Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kcvrcekz
9. čer 2012

@fretecka Ahojky. To mě mrzí, že to máte rakto☹, ale třeba se to urovná do rána to by taky šlo ne?
Moc na tebe budu myslet ať se to uklidní🙂 . Oni ti chlapi jsou jak paka někdy.

fretecka
10. čer 2012

@kcvrcekz no bohužel se to moc neuklidnilo,fakt to bolí,po měsíci čekání pak toto.

evulatko
10. čer 2012

@fretecka, je to skoda, kdyz to ztroskota na takove veci☹ Tak at se to brzy da do poradku🙂

evulatko
10. čer 2012

@katka1311, ja uz tam jezdim rok. Ale neboj, vetsina holek,co si tady ctu, je v Reprofitu tehotna daleko driv nez za ten rok🙂

kcvrcekz
10. čer 2012

@fretecka to je mi líto☹. Ti chlapi fakt někdy přizabít. Si
Myslí, že v dnešní době to je asi jak to přísloví( hop na krávu a ráno he tele)... Ten můj to taky tak měl když jsme se začli snažit... Musela jsem dělat psí kusy aby nepotnal kdy je den D. Moc držím pěsti ať se to uklidní co nejdříve.😉

kcvrcekz
10. čer 2012

@katka1311 v RF jsou fakt super.🙂 ke komu tam chdíš?

meggar
10. čer 2012

@kcvrcekz Já jsem chodila k Pospíšilové, než šla na MD a je docela fajn.
@katka1311 My měli PICSI. Je to jednotná cena 3tis k 8 tis ICSI za jakýkoliv počet vajíček. (Pokud nemáš minimálku, tam se to platí nějak jinak)

kcvrcekz
10. čer 2012

@meggar no jevila se mi moc příjemná i řekla bych víc jak Vitoušková🙂 tak uvidim jak je dobrá🙂

olousek35
10. čer 2012

@kcvrcekz já k ní chodila v prvním pokusu a nemůžu říct, že by byla špatná, ale osobně mi neseděla. Vadilo mi, že se nedokáže podívat člověku do očí. A mimochodem má malé mimčo. Když jsem byla na 1.IVF tak ona už byla krátce těhotná. 😉 Ale osobně já tam nejraději chodila k chlapům. Vyhovovalo mi, že mi vše řekli na rovinu.

olousek35
10. čer 2012

@fretecka to je přesně ono, co provází hodně párů. Ženská je natěšená, nervozní a když není po jejím tak protivná. Je potřeba mu o tom vůbec neříkat. Udržet to v sobě a k sexu ho nějak nenápadně vyprovokovat. Platí pravidlo, že čím mín ví, tím líp pro tvoje těhotnění. Jinak vajíčko je schopné oplodnění 24 hodin po ovulaci, tak se třeba ješttě povede. A hlavně mu nic nevyčítej.

kcvrcekz
10. čer 2012

@olousek35 no doufám, že v zavádění embryí je lepší jak Vitoušková🙂

fretecka
10. čer 2012

děkuji Oli,já ho tentokrát netlačila,hádka vznikla kvuli hospodě.

kcvrcekz
10. čer 2012

Holky dlouho tady nebyla tabulka a tak jsem se rozhodla, že ji budu dělat znovu. Tak vás jen prosím, kdo má zájem v ní být napište mi do IP jak jste na tom a jak dlouho se snažíte a třeba i podrobnosti a já to sepíšu znovu a udělám ji a budu ji tady dělat každý den...Co vy na to?

olousek35
10. čer 2012

@kcvrcekz super, to bude dobré. Pošlu do IP co si pamatuju. na špatné se velice rychle zapomíná 🙂 ET mi Pospíšilová dělala a nic jsem necítila. Bylo to fajn. Ale vzhledem k tomu, že je na mateřské tak se nedá čekat, že by tam byla denně a o víkendech.

mircalla
10. čer 2012

Ahojte, tema na RF je aj na Slovenskom koniku. Mozem povedat, ze sa o nich pise len v superlativoch a skutocne uz vsetky kocky su tehule....Tak drzim palce.
Odkedy som tam chodila je tam sice vela novych tvari, ja som zazila este zostavu Stelcl Vitouskova Koudelka Machac, ale myslim, ze lepsie centrum urcite nie je.

mikula77
10. čer 2012

Ahojte,můžu mezi vás???Též patřím do Reprofitu,momentálně po smutném potratu v 17tém týdnu 🙄 🙄 🙄 Tak nezbývá než bojovat dál....!!!!!!!!!Ale kde brat pořád sílu,vidím že písmenka mají sílu,proto sem si dovolila vlézt do vaší diskuze.Všem tady přeji hodně štěstí a ať ten čáp brzyčko zahnízdí v našich bříškách..................
Některá se tady ptáte na mudr Posíšilovou,mohu-li přidat můj názor,byla jsem u ní cca dvakrát ještě v Heliosu,přišla mi neslaná,nemastná,vyšetřila, neřekla ani slovo.Tím neříkám že je špatná,to jistě ne,ale mě osobně nesedla.Prostě si nemůžem být všichni sympatičtí.

mircalla
10. čer 2012

@mikula77 Pospisilova je jedna z tych novych....ani kocky z nasej slovenskej stranky z nej neboli unesene...Ja osobne odporucam Stelcl alebo Koudelka. Je mi inak luto:(((

katka1311
10. čer 2012

Ahoj holky děkuji.
@kcvrcekz My tam jedeme na první konzultaci přecházíme z jiného CAR.Ale domluvená jsem s dr.Macháčem.
@meggar My právě to PICSI potřebujeme,děkuji ti že jsi mi to upřesnila 🙂

gammaray
10. čer 2012

@katka1311 ahoj,prosím tě ,by mě zajímalo,to ještě existuje car,co pisci nedělá?

meggar
10. čer 2012

@mikula77 Ahoj, přeju hodně síly na další boj. Nezažila jsem to, co ty, ale my zase čekali dvojčátka a u porodu jsme o jedno přišli, kdybych si tehdy neodnesla z porodnice alespoň Markétku, tak bych se asi zbláznila. Ale čas je dobrý lékař.
@katka1311 To PICSI dělají jen u určitého počtu spermií. Vím, že když jsme ho tehdy chtěli, tak nám Kuřecová říkala, že to do papírů napíše, a když budem mít dostatečný počet spermií, tak ho samozřejmě udělají.

montysek
10. čer 2012

Ahoj holky, též všechny zdravím! 🙂 Máme za sebou první návštěvu v RF a domluvili jsme se s dr. Kuřecovou na IVF v srpnu - kvůli naší dovolené, tak snad budeme mít už štěstí.Jen mě chce tlačit do jednoho embrya ale nevím, asi se nedám... 😀 Ptala jsem se na asistovaný hatching a připadalo mi to, že je to podle ní zbytečný. Kdyby to prý bylo potřeba, tak to prý udělají a ani to neúčtují ale záleží na nás, tak nevím, nevím. 😕

mikula77
10. čer 2012

@meggar Dííííky,to sis teda holka taky užila,radši nepomyslet a nevzpomínat,neskutečný co fakt vše je člověk schopen vydržet!!!Myslím že tu sílu nám-alespoň mně dodává ta touha po drobkovi,kdyby to šlo,jdu do toho hned po hlavě,ale představa žeby se něco takovýho mohlo opakovat je děsivááááá a nejde se ji zbavit.Jak říkáš,chce to čas.

montysek
10. čer 2012

@mikula77
@meggar Mrzí mě, čím jste si prošly, osud je někdy sakra nespravedlivý..... 😢

katka1311
10. čer 2012

@gammaray Jo bohužel je FN Olomouc tam dělají jen ICSI.Ten CAR je levný ale metody trošku zastaralé 😒

mikula77
10. čer 2012

@montysek Ahoj, dovol mi můj,i když laický názor,myslím že ten hatching je fakt zbytečný.V heliosu nám ho vždy doporučili a řádně naůčtovali a výsledek žádný,v RF o něm ani zmínka a i když to smutně dopadlo,embryjko se i bez hatchinku uchytlo dvakrát.Takže jsem pevně přesvědčená,že kdyby embryolog naznal že je to třeba,jistě by Tě upozornili.No a co se týče transferu,já jím fakt věřím,a pokud doporučují jen jedno embryjko,tak je jistě velmi dobré kvality a má velkou šanci na další růst u Tebe v pupíku 😀

katka1311
10. čer 2012

@meggar Tak doufám,že ten dostatečný počet se u nás najde ☹ A vám se z PICSI zadařilo?
@montysek gratuluji k první návštěvě 🙂

montysek
10. čer 2012

@mikula77 Aha, tak to jo - uklidnila jsi mě. 🙂 Doktorka právě říkala, že když je embryo dobré kvality, tak hatching nepotřebuje. Co se týče transferu, tak mám kolem sebe 4 kamarádky, které si musely také projít IVF a všechny si nechaly zavést 2 a žádná nemá dvojčátka ale jen 1 prdíska.Bohužel jedné z těch kamarádek se nechytlo ani jedno a já mám podobnou zkušenost - už mám za sebou jedno IVF v jiném centru a při ET jsem měla taky 2 embrya a při KET taky ale bohužel..... ☹ A tak se mi do jednoho nechce víš. 😔

mikula77
10. čer 2012

@montysek Tak doufám že teď Tě uklidním ještě malilinko víc 😀 ,mám za sebou IVF 8krát,k tomu několikrát KET,vždy byly transferovány dvě,někdy i tři,a otěhotněla sem dvakrát a to bylo vždy transferováno pouze jedno jediné!!Chápu že se Ti do jednoho nechce,fakt tomu rozumím,ale k ůspěchu stačí jen to jedno jediné,takže to zatím u Tebe asi ještě nebylo to pravé,když si přečteš všemožné studie, tak zjistíš,že množství nemá na ůspěch vliv,i když nám to tak logicky připadá.A pokud jsou kvality HB,tak hatching už by byl stejně k ničemu.Já chci taky vždy dvě,pochopitelně může být případné těhu bez problémů,ale taky víme jaké problémy být můžou,natož při vícečetném,no a na poslední chvíli se potom rozhodovat zda podstoupit případnou redukci kvůli komplikacím,to jistě taky prožít nechceme!Takže asi je potřeba maximální důvěra v lékaře,oni jistě ví proč a co doporučují 😀 Neboj,ještě máš spoustu možností před sebou a brzy s Tebe bude skvělá mamina !!

meggar
10. čer 2012

@katka1311 Jo, nám se z PICSI zadařilo a máme i 6 mrazáčků. Předtím 2 pokusy v jiném CAR katastrofální 😖
@montysek Díky, radši moc nevzpomínat. A o hatching jsme si taky říkali, ale máš pravdu, že ho ani neúčtují i když by ho dělali. Při vyúčtování jsem na to doktora upozornila, že jsme ho chtěli a nemáme ho naúčtovaný, tak je mávl rukou a řekl: ,,Na to se vykašlete, hlavně otěhotněte." No a tak jsem otěhotněla 😀
@mikula77 Já měla tak pohodový těhotenství, že jsem si dokázala představit hned po porodu další mimčo. Navíc malá je úplně zlatá pohodářka po manželovi. Ale čím víc člověk přemýšlí a už ví, co se může stát, tak se dalšího těhotenství dost děsím, jestli si je vůbec užiju, nebo budu do porodu jen v nervech. 😒

montysek
10. čer 2012

Ty jo holka - jsi bojovnice! 😉 Tak nevím no, je to vážně rozhodování.... 😒 My už jednu dceru máme - podařila se nám bez problémů a nikdy by mě nenapadlo, že u druhého mrňouse budeme mít takové potíže. 😠