Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

janib
25. kvě 2010

Jo a holky, ještě jeden poznatek... Já testím s Mamatestem, ale v Brně jsem si koupila 2 verze...Novější verzi, na krabičce je v rohu napsaná "novinka". Je mnohem citlivější (dle vlasttní zkušenosti - výsledky do minuty). A ta druhá, ty jsou klasické, výsledky do 3 min. Já si totiž prvně koupila ty novější citlivější, proto se mi asi celkem brzy objevil duch, pak došli, v jiné lékárně koupila další - asi doprodávali ty starší. To bylo zrovna když jsem špinila, najednou tam byla čárka slabší, tak jsem samo začla pěkně bláznit... Manžel ale koumák, přišel na to, že jsou jiné a je to fakt!!!

maja3.s
25. kvě 2010

Janib...to je supr,že to vypadá takhle dobře...já si taky kupuju ty citlivější...a je to jedno,která je to značka, ale zachytí HCG už od 10IU, ty míň citlivé většinou od 25IU. No a jak se jinak máš?Cítíš, že jsi těhotná (toš blbá otázka co) myslím prsa...nevím,cokoliv... 😅

linda1s1
25. kvě 2010

Channel: v reprofitu jsem dala za minimálku jednou patnáct a podruhé čtrnáct, kdybych otěhotněla, tak si nestěžuju. přestala jsem doufat, kvůli chlapovi jsem to málem vzdala úplně a smutně hledala, co dál. víš nejsme boháči a když jsem zjistila, že mi to udělají v Repromedě za deset tisíc i s ICSI, tak jsem si řekla proč to nezkusit.
jinak jsem stejně zoufalá jako spousta z nás, co tu píšou.

linda1s1
25. kvě 2010

maja3.s: Prokopová asi střední postavy, má tmavý vlnitý vlasy. Říkala, že před mateřskou byla v jiném CARu. Na mě osobně působila příjemně a vše mi vysvětlila. 😉

maja3.s
25. kvě 2010

linda1s1...tak to bude určitě ona...tmavovláska s vlnitýma vlasama...byli jsme u ní na Obilnáku,byla příjemná,ale jen párkrát...pak otěhotněla

janib
25. kvě 2010

Maji, já se mám úplně skvěle... Kromě 2 čárek na testu, nevím o tom, že bych byla těhotná... Trošku mě pobolívají prsa, ale to už mě dělalo dřív, protože mě šíleně lítaly hormony. Jinak nic. Do práce chodím jako dřív a dělám většinu věcí jak jsem dělala, samo že se šetřím, nedělám žádný těžký věci nebo jsem trochu zvolnila...
Já už dřív jsem většinou kupovala ten Mamatest, nikdy jsem nepřemýšlela extra nad citlivostí, až teď, když jsem byla dojukaná... Zkrátka mě to nenapadlo, že když si koupím stejný test, bude s jinou citlivostí... 😀

janib
25. kvě 2010

Jo a Maji držím všechny palečky co mám, ať Ti testík ve čtvrtek dopadne krásně fialově!!!! 😉 Dej vědět novinky!!!!

hanulinecka
25. kvě 2010

Vykyi ty jsi měla jen jedn clostík?????a kolik jsi měla folikulu?,,to mě teda u mě přijde mega dávka 2-0-2 ale říkal to že mě dá větší
a já utrogestan jenom závaděla po polykaní mě bylo taky blbě

janib takže to chápu dobře že když ti dal clostík hned ti dal i ty injekce aniž by věděl jak reaguješ????a řekl 5 den píchat

mě říkal,že vlastně i jsem 2 měsice po revizi,že se říká že to tam je čerstvé tak,by to mělo být plus 😉

janib
25. kvě 2010

Haňuli, jo je to tak, rovnou jsem vyfasovala Clostík i injekce... Ale myslím, že je to těma mýma problémama který byly. Já už samotnej Clostík několikrát brala a nic...Takže jestli ty seš takhle v pořádku, myslím, že je jen dobře, že máš zatím jenom Clostík... Zbytečně Tě asi nechtějí rvát dalšíma hormonama a taky asi přemýšlí nad penízkama...

hanulinecka
25. kvě 2010

Janib a jo já nevěděla,že na něho nereaguješ 😒 já ho měla kdysi když jsem jěště nejezdila do caru a taky jsem reagovala a kolik jsi ho brala ted????

janib
26. kvě 2010

Hanuli, já to asi zapomněla napsat, promiň... 😔 Ale teď jsem brala 2 denně... Takže buď ráda, jestli na něho takhle perfektně reaguješ, nebudeš do sebe třeba už rvát další hormony a ušetříš 😉

petinax
26. kvě 2010

ahojky holky chystám se na ivf ale mám v tom nějaký zmatek.mohli by jste mi napsat jaký je postup?

nejprve stimulace ... cca 14 dní ... během stimulace se jezdí na sono kontroly?jak často?
posléze odběr vajíček ... to je během lehkého zákroku, akorát nevím jestli mě budou uspávat či ne?
a kdy se vajíčka vrátí???je jasný, že se musí oplodnit spermiemi a do kolika hodin, popř.dní by mělo dojít k transferu?

děkuji

janib
26. kvě 2010

Ahojte holky, tak hlásím novinky. Dnes jsem po krvi, jsem ofic těhule, sestřička mi řekla, že výše HCG je 400 a prý je to celkem dost, ale neřekne mi z toho, jestli se drží oba dva mimísci... Nemáte některá s tímto zkušenosti??? Já fakt tápu, no hold poprvé 😀

dorra
26. kvě 2010

ahojte holky, hlásím, že včera konečně kontrola dopadla podle našich snů, máme srdíčko a postupujeme do 3. levelu - vydržet 12 týdnů, což budou nervy, ale díky za to! Postoupili jsme zatím úplně nejdál za těch milijón pokusů a čtyři těhotenství, tož jsme šťastní, i když víme, že jsme furt na začátku a u mě se nikdy neví, co bude zítra. Každopáďo jsem šťastná za každou hodinu v naději.
Janib, drž plod/y!
S testy s větší citlivostí (10) mám většinou špatné zkušenosti, a to jsem se už něco natestovala. Důvěřuju jen klasickému Mamatestu (25). Pokud náhodou nemám než jiný test, jsem pak zklamaná a vytočená ze slabší čárky nebo na hranici limitu..
Ale důležité je to, aby ta hladina hcG stoupala a co dva dny se zdvojnásobovala. Nerada se stresuju upírem, takže když mám //, čekám rovnou na 1. ultrazvuk, na gestační váček.
Minule jsem začala 18. den špinit a krvácet, další den to už bylo dobré, ale čárka začala slábnout. Tentokrát jsem krvácela 23. den, ale čárka neslábla. To mě drželo v naději a proto mám takovou sbírku testů.

dorra
26. kvě 2010

Janib, gratuluju, právě jsi zdolala 1. důležitou metu! Tak ať se brzy potvrdí gestační váček/váčky! Kdy jdeš na UTZ? Teď ještě nebude nic vidět, ale tak do týdne už by se to dalo možná poznat. Mi tentokrát doky druhý váček nehledal, bo jsem se bála, u předminulého pokusu jsme se na UTZ radovali, dal nám fotku a večer jsem potratila. Takže jsme byli spokojení, když tam teď byl jeden jasnej a víc nás nezajímalo. Ale včera tam bylo jen jedno srdíčko, takže dvojčata nebudou.

chrobacek
26. kvě 2010

Holky gratuluju krásné zprávy 🙂

janib
26. kvě 2010

Doryy, já mám za Tebe táááááááááák velkou radost.... Safra, teď už to štěstíčko u Tebe musí zůstat! Budu na Tebe myslet a držet pěstičky! Člověk je rád za každý den s mimi...
Já jdu na UTZ za 14 dní, 9.6. Vím, že za tu dobu se může stát cokoli,ale člověk musí doufat... Takže tfuj, tfuj, (to bylo malinkatý poplivání 😀 )ať se daří a zadaří vám všem!!!

chanel
26. kvě 2010

Dorry, nádhera, jen at se drží!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jani, Tobě taky gratuluji!!!! A díky, za milá slova, moc mě to potěšilo 🙂 Panesko: u mě laparka vyřeší bolesti, které mi způsobuje endo.,ale ne těhotenství, to bud z ivf bude nebo nebude,ale situace je špatná, tak mi to dr. řekl. Bohužel. Linda: já to chápu, já nechala na Obi 70tis. a neotěhotněla jsem ☹ , ale to Ti v Rep. dala dr. dobrou cenu. Záleží na tom čím se stimuluje, pak ty různé metody...no u mě to bude minimálně kolem 20tis. Clostil, nebo jak se to jmenuje, vůbec nechci, to mi mě nepomohlo ☹ Petinax: jdu na to poprvé, ale snad Ti poradím: před ms, jen ultrazvuk, jestli nejsou cysty, pak 2DC léky, pak 8 nebo 9DC kontrola, pak Pregnyl na ovulaci, do 36 h odběr, oplodnění mimo, ted nevím zda v RF dělají PK,ale snad jo, 3 až 5 den ET a pak 14 se čeká na krev.

chanel
26. kvě 2010

Vykyi: a zavádíš Utroš nebo polykáš? Polykáním dělá zle! Jinak já jsem ho zaváděla a žádný vedlejší účinky na mě neměl. Jestli to taky není tlakem, je furt hnusně. Maji: Tobě sakramentsky držím pěsti!!! Aby byl ten test pozitivní!!!!!!!!!!!!!!! Myslím na Tebe 😝

maja3.s
26. kvě 2010

Chanel...díky za podporu, zítra se rozhodně,ale jsem "smířená" s nejhorším.Já utroš taky zavádím,polykám jen výjimečně, když jsem v práci nebo potřebuju někam odejít a nemůžu půl hodky ležet. Při polykání se mi akorát chvilinku motá hlava,ale není to žádná hrůza.
Dorra...to je skvělá zpráva...supr...mám z toho radost, myslím, že už si to štěstí opravdu zasloužíš, takže držím pěsti, ať vše dopadne, tak jak má 😉 Dorry, proč máš špatné zkušenosti s těma citlivýma testama?
Janib...taky supr...tak se opatruj, šetři, rozmazluj...no prostě si to užívej. Jo a co se týká toho HCG...mrkla jse na sms od kamarádky, která má z Reprofitu doma už víc než roční dvojčátka, takže...zaváděli 6-ti denní blastocysty a HCG měla 13.den po KETu 1510! Taky nevím, jak se to má pohybovat....tak uvidíš na UZ, každopádně je to nádhera.

chanel
26. kvě 2010

Maji: Já nevím jak to v RF chodí,ráno krev pak si zavoláš na výsledky dopoledne? Moc Ti to přeji!!! 😉 Tvá kámoška měla blastocysty? Tak to byl krásný materiál. Tak to má Janička asi jedno miminko 😝

hanulinecka
26. kvě 2010

krásné odpoledne

janib já měla hooodně vysoké hcg nevím kolikátý den jsi ty já byla 18 den od et a měla jsem 3500hcg a bylo tam jedno mimčo,ale třeba kamarádka měla malinkato hcg a čeklaa dvojčátka takže takhle to fakt nejde brát tak vydrž za chvilku se to dozvíš 😵

dorko nádhera pořád držím 😵

chanel takže jdeš do minimálky,ale s injekcema??a ted někdy začínáš????

maja3.s
26. kvě 2010

chanel...já budu zítra testovat jen z moči, musím už do práce, tak ať vím, co a jak...je to 12.den po ET...oficiálně mám testovat až 30. Takže si nechám odebrat krev tady, nechce se mi kvůli tomu do Brna.

hanulinecka
26. kvě 2010

májo tak budu držet pěstičky at všechno vyjde a vidíš // na testu 😵 ty jsi byla taky na minimálce???

maja3.s
26. kvě 2010

Jo...byla jsem na minimálce...stimulovala jsem Clostilbegytem...a zaváděli mně dvě embryjka

maja3.s
26. kvě 2010

no ale testíku se děsně bojím...člověk i když ví, že nic..tak pořád žije aspon v nějaké naději...no nevědomost je někdy prostě sladká🙂 a pak přijde ta realita.. 😒

petinax
26. kvě 2010

chanel-děkuji za odpověd, aspon někdo mi poradil pa pa

chanel
26. kvě 2010

Petinax: není zač, a hlavně at se to podaří 😉 maja: jo máš pravdu nevědomost je někdy úplně nejlepší, ale nemáš ms, tak to vypadá dobře,ne? V RF se nechodí na krev 12 den od ET? Později? Hanuli: minimálka je jen s práškama? Ne, já budu mít injekce, jsem s něma spokojená a mám pocit, že při mé silné endometrioze by nic slabšího nepomohlo.Dostanu celkem vyšší dávky, takže to spíš vypadá na klasické 4 ivf. A Ty jdeš na to,kdy? Já až v srpnu.To je doba....si ještě počkám 😅

hanulinecka
26. kvě 2010

Chanel no já jdu do minimálky a mám jen clostil a uvidíme na reakci a pokud bude dobrá nic nebudu dopíchávat uvidíme já jdu příští měsic teda tak v pulce června to mám dostat a pak se to poveze 😵 muže být jen s práškama,ale taky injekce
a jaký jsi měla reakce u těch ivf předtím?ta endometrioza je svinucha,ale musí se nad ní zvítězit segra ju taky má a taky hooodně těžko otěhotněla,ale otěhotněla a měla tam i myom budeme na tebe určitě moooc myslet proč to má někdo tak složité a dr.vidí východisko jen operaci???

chanel
26. kvě 2010

Hanuli: tak to jdeš na to za chvilinku! 😉 Psala jsi, že při ultrazvuku byla krásná ovulace, tak to Ti budou stačit tabletky. Všechny mé ivf byly s Etem, kvalitních embryí, sice mě ve finále zbyly jen dvě,nic na zmražení. HSK je v pořádku. Ta operace nevyřeší možnost otěhotnět,ale zbavila by mě bolestí při ms,jenže s rizikem,že se bude muset něco vzít i to co je potřeba. Mám se připravit na to, že to nemusí vyjít nikdy,díky té endometrioze, že to bude zase jen pokus, takže naladěná jsem na minimum, viděl jak jsem z toho smutná............,ale já díky Vám se do toho obuji a třeba to vyjde 😀