Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@katem no jsem ráda, že jste v pohodě. To u nás jsme začaly trochu zlobinkat, už malá nespinká od kojení ke kojení. Ale zrovna teš jimám na stole v náruči a né a né zabrat natrvrdo 😒 V noci to je to samé,zase pláče, že má hlad, a přitom jsem ji hodinu kojila, tak nevím, jestli jí to mlíčko tačí nebo to na mě zkouší, ať ji pochovám a pak zůstane u mě v posteli.
@carlik no jak jsem ti říkala, je to spurt ve 3 týdnech, musí se to vydržet a pak bude zase dobře, to nespaní je s tím spojené, ale s tím spaním jsme to měli stejně prve pořád spinkal po každém kojení a potom to spaní trochu řídlo, někdy mě přišlo, že by nemusel spát vůbec, ale i to se spravilo
@carlik no tak to je hezoucke 😉
No myslim si, ze to mozna zkousi... ale tezko rici... mazel vzdy rika, bud je pocurany, nebo vetry, nebo ma hlad... no a kdyz to je ok, tak potom to zkousi 😉.. v nejhorsim pripade je nemocny, ale to rikal, ze to je ojedinele.. jeho maminka totiz hlidala miminka.. takze jich tam bylo u nich doma vic 😉
Tak se hezky raduj z malinke.. ona si zvykne na nejaky rezim a bude fajn!
Děkuju holky,mám teď chvilku než začneme zase kojit. Přes den je hodná, ale co vyváděla včera od 18 hodin 😒 Bylo mi toho drobečka tak líto, že jsem brečela s ní... No snad to vydržíme obě...
Tak si užívejte těch svých pupíků dokud můžete,páč až porodíte, už si neodpočinete 😀
ahojky holky,prisla jsem vas zase pozdravit, vitam vsechny nove snazilky Reprofitacky a preji vam at jsou z vas brzy tehulky!!!
@carlik mala ma asi prdiky co? my meli ten prvni mesic taky perny, hlavne vecer ji to chytlo a plakala a plakala, myslim si ze to je hlavne kvuli tomu ze si spatne odrihava, nestaci jen jednou, nekdy si riha i hodku po jidle, nekdy si ublinkne a to ji pak nedela dobre, ty prvni tri mesice se jim porad dovyviji strivka a cele zazivani tak i kdyz si myslis ze si pekne riha a prdi tak i presto muze plakat,my nekdy pouzivali i infacol nebo dentinox a to ji ulevilo. Ted je neklidna jen obcas. taky muze zalezet co zrovna ten den jis, to se muze taky dostat do mlicka a pak ji boli brisko vic, cerstve pecivo nam nedela dobre ☹ ale neboj, urco se i vam to bude lepsit, jinak koupani a cviceni nam super pomaha na uklidneni a usinani, nekdy jsem koupala i denne kdyz byla neklidna a ubrecena!!!!
@safarikovap moc gratuluji ke svatbe, budete mit urco moc krasny den 😉
@katem teda tobe to ale utika,uz jses v pulce 😉 moc doufam ze bude u vas porad vse v poradku a budete si to jen uzivat 🙂
zdravim tehulky , maminky i snazilky!!!
@olousek35 no to je chlapisko a v jaké pěkné zavinovačce 😉
@saminka no budeme muset zkoušet všechno, ale dneska byla hodná, teď spinká a co 3 hodiny ji kojím. Včera před kupáním mě i "ohodila" prdíkem, takže ty nám fungují dobře 😀 S tím odříhnutím to je fakt někdy na půl hodiny, pak ji položím a dostane škytavku na 15 minut.
No nic, jdupověsit prádlo a dát si meltu s kokinem, ať mám výživný mlíčko 😉
Ahoj holky. Zítra jdu na screening v 1. trimestru - vadí, že jsem nachlazená (jdu jak na UTZ, tak krev)? Nebo nachlazení zkresluje hodnoty jen při tripplech? Díkec 😉
@olousek35 ...tak ještě jednou gratuluju - je nádhernej 😀
@safarikovap ...na zítřek držím palečky 😉
@safarikovap no někdy to může zkreslit výsledky, ale poraď se s lékařem a uvidíš
@bambulajda Nápodobně brouku - čtvrtek se blíží 😉
@lenka27 Do kelu 😠 Díkec, Leni 😉
@olousek35 ahojte holkyy,přišla jsme se podívat na miminkoo 😵 😵 😵 😵 ,krásný chlapeček 😵 ,závidííííím 😵 ,já se budu modlit,abych vdržela co nejdele,do 41 to asi nebude 😀 😀 😀 😀 😀
ted mám trošku nervíky 🙄 🙄 🙄 🙄 ,začala jsem krapet špinit a trošičku i do ružova,večer jdu na gyn,tak jsem zvědaváá 🙄 ,snad se náš maličký nedere na svět 🙄
jinak kpoukám,že tu je ted hoodně těhulek 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@mourinka29 34tt??? 😕 😕 😕 "Nedávno" si psala, kolik máš mega vajíček po minimálce...nějak to letí 😀 😀 😀 Držím večer palce - určitě to bude dobrý 😨 😉
@safarikovap 😀 😀 😀 😀 😀 😀 noo ani nemluv,uteklo to strašně 😵 😵 😵 😵 ,však počkej,nejvíc se to táhne tak do toho 12 týdne,screeningu a pak to frčííííííííííííííí 😀 😀 😀 😀
Ahoj holky, zdravím všechny 🙂
@safarikovap zítra budu držet, určitě to bude dobré 😉 To, že jsi nachlazená jim řekneš a oni k tomu kdyžtak přihlédnou si myslím. Pokud se jim to nebude zdát, tak tě pošlou domů, nic horšího se stát nemůže.
@agness88 - no a ty jde kdy na testíky? A kdy bude fotka dvojek?
Valím na minimálku, tak snad Vás budu následovat 🙂
@bambulajda jupík, tak tentokrát už půjdou vajíčka k Tobě, budu držet
@bublenudle Tak jak se máš holka? Myslím na tebe, už jsi 7 dní po ET, tak tfuj tfuj na testíka 😉
@mihule111 a @1miska co vy holky, jak válčíte, co nového?
Holky, tak dnes jsem začala krvácet... takže od zítra Clostil 2-0-2. Marcel říkal, že mi může být zle, motání hlavy atd. Jak jste se prosím cítily, co jste měly tyhle dávky?????
Pak jsem Vás chtěla poprosit- rozhodla jsem se vrhnut na babské rady- tedy kontryhel, červený vínko atd. Chci pro to udělat tenhle cyklus maximum- tak prosím pište osvědčené rady.
Děkují všem 🙂
@cilkaa ahoj, já jdu na NT příští pondělí. Fotku přidám pak, snad mi nějakou dají. Jinak mám jednu od gyndařky a oba mimískové měli minulý pondělí 3 cm 🙂
A takový dávky clostilu sem tak měla, žádný motáky ani nic takový sem nepociťovala. Jen sem měla nafouklý pupík, že sem málem nedopla gatě 🙂 A kontryhelem a červeným vínkem nic nepokazíš. Já teda to víno nepodcenila, každý večer dvě deci, i více 🙂 Hlavně pohoda, žádný stres, pozorování se a takový věci.
Ahoj,chtěla jsem se vás všech zeptat jestli ty dětičky co čekáte nebo už máte tak jestli jsou z IVF a z reprofitu?
@veromira anoo já ano,nikde jinde se nedařilo a tm to byl holý zázrak 😀 😀 😀 😀 😀 ,už co se počtu vajíček týče 😲


@meggar diky moc... no mame tak priblizne stejnou vzdalenost do toho Brna... no jsem rada, ze jsi byla spokojena.
Je to dobra pripominka, aby tam byla detska JIp atd.. no proberu to uz trosku s tim Dr. toho 14/2.. co si mysli atd.
Jsem rada, ze s Vami je vse v poradku a ze se mate tak krasne!! Uzivejte si jedna druhe 😵