Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

simkar
5. kvě 2014

@78marcela prý je menší zralost :( zkusí oplodnění, ale moc nadějně se netvářily...

78marcela
5. kvě 2014

@simkar aha.no uvidíš, nedá se nic jiného než čekat. mě se tedy oplodnili i ty méně zralé, ale já měla hodně vajec, zaváděli mi ty nejlepší, ale oplodnovali i ty s náznakem jádra a taky se některé oplodnili, to mi tak říkali.

simkar
5. kvě 2014

@78marcela Tak snad ještě mám naději, po roce ze mě konečně vytlačili vajíčka, dokonce dvě a ted tohle....

78marcela
5. kvě 2014

@simkar je mi to líto, ale zkus neztrácet naději. Takže ty nemáš vůbec vajíčka, nenjabídli ti vyzkoušet darovaný?

delfi75
5. kvě 2014

@78marcela ahoj, no moc a moc na Tebe myslím🙂 dej vědět...

delfi75
5. kvě 2014

@simkar ahoj, taky netuším, ale nevěš hlavu, Dr. Kozumplík řekl, že stačí k oplození jedno...

78marcela
5. kvě 2014

@delfi75 určo dám...docela se těším, snad za týden touto dobou už budu těhule🙂

kalipso
5. kvě 2014

Ahoj holky, dýl jsem tu nebyla, ale ráda bych se připojila a snad budu mít taky časem //. Máme za sebou 1 IUI (neúspěšně), teď u druhýho přišla ovulace o víc jak týden dřív než obvykle, takže jsme to prošvihli ☹ A teď jsme se rozhodli, že tento měsíc zkusíme nativ, ať trošku zvýšíme naše šance. 🙂 Tak doufám, že se povede... snad 🙂

delfi75
5. kvě 2014

@kalipso ahoj, tak už by to tu někoho chtělo // Nejsem tu nějak dlouho, ale moc se nedaří. ..

cermi77
5. kvě 2014

@simkar tady vkládám něco přímo od zdroje RF 🙂:
www.are.cz/data/file/hodnoceni_oocytu_a_embryi.pdf

zelena_zirafka
5. kvě 2014

Zdravím po delší době a mám dotaz. 🙂 Byla jste některá na KET v nativu? Jak to prosím probíhá? Jdu 12. dc na utz, ale vím, že pokud mám ovulaci, tak až tak 17. nebo 18. den. Kolikrát se zhruba chodí na utz? Dává se pregnyl, nebo ne? Někde jsem četla, že se píchá i u KET (ale co když bude zrovna cyklus anovulační?). Dík

catchulinecka
5. kvě 2014

@zelena_zirafka jééé, ahojky, tak to by mě přesně zajímalo taky, protože přesně to mě taky čeká, mám přijít 12 nebo 13 dc na ultrazvuk a prý uvidíme jak to vypadá. Cílem je KET v nativu. Jsem zvědavá jak to dopadne, ms čekám až tak na konci května ale, takže to je dloooouho 🙂

zelena_zirafka
5. kvě 2014

@catchulinecka Tak snad nám někdo odpoví, jinak odpovím pak já tobě. 😉 Na utz jdu v půlce května.

kacatka
6. kvě 2014

@zelena_zirafka ahojky, taky plánujeme KET v nativu. Dr. Koudelka se nám to snažil nakreslit, protože on rád vše kreslí 😀, ale já to teda moc nepochopila. Ale důležité co mi řekl je, že za 10-11dní od prvního dne menses se mám objednat na UZ a pak se asi uvidí co dál. Ale pregnyl mi říkal, že se při nativu aplikuje, jen se neberou hormony (estrofen apod.) A s tím anovulačním cyklem teda nevím.... 😒

kacatka
6. kvě 2014

@zelena_zirafka tak první kresba je v nativu a druhá s hormony. No a pak babo raď 😀 😀 😀

simkar
6. kvě 2014

@cermi77 Děkuju, z toho jsem pochopila, že snad budou čekat, jestli některé nedozraje....
Marci, vajíčka mám,ale málo, před rokem po minimální stimulaci vždy folikuly prázdné, ale AMH 0,94, tak tam nějaká jsou. Ale ted nevím, jestli mi OPU neudělali moc brzo, protože obě vajíčka měla jen částečnou zralost. Uvidím odpoledne :(

simkar
6. kvě 2014

@kacatka Moc pěkný obrázek, kdyby tak jeden rozuměl, co tím pan dr. myslel 😵

cermi77
6. kvě 2014

@zelena_zirafka ahoj, zdravím, baly jsem na KEt v nativu, já byla 13 den cyklu na UZ, píchnutý pregnyl, pak jsem zaváděla jen večer 2 utrogestany až do KET, KET byl 19 den cyklu, potom zase jen 0-0-2 Utroše. Držím pěsti 😉 Jo a samozřejmě se ládovat listovkou 🙂
Jo a ten obrázek chápu 😀 😀, v prosinci jsem totiž měla jít na KET s hormony, brala jsem estrimax (kvůli sliznici), ten zamezuje ovulaci, takže s hormony se nepíchá pregnyl a užívá se estrimax spolu s utrogestanem až myslím do konce prvního trimestru.

cermi77
6. kvě 2014

...a psala jsem to ve zběsilé rychlosti, takže se omlouvám za překlepy 😀 😀

kacatka
6. kvě 2014

@cermi77 no vidíš, krásně si to vysvětlila 🙂 I já děkuji 🙂 za popis obrázku 😉

cermi77
6. kvě 2014

@simkar držím pěsti, ať se ta správná vajíčka najdou, jinak neuvažovali jste s partnerem o dárcovských ?

@kacatka není zač, já jsem chytrá jako rádio jenom proto, že mně pan doktor vysvětloval podobně 😀

zelena_zirafka
6. kvě 2014

@cermi77 Dík. 🙂 S listovkou to je taky věc, beru ji, ale vzhledem k mthfr heterozygot asi zbytečně, hematolog mi říkal, že se blbě vstřebává. A ten jediný mulťák, kde je naštěpená, nemůžu kvůli štítce (nesmím jód). Takže babo raď, v RF mi k tomu neřekli nic. Po KET mám mít utroš a fraxiparine. Na ty tupé jehly se vyloženě "těším". 😝 Dr. říkal, že případně anovulační cyklus nevadí, ale nechápu, jak to budou počítat, uvidíme. Sliznici mívám dobrou. Měla jsem kdysi v minulém CAR stimulovaný KET s náplastmi, ale strašně mi to rozhodilo zdraví.

kalipso
6. kvě 2014

@zelena_zirafka kup si Femibion 1, je bez jódu a s naštepenou listovkou 🙂

zelena_zirafka
6. kvě 2014

@kalipso Ha, tak tohle jsem zaspala, dík za tip!

cermi77
6. kvě 2014

@zelena_zirafka zrovna jsem chtěla napsat Femibion 1 a @kalipso mě předběhla 🙂, jo ty jsi taky dobrý případ 😅 , já po každém transferu nebo jakémkoliv "rádoby otěhotnění" píchám Zibor, ten je fajn, ale modřinky dělá taky slušné 😝.
A anovulační cyklus byl u mě nějak úplně na nic, s Estrimaxem byl výsledek ještě horší, než bez něj, takže KET neproběhnul a odložil se na jaro a mimi se pak stejně nechytlo, příště jdu asi i do Prednisonu 🙄.

zelena_zirafka
6. kvě 2014

@cermi77 Já jsem prednison odmítla, protože by se mi zas roztočil bludný kruh zdr. problémů způsobených braním hormonů. :-/ Pokud se ani jeden z mražáčků (máme dva, takže poslední dva pokusy) nechytí v nativu, tak to tak má asi být a rozprodám vše, co ještě doma schovávám po synovi. 😉

78marcela
6. kvě 2014

@delfi75 Tak dávám vědět, dnes na kontrole sliznice ok, 9mm, za týden v úterý vklad.

delfi75
6. kvě 2014

@78marcela ahoj, skvělé ....v úterý se "potkáme ".Mám konzultaci ...asi. ...

78marcela
6. kvě 2014

@delfi75 Super a v kolik to máš?

cermi77
6. kvě 2014

@zelena_zirafka chápu, poslední dva roky se smiřuju s tím, že přírodu neošulím, taky mám ze všech těch léků respekt a tělo zatím reaguje na hormony odmítavě. Tak snad nám to tu všem vyjde 😉