Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

paneska
29. zář 2009

Ahoj Brňando....

těm pojišťovnám teda po pravdě moc nerozumím, já jsem u vojenské, tak uvidíme, co mi v říjnu Koudy na to řekne :o)

Jinak mi IVF 50.000 přijde nějak přehnaně drahé, na to, že si holky chválí v RF i finanční stránku a pochybuju, že je každá u VZP. Nás první IVF vyšlo na Obilňáku na 22.000 a druhé v Repromedě na 25.000, těch 50.000 se mi fakt nezdá. Protože o Repromedě se říká, že je nejdražší, ale možná to má souvislost právě s pojišťovnami v Reprofitu, nevím..., za 50.000 bych tam teda rozhodně do třetího boje nešla ☹

Další věc, která mě překvapuje je, že by ti dali jen jedno embrijko, to se mi taky nezdá, vím, že v Reprofitu právě není problém zavést i 3, takže si myslím, jestli to třeba není jen otázka nějakého zdravotního problému u tebe, proč by ti 2 nedali. 2 dávají automaticky všude, pokud jsou embrijka vhodná k transféru a není nějaký zdravotní problém, proč dvě nezavést a jak říkám, v RF není problém zavést i 3, znám případy 😉

Co se týká toho zůstávání doma, tak to bych nepodceňovala, pokud půjdeš do IVF, stimulka se zvládnout dá, i když ke konci už jsou vaječníky celkem citlivé a hlavně se musí opatrně, aby nedošlo k předčasnému prasknutí folíků a torzi vaječníků, takže opravdu během stimulky žádná námaha,žádné přepínání se. Po ET bych já rozhodně byla doma a užívala si lenošení, aby sis pak nemusela vyčítat, že jsi šla do práce hned. Samo se to dá, když se cítíš, ale IVF stojí celkem dost peněz, nervů a potentit něco případným chozením do práce, to by ses pak jenom mohla tlouct do hlavy. Navíc, pokud budeš těhu, jdeš automaticky na rizikový a většina CAR si maminky nechává do 12tt (respektivě do srdíčka na UZ) pak je předává k obvodním gynekologům, ale jak je to v RF, nevím, možná si maminky nechávají pod kontrolou až do porodu. To by bylo od nich hezké...

Brňando, chce to zvážit postup, rozhodně, pokud se rozhodnete časem jít do IVF (když by se IUI nepovedly), nepodceňuj to. Důležité je dopracovat se ke // a udělat proto max, to znamená i zůstat ze dne na den doma, děláš to pro mimi, po kterém toužíš. Já finanční stránku chápu, jsem na tom mnohem hůř než ty, co se týká penízků, ale pak to chce srovnat priority a nebo jít do IVF až bude našetřeno. My jsme si na to třeba vzali půjčku.

😉 , to je má odpověď, to je má rada teď 🙂

brnanda
29. zář 2009

Ahojky paneska 🙂

No já nevím,seděl u toho i manžel ,když řekla těch 50tis.jestli myslela,že se to vyšplhá i do těch 50tis. kvůli lékům,to nevím,ale taky sme na to koukali ...
Právě proto jsem z repromedy odešla, tam se už nikdy nevrátím a to nám tam nic nedělali,ale byla sem tam před 8 lety už ,-)

Jinak jsem trombofilik,hemofilik a kdo ví co ještě 😀 mám leidena a ještě jednu mutaci a údajně PCOs.
Já vím,že stím zůstáváním doma máš pravdu-jasně zůstala bych doma,ale mě vrtají v hlavě ty peníze víš... spíše ty,na které čekáš až 5 měsíců třeba! ty,které jsou tvé a stát si dělá co chce a nezajímá je,že ty nemáš z čeho jíst a pod.
Domluvili sme se s manželem,že ještě počkáme ..nevíme co máme dělat,protože právě dáváme 20tis. pryč měs. a to máme byt 12tis.(aj s hypotékou) a pak dvě půjčky, jedna 4tis. a druhá tam dáváme 5tis.a tu by sme chtěli co nejrychleji zaplatit - ještě kolem 76tis. nám tam zbejvá a když toto nám skončí,tak se to pak už utáhne z manželova platu aj na živobití a já si můžu lebedit doma ,jak bych chtěla ,-) a nemusela bych se stresovat nějakou neschopenkou a dokonce jsem slyšela,že je nějaké pojištění, které ti pak vyplácí 100kč denně a prej to platí i na těhulky.. nevím,co je na tom pravdy,ale musím to zjistit,neboť bych do toho hnedka šla aspoň bych měla 3tis. měsíčně do plusu ,-) když by už nic...

Když sem smutná,tak si nějakou věcičku pro mimíška koupím .. třeba mám na malé mimi už oblečení dost,hodně tady z koníka a MMA a MMB a pod. dělám si vždycky takto maličkou radost a manžel uznal,že na to peníze prostě nebudou,takže se koupí aj postýlka a domů se ani nedoveze,odeveze se k rodičům na půdu aj ty věcičky jsou už v pytlách nachystaný,vysátý vzduch znich je a dá se vše k našim na barák na půdu-mají tam čisto ,bez myší a pod.takže se tomu nic nestane.. prostě tak,abychom neměli starosti zničím a jen se věnovali tomu,aby sme byli vklidu a těšili se ,aby se to povedlo.

Já doufám,že se snad povede IUI nebo ta menší stimulace ,že s edo IVF nebude muset jít....
Tenkrát mi lékař řekl,abych měla děti do23let,bylo mi 19let a já se smála, že není normální 😒 ..jenže on byl a byl moc chytrej!věděl totiž,že když se ktěm mím nemocem něco přidá,budu v háji 😉

brnanda
29. zář 2009

jo a jinak sme taky doma říkali,že strašně obdivujeme ty lidi,že si berou půjčky a pod.a pak to splácíš i několik let ,jen proto,abyste byli rodina!!!! šílené...

a to stím ,že právě bych ráda,aby mi zavedla 2 naráz, protože by sme chtěli dvojčata hnedka! my je prostě chceme!!!-za prvé,že bude vše po zdrav.stránce vyřešené najednou,za druhé budu poslušnější než kdy jindy 😀 a za třetí já si to vybojuju 😀
Maximálně se ještě objednám na Obilňáku třeba-jenže tam s emi nechce, protože je to tam starý a škaredý a za druhé já nesnesu doktora! a tam se to prej střídá a pokaždé na tomobilňáku máš někoho jiného ....

paneska
30. zář 2009

Brňando,

penízky moooooc dobře chápu. My máme výdaje na bydlení a složenky asi 20-25.000, nepočítala jsem to přesně. Já jsem momentálně na pracáku už po podpoře, takže to vše táhne skoromanža. Šli jsme do 2 pokusů, nevyšly, tak jsem aktivně začala hledat práci, ale lepší dobu jsem si opravdu nemohla najít. Mám ekonomku a s administrativnou je to prostě špatný ☹

Na Obilňáku jsem byla na 1IVF, postup většinou s tebou konzultuje doktorka, ale na UZ-kontroly se střídali doktoři, ale mladí, fešní 😉 .

Dvě embrijka ti asi teda nechtějí dát kvůli zdravotním průblémům. Musíš nejdřív s doky zkonzultovat, jestli by případná dvojčátka tvoje tělo zvládlo. Abys pak nemusela na redukci, kdyby se opravdu dvě chytla. Raději nic neriskuj a udělej, jak říkají doktoři. Jen bych možná šla názor jednoho doky zkonzultovat i jinam, abys věděla, jestli má názor stejnej a podle toho se zařídila.

Minimálka je hodně podobná IVF, jen je stimulace menší, což zase nese riziko, že se netvoří tolik folíků, ale samo vychází i minimálky 😉 , uvidíš, jak to dopadne, do vánoc bych asi zkoušelo IUI, když máte šanci mít mimi přirozeně a když nic, příští rok bych se vydala do boje s IVF nebo minimálkou, držím palečky

brnanda
30. zář 2009

ahoj ženy ,-ú tak jsem včera psala ještě paní doktorce a ta mi napsala mejla,že se mi omlouvá,že to špatně řekla- že ivf stojí 50tis.ale celekm a že nás by to stálo 18500korun.
Psala sem si aj v diskuzi obilňák a tam říkají holky, že za prvé se tamto střídá doktorama,což já nesnesu -nemůžu mít chlapa! za druhé že platili kolem 20tis-25500kč takže si myslím,že ceny jsou všude skoro stejné ba s emi zdá,že na to,že to je vlastně jako soukromá klinika je cena srovnatelně dobrá ,-)

my máme moc dobrý pocit jak s doktorky,tak hlavně ztoho prostředí!!!!!!asi měnit nebudeme ,-) včera sme to ještě měli v plánu zkusit ještě obilňák,ale nene !!

paneska... jojo taky sme říkali,že do vánoc zkusíme IUI a nebo jelikož mě prej musí hematolog připravit ,-) tak už ty dva měsíce -tři taky počkáme a po vánocích do toho asi půjdeme IUI a pak asi tu min. stimulku a uvidí se.. Taky mi psala doktr. o tom embryjku,že dlouho pracovala na rizik. oddělení a ví,jak to chodí a nechce abych měla nějaké problémy,ale že s epak domluvíme ještě při konzultaci.

Tak budu doufat,že výsledky budou relativně v normě,aby stím souhlasila ,-)

Jinak třeba mi psali holky, že co kdybych ve finále měla trojčata?že bych musela na redukci a pod.. nechápu proč bych musela na redukci!!neša bych ani za nic!!

paneska a koukám,že jedno dítko máš,tak aspoň ,že to jedno prozatím a tělíčko třeba vážně potřebuje oddych ,-)

paneska
30. zář 2009

Brňando,

no, uf, jsem si to myslela, že ne 50.000 😉 , to je asi cena pro samoplátce.

Co se týká toho početnějšího těhu, tak to záleží na mamince, jestli by to její tělo zvládlo. Dvojky jsou snad v poho, pokud je mamina zdravotně v pohodě, ale trojky je už záhul víš a pak by se mohlo stát, že když nejdeš na redukci (i když i pro mě děsná, nepřestavitelná představa), přijdeš o mimi všechna, tak proto u trojek redukce...

Jinak ti nechci brát iluze 😉 , ale v každém car se střídaji doktoři. To, že jsi byla na konzultaci u ženy, neznamená, že tě bude mít v péči dál a bude s tebou na každém UZ, pak na OPU i ET :o)

Jj, já mám už skoro 12 letého syna, ale mám ho z prvního manželství. Teď jsem 5-rok s jiným chlapem a on ještě vlastní děti nemá víš, proto bujejeme 😉 , on hrozně miluje děti, zasloužil by si svoje a já bych ještě chtěla tu vytouženou Terezku 😉 , ale klidně i Terezáka 🙂 , hlavně, kdyby se zadařilo...., jenom bohužel u nás je jen cesta IVF, do toho mám jeden vaječník, kterej je teď nemocinkanej, tak snad to se mnou vdrží, zvládne léčbu a příští rok hurá do 3IVF....

brnanda
1. říj 2009

Paneska ahojky, tak sem ti do ip napsala proč nesnesu chlapa ...
a paní doktorka už ,když sem psala tam e-mail,abych se na to optala, mi sama napsala,že je jediná lékařka,kdo tam je a že to není problém !
Takže doufám,že to problém nebude ani nadále !

Ještě teď přemejšlíme o jedné změně z mužem..- existuje pojištění i pro rizikové těh. a pod. -dostáváš denně od 100-500kč ,jenže to musíš mít 8měs. založený, než otěhotníš to pojištění .
No a švagrová mi to vypočítala na 1200měs,ale... musí to běžet 8měs. to pojištění,než bych mohla otěhotnět!platila bych 1200,stím,že každý den i o víkendech dostaneš 300kč,tudíž 9tis.měs.
Ale až od třetího měs. těhotenství.. takže sumasumárum -berme to,že to bude od 1.11platit,+8měs to je do června 2010,kdyby člověk hnedka otěh.tak tři metry nedostaneš nic,ale pak 6měs. dostaneš 9tis.
Za tu dobu nebo po tu dobu ty platíš pořád 1200kč vychází to asi na 22tis,ale dostaneš 54tisíc za těch 6měsíců.
tak otom přemejšlíme,protože by sme pak nemuseli řešit to,co a jak s neschopenkou a pod.!a že nevýjdeme a pod.

tak nějak nevíme,co dělat.... myslet na to,jak s euživíme, ale budeme rodina a nebo začít až od května června třeba že ,-)

brnanda
3. říj 2009

ahojky,
tak muž včera rozhodl 😉 na nic se čekat nebude, na nějaké pojištění kašleme a nebudeme na nic čekat 😉

brnanda
7. říj 2009

Ahojky, tak musím seppřiznat, že návštěva reprofitu asi udělala své.. i bez nich jsme těhotní 😀 😀
měla sem 2dc dojít na krev,ale MS nedošla 😀

dorra
18. říj 2009

Děvčátka, moc vás zdravím. Brňando, drž plod, gratuluju.
Kdepak je Lenička?
Jak to, že vás lovím až na 5. straně?

milka7
25. říj 2009

ahoj holky, mám dotaz, už jste některá tady byla u Dr. Rumpíka ? Působí teda hlavně ve Zlíně, ale je vedený i pod Reprofitem v Brně. moc díky za odpověď

m.artanka
25. říj 2009

Já k němu chodila ve Zlíně. 🙂

sarik1
25. říj 2009

martanka: jak jsi spokojená v Reprofitu? Ja tam zvazuji přejít, jsem opět po neuspěšném Ketu s darovaným vajíčkem a když se podívat na výsledky Gennet PRaha = 20 procent uspesnot a Reprofit 60 procent tak to je fakt velkem rozdíl...

m.artanka
25. říj 2009

Sarik, já jsem tam velmi spokojená. Byla jsem na 2 transferech ve zlíně ( jeden z nich byl ket) a bohužel nám to nevyšlo. Tak uvidíme jak to dopadne v Reprofitu. Každopádně celkově jsem tam moc spokojená. Nikdy nečekáme dlouho, všichni jsou tam hrozně milí a mám pocit, že dělají všechno, aby to vyšlo. A jestli je opravdu v úspěšnosti rozdíl 40%..to je dle mého opravdu dost.

lenajsek
10. lis 2009

Ahoj kočky, po dlouhé době vás zdravím, chtěla jsem se mrknout jak se má Dorka, Dori, něco nového? Nějaký další plán, nebo to zatím nehrotíte?

Brňando, moc gratuluju k těhotenství, to je paráda!!! Někdy se prostě zadaří přirozeně, i když bylo naplánováno IVF... tak hodně štěstíčka a pohodové těhotenství!!!

No já už stříhám fakt metr, už se to blíží, ale na kontrole mi minulý čtvrtek v porodce řekli, že zatím se nic neděje, ani kontrakce na monitoru, porodní cesty uzavřené... tak uvidíme, co řeknou teď ve čtvrtek. Snad se mi neposune termín porodu, přenášet rozhodně nechci...

Hodně štěstí všem snažilkám, ať se v Reprofitu těhotní jedna radost!!! 😉
Posílám těhu bacily, tak kdo chcete, chyťte si je... 😉
Tfuj tfuj tfuj!!! 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😉

Pěkný den!
Lenča a mimi

dorra
23. lis 2009

Ahojte děvčátka, ahoj Leničko!! Moc na Tebe myslím, právě v těchto dnech nejvíc. A posílám Ti pořád sílu, ať to všechno zvládnete na pohodičku. Toto uběhlo, co?
Já se mám furt parádně, do Reprofitu se moc těším, ale ještě se mi moc nechce, protože si chci ještě té pohody bez stresů chvilku užít. Vím, že se jim to jednou podaří, tak jsem v klidu a těším se na Vánoce. To vy už budete doma vybalení z kinderka, co? Snažím se vždy kouknout na koníka v pondělí. Takže příště už tu bude to překvapení.
Zdravím taky ostatní Reprofiťačky, holky, jste v nejlepších rukou!

ellaaee
26. lis 2009

ahoj holky, tak ja byla dnes na hsg vyšetření, zjistili mi levý průchodný a pravý možné srůsty ale tekutina i tam prošla ale moc málo. Zvažuji mezi reprofitem a repromedou. Poradíte? Zkušenosti, úspěchy atd. děkuji

kira006
8. pro 2009

Ahoj holky, prosím Vás, jak dlouho trvá v reprofitu spermiogram? Jsou to taky tři týdny jako např. v Heliose?

klara.k
9. pro 2009

holky ahoj,
můžu i vás poprosit o radu při rozhodování, kam se obrátit, když se nedaří otěhotnět. Chodím do Heliosu a tam nám řekli že máme jít na IVF.

A my teď nevíme, jestli máme zůstat v Heliosu, nebo jít do Reprofitu nebo Repromedy či na Obilňák nebo zůstat tam.

Tak zháním všechny možné zkušenosti abych věděla zda jsme v dobrých rukách.

Děkuju

kartemio1
9. pro 2009

Ahoj jsem tu nováček. byla jsem na IVF v Repromedě i na Obilňáku. Repromedu nedoporučuju,ale je to můj názor. Obilňák celkem dobrý i když se dlouho čeká atd. na doporučení známé jsem šla do Reprof. dnes jsem 9 den od trans. včera jsem si dělala test a je POZITIVNí. Bojííím se jestli to tak je a zůstane.

klara.k
9. pro 2009

kartemio - tak to moc držím palce, aby to tak zůstalo 🙂

v čem bylo na obilnáku dlouhý čekání? já uvažuje že buďto zůstanu v heliosu nebo se přesunu na obilňák, říkám si že když není soukromý, tak snad mu nepujde jen o peníze, o které si myslím, žesoukromým sanatoriům jde dost. Ale zase možná mají lepší vybavení, já nevím.

Určitě tam zavolám, ale osobní zkušenosti jsou důležité, takže děkuju

kartemio1
9. pro 2009

na Obil. jsem platila 18tis. ale měla jsem 3vajíčka.. v Reprof. 24tis. ale už jich bylo 11.

maja3.s
9. pro 2009

Ahoj holky...já má za sebou 1x IUI, 1x nativ a 1x IVF na Obilňáku a pak 1x IUI a 1x IVF v Reprofitu...bohužel vše bez úspěchu ☹
Taky se přikláním k názoru, že Obilnák není špatný. Samozřejmě tu nemůžeš čekat žádný velký komfort...počínaje odběrovou místností, která je hned vedle vrátnice a když se tam sejde několik kluků, tak čekají v dešti, zimě...venku, což asi pak není pro ně zrovna jednoduché že 😉 no co si budem povídat. Přístup taky není špatný, ale občas je to jak na běžícím pásu.
V Reprofitu taktéž všichni skvělí...parádní přístup a taky znatelně hezčí a komfortnější prostředí a vůbec všechna ta "omáčka"okolo. Je fakt, že na Obilňáku si tě možná malinko víc ohlídají. Jezdíš častěji na kontroly a kromě UZ dělají pokaždé i hormonální odběry...takže asi tak.
Nemůžu říct, kde je to lepší....samozřejmě každý je nejvíc spokojený tam, kde to vyjde. Já bohužel zatím takové štěstí neměla, takže....je to na tobě, ale rozhodně bych se rozhodovala mezi těmato dvěma centrama.

Hezký večer..a dobrou noc 😉

dorra
28. pro 2009

Já můžu srovnat jen s Unicou a Reprofit už bych neměnila, teda pokud budou takoví jako dosud.

Leničko, moc moc gratuluju a přeju vám zdravý a pohodový rok 2010
A vůbec, všecky se tu mějte krásy a láskyplně! A fanfárově !!!

dorra
16. led 2010

Tož kde jste? Až na 7. straně? Nebo mezi těhulema? Nebo už s miminama?
Potom je to dobře.
Každopáďo se (s)mějte fanfárově! 😀

jennifera
17. led 2010

Ahoj holky, jsem tu nová. Ale o mimi se snažíme už od roku 2005, kdy jsem měla první zmlklé těhotentsví. Za rok se to zopakovalo s tím, že jsem ho měla velmi nízko, tak jsem ležela 11dnů na Obilňáku. Potom jsem tam šla na laparoskopii a hysteroskopii, kde se mi protrhli do dutiny břišní. Takže mám jizvu jak po císaři. Od té doby nemůžu otěhotnět. Chodila jsem na Obilňák, ale nemohu ho doporučit. Měla jsem jít na IUI. Injekcemi mě tak nastimulovali, že se tam vytvořilo 6 vajíček. Tehdy mi Ventruba suše řekl, že to nevadí, že se to zredukuje ve 12.týdnu. Odmítla jsem to, přišlo mi to hrozné. Tak jsem si nechala vajíčka odsát a mimotělně oplodnit. Oplodnily se 3, ale bohužel se 3. den zastavily. Takže nic. Ten přístup a čekání mi tam už vadil. Přestala jsem to nějáký čas řešit. A teď chodím do Reprofitu. Doporučila mi ho kamarádka, co odešla z Heliosu. A teď má krásná dvojčátka. Nedá se to srovnat. Přístup naprosto perfektní. Chodím k p. MuDr. Machačovi. Do ničeho nás netlačí. Máme s manželem oba výsledky bez problémů, já mám normální ovulaci. Zatím máme plánovaný styk. Akorát jsme teď zkoušeli clostilbegyt a já jsem na to zareagovala hodně citlivě a i když jsem brala jen 1prášek denně, vytvořilo se mi 5 vajíček. Ale sliznice byla moc nízká pro uhnízdění vajíčka. Takže se teď mám manželovi vyhnout. 🙂 A příští měsíc to budeme zkoušet bez stimulace, jen půjdu na utv. 12. nebo 13. den.

dorra
31. led 2010

Ahoj Jennifer, vítám Tě mezi námi.Tu otěhotníš, uvidíš.

paneska
6. únor 2010

Ahoj ženy 😉 ,

tak jsem po dlouhé době zase zpátky a už jako Reprofiťanda 🙂 . Byla jsem u Machače, to je srandista, hrozně akční, fakt mi sedl, jsem s ním spokojená, i když jsem ho viděla jen jednou.
Po těch mých zánětlivých peripetiích v Repromedě, jsme se prozatím domluvili na clostilbegytu, jen léky-zatím. Já vím, že na to holky hůř reagují, ale Machač říkal, že i kdyb byly jen 2-3 folíci, udělá OPU. Je to šetrnější, než kompletní IVF, což já teď po tom zánětu si zas až tak na hrdinku hrát nemůžu. Tož holky uvidíme, uvidíme 😉 , když tu Jenifer píše, že právě na clostilbegyt zareagovala, třeba pánbůh taky dá ....Mám kámošku, které to u Machače taky vyšlo po 2IVF neúspěšných. Já jsem na 1IVF na Obilňáku, 2IVF Repromeda. Z RF mám i já moc dobrý pocit, nejdřív zkusí šetrnější a levnějčí variantu, což me třeba v předešlém CAR vůbec nenabídli. A Machač je fakt super chlap a nezi námi děvčaty se mi jako chlap i líbí 😉 .
Jennifer a když jsi měla 5 vajíček a nížkou sliznici, dělali ti i OPU, nezamrazili oplodněná embrijka?

Brňando, ty už jsi před porodem, nebo snad po porudu, holky to letí, to je hrůza 😉

Dorry, co u tebe nového, jaké plány?

ellaaee
10. únor 2010

Ahojky holki, já už tady taky přispívála tak před několika měsící, ale pak jsem si všimla, že to tady nějak utichlo a nikdo zde nepíše,já chodím k Mudr. Štelclovi, který je skvělý. Já si taky prodělala zánět dělohy a vejcovodů, paneska však ty víš, tehdy jsme to probíraly a ted mě čeká hysteroskopie a pak 1.IVF a moc bych si přála kdyby i poslední. Partner má špatný spermiogram, takže nám nic jiného nezbýva.Nikdo jiný kdo chodí do reprofitu Brno tady není??
Dorka a co ty nezkoušíte další pokus?

paneska
10. únor 2010

Ahojky ell.....

tady asi moc holek není, protože jsou beztak těhulky a už jsou na jiném povídání
😉 Elli, kdy jdeš na tu hysterku ???