Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

delfi75
14. dub 2014

@nikolav Tak to je mazec....Doufám, že jsi gyndařku změnila...

delfi75
14. dub 2014

@78marcela To je pravda, hlavně tady vidím, že jsou i úspěchy🙂 Ono statistiky CARů jsou jedna věc, ale když se někdo pochlubí testíkem nebo UZ s prckem, tak je to super...

78marcela
14. dub 2014

@nikolav chápu to, že to není lehké...ale myslím, že tě @delfi75 chtěla jen utěšit. My už máme na to trochu jiný pohled, my které máme už nad 35 let. Čas je už pro nás nedostatkové zboží a každým měsícem a dnem ho je méně a méně...

nikolav
14. dub 2014

@delfi75 Jo jo pak jsem ji změnila. Chodila jsem k další, ale jelikož jsem třeba byla objednaná a došla jsem tam a na dveřích cedule jednodenní dovolená a naprosto bez ohlášení a přeobjednání tak jsem odešla. Navíc i když jsem byla objednaná na 9 hodinu a pak měla jít do školy a ona přednostně brala kamarádky a mě ten den ani nevzala tak to pak už byla poslední kapka. Pak jsem přešla k doktorům, kteří se tam střídali. Můj problém taky moc neřešili. Jen mi dali ibalginy na bolest. Až tento doktor co mám. Mě hned vysadil HA a poslal mě na laparku. A taky mi zjistil změny na děložním čípku a musela jsem chodit co čtvrt roku na gyndu. Pak po laparce zkusil Clostil. Protože jsem neměla MS a ovulaci. Pak i léčbu Norethisteronem a nic. A víc už udělat nemohl, tak mě poslal do CARu. Tam jsem se ještě léčila Tamoxifenem, ale taky nic. Žádná ovulace a MS. Takže jsem nemohla jít ani na IUI, protože ze mě nemohli to vajíčko dostat. Tak proto IVF. Ale i tak jsem na to blbě reagovala a bylo jen 12 folikulů a nakonec se mi rozjel OHSS. Proto jsem nemohla jít na ET. Nakonec bylo 8 vajíček co se oplodnilo a 6 to dotáhlo do 5. dne kultivace. A ty 4 nejlepší se zamrazili. Takže jsme měli 2x hatchující blastocystu a 2x expandovanou blastocystu. Měsíc po tom co měl být ET a co OHSS odeznělo (byla jsem na kapačkách atd.) jsem šla na KET ( řízený cyklus) 1x hatchující blastocysta. Už 5 den po KET jsem měla //, ale v 5. týdnu jsem potratila a musela jsem jít na revizi. A v prosinci jsem šla opět na KET v řízeném cyklu a to nebyly ani //. No a teď co užívám svůj denní režim tak jsem dostala samo MS a ovulaci a KET byl v nativu. Navíc jsem v CARu podstoupila i vyšetření kamerou (děloha jestli je OK) a bez nálezu. A po tom druhém neúspěšném KET mi Machač nechtěl plýtvat embryama a tak mi udělala genetiku, imuno a srážlivost krve a manželovi genetiku. A vše ok. Hormonální profil mám také OK. A manžel má nadprůměrný spermiogram a já mám vajíčka kvality dárkyně. A problém nakonec Machač odhalil v tom, že mám málo bílkovinoých nosičů androgenů, ale můj mozek to nedokáže poznat a tak si myslí, že mám hodně androgenů, i když jsou v normě a v pořádku. Takže proto jsem neměla MS a ovulaci a taky akné na zádech a obličeji a nepomáhalo nic. Teď co užívám svůj režim tak akné mizí a je mi dobře. A navíc teď na obličeji nemám nic po KETu. A další se mi netvoří. Jen sem tam. A to co jsem měla pomalu mizí ty červené skvrny. Ale ty mizí třeba i tři měsíce. Takže asi tak. Tak uvidíme jak to dopadne.

kacatka
14. dub 2014

@nikolav ahoj, musím reagovat na to co jsi tu napsala. Chápu, že vše co v životě prožíváš je těžké a nejhorší ze všeho bývá beznaděj. Ale důležité je nic, hlavně nic nevzdávat! Neboj, tvůj čas přijde - dříve nebo později. Ale co mě teda zarazilo je to, že mi nějak nejde do hlavy, co je špatného na tom, mít dítě po 30. My se s tím taky museli srovnat, když nám to léta nešlo. Ale určitě si nemyslím, že budu do budoucna svému dítěti spíše přítěží než pomocí. Promiň, ale takhle mi to vyznělo. S tou prací to chápu, dnešní doba je zlá a bohužel, když nemáš peníze, tak je zle...A proč si žádala o adopci?

delfi75
14. dub 2014

@nikolav Jééé, tak to teda...Neříkal Ti Dr., že by Tě někde uvedl v literatuře, výzkumu nebo tak? Si myslím, že moc žen tento problém nemá...Niki, moc Ti to přeji!!! nebo jinak - vám (úplně jsem zapomněla na muže). Hlavně se opravdu šetři, máš docela nabitý program.

nikolav
14. dub 2014

@kacatka Není na tom špatného nic a je to každého věc. Jen sem se vyjádřila že JÁ bych nechtěla PRVNÍ dítě po TŘICÍTCE! A nežádala jsem si o adopci, ale psala jsem, že to byla PŘÍMÁ ADOPCE.

nikolav
14. dub 2014

@delfi75 Neříkal nic. Ale je pravda, že jsem o tom vůbec nikdy neslyšela. A nevím co to způsobuje a když jsem hledala co to vlastně je a jak to třeba ovlivnit, tak jsem na internetu nic nenašla. A nevím kolik žen to také má. Možná je jich hodně. Ale málo komu na to dojdou. Pokud se doktoři chovají, tak jak se chovají. Mě to řekl až Machač. A o něm si myslím, že je to špička v oboru. A možná ani obyč gynekologové o tom moc neví. Těžko říct. Ale když jsem se ptala tu na modrém koníku, jestli to také někdo má neodpověděl mi nikdo. Takže opravdu těžko říci kolik žen to o sobě ví, že to má.A díky. Buď to vyjde a nebo ne. Nabitý program mám. Ale jsem za to ráda. Protože, když jsem byla na KET v prosinci, tak jsem myslela jen na to a měla jsem asi tolik vsugerovaných příznaků a taky z hormonů, že to nebylo normální. Ale při prvním KET mi také nebylo nic tak jako teď a vyšlo to. Ale jsem ráda, že hlava je zaměstnaná. A taky nejsem sama. Už se těším na víkend na naše. Daleko lepší než být sama se sebou a myslet na to.

sikulik
14. dub 2014

@nikolav ahoj, věřím, že když jsi tak "dokonale" zaměstnaná, určitě ti to vyjde, držím vše co mám 🙂

nikolav
14. dub 2014

@sikulik Díky. Snad jo. Ale dnes se mi nechce nic a musím se učit. Ale nechce se mi je. Tady tma jak v noci a prší a prší. Navíc jsem se jaksi špatně vyspala a nešlo mi usnout a přitom jsem unavená. Mám na něco chuť a nevím na co. Tak přemýšlím co si vzít na jídlo. Zítra bych chtěla jet na ten hrob dědečkovi, tak doufám, že se dnes vyprší a zítra už nebude.

cermi77
14. dub 2014

@78marcela to znam 😉, pod vlivem hormonu se menim na besnici vlcici 😀

kacatka
14. dub 2014

@nikolav tak promiň, já se taky jenom vyjádřila, žádná výčitka nic.

78marcela
14. dub 2014

@cermi77 já tou vlčící taky včera byla🙂 a to je teprve začátek.. Doufám že to nebude trvat dlouho. Že už za měsíc se zadarí a já budu zářit na celý svět.

nikolav
14. dub 2014

Naše embryjko po KETu.

delfi75
14. dub 2014

@78marcela
@cermi77 tak aspoň jednu vlčici bych ráda viděla 🙂

78marcela
14. dub 2014

@nikolav moc ti přeju, ať ti tam krasne roste a roste celých devět měsíců.,

78marcela
14. dub 2014

@delfi75 věř mi, že to si doopravdy nepřejes 😉

nikolav
14. dub 2014

@78marcela Děkuju snad ano. A pokud ne, tak máme aspoň vzpomínku.

catchulinecka
14. dub 2014

Holky moc vas prosim o radu,jste tady takove chytre 🙂 pri krvaceni utrogestan zavadet nebo polykat? Mam pozitivni testy,krev dnes 114,sice tomu neverim,ale zas nechci sama vysazovat prasky,at si to nepokazim svou blbosti...moc vam dekuju predem!!!jsem uz v koncich :(

nikolav
14. dub 2014

Jo a ještě jsem si vzpomněla, že jsem včera viděla čápa na poli i s manželem. A pak jsem ho viděla znovu na cestě zpět na poli.

kvakuska
14. dub 2014

@catchulinecka při krvácení Urogestan polykej ... možná se ti první 2-3 dny bude trochu točit hlava, může ti být i trochu divno od žaludku, ale za pár dní si tělo zvykne ... až přestaneš krvácet, můžeš znovu uačít zavádět ... a to krvácení řešilas s doktorem? ... krvácíš jasně červeně nebo tmavě?

kacatka
15. dub 2014

@catchulinecka polykej, HCG 114 je pozitivní, já měla 173 a bylo to v pohodě. Krvácení bych ale řešila s gyndařem.

catchulinecka
15. dub 2014

@kvakuska hrozne moc vam holky dekuju!!!
@kacatka

gittynka
15. dub 2014

630

gittynka
15. dub 2014

@catchulinecka to vypada dobre, nic nevzdavej a utrogestan uzivej, verim ze to dobre dopadne 😉

catchulinecka
15. dub 2014

@gittynka ahojky 😉 630 znamena,ze takovou hodnotu jsi mela ty? Uvidime no...

gittynka
15. dub 2014

@catchulinecka ne 😀 mto jsem hledala neco na starych strankach a debil jsem to cislo stranky napsala do prispevku misto do toho maleho okenka vedle cislovani 😀 😀 a nejde mi to smazat

cermi77
15. dub 2014

@gittynka 😀 😀

catchulinecka
15. dub 2014

@gittynka aha,tak to je dobre 😀😀😀 kazdopadne uz si nevzpominas,kolik jsi mela tu krev ty?

nikolav
15. dub 2014

@catchulinecka Já jsem měla HCg 13 DC přes 500.