Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@saminka ahojky, děkuji moc za odpoěď, já jsem dneska 16DC a už 2 dny špiním a bojím se, že nebudu moct rozjet minimálku ☹ byla jsi tenkrát s tím špiněním v reporfitu nebo je to o.k. a mám normálně začít stimulovat jak dojde ms?
@saminka jinak metformin beru dál, 2 dny jsem jej vysadila, protože jsem prozvracela celou noc a měla hrozný průjem, ale už je to dobré. Teď mám ale strach, abych mohla začít kvůli tomu špinění stimulovat na tu minimálku. Včera jsem i trochu krvácela ☹ Nejdřív jsem myslela, že by to mohlo být třeba ovulační krvácení, protože jsem měla na 10DC 14mm folík a mohl prasknout, ale nikdy jsme to neměla, tak to spíš bude tím metforminem, když to píšeš i Ty. A čím jsi na tu minimálku stimulovala Ty-jen Clostilbegytem? Já budu ještě připíchávat Bravelle, ten jsem nikdy ještě nepíchala, tak jsem zvědavá. Kolik jsi měla vajíček?
@evulatko 😀 😀 Já chodím u nás v CAR k doktorce,..je suprová, vždycky jsem měla ráda v tomto směru spíš doktorky, ale teď je mi to jedno. Hlavně aby mi tam to miminko udělali 😀 Četla jsem, že se zřejmě vystřídám u všech dr., protože každý má ambulanci jinak a řídí se to podle dnů mého cyklu. Ale to neva, určitě jsou to kapacity všichni. 😉
Ahoj všem,mám na vás prosbičku,chtěla bych začít brát nšějaké vitamíny,máte nějaké zkušenosti nebo je to úplně jedno
@drndapetka ahojky no tak to mas uplne stejne jak ja, uprostred cyklu spineni, nekde jsem cetla ze se snizuje estrogen tim metforminem, nevim to ale jiste, jen vim, ze jsem i tady panikarila, bo jsem mela vse objednane,letenky atd, v reprofitu me rekli ze neni potreba abych metformin brala ale ja i presto brala, zda se mi ze jsem ho na par dnu kdy jsem mela to spineni vysadila, stimulovala jsem jen clostylbegytem. Mela jsem tri kvalitni vajucha,vsechny se oplodnili, nechala jsem zavest dve 8bunecna,nemohla jsem cekat dyl bo jsem mela objednane letenky zpatky, treti embryo nebylo na zamrazeni. takze celkove to byl celkem risk ale vyplatil se na 100% Lilly je slunicko 😉 drzim palecky i tobe a urco dej vedet jak na tom jsi
@saminka jééé, Ty jsi statečná letět letadlem hned po transferu 🙂 To je krásný, že Ti to vyšlo i s 8mi buněčného embryjka, to je úžasný 🙂 Tak já teda nevím jestli to tak mám nechat být nebo ne. Měla bych 17 DC píchat Agolutin na vyvolání MS, protože by mi bez vyvolávačky MS ani nedošla a pak bych hned měla začít stimulovat, tak teď nevím jestli si mám tu vyvolávačku píchnout ( píchá mi ji manžel doma) a nebo jestli mám počkat a jít na kontrolu.
Holky nebmáte prosím někdo email na kuřecovou? Asi to s ní prodiskutuju po emailu.
@lenuleeee Ahoj, jasan, známe se i od jinud, to je jasný, ne? 😀
Jinak těm doktorům tady říkáme jen my tak familiérně. Jinak mu samozřejmě neříkám Marcíku (na rozdíl od sestřiček).
Já se moc těším na ten Puregon. Po tom mimoděložku vůbec netuším, kdy mi to ale začne, takže na Velikonoce jedeme do zahraničí a bereme kvůli tomu lednici do auta, páč aby se to nezkazilo. Ale možná mi to tam vůbec nezačne, spíš až potom, ale riskovat to nechci.
Kdy to začlo tobě po zákroku? Já jsem dva dny po zákroku začala krvácet a děloha si sama vyprázdnila sliznici (asi tělo po těch dvou dnech pochopilo, že HCG silně kleslo)- od tohoto dne tedy počítmá jakoby 1DC. Tak uvidím.
Ahoj holky, taky se chystám na cyklus, ale v jinem CAR, brouzdám po netu a pěkně jsem si u vás početla. Sbírám teď každou info, ale to vidím, že všechny. Myslím si, jak jste psaly o minimálkách, že už je asi dělají co čtu i v jiných centrech běžně a finančně si liší, ale každý to má na ceníku. Určitě je to dobré zkusit spíše po vyčerpaných cyklech nebo, když ta žena je nemocná a nemůže si píchat injekce. Mě v centru seznámily od možností alternativy až po to nejspecifikovanější, jak píšete PGD, je jasné že člověk věří lékaři. Všem přeji ať se brzy zadaří.
@bublenudle Ahoj, chtěla bych se Tě chtěla zeptat, jestli vám řekli příčiny neúspěchu... Nám teda nebyli schopní říct kde je chyba a to jsme toho absolvovali hodně - já laparku, oba genetiku, protilátky ok, jen mám vyšší srážlivost, beru anopyrin. A víc nám toho asi neudělají. Prý je asi příčina v mých vajíčkách, což obejít jde jen dárkyní... Tak by mě zajímalo, co jste absolvovali vy a co vám k tomu řekli, jestli Ti to nevadí. My jsme celkem bezradní... Dokonce přemýšlíme o adopci, ale spíš převažují proti a navíc bychom se nemuseli dočkat. Dík a hezký večer 🙂
@terez80 Ahoj, a můžu se zeptat kde? Já znám Obilňák a Uniku, teď jsem v RF a jsem spokojená 🙂 My jsme vyčerpali všechny pokusy na pojišťovnu a právě čekáme na výsledek 1. minimálky - ve čtvrtek mám testovat. Teda nebyla to úplně minimálka, píchala jsem 2 fostimony denně a měla jsem 15 vajíček, tuším. Příště bych chtěla poloviční dávku, reaguju až moc. Nám to vůbec nikdo dřív nenabídl, dokonce ani po posledním placeném cyklu IVF v Unice ne, tam nám to rozmlouvali, že to má malou úspěšnost. Za tím vidím spíš finanční důvody - z IVF mají víc peněz. Nechci je hanět, ale trochu nám stimulaci zvrzali a tak nemají moje sympatie.
Až v RF nám minimálku sami nabídli, teda dr. Koudelka, je zlatý. Hodí se jak říkáš pro ty páry, co jim už neproplatí pojišťovna ani floka, ale podle mě i pro ostatní. To musí rozhodnout doktor, co se pro koho hodí.
Přeju hodně štěstí 🙂 Kdy vlastně začínáš stimulovat?
@sblanch Ahojky, proč se nedaří nikdo neví.. Máme oba úplne všechny vyšetření od genetiky, imunologii, mutace, protilátky, hysteroskopie atd.. A nic.. Je to prej loterie.. Vychytat to správně a zdravé embryo.. Teda aspoň u nás.. Nikde problém nemáme..
@cilkaa 🙂 Já si to myslela !!
Kdy jsem začala po mimoděložku krvácet? No,..já krvácela strašně moc už 2 den po laparce, ale to proto, že mi dělali i revizi a myslím, že ji zkazili, protože jsem krvácela strašně moc,..Prokrvácela jsem lůžko ☹ Sestřičky byly v šoku, ale dr. jen mávl rukou, že to bude dobrý. Bůhví, jestli tu dělohu mám v pořádku po tak rapidní revizi. 🙄
Jinak klasické MS po té revizi přišly myslím, že až tak za 6 týdnů.. 😕 Je to už 4 roky,..tak jen hádám. Lednici na Puregon raději vezmi,..kdyby náhodou. 😉 Pokud ti nedělali revizi, měla bys to dostat v termínu jako obvykle. 😉
@saminka prosím Tě, já už špiním nějak moc, místama je to až krvácení....taky jsi to tak měla? 😕 Já už jsem ze všeho jakási vyjukaná. Měli jsme jít na minimálku už v únoru, ale museli jsme to 2x odložit, poprvé jsem nereagovala, další měsíc cysta na vaječníku, nerada bych to teď odkládala kvůli špinění uprostřed cyklu...jsem fakt smolařka 😢
@drndapetka ahojky teda ja si uz uplne presne nepamatuji jak dlouho to u me trvalo ale vim ze jsem vysadila ten metformin a vzala si estrimax(estrogen) a pak to prestalo.taky jsem byla vystrasena,tak aspon vysad ten metformin ,drzim palce. Ja u toho brala i antikoncepci na urovnani cyklu tak jsem to mela cele hormonalne rozhozene :/
@lenuleeee Ajooo, ty jsi byla i na revizi. já právě mám sliznici vždycky tak na hranici, tak jsme se s dr. domluvili, že to zkusíme bez toho třeba se děloha vyčistí a pokud ne, musela bych znovu na zákrok, ale ten risk jsem chtěla podstoupit (nebyl zas tak velkej- vlastně jen krátká případná narkoza) a naštěstí se tedy vyplatilo.
Mám dojem, že jsem měla i ovulaci teďka o víkendu, ale na straně bez vejcovodu. Takže by se tělo hned nakoplo? To by bylo fajn...
@olousek35 já si také říkám, že klidně i jedináčka, už i to je krásnej dar. Jsem ráda, že jsi jako maminka nezapomněla, jaké to bylo se dlouho snažit, říkat si, že jedno stačí a pak změnit názor a chtít víc a víc..
A právě proto si myslím, že druhátko také vyjde 😵
@drndapetka teda tebe to zlobí ten cyklus... snad po vysazení bude lépe a půjdem do toho úspěšného cyklu, co si slibujeme 🙂
Jinak dr. Koudelka a dr. Machač jsou majiteli kliniky (možná mají i nějaké mimodoktorské partnery, podíly nevím), takže opravdu super profíci. Jsme v dobrých rukou - já mám ráda právě i dr. Štelcla, ostatní tak normál...

@bobulinka74 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂