Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

1miska
30. říj 2013

@iwuska19 ahoj ja to tady psala asi před týdnem, tak to zdovolenenim jen zkopiruju 🙂 🙂
http://www.hanavolejnikova.cz/seznam-vyskolenyc... tady je odkaz na všechny co delaji mojzisku v brne a ac to tady není psany, tak kamarádka 100% chodi primo k pani volejnikove, která je primou zackou p. mojzisove.... ja jsem chodila sem http://www.brno-rehabilitace.cz/ je to v centru a mela jsem zadanku z RF a tim padem jsem tam ani nic neplatila, slo to na pojišťovnu.... a bylo to tam fajn...... http://jogavbrne.webnode.cz/jogova-terapie-pro-... a mozna je super i tohle - cvicila jsem poprvé hormonalni jogu v laznich a dost me to chytlo, v brne nebyl nikdo kdo by to cvicil, az ted.... a tu lektorku mame i na těhotenskou jogu a je to mooooc fajn zenska, tak kdyby ti to vyhovovalo casove, urcite to stoji za zkuseni, holky v laznich s tim měli dobře zkusenosti ze jim to upravovalo cyklus a nektere zacali po dlouhe době cviceni znovu ovulovat ac před tim měli anovulacni syndromy - kazdopadne i kdyby to nepomohlo tak je to fajn protazeni a uvolneni

1miska
30. říj 2013

@lenikka zmrazit urcite všechno co půjde, oni mrazi jen tu nejvyšší kvalitu takze tolik jich nezbude 🙂 ja mela taky 8, všechny se oplodinili, vyvijeli, i ten 5. den byli všechny ještě v rustu, jedno zavedli a na zmrazeni kvalitou vyhovovali jen dve..... v cene 5000 mas dve pejetky - do kazde se vlezou dve embryja - takze jakoby 4 embryja - ale s tim ze když pak rozmrazujes tak musíš po tech dvou.... tak my jsem se domlouvali ze kdyby jich bylo vic jak dve (při transferu to vypadlo na 2-4) takze s radeji doplatíme další pejetky, ale aby byli zmrazeny po jednom, protože jsme chteli zavedet urcite jen jedno

iwuska19
30. říj 2013

@1miska Moc děkuju...jdu to prohlídnout 🙂

ivka2014
30. říj 2013

Ahoj, mohu podat velice pozitivní reference na Reprofit v Brně. Absolutně profesionální přístup a lékaři jsou odborníci. Byli jsme na IVF v dubnu a podařilo se nám na první pokus, takže nyní čekáme na Vánoce přírůstek do rodiny 🙂. Měli jsme tedy hodně štěstí, ale určitě je to i zásluhou doktorů v Reprofitu. Manžel měl sníženou pohyblivost spermií a já byla naprosto v pořádku. Šli jsme rovnou na IVF jelikož je nám již přes 30 a nechtěli jsme ztrácet čas nad metodami, které mají nižší pravděpodobnost otěhotnění. Nechali jsme si dát jedno embryo, jelikož nám to v Reprofitu doporučili a udělali jsme dobře. Máme také zamražené 4 embrya. Platili jsme cca 15 tis. Kč a zbytek doplácela pojišťovna. Celkem máme nárok na 4 pokusy doplácené pojišťovnou, protože jsme dávali po jednou embryu. Pokud budete dávat 2, tak pojišťovna hradí 3 pokusy. Částka je hrozně individuální u každého páru. Záleží, co je za problém. Pokud uvažujete o IVF, doporučuji jedině Reprofit.

lenikka
30. říj 2013

Holky díky za rady 🙂
@1miska to mě nenapadlo. že když zamrazí dvě spolu, tak je vlastně zase spolu rozmrazí, takže radši každé zvláš't, když by jsme chtěli při dalším pokusu zavést zase jen jedno.

1miska
30. říj 2013

@ivka2014 jee to jsme tam museli byt nejak uplne nastejno 🙂 taky jsme byli v dubnu na 1. IVF 🙂 a původni termin byl 2.1 a pak nam ho posunuli na 29.12 🙂 a 4 mrazacci je luxusni číslo 🙂

1miska
30. říj 2013

@lenikka ono člověka nenapadne plno věci 🙂 me taky ne, ale rikali to - rikal ze když jich bude vic ze upozornuje ze budeme muset priplacet vic za kazdou další pejetku - tak jsem rekla ze jasne ze to je pro nas lepsi - vůbec jsem v te chvili nevedela kolik priplacet a bala se kolik to bude, ale kazda další pejetka stoji 1000 Kc takze pohoda 🙂 v te sume se ta 1000 a z 2000 navíc uplne ztrati 🙂 hlavne když clovek vi ze chce opravdu jen jedno

iwuska19
30. říj 2013

@1miska Ještě jednou děkuju už jsem předběžně domluvená na Mojžíšovku do Centra na Jozefské a ta paní s tou jogou má plno a bude rodit tak jí mám zavolat v lednu únoru.Dneska je to dobrý kam zavolám to výjde 🙂

1miska
30. říj 2013

@iwuska19 super 🙂 na te josefske to bylo fajn - je to komplet mojziska - ukazi ti co jak cvicit a pak se tam jednou mesicne chodi na uvolneni kostrce per rektum a na takove to odblokovani nebo jak to rict - byvalo to moc fajn - jakoby masaz kolem kostrce, protazeni a uvolneni nohou i rukou - hodinu jsem lezela a nechala se hýčkat 🙂 a přes ten konecnik to taky slo - sice je to trochu intimni, ale co uz 🙂

katyko
30. říj 2013

Ahoj holky, jsem tady teď nováček 🙂 s manžou jdeme do reprofitu 15.11. a myslíte, že hned nám budou dělat nějaké vyšetření nebo poprvé jen konzultace?Já jsem totiž úplně zoufalá, v dubnu laparo k vůli mimoděložnímu a zároveň zamlklému těhu a teď už asi 3 cyklus clostil a nic :( všechny testy (genetika, spermio, štítka...) co nám dělali jsou ok, tak nevím proč se nedaří....je mi 30 a děti nemáme žádné :( a kolik cca se připlácí za jeden cyklus?vím, že je to individuální, ale jen tak orientačně 🙂

emin
30. říj 2013

Dobrý den všem,
omlouvám se za narušení diskuse a prosím o pomoc. Ráda bych provozovala kurzy pro těhotné a rodiče a prosím Vás o vyplnění krátkého dotazníku (ne více než 2 minuty). Dotazník naleznete zde
http://kurzy-pro-nejen-nastavajici.vyplnto.cz/
Moc Vám všem děkuji.
Radka

1miska
30. říj 2013

@katyko my jsme za jeden cyklus priplaceli cca 15,000 - leky, ICSI a prodlouzena kultivace a pak ještě 5000 zmrazeni, kdybychom nemeli ICSI (pokud mate dobry spermiogram asi ho nebudete potrebovat) a nechteli prodlouženou kultivaci tak nas to vyslo na 800 Kc 🙂 ale od zari jsou vetsi doplatky na leky, tak si myslim ze budete platit trochu vic....

1miska
30. říj 2013

@katyko no a testy tezko rict - podle toho co pises tak uz většinu mate asi udelanou.... tak spis na to kouknou jak je to stare ale jinak si myslim ze vam po prve nic delat nebudou a rovnou se domluvite kdy co dal...

katyko
30. říj 2013

spermio máme perfektní, takže si taky myslím, že ICSI nebudeme potřebovat,ale mám jen jeden vejcovod a ten ještě asi špatný, tak jsem zvědavá jestli budu muset na laparku nebo hned ivf někde píšou že je nutná a někde že ne, tak kdo si má vybrat 🙂

cermi77
30. říj 2013

@katyko aktuální cenník je na stránkách RF, dá se to hezky spočítat, před zdražením léků to bylo ještě v srpnu čistě orientačně kolem 20000,- Kč, první je většinou konzultace + předání dokumentace, kterou máš, pokud budeš v cyklu kolem ovulace určitě udělá Dr. i ultrazvuk aby viděl/a, jak jsi na tom 😉
Moc držím pěsti, ať se něco dozvíte a pohne se to správným směrem.
Nám dělali i PICSI a to spermiogram má muž výborný, ale zralých vajíček bylo jen 7, je to vždycky individuální a v RF budou chtít udržet laťku stále vysoko 😀 , takže Dr. doporučí jen to, co bude pro vás s partnerem opravdu nejlepší 😉

sweetest
30. říj 2013

@katyko Manžel měl také skvělý spg a já jsem naprosto ok, absolutně žádné problémy nemám.....jen to nešlo 😉 a ICSI nám raději udělali ( měla jsem z ministimulky 6 zralých vajuch) 🙂

1miska
30. říj 2013

@katyko no jak psali holky to ICSI je i od poctu vajíček - ja jich mela 8, manzel ma spermiogram OK, ale měli jsme to...... a byla to dobra volba, tim se oplodnili všechny.... je fakt ze kdyby se z 8 normalni metodou oplodnilo 5 tak je to rozdil... a když uz to clovek všechno podstoupi tak pak je rad za kazde vyvijejici se 🙂

olousek35
30. říj 2013

@katyko u nás jsme se obešli bez ICSI, přítel měl spermiogram výborný. No a oplodnilo se vždy naprosto vše odebrané. 😉

katyko
31. říj 2013

Holky to jsou teda ceny :( ale co stojí to za to a snad si nadělíme k vánocům na testě // 🙂

cermi77
31. říj 2013

@katyko hrůza, že, populace skoro neplodná, člověk měsíčně odvádí takový prachy....
Ale ta vidina toho, že to vyjde 😉

@olousek35 neprovokuj jo 😀 😀

lenikka
31. říj 2013

Takže odběr je za mnou 🙂 , 9 oocytů, narkóza v pohodě, teď už doma odpočívám, protože mě dost bolí břicho, jako při silnější ms. Do zítra by to prý mělo přejít.
Holky , když jsem byla na wc, vypadlo ze mě kousek sražené krve, může to tak být? ☹

misha83
31. říj 2013

@lenikka muze to tak byt, obcas pri punkci napichnou nejakou cevku. Krasna uroda, tak at se pekne oplodni 🙂 .

naduska72
31. říj 2013

moja skusenost 😖 nam bohuzial nepomohly 😢 nemame ziadne problemy ,,asi je to osud....carovat nevedia 🤐

ivka2014
31. říj 2013

@1miska . Jéé, no vidíš, tak to jsme tam byli zhruba stejně. My máme termín 2.1.2014 a čekáme chlapečka, tak se moc těšíme 🙂. Snad to všechno dobře dopadne. Budeme rodit v Bohunicích v Brně, tak se třeba potkáme 🙂.

zelena_zirafka
31. říj 2013

Dneska jsem si zašla na preventivní utz prsou. Když jsem řekla, že mám po třech ivf, hnedka se mě ptali, zda mi to doporučili v CAR, že by bylo opravdu vhodné, aby to dr. v CAR doporučovali. Prý ať přesvědčíme babičku, aby také šla na kontrolu, ale ona nebyla na gyndě asi tak dlouho co jsem já na světě a přesvědčit se nedá. Mamka na prevenci chodívá.

cermi77
31. říj 2013

@lenikka krása, držím pěsti, ať vydrží co nejvíc a v nejlepší kvalitě, v normě je prý i zakrvácení, já byla celou stimulku v pohodě, ale po odběru jsem 14 dnů cítila podbřišek docela dost, po probuzení z narkózy jsem preventivně vyžahla litr čaje a doma se prolívala vodou, doporučeny mi byly tři litry za den a silný kuřecí vývar, dodržovala jsem ještě cca týden po odběru. Ať jsi brzo fit 🙂

zelena_zirafka
1. lis 2013

Dneska mi dr. řekl, že jsem holt takový ten nevysvětlitelný případ, proč se embrya nechytají. Při KET případně zkusíme prednison, pokud to internista dovolí, jinak už není co dál vymýšlet. Pokud KET nevyjde, asistovanou reprodukci už balíme. Na KET půjdu nejdřív v létě. Mějte se tu všichni pěkně a ať se zadaří!! 🙂

@lenikka Ať se embrya pěkne vyvíjejí!

beruskaevuska1
1. lis 2013

tak příští týden mě čeká ket v reprofitu. dnes jsem byla na kontrole a byla jsem u dr. kuřecové. už jsem se s ní při kontrolách potkala, jsem spokojená. hlavně to vyšlo. snad to vyjde. máme dvě embrya, půjdeme do transferu obou.

haaappy
2. lis 2013

Ahoj holky, na mě to dneska nějak padlo, prostě depka depkatá 🙄 Trvá to už moc dlouho, všichni kolem těhotní (vás nepočítám, vám to strašně moooc přeju!). No nic, bez doktorů to asi sami nezvládnem, takže začátkem roku hurá do dalšího IVF. Mám 2 měsíce na to dát se pořádně do cajku a to by bylo, aby to nebylo 😅 No řeknětéééé 😀

Jinak všem moc držím pěstičky a gratuluji k úspěchům! 😵

misha83
2. lis 2013

@haaappy to vis, ze to bude, ale kdyby tak clovek vedel kdy co ☹ . Na depku mas narok, drz se, je to boj a i kdyz bojujeme o sto sest, obcas proste dochazi sily. Takze ja ti jich spoustu posilam!