem už nezvracela a úplně cítím jak je mě líp a líp. Ulevilo se mě hned jak jsem přestala brát utroš.Ted jsem v 16 tta začínám si těh.vychutnávat. 🙂Pořád do sebe tlačím jahody s cukrem tak myslím až se Dominiček narodí bude celej od jahod 🙂U zubaře jsem ještě nebyla 😒zatím mě ani na gyndě nic neříkal tak dělám mrtvýho brouka.Stejně ty první tří měsíce bych to ani nedala,protože bych zubařku pozvracela 😀Měla bych jít,protože mě ještě před IVF vypadla blombo bohužel i s kouskem zubu a vykašlala jsem se na to říkala jsem si že půjdu až po IVF,že se stejně nepodaří,naštěstí se podařilo a ted mám strach,že zub je tak na vytrhnutí,ale bez injekce bych to nezvládla a tak se modlím at nebolí.Co ty kdy se chystáš k zubaři?Nebo nepůjdeš vůbec? 🙂
@11112 Ahoj 🙂 2 týdny bez zvracení je pro mě zatím sci-fi, ale věřím, že se taky dočkám 😀 Každopádně - jahody s cukrem - ty bych si dala 😨 😨 😨 😨 A se zakysanou smetanou - mňam.... 🙂 Já jsem si právě říkala, kdy se doktor tak nějak zmiňuje o zubaři atd. Té kolegyni o tom řekl už tuším ve 12tt + že si má zajít na EKG. Ale dívala jsem se tady na koníkovi, že některé hazardérky byly u zubáka třeba až v 32tt 😨 😨 😨
No já taky o vypadlé blombě vím, takže jít budu muset, ale...počkám, až se doktor zmíní 😀
A mimochodem - gratuluju k chlapečkovi (asi mně to nějak uniklo 😒 ) 😉 😉 😉
@katem @veera2 @holino @bambulajda Dlouho jste se tady holky neukázaly ☹
@olousek35 Už zítra Oli - držím všechno, co mám - drž se 😉
Ahoj holky- tak na testíku sněhobílo, pokus o zázrak se nekonal, ale neva 😀 Už se moc těším na minimálku, vajco musí z těla ven, ať se vidí co a jak. Už se moc těším 😵 tak tady budu oxidovat a potřebovat rady služebně starších, tak holky, musíte to se mnou přežít 😀
@olousek35 Olí, tak tfuj tfuj 😵
@cilkaa Nedá se nic dělat, jedeme dál 😉 IUI byl jen pokus, s jistotou nula nula prd - minimálka bude lepší 😉 Začneš hned teď po MS?
@safarikovap Já tady dokonce četla,že nebyli vůbec u zubáka.Nemůžu si vzpomenout v kterým jsi týdnu?Po 14 se mě fakt ulevilo,ale tayk některé holčiny psaly,že zvracení skončilo,až ve 25 tt ☹ to ale taky nebude tvůj případ 🙂 Byla jsem na první genetice a tam mě už doktor řekl,že to bude chlapeček 🙂 jednoho už sice mám,ale tak nebude páreček hlavně,že to bude zdravé oloušek35-držím moc palečky!
Ahoj holky, tak za chvíli jedu. Budu na vás koukat přes mobila. Papá a pěkně těhotněte. 😉
@safarikovap Jasaaaan, jdu hned na to. Už přivolávám mrchu a ještě si dnes zajedu pro Clostila, páč má mrcha dojít o víkendu, tak hned jedeme 🙂 Věřím tomu, že to teďka vyjde.
Holky, normálně volal soused mojí mámě, že prý, co jsem dělala u Milosrdných, že co mi je, že jsem šla na revers domů- co to ksakru je za zvěsti? Já ve špitále nebyla léta 😠 Ani jsem tam nebyla nikoho navštívit, no peklo, starý lidi to mají pomotaný. Jen doufám, že to není nějaká předzvěst 😕
@olousek35 Olí, podávej zprávy!!!! Myslíme na tebe..
Ahoj holky,nějak potřebuji nakopnout,v Pondělí jsem byla 8DCna kontrole jak rostou foliky,ale byla tam Dr.Souškova,a ta mně pěkně setla.Nejdřív nemohla najít vaječníky,pak se ji nedařilo měřit vaja a nakonec konstatovala že jsou tam 4dom.foliky a plno malích,ale OPU bude určitě později,protože jsou menší.Čekala jsem že upraví dávkovaní,ale ona řekla že to necha tak a nebude do toho Machačovi zasahovat a jdem opět dnes k němu,ale to už asi nic nezmění.Protože největší foliky měli okolo12mm a za další 2dny s tím,aby jich bylo víc asi nic neuděla.Takže ICSI bude nutnost a řekla,pokud budou 4tak PK nebude.Doma jsem bulela,protože Machač řek že dá nejniší dávku,kvuli OHSS a pak se změní.Jí se reakce nezdala dostatečna,ale nechala to tak. ☹ Jak jste měly velke foliky přiOPU?
@olousek35 Jak "koukat přes mobil"? 😕 Žádnej šmíring, na to tady nejsme zvyklí😀 Drž se, draku!!!
@cilkaa No super, žádný prodlevy 😉 S minimálkou bude daleko větší šance 😉 😉 😉
@evikj33 Při punkci měly folíky tuším 20-22mm...si tak orientačně pamatuju. Neztrácej hlavu - 4 folíky jsou přece dobrý skóre 😉 Třeba ještě něco povyroste samo 😔 Neztrácej hlavu - třeba by Ti ani Machač nezvýšil dávku po pondělním UTZ...
@11112 Já jsem ve 12tt, takže být tak daleko, jako Ty, tak si gratuluju😉 A kluka bych brala všema deseti - radši, než holčičku 😅 Ale, nebudu se rouhat... 😀
@myrer děkuji za rady, včera už jsem nahřívala polštářeř s peckama, tak dneska zase a myslím, že už to je lepší.Teď po kojení usnula a neprotestovala ani v košíku. Je to fakt nápor na nervy, ale musím vydržet... Masáž bříška a nožičkama cvičíme taky, ale prdíkuje docela dost. Dneska máme 3týdny a zkouším kojit jen z jednoho prsu a pak mi u toho usne. Teď mám druhý nalitý a čekám, až se teda vzbudí a nakojím z něho.
@safarikovap náhodou 12tt je už taky malá výhra jak říkal můj gyn i Machač po 12 tt máme to nejhorší riziko za sebou 😉
@safarikovap holky ahojky
je fakt že už jsem tu dlouho nebyla .....je toho docela dost a od včera tak nějak trošku "nálada" nijaká
novnky teda následující .....dělám rekvalfkační kurz ohledně počítačů ...programování a tvorba webových stránek ...dotoho naš první IVF 🙂) ....do uterka - včerejška docela v poho fakt jsme to brali v poho nálada super každý ráno těšení na další injekc dovolím si napsat fakt bomba ....no a včera přšla sprška ☹ na utz něco je ale je to malnkatý ☹ takže zvednutá dávka Merionalu z 150 na 225 j .....no uvdime v neděli nás čeká další utz ...tak snad vyrostou tam kam potřebujem at můžem vesele pokračovat dál ...zatím to teda nevypadá a já mám z toho náladu takt rošku na bodu mrazu ☹
@evikj33 Eví, tak jak, co Machač na to?
@olousek35 Olí, tak vidím, že nálada dobrá, tak snad ti vydrží. Přeju pevné nervíky a ať to zvládněš
Holky, na IVF, kolikrát denně se píchají ty dávky? (ať už čehokoliv?), pícháte to samy?
Děkuji, já jen ještě pořád zjišťuji, jestli jsem neměla tu minimálku přeskočit - jsem mačo 😝
@cilkaa Já jsem při krátkém protokolu píchala jen 1x denně 😉 😉 😉 A píchala sama - je to jen malinkatá, kraťounká jehlička😉
@holino Hlavu vzhůru, Katy 😉 Pro mě to taky byla pěkná sprška, když jsem se na UTZ dozvěděla, že tam jsou jen dva folíky 😢 Ale radši míň a kvalitní, než mooooc a OHSS a folíky na prd 😖
@olousek35 To je v prcce...Oli nás fakt bude šmírovat i z porodnice, takže dámy...žádné pomlouvání...necháme si to, až na jindy 😎 😀 To bude zítra fičák - tak se dneska pořádně vyspi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@11112 Jseš hodná 🙂 Jak budu mít příští týden v ruce výsledky ze screeningu, tak se hodím do klidu 😉

@agnes88 @safarikovap holky dikyza info.Vím že se to nedá nějak paušalizovat jsem jen hrozně zvědavá a nervózní🙂