Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

hanulinecka
24. črc 2010

@rebeca_1 já ke Štelclovi a metformin jsme jedla u 2IVF a podařil se Mareček 😉 😉
já práve reaguju asi až moc dobře i při nízkých dávkách u 2 ivf jsem měla asi 25 folikulu a z toho asi 15 vajíček
ted jsme měla 2-2-2 clostyl a 9 den na utz mě dr.dala píchnout 2 injekce měla jsme na každé straně 3 vajíčka ,ale bohužel po těch injekcich byla reakce taková že 3 byli malé a 3 už před prasknutím tak jsme píchli pregnyl a zkusili jsme to ale nakonec bylo jen jedno a dál už jsme to psalal
ted v srpnu se chci objednat na konzultaci a uvidím co vymyslí

hanulinecka
24. črc 2010

@rebeca_1 tak to jsme skoro stejně staré teda mladé mě je 33 😵

maja3.s
24. črc 2010

holky, tak mně je 31 ☹ Už ☹ No na první mimčo nic moc,pořád mám pocit, že to hrozně ryche utíká, už jsem stará a to tomu taky moc nepřidá, když uvážím,že ideální doba pro početí je 25 let

rebeca_1
24. črc 2010

@hanulinecka Ty mas aj tak vysoke davky 6 tabliet clostilu, ja mam 2 denne.
Ze 25 folikov.... Waw!!!!! Uz som viac krat pisala na konikovi, ze ja o takejto krasnej urodicke mozem len snivat..... Uzasne!!!!!
Aj ja som bola objednana ku Stelclovi ale musel niekam odcestovat a zobrala ma nakoniec Vitouskova, bola zlata.
Tridsiatnicky, parada.....

@maja3.s vek je len cislo, nemaj depku!!!!!! Hlavu hore, bojovat treba!!!!

maja3.s
24. črc 2010

Tak já mám Clostík většinou 1-1-1 a jsou tak tři, čtyři folíci...

rebeca_1
24. črc 2010

@maja3.s perfektne, na softik uplne staci. Len nech su kvalitne a zabojuju ))))

rebeca_1
24. črc 2010

@hanulinecka ak sa ta mozem spytat ako dlho si uzivala ten metformin?
S clostilom som dnes vecer skoncila, so sioforom mam pokracovat a v pondelok mam UTZ 8 DC.
Ja mam v protokole sice napisany metformin ale v lekarni ho nemali, tak mi dali siofor. Vraj je to to iste len iny vyrobca.

Bezkam spinkat, za chvilku je zajtra ))))))

hanulinecka
25. črc 2010

@rebeca_1 kráásné ránko
já byla na prvním pohovoru v unice audělali mě HP a zjistili velký testosteron tak mě nasadili metformin takže při 1.ivf jsme ho brala asi měsic to se nepodařilo a pak jsme ho měla jíst dál takže při druhým ivf jsme ho jedla asi pul roku 😉 a taky jsem po něm zhubla a bylo mě pořád divně je to nějaký driják 😀

@maja3.s jj věk,ale ted jsi v nejlepším věku já se začala taky v 25 letech snažit,ale bohužel až ve 29 jsme šla do caru takže jsme se taky stala matkou až po 30 nezoufej je to super věk a budeš si mateřství užívat o to víc mám segru je jí 25 a přijde tak děsně pubertální stakovýma názorama že jsme ji řekla at na dítě počká do 30 😀

dám vám sem jednoho Marečka ,sloníka pro veliky štěstí co přejeme

hanulinecka
25. črc 2010

@rebeca_1 jj vysoké dávky páč nevěděl jak reaguju prý to dává poprvé všem a 9 a 10 den jsme píchla bravele
mě uplně stačí jedno kvalitní vajíčko a z toho embryjko a pak miminko nic víc ke štěstí nepotřebuju 😵 😵
já už vlastně celkově byla 3 krát těhotná ted po porodu se mě všechny hladiny hormonu upravily,vajíčko se tvoři takže u nás je ten největší problém spermie Marka ,ale prostě je to prblém,který musíme řešit takto ☹

rebeca_1
25. črc 2010

@hanulinecka aj ja som davala v Reprofite novy HP. Mne ale Vitouskova povedala, ze metforminom mi dorovna hladiny aby sa zabranilo OHSS.
To budem tak dlho zobkat? Panecku!
Ja vzdy pri stimulacii schudnem. Aj teraz som uz 3 kg schudla. ))))) Zle mi z toho nie je.
Maly je rozkosny, ta fotka v strede nema chybu )))))
Ano presne tak ako pises, jedno vajicko, jedno sa oplodni, jedno sa vlozi, jedno miminko bude. To by som si priala zo vsetkeho najviac. Ale uz ked ma ist clovek pod narkozu, tak nech su aspon dve-tri aby prislo k ET. Ja som mala len pri prvom IVF stastie. 3 vybrali, 3 vlozili. Este druhe IVF sa dalo, ale tretie uz bolo zle. Tam sme sa ani k PK nedopracovali a z 5 embryjok, ledva 2 zotali na ET po dvoch dnoch.
Takze radsej male davky a kvalitne embryjka!!!!! ))))))

vykyi
26. črc 2010

Ahoj holky! Tak dnes jsem byla na OPU na ultrazvuku bylo 5 oocytů a dnes mi odsáli 9. Je to krásný, ale jsem úplně bez šťávy. Teď budu papkat, Abych nabrala síli a embryjku se u mě líbylo. Chtěla jsem jestli by mě paní doktorka dala potom 2 embryjka, ale nedoporučovala mi to. Jestli jsem tělesně slabá, ale dám na ni ona je profík a rozumí tomu nejlíp. Od čtvrtka jsem si píchala injekce myslela jsem, že to nikdy nezvládnu, ale když člověk něco moc chce tak to překoná a zvládne úplně vše.rebeca_1 kdy jdeš na UZ .

rebeca_1
26. črc 2010

@vykyi waw, parada!!!!! ))))))
Blahozelam!
Krasna urodicka.
Neboj, baterky sa dobiju! Naberies silu a energiu.
Nech je to cim skor!!!!!

Ja som mala prvy UZ dnes rano o pol osmej.
Zareagovala som na clostil, idem dalej. Mam radost.
Uz dopichavam bravelle )))))

vykyi
27. črc 2010

rebeca_1To jsme se museli míjet,my jsme tak kolem půl osmé přijeli, ale šli jsme na druhou recepci.Ráda bych tě poznala. 🙂 já jsem si při této stimulaci poprvé píchala sam, myslela jsem že to nezvládnu, ale člověk když něco chce tak zvládne úplně všechno. Ještě neví kolik je jich použitelných dnes tam budu volat jak se našim drobečkom daří. Přítel ten včera byl nervózní "musím být do 12hod v práci" Doktorce jsem se omlouvala za něj ještě na sále,je zvyklí, že dostane všechno a hned, snažím se ho to odnaučit, ale už se špatně odnaučuje ☹ ,tak jsem poležela jen chvilku. Držím palečky.Kam to jedete na tu dovču?

rebeca_1
27. črc 2010

Dobre rano,

@vykyi v Reprofite su dve recepcie, to som nevedela. Pri prvej konzultacii sme boli sice o poschodnie nizsie, zeby tam? Tam boli ambulancie pre tehulky.
No to by bolo mile, kebyze sa v Reprofite stretneme. Aj ja by som sa rada s tebou stretla. Mame si o com porozpravat. ))))))
Ja som s ihlickami vzdy behala do kadejakych ambulancii a na pohotovost a dnes rano som si bravelle namiesala aj pichla sama. Fraxiparin som si pichala sama cele mesiace ale ten sa nemusel miesat ))))))
Presne ako hovoris, ked sa to musi, clovek to zvladne......
Drzim palce, nech mas dnes uzasnu spravicku!!!!!

hanulinecka
27. črc 2010

Ahojte holčiny krásné ránko

@rebeca_1 taky jsme nevěděla že jsou 2 recepce až jak jsme šla na opu tak ta druhá je na tom stejným patře a jde tam vidět těma prosklenýma dveřma a kolik ti jich roste 😉 co viděla paní dr.na utz???a ty jezdíš ze slovenska nebo tady bydlíš???

@vykyi tak to je super jen tak dál jak píšeš taky jsme si myslela,že si nikdy nepíchnu,ale píchla a kolikrát ani jsme nikam nejezdila všechno sama a jde

já se taky pomale budu objednávat tak jsme zvědavá co bude a moc se těším.....

rebeca_1
27. črc 2010

@hanulinecka Stelcl mi robil nakoniec UZ. Dlho, este nikdy nikto mi nerobil takto dlho UZ. )))))
Videl tam nejake tri folicky. Malo ale pre mna je to uspech ako hrom. )))))
Zajtra idem znovu.
Byvam na Slovensku a k Vam dochadam pekne autickom )))) Cesta je v pohodicke, nieco vyse hodinky.

Jej, tak sa tesim, ze sa posuvas. Pekne si zavolaj a ojednaj sa, potom sa to uz len vezie......

hanulinecka
27. črc 2010

@rebeca_1 tak to máš super za hodinku ,tak to nemáš zase tak daleko já jsme 50 km od brna tak to mám tak 45 minut autem a vlakem taky hodinku tak to je super
no jasný 3 uplně stačí k miminku víc není potřeba a ty jsi před tím chodila někde na slovensku??

rebeca_1
27. črc 2010

@hanulinecka ano. Prve IVF Gyn-five BA a druhe a tretie IVF Ferticent BA.
Vsetky tri IVF som mala s vysokymi davkami, preto som teraz prekvapena ako som zareagovala s tak nizkymi davkami.
Mam z toho radost ale nechcem sa vytesovat, do ciela je este strasne daleko....

monulkab
27. črc 2010

Ahoj holky, rozhodla jsem se zapojit k vám do diskuse, už nějakou dobu na vás jen koukám 🙂 Chodím k doktorovi Koudelkovi, velký to sympaťák a fešák 🙂 mám za sebou svoje první mini IVF. Transferováno jedno embryjo....teď jsem ve fázi čekání na výsledek. Chtěla jsem se zeptat, zdá máte zkušenosti s tím, jak a hlavně kdy se pokračuje dál když IVF nevyjde? doporučují v Reprofitu nějakou pauzu nebo naopak doporučují jít hned do dalšího pokusu, dokud je tělo nakoplé???

rebeca_1
27. črc 2010

@monulkab blahozelam k bojovnickovi v brusku a zelam nech sa silno zahryzka....
Preco uz teraz myslis negativne? Nemysli este na dalsie IVF, skus si teraz tieto dni uzivat!!!!
Tes sa z toho!!!!!

Pauza vacsinou nemusi byt.

hanulinecka
27. črc 2010

@monulkab ahojky vítám tě alespon nás bude víc na to všechno naše trápení 😵
taky gratuluji k miminku v bříšku a jak píše rebeka těš se z toho a užívej
ale když jsi byla na mini tak mužeš chodit každý měsic pokud máš cele velké ivf tak tak tam musí být 3 měsice puza

napiš nám něco o sobě jak dlouho se snažíte atd?? 😵

monulkab
27. črc 2010

v srpnu to boudou 2 roky, 3/4 roku jsme to zkoušeli přirozeně, ale nic se nedělo, tak mě moje gynekoložka poslala na vyšetření na obilňák, kde jsem pak rok zůstala v péči. mám za sebou 3x IUI, nejprve 1x s clostilobegytem, a pak 2x s fostimonem. Manžel má špatný spermiogram, ale ne zas tragický. Akorát 2x se nám povedlo "odebírat" sperma ve stresu - na obilňáku jsou hrozné podnímky v té odběrové místnosti, takže to člověku moc nepřidá.
No a když mě už přestalo bavit to handrkování se na obilňáku, kde mi od začátku nutili pouze a jedině IVF, a úspěchy po IUI (které mimochodem na obilňáku probíhají dost ledabyle), tak jsem se rozhodla pro změnu CAR a byl mi doporučen Reprofit. Člověk pochopí, když srovná obilňák a soukromé centrum, že je opravdu rozdíl, být někde, kde jsou na daný problém přímo specializovaní a zaměření.

monulkab
27. črc 2010

@monulkab vypadlo mi z textu že úspěchy po IUI nepřicházely...

rebeca_1
27. črc 2010

@monulkab navyse v Reprofite aj vedia pofukat bolavu dusicku.

My behame po lekaroch a centrach uz vyse 7 rokov a este nikde nam nebolo tak dobre ako tu, v Reprofite.

maja3.s
27. črc 2010

Ahoj holky...přeju všem hezký den. Sakryš, už by mohlo to sluníčko vykouknout, co jsme se vrátili z dovči tak jen prší a prší...no snad bude líp 😉

vykyi...gratuluju k vajíčkům...devět, to je super, z toho budou určitě nějaké krásné embryjka...jen mi teď prosím připomeň, ty máš minimálku nebo klasický IVF?
rebeca_1...tobě držím palečky na další UZ, určitě bude zas vše o.k. 😉
hanulinecka...jak píšeš, už se nám to taky krátí, za chvilku se začne konečně zas něco dít. Mám pocit, že po tý dovči se na to dokonce i těším, tak uvidím, jak dlouho mi ten elán vydrží.
monulka...taky tě vítám 😉 Já před Reprofitem chodila taky na Obilňák a fakt s tebou souhlasím, odběrová místnost katastrofa, informace o léčbě mizivé...manžel vždycky říká, že kdybychom tam zůstali, máme už vybrané všechny IVF pokusy a nikdo by se s náma dál ani nebavil..jsem ráda,že jsem centrum změnila, tady je to fakt supr

monulkab
27. črc 2010

rebeca to jsi napsala hezky s tou dušičkou 🙂
maja já jsem si na obilňáku připadala jako pokusnej králík, obvzlášť když jsem se ptala na nějako věc doktorky a ona mi odpovídala stylem, to záleží na vás, nebo ... no tak uvidíme, třeba to výjde. Byly tam takový úplně mladý holky který dělaly hlavě UTZ ale občas se ocitly i na konzultacích. Člověk se fakt téměř nic nedozvěděl. Jen mi byla dokola doporučovaná laparka a IVF.

maja3.s
27. črc 2010

Jo..je to fakt, doktorky byly milé, usměvavé, nemůžu říct že ne...ale informace fakt chabé. Až časem jsem si já sama zjistila spoustu informací a když jsem se na to podívala zpětně, zjistila jsem, že spoustu věcí mohlo být jinak...třeba moje první IUI...ted vím, že podle výsledků krve bylo jasné, že vajíčka prostě nejsou...přesto mi nikdo nic neřekl a IUI samozřejmě proběhla...šak každá koruna dobrá ne 😠 ....Nejhorší mi přišel pan primář 😒 absolutně odměřený, nepříjemný člověk...pamatuju si, jak na mě při konzultaci pri mé první IVF vychrlil, ať řeknu, jaké chci léky ke stimulaci..jestli za 500kč nebo 5000kč. Když jsem se ho ptala na rozdíl, jen mě odbil a neustále se dožadoval odpovědi, tažke jsem se během minuty musela rozhodnout...no děs...brrrrr...ještě že už to tam mám za sebou 😅

rebeca_1
27. črc 2010

Juj, toto sa tak zle cita.
Aj u nas na Slovensku sa najdu takyto pani doktori. Katastrofa! Zarabaju na ludskom nestasti...

No uz som tu pisala o tom pohladeni bolaveho srdieca a pofukani duse....
Reprofit je skratka dobra volba ))))

monulkab
27. črc 2010

rebeca a odkud ze slovenska jsi?
maja, já chtěla chodit na Obi k Čadové, ale bohužel většinou když jsem potřebovala, tak tam nebyla, nebo neměla volný termín. Ventruba na mě působil tak celkem klidně a vyrovnaně, možná až unaveně, a doky Crha - věřím že je to asi dobrý lékař, ale já jsem mu na konzultaci prostě NEROZUMĚLA, hrozně huhňal.
Vůbec ten postup vyšetřením před IUI jsem nějak nepochopila, páč mi udělali horm. profil, manžovi spermiogram, mě ještě imunologii, o genetiku jsem si řekla + mi pořád vnucovali laparku, přitom jsem nikdy neměla žádné závažné gyn. potíže, bolesti či cokoliv jiného, takže endometrióza u mě byla nepravděpodobná.
Když jsem pak přešla do reprofitu, tak doky trochu kroutil hlavou nad tím, že mi na obi udělaly ty nejdražší vyšetření, ale takový HSG který jednoduše nahradí laparoskopii a člověk ví, jestli mají IUI smysl, mi nikdo na obilňáku nenabídl. Abych to shrnula, mám pocit, že obilňák funguje tak nějak ze setrvačnosti. Všechno dělají podle nějakých svých nařízených postupů, a je fakt že jim to vychází, ale člověk který potřebuje individuálně řešit svůj problém, protože prostě nereaguje jako většina, tak má prostě smůlu.

rebeca_1
27. črc 2010

@monulkab z Malaciek.