Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@kcvrcekz já testovala taky 6. den a byl tam jen pidi duch, málem sem se složila. Takže rači bez stresu testni tak 8. den. To už jsem měla čárku silnou a tušila že tam budou dvě mimi! Dám ti radu, nech si testy v ložnici a ne na wecku a pak si řekni že když už nemáš ranní moč, tak to nestojí zato testit. O to budeš radši, že uvidíš pořádnou dálnici. Z těch duchů, budeš akorát rozhozená.
@1miska no AMH je hormon, který ukáže zásobu vajíček... Ta moje kamarádka to má ruku v ruce s tou nízkou sliznicí. Takže to bych si nechala v RF změřit- je to klasika z krve. No a na to se právě bere pak ta DHEA, je to nějakej mužskej hormon, který má nakopnout vaječníky, aby začaly dávat vajíčka (a trochu kvalitní aspoň)- jukni na to na netu...
Nevím, jestli u tebe to s tím AMH bude souviset, když máš každý měsíc jeden folikul (ale zda je v něm vejce nevíš tedy...). Možná bych také zvážila odběr toho vejce a oplodnění a zamrazení - ať víte jaká je kvalita a kdyby se třeba podařilo sliznici nahodit hormonama spojenýma s tou DHEA nebo stimulací- tak by se dalo vložit později...
Ale je to jen můj laický názor, co mám pochytané od té kamarádky a tak... Štelcl sakra by ti měl říct, jestli to, co píšu by byla dobrá cesta.
Trochu si ohledně toho nastuduj a fakt běž za Koudelkou to probrat.
Ale na to AMH bych šla stopro už co nejdřív...
@agnes88 no právě jsem si říkala, kdy to zkusit. Tak uvidím jak to nervově zvládnu, i když teď mě to vůbec neláká. Chtěla jsem zjistit zda mám v sobě ješte Pregnyl tak jsem zkusila den po ET odpo a nic tam nebylo, takže Pregnyl už vyprchal. A teď už budou // jen z miminka🙂 . A test mám jeden jakejsi co byl k ovu testům a ten mě zatím na wc neláká. A RF test zkusím až toho 20.5. Kdy mám🙂.
@cilkaa fakt 6 den jsem měla pidi ducha, mám fotku v albu, tak koukni, není to moc dobře vidět, ale ten 8 den už sem na to nemusela mžourat, prostě na mě čárky jukly obě. @kcvrcekz A ten reprofitácký test sem měla 12 den, tak jak jsem měla testit, úplně fialovej, dřív jsem na něj neměla odvahu. Na krvi jsem byla 10 den a už to tam bylo. Takže nespíchejte, udělejte si pěkný víkend, má pršet 🙂 a pak nejlépe v uterý testnite. ju. Jo a já měla levný testy, a pak jsem si koupila 25 mamatest, takový ten plastový, počůrala jsem ho 14 den a byl světlej, sem to ořvala, takže žádný experimenty, testuje jednou značkou. Teším se na fotečky testíků.
Jinak se máme fajn, válíme se u telky a koukáme na sama doma 🙂 děti mě okopávají ze všech stran a prsa se mi nevlezou do podprdky. O ostatních partiích ani nemluvím 🙂
@agnes88 já teď taky nebudu plašit s testama a počkám 😎 ...a měla jsi ještě nějaké jiné příznaky? bolelo tě břicho nebo prsa?
@bambulajda No já mám už taky dva pokusy za sebou a nic a taky mě nikdo neřekne kde je problém? Měla jsem vždy po 7vajíčkách z toho mě dvě dali a nic nezůstalo na zamražení. Prý mají ty vajíčka vadu, něco bílého obsahují a proto se nedají zamrazit. Doufala jsem že kdyš si na druhý pokus zaplatím i PICSI že to bude lepší, ale nebylo zase prd. No jinak jdu na konzultaci ke Štelclovi tak uvidím co mě řekne.
@cilkaa přesně jak píše @bambulajda na co? Teď to výjde😉. A chápu tě taky by se mi někde v cizím prostředí testit nechtělo, já uvidí jak moc budu na ten den zvědavá.😉 taky jsem zvědavá zda u nás nějaké zůstalo.🙂 abychom měli na sourozence🙂
@bambulajda moc na tebe myslím, hlavně aby čárky opět nezmizly!! Já už si ani nepamatuju příznaky, mám pocit že jsem měla větší prsa, možná na nich bylo i pár žilek, ale jinak nic, žádný bolesti, tlaky a tak.
@kcvrcekz esi ti řekli testit 20.5, tak ten RF test počůrej až 20.5, ostatní zkus dřív. Já měla transfer 12.12 a testit sem měla 24.12 🙂 tak asi se Machačovi to datum líbilo 🙂))), na krvi jsem byla 10 den, 22.12, bo to byl poslední den co byly v RF, tak abych věděla jak jsem na tom.
@cilkaa škoda, že nejsou mražáčci, ale určo to teď klapne,
Zdravím všechna miminka v bříškách (a je jich tu teda požehnaně 🙂 ) i jejich maminky, hezky si užívejte se svými broučky a hlavně netestujte moc předčasně, ať se nestresujete. Já jsem u toho úspěšného pokusu byla tenkrát neználek 😀 a tak jsem testla 12 den tím reprofiťáckým, a nebylo tam vůbec nic, tak jsem řvala jak tur, ale kupodivu jako u těch předešlých pokusů jsem nezačala hned 8.den krvácet. Tak jsem koupila Mamatest a byla tam slabá čárka, pak nějakej dražší na počůrání, ale ne Mamatest a tam se vyklubala druhá čárka v okýnku hned za pár vteřin. Tak jsem zase šílela štěstím a pak si uvědomila, že mě čeká ještě krev, tak jsem se zase zklidnila 😀 . No a když pak volal na krev manžel, já jsem byla srab 😀 a bála se, tak mu řekli, že je to tak vysoký, že už nemusíme chodit na kontrolní za 2 dny, ale kolik bylo HCG se zapomněl zeptat jak byl šťastnej 😀
příznaky jsem tenkrát taky žádný neměla, jen mě bolelo dost břicho, jako na ms a tak jsem se už pomalu smiřovala s tím, že to zase nevyšlo a že každou chvíli jak půjdu na wc se objeví červená, a neobjevila 🙂 , asi se mi jak píšete zavrtávalo mimi a roztahovala děloha
Ahojky, jdu vás všechny pozdravit.. Hlavně své spolubojovnice a cekatelky na // .. Já ještě netestila a zatím ani nebudu.. Myslím na vás, tentokrat nám to všem vyjde!!!
@bublenudle budu držet palečky. Na krev jdeš kdy?
@bambulajda také doufám, že ti to vyjde- v květnu všem musí!!!!
Tak holky zprávy z krya máme 4 sněhuláčky. 🙂 mám radost, že na sourozence nebudeme muset podstupovat zase odběr. 🙂 , teď už jen aby se miss embryjko co je ve mě pořádně zavrtalo🙂
Holky mám dotaz, pošlou z RF ještě nějakou fakturu? Nebo jak mám zjistit kolik jim mám poslat peněz za to mražení?
@cilkaa ahojky, dekuji, oni mi o tom asi nerikali, protoze vime kde je zakopany pes :( mela jsem uvnitr delohy myom - napred jsme zkouseli tehotnet s nim, protoze rikali ze pri odstraneni se prave muze narusit sliznice, ale vic jak rok se nedarilo - ac ovulace OK, spermiogram OK, hormony OK.... tak jsme sla na odstraneni myomu - ale byl celkem velkej, takze se to delalo na trikrat, takze behem pul roku tam byli tri operacni vstupy a pak zacali problemy se sliznici - pred tim tam byl sice myom ale sliznice luxusni 🙂 takze ted neni myom ale ani sliznice - takze vime proc neroste, jen nevime jak to spravit :( tak se mejte a drzte svoje embryjka 🙂
@1miska,napadlo me, zkus se zeptat MUDr. Mary, jestli by Ti neporadil, co s tou sliznici, on je velky odbornik pres myomy v CR, treba by ho neco napadlo. Ma jednu z poraden na www.porodnice.cz a nebo je na nej jeste kontakt na www.myomy.cz:-) Drzim moc palce🙂

@kcvrcekz já taky naposled testovala 6.den po ET a byly tam nádherný // 😉