Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kcvrcekz
18. dub 2013

@1miska no tady vidíš těhotenskou demenci... Máš se na co těšit. Omlouvám se. Ale určo to klapne🙂

lenajsek
18. dub 2013

@misha83 Moc gratuluji, jen tak dál!!!! 😉

lenajsek
18. dub 2013

@1miska taky moc moc držím palce! Nedočítala jsem, kolik Ti transferovali embryjek?

1miska
19. dub 2013

@lenajsek jedno, ale trochu me štelcl zvyklal protože me ani nenapadlo ze mi bude nabízet dvě 🙂 rikala jsem si ze kvůli tomu nove nastaveni pojistovny kdy proplaceji 4 cykly když je v prvních dvou transferovano jen jedno embryjo... tak projistotu, clovek nikdy nevi jak ten boj bude dlouhy.....

misha83
19. dub 2013

@1miska navic pri pripadnem KETu si muzes nechat transferovat dve, kdyz budes chtit. Ale ja doufam, ze to nebude potreba. 😀

1miska
19. dub 2013

@misha83 jako myslis ze kdybych si ted při eventuálním naslednem KETu nechala dve tak me i tak pojistovna proplati 4 cykly? na strankach totoiz pisi
... Jednotlivé pojišťovny hradí maximálně 4x stimulační léky a maximálně 4x výkony ukončené transferem embryí (pokud v prvních dvou cyklech došlo k transferu pouze jednoho embrya)

misha83
19. dub 2013

@1miska jenze KETy se vubec nepocitaji do pokusu na pojistovnu. Plati se zvlast.

1miska
19. dub 2013

@misha83 aha, to jsem vůbec nevedela.... díky... to kdyby tak bylo, tak při pristim pokusu bych si nechala při KETu dát obě dvě 🙂

misha83
19. dub 2013

@1miska 🙂

nikolav
19. dub 2013

Dnešní kontrola v 7 DC v Reprofitu. Byl jen UTZ. A dělala mi ho MUDr. Kučerová. Ptala jsem se jí kolik mám folikulů a jak to teda vypadá a ona mi řekla tohle: My se bojíme aby jste neměla hyperstimulační syndrom a proto vám dávku nezvýším, i když reagujete málo. Víc jsem se nedozvěděla. Ani kolik je folikulů no prostě nic. Napsala mi kdy další UTZ. Ten bude 11 DC v úterý. Odběr ani nevím kdy budu mít. Dle Machače měl být 24. nebo 25. dubna teď se vše posouvá. Já jen doufám, že to v dubnu snad ještě stihnu. Stimulovat mě nemůžou asi do nekonečna. Ale jsem taková na rozpacích. Nevím co si o výrocích paní doktorky myslet. Protože, když jsem stimulovala Tamoxifenem a byla na kontrolním UTZ tak jsem byla u ní a ona mi řekla, že mi vaječníky nikdy vlastně ani nefungovaly pořádně a že vajíčka nedozrávají. A když jsem pak šla na UTZ k Machačovi tak mi řekl, že u mě proběhla ovulace, akorát už neví kdy protože proběhla a vajíčko se uvolnilo. Jen, že mám hrozně dlouhou tu první fázi a nechápe, že pokud někdy vůbec ovulaci mám tak hodně pozdě někdy až 35 DC. Určo za to mohl i Tamoxifen i když žádná sláva. Tak pak nevím co si o doktorce myslet, když Machač mi řekl, že dle laparky a všeho mám vaječníky OK. No nevím teda. Doufám, že v to úterý mi UTZ bude dělat jiný doktor a ne ona.

kacatka
19. dub 2013

@nikolav mě taky Kuřecová moc nesedla, ale to je jen osobní pocit. Odborník je asi dobrej. Tu tvoji zprávu jsem moc nepochopila. Proč bys měla mít hyperstimulák? ty už si ho někdy měla? I když na druhou stranu musím říct, že já ho měla a myslela jsem, že se nedožiju rána, to bylo strašný a už nikdy víc. Sice si nosím v bříšku mimi, ale málem jsem skončila ve špitále. Už na to radši nechci ani myslet!

nikolav
19. dub 2013

@kacatka Neměla jsem ho nikdy. Ale dle doktora jsem malá mám 155 cm a 53 kilo. Tak mi prý nemůže dát nejvyšší možnou dávku. A z toho asi usuzují, že bych mohla mít hyperstimulák. I když jsem taky paní doktorku nepochopila. To se může přece stát i při nízkých dávkách ne? Kučerová mi také nesedla a je to taky můj pocit. Byla jsem na UTZ ještě při Tamoxifenu u Otevřela a tam už mi to i ukazoval a tak. Ale na Machače to prostě nemá! Ten mi otočil celou tu obrazovku a prvně ukazoval kde co je. A pak ukazoval jak co je velké a měřil to a tak. Takže úplně něco jiného. A vše mi vysvětlil. Od paní doktorky jsem se nedozvěděla vlastně vůbec nic. Jak kdybych tam dnes nebyla. A to by vyšlo na stejno!

kacatka
19. dub 2013

@nikolav no hold se musíš ptát ptát a ptát a nenechat se odbýt. Vím, že je to někdy těžké, ale jde o tebe, tvé zdraví, peníze atd. Takže informovanost je dost důležitá. Já se ptala na všechno možné až jsem tím možná byla otravná, ale svůj účel to splnilo 😉

nikolav
19. dub 2013

@kacatka Taky jsem se ptala. Pak mi vše sebrala a než jsem vylezla z kabinky tak už byla u sestřiček a volala si další pacientku. No a to ostatní mi řekla pak sestřička. Jako kdy pak na UTZ a kolik čeho mám a tak jako injekcí a jehel a tak.

1miska
19. dub 2013

@nikolav pokud mas další kontrolni UZ v utery 23, tak punkce si myslim bude nejdriv 25 - aby tam bylo 36 hodin od pregnylu. Co se týká Kuřecové, já ji taky nemusím, nesedla mi ještě když jsem s ni pracovala ve fakultni nemocnici, nemyslim pracovne ale osobnostně. Ale na druhou stranu když u nas otěhotněly dvě lékařky, tak obě se nahlásili k ní, znají ji jako kolegyni a hodně ji věří, takže po profesní stránce bych o ní pochyby neměla. Možná je to všechno i tím, že jsme z toho psychicky vystresované. Mě dělal kontrolní UZ Kozumplik a taky jsem z něj měla zvláštní pocity - pořád to počítal asi pětkrát - pak i na prstech 🙂 a mě přišlo ze se pořád nemůže rozhodnout který den bude punkce, tak jsem odcházela dost vystreslá jestli to spočítal správně 🙂

nikolav
19. dub 2013

@1miska Díky za reference. Neříkám, že je profesně špatná to ne. Ale nesedla mi. A radši mám chlapa jako lékaře. Více mi to vyhovuje než žena gynekoložka. Nemám z ní prostě dobrý pocit jako tak. Nevím jak to popsat, ale asi víš jak to myslím 🙂. Punkci jsem měla mít dle Machače 24. nebo 25. ale Kučerová mi řekla, že ani jeden den z toho co mi napsal Machač to rozhodně nebude. Tak nevím no. A ke komu ty chodíš? Jako na konzultaci a tak?

1miska
19. dub 2013

@nikolav já chodím ke štelclovi, ale musím přiznat, že jsem si na něj a jeho způsob otevřené komunikace dlouho zvykala a pořád přemýšlela, jestli nechodit k někomu jinému, ale bylo mi trapné to řešit, že mi nesedl..... rok se s rokem sešel a nedám na něj dopustit 🙂

nikolav
19. dub 2013

@1miska Tak u něj jsem taky ještě nebyla. No a jsi s ním spokojená?

1miska
21. dub 2013

@nikolav jo ted uz jo 🙂 ale musela jsem si zvyknout 🙂

misha83
21. dub 2013

@1miska u nej jsem taky jednou bylaa a prisel mi strasne nerozhodnej 🙂 .
@1miska ja bych stelcla nemenila ani za nic. Je uzasnej, mne prave jeho otevreny zpusob komunikace hrozne sedi. Udelal pro has hrozne moc a presne gzdy vedel, kdy byt naopak citluvej az jsem koukala jak dokaze byt empaticky.

Jinak mi jednou transfer delala Vitouskova a z te jsem mela dobry pocit, ale tim, ze hsem stelcliva pacientka, tak moc k nikomu jinemu nechodim. Otevrela znam z predchoziho car, kde pracoval, ale v RF ho potkavam jen ha chodbe.

misha83
21. dub 2013

@nikolav Na vokoliv se tam ptej, jsiu na to zvykli 🙂 .

tinka9075
21. dub 2013

@nikolav aj ja som chodila k Štelclovi a nedám na neho dopustiť 🙂 🙂 mne vyhovovala jeho otvorená komunikácia a vďaka nemu aj to že som mu verila sa nám podarila prvá iui a čakám dvojičky 🙂 🙂 🙂

nikolav
21. dub 2013

@1miska No já si na Machače zvykla hned a jsem ráda, že chodím k němu. I když i ten tvůj není špatný vypadá velice dobře 🙂

nikolav
21. dub 2013

@misha83 No ptala jsem se odpovězeno mi od doktorky nebylo no 🙂 tak snad to v úterý bude lepší.

nikolav
21. dub 2013

@tinka9075 Tak to gratuluju. Taky Machačovi věřím a jsem ráda, že chodím k němu. I vyšetření od něj paráda. I to jak mluví a jak vysvětlí a tak. No s ní spokojená nejsem.

tinka9075
21. dub 2013

@nikolav ďakujem ja som k nemu chodila od začiatku a soná a všetko mi robil on iných lekárov som poznala len z videnia 🙂 🙂 je lepšie chodiť k jednému 🙂 🙂

nikolav
21. dub 2013

@tinka9075 Machač tam bohužel každý den není. Takže tak. Proto mi vyšetření dělají i jiní doktoři. Ale ona mi vůbec nesedla.

tinka9075
21. dub 2013

@nikolav Ja som tiež chcela ísť najprv k Macháčovi len zo Štelclom som si písala maily a objednal ma na konzultáciu tak som začala chodiť k nemu 🙂 🙂

nikolav
21. dub 2013

@tinka9075 Já právě když jsem tam psala a objednávala jsem se tak mi napsal Machač. Takže mě objednali k němu. A nelituju toho. Ale i kdybych chodila k jinému tak by mi to nevadilo. Jen né k ní. Prostě mi nesedla.

tinka9075
21. dub 2013

@nikolav presne nie je horšie ako keď ti nesadne lekár a ja po skúsenostiach hovorím že gynekolog radšej muž ako žena 🙂 🙂 🙂