Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

juvik
31. bře 2010

Musíme ale zachovat zbytek optimismu a doufat....budu ti moc držet palce 😵

aneta1199
31. bře 2010

A mě do teď nikdo neřekl, jestli je embryům líp v břichu nebo mezi sklíčky... PK má teda v podstatě sloužit jen k určení, které embrya jsou nejlepší, ne ? Nebo myslíte, že mají větší šanci když se zavádí až patý den ?

katapola
31. bře 2010

Juvi, díky. Oplatím ti to v dalším měsíci🙂

juvik
31. bře 2010

Anet, to je taky pravda....jsou na to různé názory...někdo říká, že je jim lépe v děloze a na misce se můžou zastavit i když jsou OK....další že se při PK vyberou ty nejlepší a šance je větší. Záleží samo kolik těch embryí je, pokud je 1 nebo 2, tak je transferují....pokud jich je víc a je šance vybírat, dělá se PK.
My to chcem zkusit jen proto, abychom viděli, co se tam děje....jestli se nezastaví všechny...kdy...Machač říkal, že podle toho se dá pak i trochu určit kde je chyba....že do třetího dne jede embryo na energii vajíčka a pak má rozhodující význam jaká byla spermie, která vajíčko oplodnila. No je to složité 😒

juvik
31. bře 2010

Kat, budu mít obrovskou radost, když ti to vyjde 😵 ....mě tady ty úspěchy vždycky pak nakoupnou...a když se tu holkám nedaří, tak mě to taky deptá a mám strach z dalšího pokusu 😖

stephanie
31. bře 2010

Holky, přeji vám dobrou noc, drže nám zítra se Sukubkou palečky!!!!! 😵 😵 😵

papá, hezké sny!!!

juvik
31. bře 2010

Stephi, ty máš ten KET, že? Tak hodně štěstí 🙂 A Sukubce samo taky 😉 Se asi potkáte, že?

stephanie
31. bře 2010

juvi, joooo mám KETík..., vypadá to, že se tam potkáme 😵
Tak na nás holky myslete, bacila od Asmeenky jsem si vzala 😵

aneta1199
31. bře 2010

Tak o té energii jsem vůbec nevěděla. Co by ale znamenalo, kdyby se pátý den přestaly vyvíjet? Doporučili by dárce ?
My jsme sice ve Fertimedu platili PK, ale transfer byl třetí den 🙄

aneta1199
31. bře 2010

Stephi i Sukub - budu na vás zítra moc myslet. Odpoledne informujte !!!

juvik
31. bře 2010

Stephi, já furt na někoho tady myslím...tak to nebude problém 😀
Tak se hezky na zítřek vyspi a dovezte si nějakého velikonočního zajíčka 🙂

stephanie
31. bře 2010

anet, díky!!!! určitě napíšem 🙂

stephanie
31. bře 2010

to jsi napsala hezky, juvi....jedeme si pro pomlázku 🙂

juvik
31. bře 2010

Anet, to právě nevím...asi kdyby se to opakovalo tak jo....i když dr. říkal, že to může být i náhoda, že se zastaví....tak si vyber, mám v tom taky guláš 😅 ....už si připadám někdy jak student reprodukční medicíny 😎

katapola
31. bře 2010

Juvi, taky nám to o té energii Machač vykládal. Akorát říkal že od toho třetího dne kultivace to je pak padesát na padesát, jestli za to může spermie nebo vajíčko, protože pak se síly vyrovnávají.

juvik
31. bře 2010

Stephi, zajíčka nebo ovečku ...nebo oba 😀

juvik
31. bře 2010

Kat, aha 😒 ...ještě lepší ...tak pak už nevím vůbec, co vlastně zjistí 😀 No my to asi nevybádáme...

stephanie
31. bře 2010

juvi, mi je to celkem jedno, hlavně aby se to povedlo 😵 ...brala bych klidně i oba 😎
tak pá 😵

juvik
31. bře 2010

Stephi, pa a dobrou 😵

juvik
31. bře 2010

Jdu taky do hajan...přeju dobrou noc a krásné sny 🙂

sukubka
31. bře 2010

ahoj holky řešili jste přesně to co řeším já!taky jsem se Machače ptala jak to že mi předtím (minulý měsíc jak byla minimálka)odebrali 7 vajuch oplodněno 5,dvě zavedy po 3dnech a ty 3se přestali 6den vyvýjet a já s toho byla na nervy proč,jestli jsou všechny špatná nebo proč tomu tak je.No a Machač říkal přesně co píšete že v děloze jim je líp,ale zase sem myslela na asmenku ta měla 3vajíčka 2do břicha a 1zmrazeno(teda nevím 100% ten počet to musí napsat asmenka)ale já nikdy ani z minulého IVF neměla mražáčky.Od Machače sem chtěla poslat na imunologii ael řekl že je to zbytečný,no a přitom jak sem byla ve fakultce na ivf dávali mi prednison,ted jak sem měla v pondělí OPU Vitoušková oboum holkám co semnou byli na pokoji předepsala prednison i aspirín a já se ptala proč ho nemám i já řekla že mě má na starosti Machač no a ten mi ho nepředepsal,ještě jsem se ho na to ptala.Imuno je totiž taky jediné vyšetření co nám chybí,tak fakt nevím

aneta1199
31. bře 2010

Sukub, ale zase tím že jsi přirozeně už otěhotněla, tak to imuno snad být nemůže. 😒 Mysli pozitivně a zítra si jeď pro mimouše 🙂

jaanulka
31. bře 2010

Juvik no my jsme měli 96 hodinový a z toho 3 byly v dobré kvalitě, to nám říkala a ty ostatní v menší.....doktorka říkala, že se něco poničí ale ne všechno.....a jak je to s tím objednáním, trvá to dlouho?Když bych to chtěla podstoupit v červenci tak kdy bych si měla zavolat, kdyby jsme přešli. No mě hlavně šlo o to aby nám ty spermíjky dali, aby manžel tu operaci nemusel podstupovat znovu. Jenže kdyby to nevyšlo, tak by se vypotřebovali a manža by to musel podstoupit znovu....to jsme se taky ptali proč nejdou ven, když tam jsou, ale to prý nikdo neví. Už čekáme 3 roky je to fakt děs. Přeji dobrou noc

misa.patrik
1. dub 2010

Dobre ranko devcatka 🙂 u nas sviti slunicko jupiii bude krasne.. musim na postu 😒 Pata je u babicky tak si s manzilkem zajdem nekam na obidek...
Chci se zeptat hodne tady pisete o protokolech co je v nich vse uvedeno??dekuji 🙂

sukubka
1. dub 2010

januli neboj spermijky ti musí dát Machač to zařídí uvidíš!
Holky u nás taky svítí sluníčko ale jsou i tmavý mraky tak bych se nedivila kdyby sprchlo,ale já stejně jedu směr Brno,tak mi to ani tak nevadí 😉

kvakuska
1. dub 2010

Dobré ránko, hlásím na olomoucku mlhavo 😕

juvik
1. dub 2010

Dobré ránko,

Sever hlásí sluníčko 🙂 jupííí...chceme dneska zajít po obědě na procházku a donést si nějaké větvičky do vázy. A rozkvetly mi už i narcisky, tak budu zdobit ...

Sukub, na kterou jedeš?

Miso, nejak presne nevim na co se ptas? Mozna myslis stimulační protokoly - krátký, dlouhý, To je vlastně rozpis, kde je uvedeno jaké léky budeš aplikovat, kdy, jak dlouho, kdy bude kontrola.....

sukubka
1. dub 2010

juvi na 13:30 Psala mi ted stephanie ze se na potreti dovolali do Reprofitu ze broucky jeste rozmrazený nemá ale už jsou stejně na cestě!Step má mít ET na 11:30.

kvakus a vykukuje sluníčko?

ferdice
1. dub 2010

sukubko a stephi preju na dnesek bohatou pomlazku pro vas pro obe 🙂

juvik
1. dub 2010

Sukub, tak to se asi se Stephi teda nepotkáte, ne? Snad její broučci rozmražení přežijou a poveze si je domů 😵