Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

sblanch
21. srp 2012

@fretecka Nevím, co mám dřív - jestli gratulovat, nebo utěšovat... Je těžké to brát pozitivně, taky máme jednoho chlupatého člena rodiny a chápu, jak ti asi je... Hlavně když to bylo tak nenadálé. Ale aspoň se netrápil... Držím moc pěsti, ať to co nejrychleji přebolí. Máte ještě jiné hafany, nebo jsem to pochopila špatně? Pokud bys nebyla těhu, tak bych doporučovala štěndo, ale to je náročné a s mimčem si to nedovedu vůbec představit. Hlavně že je malý v pořádku, to je super zpráva 🙂 Přáli jste si kluka, nebo holku?

lenajsek
21. srp 2012

@fretecka Ach jo, tak to mě moc mrzí, musí to být hrozný... drž se a hlavně se snaž myslet na miminko, který je zdravý a silný, vím, že je to těžký, ale zkus to... taky bych asi zavolala kamarádce, abys na to nebyla sama... chlapi to asi všechno hůř tohle snáší, od toho jsme my ženský, abychom to vše zvládly...
Moc gratuluji ke screeningu, na tripply běž, jestli Tě posílají, ale určitě to bude v pořádku, když jsi měla NT+ v pořádku.
Kdy máš další kontrolu? A uvidíš s tím chlapečkem, nám taky říkali na screeningu, že to bude chlapeček a byl... tak třeba se to potvrdí... Já jsem moc neřešila, co bych chtěla víc, byla jsem šťastná, že to vyšlo...

Holky, dobrou noc... držte palce na zítra...

fretecka
22. srp 2012

@sblanch já jsem chtěla holčičku,přítel kluka,ale hlavně že je v pořádku. TAK NĚJAK JSEM SE S TÍM VČERA SROVNÁVALA,ZVLÁDLA JSEM TO.NO MÁME JEŠTĚ JEDNOHO,ALE UŽ JE TAKY STARÝ TAK SE OBÁVÁM,ŽE TAKY TO NĚKDY PŘIJDE

fretecka
22. srp 2012

@lenajsek oNO TO JE U MĚ S KAMARÁDKOU ŠPATNÉ,VŠECHNY KAMARÁDKY MÁM V mOSTĚ,VLASTNĚ TADY NIKOHO ANI NEMÁM,má nej kamarádka je taky v mém rodišti a za měsíc rodí,takže na vycházky a nákupy tu jsem sama Tak já doufám,když napsali screening negativní,že ty vyšší hodnoty HCG volného nic neznamenají

kalipso
22. srp 2012

@fretecka ahoj, moc mě mrzí, že ti umřel pejsek, když nám umřel před rokem a půl papoušek tak jsem z toho byla na zhroucení, byl jako naše miminko, moc jsme ho milovali. 😢 Takže tě chápu a myslím, že je potřeba se vybrečet. Časem to zas bude lepší, zvlášť když máš na co se těšit. Hlavně že NT dopadlo dobře, já jsem měla (a do teď mám) zvýšené HCG, takže mi pak i triply vyšly blbě (pozitivní na downa), ale nějak to kombinovali s tím výsledkem z NT a celkově to bylo v pořádku. Malá vypadá dle ultrazvuků v pořádku, tak snad to tak opravdu je. Na plodovku jsem odmítla jít i když mi to navrhovali. Tak se na to možná předem připrav, že to může být u vás podobné, ale taky se ti to může zlepšit a triply budeš mít OK. 🙂

kalipso
22. srp 2012

@fretecka ono to vyšší HCG může být způsobené více věcmi, třeba že holčičky mívají vyšší HCG a taky to může způsobit zvýšený progesteron (do 12tt jsem brala utrogestan) no a nebo jen holt ho tělo produkuje bezdůvodně víc, víš jak je to s tabulka, je sice nějaký "ideální" průměr, ale všichni se do něj vejít ani nemůžou, lidi holt nejsou stejní 😉

fretecka
22. srp 2012

@kalipso Děkuji,já jsem nevydržela a psala jsem doktorce Pospíšilové,psala mi pokud byl screening uzavřen jako negativní tak at ty hodnoty HCG neřeším

evikj33
22. srp 2012

@fretecka Já bych souhlasila s dr.já měla screning taky Ok,a dr.nám rovnou ekla že Tripl testy,ani plodovku nedoporučuje,vzhledem k tomu že jsme po IVF což taky to HCG zkresluje a že byvaj testy falešně pozitivní a je to stres navíc.Přikláněla se k Velkému UTZ ve 20tt.Muj dr.měl stejný názor.Záleží na tobě,ale já to neřešila na jejich doporučení a ne velký UTZ jdem 14.9.tak snad měli pravdu.S pejskem je mně to moc líto,taky máme miláčka Yorkšírka.Ale pro miminko se snaž být co nejvíc v pohodě.

lenajsek
23. srp 2012

Holky ahoj, tak jsem byla včera na UZ, zase tam byl Kozumplík, myslela jsem, že tam bude Vitoušková, ale nebyla.
Tak na Clostík jsem tento cyklus reagovala jinak, než minule, včera 10dc a dva folikuly, 17mm a 14mm, tak Pregnyl až zítra a snažení o víkendu. 🙂 Jinak sliznice opět krásná, 8mm, tak já asi nejsu případ, co by mi Clostík sliznici snižoval.
Už se i rýsuje případně IVF, nebo minimálka, musím se domluvit na konzultaci ještě přímo s Vitouškovou, jak to vidí ona. Uvidím, kdy by to bylo, v září musím na týden pryč s malým, tak záleží, kdy přijde MS, aby mi to pak nevycházelo zrovna do stimulace...

fretecka
23. srp 2012

Holky mám dotaz nevíte zda dělají 3D UZ i v reprofitu,jinak jsem se dnes objednala na kontrolní UZ v 16.týdnu,vyloženě jsem sestřičce řekla,že nechci k Drápkové,tak jdu k Vlašínovi,doufám,že změní můj názor na prenatal. Jinak na tripl mi psala má doktorka,že nemusím,pokud je screening uzavřen jako negativní,abych se nenervovala,

jantarka
23. srp 2012

@fretecka jo dělají i v Repru. Byla jsem u Doubka 🙂 A co se Vlašína týče...je to nejlepší genetik široko daleko. Taky jsem byla vždy u něj a super 😉

lenajsek
23. srp 2012

Já bych určitě šla k Vlašínovi, on je fakt největší odborník na tu prenatální diagnostiku... 😉 Jestli se někdy příště budu objednávat, tak jedině k němu.
A tripply super, že jít nemusíš, ony bývají mnohdy i falešně pozitivní.

kalipso
23. srp 2012

@fretecka u Vlašína jsem byla teď v úterý, původně jsem tam šla na 3D, ale nakonec se z toho vyklubal komplet kontrolní ultrazvuk, protože když na malou kouknul, tak zjistil, že nějak neroste jak má. A musím říct, že byl v pohodě, příjemný, všechny otázky mi zodpověděl, snažil se mě uklidnit, tak si myslím, že to u něj bude v pohodě. Já jsem měla Drábkovou na ultrazvuk v 20tt a problém jsem s ní neměla, tak možná měla jen u tebe špatný den. 🙂

montysek
23. srp 2012

Ahoj holky,můžu se zeptat, jak jste se cítily po punkci vajíček? Mě to dělali v pondělí a dnes se cítím možná o trochu hůř než včera.Připadám si jako bych měla břicho jako balon a v něm kamení,který mě tam tlačí a bolí. 😒 Raději jsem dnes navšívila svého gynekologa,protože Repro je od nás cca 200km a ten mi řekl,že neni přes IVF odborník,že vaječníky samozřejmě zvěčené o něco mám a volná tekutina že tam trochu taky je ale prý je to normální stav,tak nevím,proč je to dnes horší než včera. ☹

evikj33
23. srp 2012

@montysek Já dostala hned po punkci Dostineks,právě proti OHSS,měla jsem 20vajček,ale to není rozhodující.Skus jim zítra zavolat a třeba ti něco doporučí po tel.pokud bude tvuj gyndr.ochotný napsat recept.Jinak hodně pít a skus v lekárně Protifar-nebo tak nějak bílkovina ta je potřeba a pomáha,jinak jogurt sýr.Kdy tě čeká transfér,asi v sob.?Měla jsi volat do RF,alespon by ti řekli co a jak.Skus zítra Nutridrink s bílkovinou,v lékárně určo poradí.Ale každopádně jim zavolej.Popřípadě ti nachystaj nějaké leky po ET.Držím pěsti at to dobře dopadne.

ponik25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
montysek
23. srp 2012

@evikj33 Já si říkala,že by mi po tel.asi stejně jen řekli buď abych přijela a nebo zašla na gynekologii u nás.☹ Ale asi jsem měla fakt zavolat jim no,tak pokud to zítra ráno nebude lepší,tak tam zavolám a děkuji za rady! 🙂 Jj,transfér by měl být v sobotu,jestli teda nějaký bude. ☹

1miska
23. srp 2012

ahojte holky, vsem moooc gratuluji k tehulkovani - tehu bacili tento mesic opravdu zapůsobili skvele 🙂 🙂 u nas nic noveho, do prvniho IVF půjdeme az v lednu, tak na me padl jaksi splin a na vsechno jsem se vykaslala. Napsala jsem do reprofitu, ze uz nechci zadny casovany styk s pregnylem, rano si davam oblibeny cerny caj misto kontryhele, utrogestany jsem dala hluboko do lékárny na pozdeji - prijde mi, ze to zacalo nicit nas vztah - ted musime, ted nesmime, proc bychom meli dnes kdyz uz mam po plodnych dnech atd..... ctvrt roku pauza od vseho 🙂

lenajsek
23. srp 2012

@montysek Tak držím palce, aby to nebyl náběh na OHSS, zkus fakt hodně bílkovin, ten Nutridrink se obecně pije po OPU, taky hodně tekutin, jogurtový mlíka no a odpočívat... moc držím palce, aby všechno dobře dopadlo a já osobně bych do RF hned volala!!! 😉

@1miska To je dobře, že si dáte pauzu, někdy je to potřeba... hlavně, abyste byli v pohodě, to je to nejdůležitější!!! Uvidíš, třeba se zadaří i bez Pregnylu a IVF... příroda je někdy mocná čarodějka. 😉

kcvrcekz
24. srp 2012

@montysek taky jsem to měla po odběru, ale taky jsem dostala Dostinex, ale moc to nepomohlo a tak mi dr. Doporučila hooooodně kuřecího vývaru a jilst kuře, že to dobře vstřebává tu tekutinu a taky, zme jo. Tak doporučuju kuřecí vývar. Ale raději volej do RF. 😉

fretecka
24. srp 2012

@1miska Držím palečky,u nás to tak bylo taky,téměř jsme se rozešli a ve chvíli ,kdy jsem se rozhodla další měsíc přestat objevily se //

bobulinka74
24. srp 2012

Holky těhulky, mám jakoby takové bolestivé šimrání v děloze někdy a pak, hlavně večer, pocit, že mám nafouklý balón v podbřišku, který je krátce před prasknutím 😕 , znáte to taky?

drndapetka
24. srp 2012

@bobulinka74 ahojky, já jsem ze začátku nafouklé bříško neměla, ale zhruba tak od cca 9.týdne sleduju, že večer ho mám větší než ráno 🙂 prý to může způsobovat i Utrogestan. Mě to přijde normální, že večer je bříško nafouklé, když jsem přejezená za celej den 😉 Jinak to šimrání taky znám. je to nepříjemné,ale po chvilce to přejde, že jo? 😉 Já občas mám i křeče do kyčlí a třísel ( třísla mě teda bolí dost, jak se to tam všechno natahuje). A jak se jinak cítíš? Máš nevolnosti? Já myslela dneska ráno, že už konečně nevolnosti odcházejí a zase se mi to po obědě rozjelo 😝 naštěstí nezvracím, ještě ani jednou jsem neobjímala mísu, tak už snad ani nebudu. Na sreening jdu za 10 dní, už se nemůžu dočkat jak prcka uvidím, naposledy jsme byla u doktorky 16.8. a nějak se mi to táhne 🙄 Kdy jdeš Ty do toho RF na ten ultrazvuk?

bobulinka74
24. srp 2012

@drndapetka ahoj beruško, jj, za chvíli to přejde a s tím nafouknutím to je fakt pocit, jako bych měla rodit kopačák. Nevolnosti mám taky, musím mít pořád něco v žaludku, ale taky nezvracím. K tomu to nechutenství.. Ale všechno se to dá vydržet, hlavně, aby bylo mimi v pořádku. Na ultrazvuk jdu v úterý, dost se bojím, loni při kontrole 8+1 (mimi bylo, myslím i dost pozadu), přestáválo zrovna bít srdíčko 😔 . Takže když si představím tu kontrolu v úterý, je mi zle. Ale pořád mám naději, že teď bude všechno jinak. To věřím, že se ti to táhne, nejraději bychom mimísky viděly aspoň jednou týdně, viď? 🙂 Budu moc držet pěstičky 😵 😵

drndapetka
24. srp 2012

@bobulinka74 ty a nejsi nafouklá z toho, že máš zácpu? 😕 Já když nejdu na wc dýl jak 2 dny, tak mě pak hrozně bolí bříško a právě jak píšeš mám pocit, že mě tlačí v břiše kopačák. pak když vykonám potřebu, tak je to dobrý 😀 Já ze začátku dost trpěla průjmy a tak jsem si koupila v lékárně Biopron na radu tady @fretecka. A pomohlo mi to. Jsou to vlastně jen probiotika, která Ti zlepší činnost střev a posílí imunitu. Já po tom začala líp trávit a je mi mnohem líp. Tak jestli spíš nemáš problémy se zažíváním. V chytré knížce o těhu, kterou doma mám, tak píší, že činnost střev se v těhu zpomaluje, a to může způsobovat nadýmání, zácpy, plynatost. Zkus nějaký ty probiotika, mě se po nich ulevilo.
Neboj se kontroly, uvidíš, že to bude v pořádku 😉 Budu na tebe myslet. Ale jinak přesně vím, jak se cítíš, já to měla taky stejně. V 7tt na utz vše o.k., srdíčko poblikávalo, pak krvácení, nemocnice, a za týden už srdíčko nebylo. Ale myslím si, že máš v bříšku bojovníčka, ten už to prostě vybojuje 😉
Mě na nevolnosti taky pomáhá jíst každý 2 hodiny, mít pořád něco v žaludku. Nejvíc se mi uleví po ovoci, hlavně po nektarinkách, ráno sním hned u postele jogurt a pár sušenek. Hodně se mi to střídá. Je mi třeba 2 dny jakž takž dobře a pak 2 dny šíleně zle. Ale taky je to tím počasím. Modlím se, ať už jsou ty vedra pryč, strašně mě to ničí ☹

bobulinka74
24. srp 2012

@drndapetka jo, nektarinky, ty já teď taky obzvlášt´ můžu 🙂 Miluju, když jsou tvrdé. Jím hodně ovoce, víc, než před těhu. Zácpa mě netrápí, ale je fakt, že to trávení je jiné, zpomalené 😒 Díky za radu, probiotika vyzkouším a možná by to chtělo i magnezko, ale to asi raději po domluvě s doktorem, že? Ty vedra mě taky ničí, už aby se ochladilo. Mít teď 7-8 měsíční buben a opuchlé nohy, tak nevím nevím, asi bych jen seděla doma a funěla. A jak se jmenuje ta kniha? Mám tady jednu, Zdravé těhotenství, přirozený porod. Měla bych se do ní pustit.

drndapetka
24. srp 2012

@bobulinka74 je to Velká česká kniha o matce a dítěti. Mě všichni doporučovali české autory, tak jsem si koupila českou knihu 🙂 S tím magneskem....mě cca v 7tt strašně bolely lýtka a kotníky, koupila jsem si šumivé magnesko v lékárně, ale vím, že se to s ním nemá přehánět, tak jsem brala jen půl tabletky denně a za 4 dny až ty křeče zmizely jsem ho vysadila. Pak se spíše bere až v pokročilejším stadiu těhu, třeba na tvrdnutí bříška a tak. Není moc dobré ho brát jen tak. Já mám taky ráda tvrdé ovoce 😀 ale zelenině teď moc nedám, můžu jen salát, zelí a rajčata, po zbytku mi je zle 😝

haaappy
24. srp 2012

@1miska Ahojda, mluvíš mi z duše... né, že by to ničilo náš vztah, ale už mě to taky neba - teď jóóó, teď nééé, čekat... my jdem v pondělí k Machačovi domlouvat minimálku, už mě to domácí snažení taky nebaví 😝 . Necháme to na doktorech a třeba to vyjde. Hlavu vzhůru, já měla splín trochu včera, kdy dorazila ms. Dnes už je zas líp a bude ještě víc, vím to. Chce to vyčistit hlavu a nabrat novou sílu. Dejte si čas a pak zas šupky hupky na to 😉

kcvrcekz
24. srp 2012

Ahojky holky tak hcg 15. den po KET 3498🙂. Takže bojujemeeeee🙂. Tabulku udělám v pondělí ju, kdyby někdo něco napište😉

sikulik
24. srp 2012

@drndapetka ahojky, dlouho jsem tu nebyla, já začala vysazovat až od 12+0, postupně, jak mi řekl Štelcl, původně jsem brala 4-0-4, od 12+0 jsem začala brát čtyři dny po sobě 3-0-3, pak další čtyři dny 2-0-2, pak poslední čtyři dny 1-0-1 a pak jsem se kooooonečně toho Utroše zbavila 🙂. Estrimax jsem vůbec neměla, protože jsem ještě do konce třetího měsíce současného těhotenství kojila syna. Snad ti to takhle stačí. Jak se cítíš? Já jsem teď 17+3 a příští týden mě čeká kontrola po 7 týdnech u Štelcla, chodím k němu jako ke svému gyn. Tak se bojím, aby bylo vše v pořádku. Měli jsme takových nervů, napřed NT+ v pořádku, kontrolní krev za tři týdny ale nebyla prý dobrá, takže nám volali o víkendu v osm večer, že je to špatné a na druhý den ráno, že mám ihned přijít na odběr plodovky, museli jsme zaplatit 2000Kč, abysme věděli výsledky ještě večer a naštěstí vše v pořádku. Snad už jsme si ty nervy vybrali a bude už jen dobře. Držím ti pěsti, ať ti tvé těhu dobře prosperuje a ať jste v pořádku až do porodu 🙂