Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@sblanch 9 je super počet, jistě budeš mít kvalitní emryjka i ke zmražení 🙂 neboj, tak se zatím drž a ozvi se jak to průběžně vypadá. Nicméně Ti závidím, že už to máš za sebou, mě příjde to čekání snad nekonečný, ale od pondělka jdu do práce po dovči, tak snad začnu myslet i na jiný věci a 10 duben se nám tak výrazně přiblíží
Ahoj všem,dostala jsem kontakt sem k vám,že tu jsou fajn lidičky,který řeší stejný problémy co já.Tak jsem byla před týdnem poprvé v Reprofitu,jsem 3 roky bez antikoncepce a miminko nikde. Byl hrozný strach a ted ještě větší před vyšetřeními až mám z toho depku.
@fretecka Ahojky, neboj, všechno se dá přežít - vyšetření, injekce i "zákroky", když nás všechny drží víra, že se to povede! Prošla jsem Obilňákem a Unikou, než jsem zakotvila v Reprofitu, takže myslím můžu porovnávat. Jsem tady spokojená, lékaři (chodím k dr. Koudelkovi a OPU mi dělala dr. Kuřecová) jsou prima, i sestry příjemné. Čekací doby trochu delší, ale beru to tak, že jsou dobří a je o ně zájem.
Takže hodně štěstí!
Ja v reprofitu trikrat darovala, ale tady se asi bavite o opacnem zakroku, co? ...
@fretecka Neboj, zdá se mi, že v RF jim jde opravdu o pacienty a ne o peníze, snaží se zjistit, kde je zakopaný pes. Standardně dělají ještě ultrazvuk. My máme ještě za sebou genetiku a já laparku, ale to až po 2 neúspěšných pokusech. Nech to na nic, vyptají se vás na nemoci, jak dlouho se snažíte atd. atd. Třeba vás ani do IVF hnát nebudou a začnou IUI, ale tam je nižší šance. Zkrátka nech to na nich. Příčin může být celá řada. Určitě uvidí víc z hormonálního profilu. Budu moc držet pěsti 🙂 Jinak u nás je problém na mé straně, nemám MS a tudíž ani ovulaci... Takže bez dodávaných hormonů nulová šance...
Ahojky holky kolik procent je šance na otěhotnění u IVF? Bavili jsme se o tom teď o víkendu a já myslela že mezi 25-35%, ale bylo mi řečeno, že prý je to až 70% 😲 Tak tedy nevím jak to je... 😲 😲 Poradíte mi?
@sblanch To mě mrzí, nemyslela jsem to zle... Naopak. Byla jsem darovat třikrát i přes to riziko, které to sebou nese, navíc hned po prvním zákroku mi doktoři doporučovali, abych to už nedělala, protože jsem to indivudálně dost špatně snášela, dva dny jsem umírala v bolestech, což není úplně běžné, ale já jsem to chtěla udělat a moc. A rozhodně to nebylo kvůli penězům, ikdyž mi nikdo kromě manžela nevěří.... Dělala jsem to pro vás všechny a mnoho dalších. Vím jaké to je chtít a nemoct, ikdyž zatím jen v malé míře. Všem vám přeji brzké úspěchy!
@fretecka Ahojky taky chodím k Dr. Kuřecové, je fakt perfektní..🙂 Neboj v RF jsou fakt super. My tam byli poprvné 20.2. a teď 3.4. si jdeme pro léčbu a kolem 17.4. začínáme..🙂. Držím pěsti ať vše dobře dopadne a nebude třeba IVF...🙂. stačila by třeba jen IUI (inseminace) ..🙂 Tak zahoď depku v RF vám opravdu pomůžou..🙂
@vaclavikovah ahojky, urcite to nikdo zle nemyslel, spis si myslim, ze je co obdivovat, i tady je spousta holek, ktera potrebovala darovane vajicka a cekala na ne dost dlouho a jen diky tomu se dockali vytouzeneho uzlicku. Já bych do toho jít nikdy nemela odvahu, takže smekám 🙂
@fretecka neboj, oni vas proklepnou a půjde to, nekde drive nekdy pozdeji - bud zjisti ze je neco tak spatne, ze se bez IVF neobejdete a půjde to šup šup, nebo zjisti nekde problém, se kterým se dá něco dělat, tak si možná chvilku jeste počkáte, protože se pokusí napřed problém odstranit - bude záležet i na vás. Já tam chodím půl roku, taky dva roky bez antikoncepce a mimco nikde, ale IVf jsme zatim nedelali, ani IUI, mam problem s delozni sliznici, ktera neroste jak by mela, takze jsme ve fazi "léčení" a jsem za to ráda, že me hned nenacpali do IVF, ale dali šanci tomu spravit to, co je porouchane 🙂
@cilkaa no nešlo, práve proto je to ted na mrtvým bodě :( Marcel říkal, že pokud se sliznice spraví nebude potřeba ani IVF, že jinde problém není. Já jsem dřív mívala sliznici krásnou, ale byl tam velký myom, který se odstranil, ale s nim se nejak narusila ta sliznice, takze neroste.... brala jsem pul roku estrofem a duphaston, ted to beru posledni mesic (ale i tak mam v dobu ovulace max. 4mm) takze pristi cyklus bude prvni bez hormonu, mam dojit na kontrolni UZ a udelame rozvahu co dal. Marcel taky říkal, že zatím neví, že uvidíme, že to bude asi běh na delší trať :(
Jste všechny strašně fajn. Děkuji za podporu.Můžete mi někdo říci co znamená :mám po UZ a pani doktorka napsala děloha napřímená,endometrium 10mm,ovaria bilat.charakteru, PCO?ted ve středu spermiogram,v so by měl být 1DC tak v pondělí hormonální profil snad
@1miska ajooo, děkuji. Takže na to žádnej lék moc není, viď? Tak snad se umoudří a doroste. Já jsem se právě s Marcelem domluvila, že nebudeme čistit dělohu, právě, aby mi nestáhli tu sliznici. Tak jsem nakonec byla ráda, že se nezasahovalo do dělohy. Sliznice je teda pojem, ti povím, ta když není, tak je každá pomoc drahá ☹ Jsem zvědavá, co ti Marcel navrhne dál...
@fretecka všechno de facto odpovídá normálnímu stavu- děloha je napřímená, není zakloněná, výška sliznice 10- to je super, PCO si vygoogli- to není na jednu větu... doktorka ti k tomu nic neřekla?
prosím prosím mám dotaz, zítra povezu vzorek na spermiogram,mohu to tam odevzdat já, přítele tam zatím asi nedotáhnu, máme tak trochu panickou hrůzu z lidí, teda on a ještě větší z doktorů,musím na něj pomalu.
@fretecka já myslím, že určitě 🙂 Je pravda, že je to pro chlapy citlivé téma, manžel o tom taky nerad mluví a myslím, že ještě neraději navštěvuje "onu místnůstku" 😉 Ale myslím, že nakonec zvítězí pocit, že my ženy u IVF trpíme daleko víc a tak to pro ty naše vytoužené potomky rádi udělají 🙂
Ještě k té sliznici: je to myslím věc, se kterou si doktoři moc nevědí rady, když teda neroste po hormonech. Asi bych taky zkusila kontryhel a možná květ hluchavky, ale mimo termín pokusu, protože jsem slyšela, že se to nemá míchat - hormony a bylinky, že se tím udělá ještě víc neplechy.
My zase máme problémy s kvalitou embryí, teda aspoň v předchozím pokusu to taky bylo. Na začátku 33 punktovaných folikulů a na konci jen 2 embrya, která mě zavedli... Teď získali 9 vajíček a zatím se drží 4 embrya. Jdu na ET ve čtvrtek, tak tam snad ještě nějaké zbyde. Nemáte některá z vás podobné problémy??? Příčiny asi nezjistí. Genetika u obou ok. Podle předchozího CARu za to můžou má vajíčka, že už jsem starší a tak. Tak nám doporučili darovaná vajíčka, že jsou vyšší kvality. Dr. Koudelka nás do toho nežene, že na to máme čas.

Tak jsem dnes volala po jedné a zatím to vypadá na 4 -5 embryí... Možná že se jich do dalšího vývoje dostane zítra víc, protože to prý embryoložky zkoumaly dnes brzo ráno a třeba se ještě další zmátoří. Uvidíme, jak budou odpadávat, nemůžu na to moc myslet, jsem pesimista - na základě předchozích nezdarů se není čemu divit.