Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kalipso
11. čer 2014

@mummy88 pan genetik je takový přímý, nic nezaobaluje, my z konzultace s ním odcházeli informování ale v pohodě, tak se není čeho bát. 🙂
@simkar @delfi75 díky 🙂 byl to nativ, takže jen 1embryo a tomu je určitě líp u mě než na nějaké misce 😉

kalipso
11. čer 2014

@simkar máš problémy s cyklem dlouho?

kacatka
12. čer 2014

@kalipso ano je přímý, ale pokud se něco najde, tak to je úplně jiná písnička. Ale je pravda, že většinou nic nenajdou, tak pak teda ok...Za mě už tento pán nikdy 😝

simkar
12. čer 2014

@kalipso jen od té hoby, co chodím do CAR 🙂 Já totiž furt nrchápu, proč mi nechali to jediné embryjko kultivovat :( Tak se drž 🙂

katulinkaaaaaaa
12. čer 2014

@1miska ahoooj to jsi hodnaa a moc dekuji za tvoji reakci a tvoji odpoved...no my jdeme na konzultaci ke gerychove ted v utery takte mam hruzu co z toho bude..no kazdopadne je mi jasny ze jediny co nas ceka je ivf a nebo adopce ..

kalipso
12. čer 2014

@kacatka doufám, že jsem se tě nedotkla, to jsem nechtěla, rozhodně nezpochybňuju co jsi prožila a naprosto ti to věřím. U nás se také v genetice něco našlo, ale relativně to není zas tak důležité a i tak to pan doktor popisovat dost důrazně.
@simkar ty jsi měla normální stimulované IVF? A jen jedno vajíčko nebo jich bylo víc a "jen" odpadly? Já chtěla transfer ideálně hned druhý den, jakmile se začalo vyvíjet, ale brzdila mě cena, ono je dost rozdíl zaplatit 4000 (pokud nedojde k transferu) nebo 16000. Tu prodlouženou kultivaci jsi platila?

kacatka
12. čer 2014

@kalipso ne určitě ne, beru to jako názor tady každého. Ale bohužel v našem případě to MUDr. Kalina podal tak neomaleně, že jsem myslela, že už nikdy nebudu moct donosit zdravé dítě! A přitom o nic nešlo, takže asi tak. A já nevím, asi jen pocit mého přítele a mě, ale všechno říkal nějak chaoticky, a až po 2h jsme se dopracovali k nějakému konci 😠

monatek
12. čer 2014

Holky,rozhodly jsme se jít po pár neúspěšných inseminacích na IVF do Reprofitu.Kolikrát jste tam musely jít během měsíce,kdy jste ivf absolvovaly?Mám hrozného zaměstnavatele a má blbé kecy jen když jdu na hodinku k zubaři......Dají se ta vyšetření absolvovat v odpoledních hodinách?Nějaké ultrazvuky asi ne,že???

simkar
12. čer 2014

@monatek asi třikrát, konzultace, dva utz a pak opu. ale kromě opu jdou všechna vyšetření objednat na odpoledne, aspoň myslím.

cermi77
13. čer 2014

@monatek no odpoledne ano, ale pracovní doba v ambulancích je do 16 hodin, takže je to asi jedno... a UZ se dělají převážně dopoledne, IVF - 1.horomonální profil, případně spermio (myslím tím před úplně prvním IVF), 2. konzultace a sestavení protokolu na stimulaci, 3. vyzvednutí léků, 4. UZ kontrola 8.den cyklu, (někdo jde ještě na jednu UZ kontrolu), 5. OPU, 6. transfer. Takže 5-6x se tam otočíš.

delfi75
13. čer 2014

@monatek ahoj, přesně, jak píše cermi77. Jinak ze zákona máš právo na ošetření u lékaře na dobu nezbytně nutnou. doba je "zvláštní", takže Tě chápu...pak už jen PN a v klidu absolvovat vše potřebné🙂

monatek
13. čer 2014

A který den cyklu se odebírají vajíčka a za jak dlouho se oplodněné vajíčko zase zavádí?Vím,že nárok na lékaře mám,ale nechci aby v práci tušily,že to absolvuju.Pokud bych si nechala dát razítko,tak tam určitě bude Reprofit a každému to dojde.Kdyby tam bylo třeba jen jméno lékaře a gynekologická ordinace,tak by to bylo pro mě lepší.....Ale chápu,že to jsou jen drobnosti a jsou důležitější věci.♥

monatek
13. čer 2014

A je opu a transfer bolestivý?Radši volno celý den?

cermi77
13. čer 2014

@monatek opu je kolem 12.dne cyklu (podle předchozího UZ, každá to máme jinak), pokud budeš chtít prodlouženou kultivaci embryí, tak za 5-6 dnů se transferuje embryjko (u ET většinou 17. den cyklu, u KET 19. den cyklu) Nebolí ani jedno, OPU se provádí v narkóze a pokud se pak nerozjede hyperstimulační syndrom - což je na neschopenku, je to v pohodě (doporučí ti zbytek dne klidový režim, já šla do práce, ale dělám v kanceláři) a transfer je jako běžné gynekologické vyšetření, je to jako na běžícím páse, doktoři trénovaní 😀 , vše je rychlé 😉
Razítka na propustky a neschopenky vystavují sestřičky na recepci a logo tam je.

monatek
13. čer 2014

A za jak dlouho se hyperstimulační syndrom rozjede,pokud se teda rozjede?Jak dlouho se léčí?

cermi77
13. čer 2014

@monatek tím se netrap, Dr. by to měl uhlídat, ale sranda to pak není, info tady: https://www.modrykonik.cz/ovarialni-hyperstimul...
Je tu v diskuzi pár holek, co Ti třeba odpoví a zažily OHS na vlastní kůži, já teď po druhém IVF měla dva týdny nafouklé břicho, jako když jsem byla s dcerkou v šestém měsíci těhu a pobolíval mě podbřišek, zabralo zvýšit přísun bílkovin a vypít 3 litry vody denně.

monatek
13. čer 2014

cermi77
moc děkuji za informace.Myslela jsem,že budu muset do centra třeba třikrát týdně po dobu jednoho měsíce,tak mi to nepřipadá tak strašné.Miminko bychom moc chtěli,mě ani příteli nenašli žádnou příčinu,tak nechceme čekat další rok....Měj se hezky a at máme mimísky brzo doma ♥♥♥

78marcela
13. čer 2014

@monatek no já ho zrovna měla. Opravdu jsem musela zůstat doma, nebyla jsem schopna ani chodit. Hodně jsem musela pít, nějaké nápoje z lékárny taky a prášky jsem brala. Nechtěli mě nejdřív ani pustit na transfer, ale pak naštěstí ta voda z těla odešla a mohla jsem. Ale bylo to hnusný. Ale třeba to mít nebudeš. Teď se ta stimulace asi už lépe hlídá.

monatek
13. čer 2014

A jak dlouho jsi byla na neschopence?

78marcela
13. čer 2014

@monatek nebyla jsem na neschopence. Prostě jsem zavolala do práce že mi je moc špatně a že nemuzu přijít. Je to už čtyři roky, tak si už nepamatuji jestli jsem to měla pak jako dovolenou neb náhradní volno.. Ale neschopenku jsem nechtěla. Někde ji po odběru dávají, někde ne. Já ji nechtěla. Bylo mi zle asi těch 5 dnů, byl v tom víkend, tak by to nestalo za to. A nebrala jsem si ji ani po transferu, po prvním. Nemám fyzicky náročnou práci.

kacatka
14. čer 2014

@monatek hele, o hyperstimuláku vůbec nepřemýšlel a nastav si hlavu hlavně na mimčo. Já ho měla, není co závidět. Už jsem tu psala, že jsem díky němu málem o mimčo přišla, ale chtěla jsem to sama podstoupit s tolika vajíčky. Neboj, oni si vyčíhnou jaká je tvá reakce na hormony a bude to ok 😉

delfi75
14. čer 2014

@kacatka ahoj, tak kdy vás čeká KET? není to teď někdy? a co prcek?

kacatka
14. čer 2014

@delfi75 ahojky, děkuji za optání .-) Ano, máš pravdu, KET máme naplánovaný na 23.6. Sliznici děložní jsem měla tak vysokou, že se až dr. Kozumplík divil 😕 Takže už to rovnou naplánoval. Jinak ale malýmu rostou zuby a tak celý noce nespím, takže fakt nevím jak to budu po KET zvládat ☹ Navíc chodíme ještě na RHB a tak malýho denně tahám, no nevím, když se embryjko chytit má, chytí se. A když ne, tak to stejně neovlivním, takže asi tak 😉 A co u tebe novýho?

delfi75
14. čer 2014

@kacatka tak to je fajn, ať se vše vyvede🙂 já se chystám na dovolenou a pak kolem 16.7. stimulace na IVF...tak uvidíme...

kacatka
14. čer 2014

@delfi75 děkuji 🙂 Tak si užij dovču, naber sil a 16 červencem Ti začne šťastné období 😵

delfi75
14. čer 2014

@kacatka snad začíná pro všechny se sluníčkem🙂

kacatka
14. čer 2014

@delfi75 určitě 😵

kacatka
14. čer 2014

Holky mám dotaz, potřebuji nutně: nezbyl někomu doma 5mg prednison? Zaplatím, není problém. Děkuji moc

olousek35
14. čer 2014

@kacatka já ho nebrala, ale měla jsem ho pro psa, tak pokud od nikoho neseženeš, zkus nějakého veterináře at ti ho napíše a v lékárně ho akorát zaplatíš. Prednison stojí pár kaček. Já tak řešila antibiotika do očí, když mi do nich stříklo savo wc a očařka už tam v pátek v poledne nebyla a na pohotovost jsem s prckem neměla čas a ani náladu.

kacatka
15. čer 2014

@olousek35 díky, zkouším v práci, ale jsou omezené zásoby 😝