Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
11. črc 2012

@kcvrcekz beruško,brala jsem 1tbl. denně před snídaní,musí se před jídlem,od 2DC jako Estrimax a poslední den před KET.A pozor,někdo je na něj alergický,snášíš v pohodě včelí produkty?

misha83
11. črc 2012

@drndapetka Ahojky, jak se cítíš? Kdy jdeš na UTZ? Volala jsi s pozitivním testem až v den testování (oficiálního) nebo dřív?

jantarka
11. črc 2012

@fretecka vystaví ti neschopenku bez problémů...já si ji brala po OPU a pak mě jen předali k mé gynekoložce 😉

drndapetka
11. črc 2012

@misha83 ja mam ofiko testovacku zitra,tak pujdu na krev a rovnou se objednam na utz.Jinak je mi rano soufl a trochu boli prsa,pres den pak vubec nic necitim.Pobrisek megírom vubec.Porad bych spala 😉

kcvrcekz
11. črc 2012

@drndapetka super🙂 medem se cpu pořád takže v pohodě🙂děkuji

bobulinka74
11. črc 2012

tak se hlásím z ultrazvuku, já byla tak nervózní, že si nepamatuju počet folíků 😅 3+4 myslím. No, nic moc na ty dávky hormonů.. Sliznice super, 8 mm. V neděli ráno OPU.

misha83
11. črc 2012

@bobulinka74 Hlavně, že tam jsou, držím pěsti na OPU, ať jsou tam krásná zralá vajucha 🙂 .

sblanch
11. črc 2012

@bobulinka74 Tak to je dobrý počet, gratuluju 🙂 Neboj, budou kvalitní. Já taky možná v neděli na OPU, dnes jsem byla na kontrole a jdu ještě v pátek, kde se rozhodne.
Jinak jsem měla dnes zajímavé extempore... Nechala jsem si píchnout mých obligátních 100 jednotek po kontrole přímo sestřičkou a zapomněla jsem si vzít spátky ampuli se zbytkem menopuru, tak jsem se pro ni vrátila. Ještě tam mělo zbývat 200 j, 2 dávky. No a prý ji sestřička vyhodila, že tam už nic nezbylo... Což je samozřejmě blbost. Po menším dohadování jsem dostala novou krabici menopuru. Netuším, jestli ho budu platit celkem 2x nebo 3x, radši jsem se neptala. Fakt tomu nerozumím, protože předchozí ampuli s 600 j jsme vypotřebovali jak jsme měli, píchá mě ho manžel a ten je puntičkář...

mikula77
11. črc 2012

@1miska Nezoufej,když jde o mimoděložní tak není sliznice žádná a taky se uchytne a daří se mu,tak proč by nemohlo stačit jen 5mm?????????Když bude silné embryjko,bojovně se zahryzne a nepustí.Pokud by to nemělo vůbec význam pokoušet dál,určo by Tě netrápili a nedávali klamné naděje a řekli Ti to na rovinu,ta šance prostě pořád je,i když malilililinko menší,ale je!!!!!!!!!!!Já jdu zítra na ko,tak doufám že po potížích co přišli po revizi bude vše oukej.Musíme tomu fakt věřit a dopadne to dobře.

fidac
11. črc 2012

@jantarka jj, měla jsem na mysli Leidena, navíc každý gyn. na to má jiný názor...aspoň , že v RF jsou doktoři, kteří své práci rozumí a trombofilii nepodceňují ..... 🙂

bobulinka74
11. črc 2012

@misha83 děkuji moc a tobě a bublince hodně štěstíčka. Kdo ti dělal ET?
@sblanch děkuju, jé tak to by bylo super, kdybys měla taky v neděli 🙂 To mi ale ty folíky narostly nějak rychle, ne? Tys začla píchat v pondělí a já až v pátek. 😲
Jinak s tou ampulkou tomu nějak nerozumím, tys měla pero? Ale určitě bych se na to ještě zeptala, ať to nemusíš platit.
@mikula77 hodně štěstí na zítra, ať je vše v pořádku 🙂

jantarka
11. črc 2012

@fidac jj vím o tom, protože to dělali mé kamarádce. Byla celkem na 9.ivf a už vyzkoušeli snad všechno možné. Navíc několikrát právě potrácela kolem 8tt.

fidac
11. črc 2012

@jantarka já jsem se na to právě taky ptala, jestli ty potraty nemůžou být právě kvůli LM a chtěla jsem žádanku na hematologii, bylo mě řečeno, že to mít nemůžu, protože jsem potratila vždycky kolem 7-8tt...takže jsem si nakonec žádanku sháněla jinde a samozřejmě výsledek byl pozitivní . V RF jsem chodila k Machačovi a ten mě řekl, že to tím může být i nemusí.....protože to je prý docela nová nemoc a všechny mutace nejsou ještě zjištěné....

jantarka
11. črc 2012

@fidac no tak podobně to měla i ona, ale chodila k Vitouškové 🙂 . Snižovali jí imunitu a ještě po těch výsledkách z hema to byla pak tutovka. Nyní má roční dvojčátka 🙂 Sice si to těhu užila s injekcema, lékama na tlak a do finále musela na císaře kvůli preeklampsii, ale byli konečně šťastníííííí 😵

fidac
11. črc 2012

@jantarka spolužačka, která sem do diskuze taky chodila, tak jsme se jenom o tom bavili (ona je teda takové číslo), tak si nechala dělat testy na cévním a taky to má, ale měla teda štěstí, protože už byla asi v 15 tt a čeká taky dvojčátka v listopadu 🙂 navíc ty injekce se dají vydržet, zvlášť, když je za to potom taková odměna... 😀 😀 😀

jantarka
11. črc 2012

@fidac dobré je, když se na to přijde včas a né až u 10.ivf jako u té mé kamarádky. 😠 Ale pravda je, že pro ně udělala maximum a vrátilo se to dvojnásob 😅

drndapetka
11. črc 2012

@fidac ahojky, já mám leidena, píchám po ET injekce. taky jsme 2x potratila v 6tt-7tt a bylo mi řečeno, že to tím může být a nemusí, ale preventivně píchám, teda manžel 🙂

Holky mě strašně trápí ta levá noha ☹ myslela jsem, že mám oteklé koleno, ale nemám a pořád mě v ní jakoby tahá, dneska kolem kotníku, jakobych ho měla naražený, ale nemám z čeho, tak fakt nevím jestli je možné tohle na začátku těhu mít, nebo je to tím horkem, nebo těma injekcema na srážlivost krve ....divné je, že je to jen levá noha a bolí mě to už 5 dní ☹ taky mě napadlo jestli to nemůže být třeba zánět nebo otrok z píchanců, v sobotu mě totiž popíchalo hodně takovejch těch maůlejch mušek a prej jsou údajně trošku jedovatý, nemáte s tím některá zkušenost, už z toho začínám být i nervozní, že je to příznak mimoděložního těhu ☹

sblanch
11. črc 2012

@bobulinka74 no já mám menší dávky, mám spešl protokol - asi to bude tím že jsem spešl případ 🙂 Prostě menší dávky a delší doba. A nemám puregon, ale menopur - ale ne ampulky po 75 jednotkách, ale velkou po 600, ze které se tahají stříkačkou příslušné dávky. Prý je to novinka. Pro mě výhoda, protože ten starý menopur byl buď 75 j - pro mě asi málo - nebo 150 - což je moc.

fidac
12. črc 2012

@drndapetka ahoj, myslím, že jsem si o tom už tak před půl rokem psaly...mě teda heparin moc pomohl...jinak problémy s nohama jsem taky mívala většinou když byly venku pařáky, tak mě nohy strašně ztěžkly a taky jako bych měla chytala nad kotníkem křeč... hlavně se nestresuj mimoděložním atd...protože si myslím, že u ivf šance moc není...jinak by ivf přece nedoporučovali těm, které mimoděložní už měli... 🙂

drndapetka
12. črc 2012

@fidac děkuji za uklidnění🙂 A jaký heparin jsi píchala a jak dlouho? zaregistrovala ses u nějakýho hematologa a nebo Ti krev hlídala Tvá gynekoložka?

Holky, tak já pádím na tu krev 😵

fidac
12. črc 2012

@drndapetka měla jsem Zibor, ten mě napsali hematologii, protože se na něj nedoplácí a je úplně stejný jako Fraxiparine...píchala jsem si od pozit. testu, dřív by to prý nemělo cenu...každý měsíc jsem chodila na hematol. na krev, v TP se doktorka jenom zeptala jestli chodím na kontroly a jestli není nějaká změna atd...

drndapetka
12. črc 2012

@fidac aha, já mám Clexane jen 0,2, větší dávky mi nechtěli dát, prý bych mohla začít krvácet. Píchám od KET. A Ty jsi brňačka? Kdyžtak mi prosím písni di IP kam na hematologii chodíš a jestli tam musí být žádanka od jiného doktora, moc díky. Mě nikdo neříkal, že bych měla chodit na kontroly. Mám ale mutaci heterozygot, to je prý míň závažné a moc to neřeší.

misha83
12. črc 2012

@bobulinka74 ET mi dělal Štelcl, byl zlatý jako vždy. Umí povzbudit a v jeho slovech cítím fakt empatii, ne jen blábolení.
@fidac No já měla mimoděložní po IVF ☹ , nicméně těžko říct čím to bylo.
@drndapetka Já věřím, že to patří k tomu těhu. Každopádně za zeptání Dr. nic nedáš. Určitě to nebude mimoděložní 🙂 .

kcvrcekz
12. črc 2012

Ahojky holky včera jsem nestíhala moc se omlouvám. Dělala jsem dort pro malou od kamaráda a nešlo to nedodělat. Dnes budu zdobit..🙂 Tak se na mě za tabulku nezlobtě 😉
@drndapetka Peťuli držím pěstičky mooooc 🙂

a tabulka



☼ ♡☼♥☼ ČEKATELIKY NA // ☼ ♥☼♡☼

@drndapetka (27)
snaží se 4,5 roku
průběh: květen 2008 - mimoděložní, červen 2009 - spontánní potrat v 6tt, září 2010 - 1.IVF těhu zamlklé v 7tt
IVF: 1.IVF Unica srpen 2010 ( zamlklé těhu), 1.KET - neg., 2.IVF Unica září 2011 - neg. , Reprofit - minimálka květen 2012 - nedošlo k ET ( embrya zamražena), 2.KET Reprofit - čeká se, 30.6. KET-Moc držím pěstičky-A NALEZENY /// JUPÍ MOC DRŽÍM PĚSTI Dnes krev tak fuj fuj fuj 😉
@lenajsek
♧Plánovaný KET –nevyšel a držíme pěsti do dalšího pokusu…
@kcvrcekz (28)
Snaží se 1 rok a 3 měsíce
Průběh: 1 IVF květen 2012 nepovedlo se, zamaraženy 4 E. 1 KET neúspěšný..
@misha83 (29)
Snaží se: 3,5 roku
Průběh: IVF únor 2010 stornováno pro nereagující vaječníky
IVF říjen 2010 i při max. dávkách špatná reakce, nicméně transfer byl, negativní test
IVF březen 2011 s darovanými vajíčky, v 8. týdnu mimoděložní a následně i potrat plodu v děloze, revize
následovala změna CAR, přešli jsme z Unici do Reprofitu únor 2012
Nativ červen 2012-krev negativní (ale my budem bojovat dál)
Minimálka červenec 2012 5 POKUS- tak hooodně štěsíííí.
@fretecka (31)
Snažení: 3 roky
Průběh: zatím zkouší 2 cyklus časovaný styk, Á 19.6. nalezeny //-CO KDYBYCH TĚ UŽ ŠOUPLA K TĚHULKÁM?
@bobulinka74(?)
Snažení:asi 10 let,
Průběh:2009 2x mimoděložní, květen 2011 minimálka-neg., červen 2011 minimálka-//, MA 9.tt, 2012 2x stimulace na minimálku přerušena, 19.6. jdu pro léky a kolem 10.7. další pokus.držím pěsti-jak ti je? A jak jsi na tom?
@sblanch (33)
Snažení:3 roky
Průběh:1x IUI, 3x IVF, 1 KET, IUI s přechodem do nativu + PICSI; 4. IVF březen 2012 - nativ; vše negativní- a co teď? Jak to bude dál?
@1miska:
Snažení: 2,5 roku
Průběh: nyni ve fázi přirozeného snaženi doma - problém je ve sliznici která neroste, takže zatím IVF nemá cenu –stále se snažte doma?

♡♡TĚHULKY♡♡ - GRATULUJEME

@kalipso (29)
Snažení: 1 rok a 3 měsíce
Průběh: podařilo se první IUI
@safarikovap (30)
1. IVF září 2011 - minimální stimulace, negativní; 2. IVF - prosinec 2011 - krátký protokol, TT //, TP 17. 8. 2012

★☆MAMINKY a MIMINKA ★☆

@olousek35(?)
1.dítě, Tomášek, narozen 2.2.2012 4240g, 51 cm, vznikl z 2.IVF . 1 IVF //, ale nepotvrdilo se srdíčko a ukončeno revizí
@saminka
Snažení: 4 roky
1.IVF - Mia (14.9.2009), 1. KET - neg,, 2. KET - neg., 2.IVF Minimalka - Lilly (8.11.2011) predtim 3 IUI -jedno uspesne ale bohuzel MA v 9.tydnu

jantarka
12. črc 2012

@drndapetka držíme palečky, aby to bylo pořádné HCG 😵 😵 😵
@sblanch hele co máš za speciální protokol?
@misha83 hmmm Štencl je docela kousek že? 😅 To jsi měla příjemné spestření k ET 🙂

misha83
12. črc 2012

@jantarka Mně zatím jen jednou dělala UTZ Vitoušková, jinak pořád na vše Štelcl. On je hrozně fajn a má super přístup. Teď mi říkal, že kdyby to nevyšlo, tak příští měsíc určo pauza, prý mě přece úplně nezničí 😀 . Pak se nás ptal na dovolenou, jestli se někam chystáme a to hned dodal "no vy to spíš všechno nacpete nám, že" a fakt to řekl s takovým citem 😉 . Jasně, může to být jen moje naivní představa, ale já mu prostě věřím. Je to tím, že hrozně srovnávám. Včera mi hledal dělohu (no jako fakt jsem doufala, že tam je, že nezmizela 😀 ) a pak po ET ještě jednou vše kontroloval. V minulém CAR jsem měla transfery problémové, byl to pro mě hrozný zážitek a když teď vidím, co si on všechno hlídá, tak mám takový pocit, že i to mimoděložní nebylo tak úplně náhoda ☹ tehdy, ale to je už pryč. Každopádně v minulém CAR mi dělali ET vždy bez UTZ, což je zvláštní.

jantarka
12. črc 2012

@misha83 tak já celou dobu chodila ke Kouďasovi 😉 Mám z něj naprosto stejný pocit a hlavně o nás ví naprosto vše. Začali jsme k němu jezdit před 3 rokama nebo 4? Už si to nepamatuju 😀 A hned jsme věděli, že on to prostě s náma dá 😉 Dělal mi mé 7.ivf...nativ... a hned se zadařilo. Navíc po přečtení naší dokumentace z Heliosu měl ve všem jasno 😔 Těhu sice nedopadlo, ale s jeho velkou podporou jsme bojovali dál a zvládli to u 9.ivf už zdárně 😵

jantarka
12. črc 2012

@misha83 v Heliosu mi taky dělali ET bez ultrazvuku. Není to až tak výjímečné, ale kdž se můžeš u toho na ně kouknout, tak je to super. Kouďas mi udělal i fotku z ET jak je zavedl 😵

misha83
12. črc 2012

@jantarka Já vím, že se to bez UTZ dělává, ale když mám problémové transfery, tak v RF hned říkali, že bez UTZ to nejde a najednou je transfer bez bolestí a v pohodě. My třeba i v tom minulém CAR měli moc fajn doktora, ale systémově mě tam prostě některé věci vadili. Ale to bylo a teď je nám dobře 😀 . S tím, jak na tom jsme nic neudělá nikdo, spíš mi jde fakt o ten přístup a snahu.

jantarka
12. črc 2012

@misha83 jj přesně jak píšeš...úplně jiný přístup a hlavně jsou tu pro každou pacientku. V Heliosu ani nevěděli kdo jsem když jsem přijela na kontrolu nebo konzultaci. 😕 Tady přijde Kouďas, podá ruku, hodí vtípek a už se smějem od ucha k uchu. Navíc my teda patříme k těm extrémním případům, takže se známe dokonale. Ale dokážeme si z toho všeho udělat i takovou tu naši...zdravou legraci....žádná urážka 😉