Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
27. led 2016

@eliotka1 pokusím se, ale bude to boj 🙂

eliotka1
27. led 2016

@drndapetka To věřím 😀 Mně se to teď radí, no, ale i já jsem byla nervozní od prvního dne po transferu... 😅

fidac
27. led 2016

@eliotka1
@drndapetka
@salenas holky, taky jsem se těšila , že při KETu můžu testovat dřív, jak po IUI...a pak už bych mohla testovat, tak jsem to oddalovala, protože jsem měla strach, že test nebude pozitivní... 😀

soleilll
27. led 2016

@myskat Mně byl Otevřel ze všech RF doktorů nejmíň sympatickej, ale to neznamená, že tak bude působit i na tebe. Každopádně není problém později přejít k někomu jinýmu, stejně se potkáš s kdekým.
@drndapetka Mně se hooodně slabá čárka objevila až asi 10 dní po transferu, teď podruhé to trvalo dlouho a byla jsem dost nervní. Poprvé přesně týden po transferu bylo na testu něco znát. Stejně jsem každý den čekala, jestli nezačnu špinit... Je to takový zvláštní období plný naděje a zároveň strachu. 🙂

kacatka
27. led 2016

@drndapetka já jsem měla u syna HB test pozitivní až "8 den", nevím, nějak se mu nechtělo zavrtat. Ale u dcery EB byl test pozitivní už 4 den (sice duch, ale jasný) a pak nádherně čárka sílila, což se teda u syna říci nedá 🙂 U dcerky jsem ale měla vnitřní pocit, že to určitě vyšlo. Říká se, že smysl má testovat až později, ale já bych to nikdy nevydržela a taky nebudu nikomu radit, že by měl testovat až 14 dní po KET či ET 🙂 Tak ať to vyjde 🙂

eliotka1
27. led 2016

@soleilll Jojo, ten pocit naděje a strachu moc dobře znám. Pár dní po transferu jsem měla bolesti v podbřišku podobným těm před MS a každá návštěva WC u mě byla s tlukoucím srdcem a strachem a následně úlevou, když jsem na WC našla jen zbytky Utrogestanu 😀

eliotka1
27. led 2016

@kacatka Říká se, že holčičky produkují víc HCG, takže možná proto jsi měla u dcerky ducha tak brzy 🙂 Ale možná to byla jen náhoda 🙂

kacatka
27. led 2016

@eliotka1 jo jo říká se to, ale já měla nějaký nepopsatelný vnitřní pocit, který mi říkal "udělej si ten test" 😀

soleilll
27. led 2016

@kacatka U mě to teda bylo úplně naopak - kluk byl na testu vidět po týdnu, holka si dala načas. Asi bloudila. 🙂
@eliotka1 Jj, přesně jsi to popsala - zkoumala jsem papír jak úchyl. 😀

eliotka1
27. led 2016

@kacatka Ty vnitřní pocity mě provázely po ET hodně často 😀 První test jsem dělala 3. den po ET čistě jen ze zvědavosti, abych věděla, že v sobě nemám už Pregnyl. Potom jsem začala testovat od 5. dne. Měla jsem zásobu testů pro celou vesnici, jelikož dělám v lékárenském velkoobchodě, tak jsem nakoupila testy s poškozenou krabičkou za zlomek ceny 🙂

drndapetka
27. led 2016

@kacatka já nikdy nevydržela až do dne testování, to bych umřela 😀 Tak uvidíme jak dlouho to vydržím 🙂 A u té EB ( dcerky) jsi měla transfer 5. nebo 6. den po prodloužené kultivaci?

drndapetka
27. led 2016

@eliotka1 to slyším prvně, že holčičky produkují více hcg 😀 Já jen slyšela, že u holek se na začátku těhu více špiní než u kluků. Ale řeči jsou různé 🙂

drndapetka
27. led 2016

Tady se to teda rozjelo 😀

luciebx
27. led 2016

Ahoj holky muzu se zeptat vcera vecer sem psala na reprofit a hned rano sem mela krasny email. Na emailu mam dve jmena Mudr petra kneslova a pod tim mudr tomas vrana.. chodite nektera k jednomu z nich? moc dekuji za info

fidac
27. led 2016

@luciebx Kneslová je tam asi nová o ní jsem ještě neslyšela a u Vrány jsem byla na utz a dělal mi punkci a je fajn... 😉

fidac
27. led 2016

@eliotka1 malého máme po IUI a teda test jsem měla hodně silný ještě před datem testování a teď test teda nic moc a hned mě napadlo biochemické, ale dopadlo to dobře...takže těžko říct, jestli je to pravda...

luciebx
27. led 2016

@fidac super. dekuji.

crazy_girl3
27. led 2016

@fidac tobě vyšlo IUI na poprvé? Můžu se zeptat, jestli jste měli nějaký problém, nebo vše ok, jen to samo nešlo?

fidac
27. led 2016

@crazy_girl3 no vyšlo napoprvní, ale problém byl v tom, že mám vysokou srážlivost krve o které jsme v té době nevěděli, tak jsem potratila v 8 tt, vyšlo nám i druhé to máme malého ale je pravda, že jsem i 3x otěhotněla normálně, ale 1x jsem na to přišla jsem pozdě a zase potratila...u malého jsem už měla genetiku a píchala jsem si heparin a všechno v pohodě...

fidac
27. led 2016

@crazy_girl3 jo problém mám jenom PCO a jinak nic...

kacatka
27. led 2016

@drndapetka EB byla z druhého KETU a kultivace byla 5 dní. Dr. Koudelka mi tehdá říkal, že nemám řešit co mám transferováno, ale mám řešit jakou barvu kočárku vybrat 😀 To mě teda dost pobavilo.

fidac
27. led 2016

@kacatka jo vtipálek...mě když dával embryjko tak zase říkal, že v dnešní době je úplně jedno, jestli je čerstvé nebo zmražené, že prý je to stejné jako s mraženou zeleninou... 😀 😀 😀

kacatka
27. led 2016

@fidac tak to je mazec 😀

luciebx
27. led 2016

holky muzete mi (klidne I do IP) napsat s kolika zhruba penez mam pocitat prosim? jen at vim orientacne 🙂

fidac
27. led 2016

@luciebx jako za IVF?? my jsme se prva s doktorem Machačem domlouvali , že nás to bude stát něco okolo 10000, protože spg byl dobrý, takže prej nebude potřeba ICSI, ale nakonec nám ho dělali, protože to mají hned napsané v papíře, který jsme podepisovali před punkcí, že je to standart a zvyšuje to úspěšnost...ve finále jsme platili něco málo přes 22000- a bylo tam příprava protokolu, léky, ICSI a mražení - taky se nám to tak vyhouplo za to ICSI a mražení, protože mě odebrali 53 oocytů a 13 nám zamrazili zase bez toho aniž by se zeptali kolik jich chceme, ale měli jsme ještě slevu 8000 kč. Protože odebrali takový počet vajec, tak je zamrazili a pak jenom poslali zprávu o mražení (počtu a kvalitě) a transfer jsme odložili na další měsíc...

luciebx
27. led 2016

@fidac super a z toho vseho ti neco platila pojistovna? ja totiz neziji v cr a tak jako samoplatce si budu hradit opravdu vse sama.. tak proto se ptam zda ti na neco z tohohle prispivali

jinak dekuji moc..

v UK za ivf chteji 250 000 a to teda fakt jako neeeee

fidac
27. led 2016

@luciebx pojišťovna připlácí nějakou část na léky, ale nevím kolik a hlavně je to podle typu léku, já jsem si vzala Gonal - je to pero a to je údajně dražší než injekce a to mě vyšlo na 4500...myslím, že pojišťovna platí klasické IVF s tranferem 26000, ale třeba ICSI a mražení je nadstandart, takže to si platí každý sám...každopádně těch 22000 co jsem platila je super oproti jiným CARům... tak to je teda pěkná cena, se nedivím, že pak všichni jezdí sem...

luciebx
27. led 2016

@fidac tak to je fajn.. do 100 000 sem ochotna jit.. ale jak rikam sem mimo cr tak nevim na jak dlouho se uvolnim z prace a budu doma ... asi na cele leto 😵

delfi75
27. led 2016

@myskat MUDr. Otevřel byl náš lékař, nemůžu si ho vynachválit, trpělivý, vstřícný, ihned odpovídal na emaily a když jsem potřebovala, vždy si udělal čas...

drndapetka
27. led 2016

@luciebx já platila za IVF s minimální stimulací před 3 lety 24 tisíc. 15 tisíc jako samoplátce za IVF, 5 tisíc za injekce (Bravelle) a 4 tisíce za ICSI ( 4oocyty-1 oocyt 1 tisíc),protože manžel má horší spermie.
Ta tu dobu se ceník trochu měnil, zdražovali, ale do 30 tisíc se vejdete úplně v pohodě 😉