Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

jitulik24
18. dub 2011

@daisy14 No to snad ne 🙂 . My si stanovili termín porodu na 14.5, protože v ten den slavíme dohromady s manželem 60.narozeniny 😀 😀 😀 .
@escadka právě jsem dala do fotoblogu fotky té vaničky, tak se mrkni
@juvik já na žádný předporodní kurz nechodila, snad to zvládnu i bez toho.

aneta1199
19. dub 2011

Holky, to já hlasuju pro kyblíček. Štěpánek se v něm koupe od narození doteď. Jen první měsíc jsme ho přidržovali, teď už tam řádí sám, skáče a cáká. Kyblík máme postavený ve vaně. Navíc je to velká úspora vody a hlavně není nikde nacákáno. Klidně dám na youtube i video a pošlu vám odkaz.
A oblečky - ty jsme měli taky nachystané od velikosti 56, ale vzhledem k tomu, že měl při narození 3 kg a 48 cm, tak odjížděl z porodnice jako strašák. Rychle jsme šli do Kiku a dokoupili ještě nějakou jejich 46 a 50. Měl to sice jen následující 3 týdny, ale zase mu to slušelo 🙂
Zato teď už nosí oblečky 68, některé dokonce 74 a má 6,8 Kg ve čtyřech měsících 😝

silvie_z
19. dub 2011

ahoj holky, můžu se přidat do diskuze? minulý týden jsme byli poprvé u dr. Souškové. Byla moc milá a hned nás tento týden posílá na IUI - dnes odpo jdu na ultrazvuk, jestli můžeme jít teď někdy do FN. Chtěla jsem se zeptat, jak vůbec ta IUI ve FN probíhá časově? manžel má nějakou na poslední chvíli těžko zrušitelné schůzky, tak bych nerada, aby nám propadl jeden měsíc s clostylem kvůli tomu, že nebude moct jít. moc díky 🙂

jitulik24
19. dub 2011

@silvie_z Ahoj, vítám tě tu a držím palce, aby IUI byla úspěšná 😉 . Já byla ve fakultce na IUI jen jednou a stačilo 😒 . V den IUI jede tvůj manžel na 8 hodin do fakultky, kde odevzdá žížalky. Ty tam pak pojedeš asi na 11 hodin a pak ti udělají IUI. Stojí to myslím 200Kč. Já tam čekala skoro dvě hodiny než mi tu IUI udělaly na takovém hnusném pokoji, připadala jsem si jak ve vězení. Hlavně měj na sobě sukni, protože půjdeš na zákrok přes chodbu, tak ať ti nemusí půjčovat župan jako mě a taky papuče. Po zákroku zase přejdeš chodbu na pokoj a pak tam 15 minut ležíš. To je vše. Já pak jezdila na IUI raději do Brna, protože to prostředí a přístup se nedá srovnat 😉.

silvie_z
19. dub 2011

@jitulik24 děkuju 🙂 už jsem zpátky z ultrazvuku, prý by bylo na IUI ještě brzo, takže v pátek jdu znovu na ultrazvuk a domluvit se s Machačem. To by nás asi taky připadalo v úvahu Brno přes víkend. To by bylo supr, z fakultky mám taky děs a hrůzu... 😒

escadka
19. dub 2011

@aneta1199 Anetko, tak tos mi nasadila brouka do hlavy, uvidím ještě, co mi řeknou v obchodě, kde jsem si to vybrala, ty výhody, co píšeš, o těch jsem právě taky slyšela, tak uvidím. Děkuju moc za rady a typy 🙂

escadka
19. dub 2011

@juvik ahojik 🙂, jojo, už nám to 2x řekl Machač a 2x Polák, tak věřím, že se nespletli, bo už mám všechno růžové 🙂. Jsem moc ráda, že se ti vede dobře, jen chudáčku žes tak dlouho broučka neviděla, to bych asi umřela, já chodím co 14 dní a pokaždé je poprosím, abych na ni mohla mrknout, je-li v pořádku. Od včerejška mě přestala jen šimrat a začala už pěkně kopinkat, tak je to opravdu hrozně zvláštní a nádhernej pocit, když cítíš, jak tam sebou šije 🙂, přesně jak si psala. S tím cukrem mi to je moc líto, že si ani nemůžeš smlsnout na dobrotách, ale co bysme pro drobečky neudělaly, že 🙂? Tak hlavně aby se ti to nezhoršovalo a mohla sis užívat pěkně pohodové těhulkování 🙂. Ten předporodní kurz je podle mě fajn, jsou tuším 3 sezení i s manželem, všechno se tam ukáže, řekne, myslím, že je dobré vědět, do čeho jdeš, já to teď tak nějak neprožívám, no ale myslím, že jak se přiblíží termín, tak budu v pěkné panice, jak to všechno zvládnu.
Jinak oblečko nakupuju od včerejška na mimibazaru, u těch maličkých velikostí to obnošení není tak znát, a hlavně když vím, že je to na chvilu...kupuju jen značku NEXT a GEORGE, ono se to pak i líp potom prodává, až už to zas není potřeba, tak snad to bude dobré a dostačující, vzala jsem trošilinku z vel. 50, pak 56 a 62, větší mi teď přijde zbytečné, uvidíme, jak malá poroste 🙂. Ale jinak je to hrozná droga, hledání těch nej kousků, než se projdou všechny kategorie, potřebuju pracovatr a nemyslím na nic jiného, jen co ještě vyberu, jsem fakt marná 🙂.
Mějte se všechny v tom nádherným počasíčku krásně 🙂

jitulik24
19. dub 2011

@escadka Eli, ne že mi polezeš na mimibazaru do zelí 😀 . Teď jsem se tam tím vším prokousávala a ve velikosti 56 a 62 jsou v aukci pěkné věcičky 😉 . Já už pokukuji po vel.68 😉

escadka
19. dub 2011

@jitulik24 to se nemusíš bát, já vybírám jen na mimibazárku, té aukci moc nerozumím, nebo možná jo, ale není tam, co hledám, alespoň to nemůžu najít a navíc stačí kolik času jsem nad tím strávila, ještě hlídat přihazování v aukci, to už bych nedělala nic jiného 🙂

katapola
22. dub 2011

Ahoj holky snažilky, je něco nového? U nás lautr nic☹

hexelucka
22. dub 2011

tak holky tento cyklus minimálka pasé ale jedeme dál a dáme to slíbil Machač🙂takže 29 si píchnu agolutin a pak tradá jak to dostanu budu zobat větší dávky clostíku...opět mě velmi pozitivně naladil je to u něj opravdu jiné ve Fertasu jsem tento pocit snad nikdy neměla🙂a jinak všem ostatním i snažilkám i nesnažilkám kterým už se zadařilo držím pěstičky at je vše ok.

jej
22. dub 2011

holky, nestíhám (abychom se nenudili, jedem opět v nemocech, tentokrát muýž, jedem do špitálu), jen jsem zahlédla Escadčin dotaz: nám ty nejmenší oblěčky taky chyběly, rychle jsem dokupovala 50tky a 56tky. Hlavně malá zimní kombinézka byl problém.

S kyblíkem nemám zkušenost, mám vaničku. Doma novou, obyč (stačí dát dolů proti skluzu ručník), ale je malá a lehátko se tam nevejde. NA držení v ruce ale v poho. U mamuš máme vaničku po kamarádce, větší....musím valit....

ladus77
22. dub 2011

Ahojky holky, dekuju ze jste na me myslely. Odhad byl presny, rodila jsem. 😀 😀 😀
Nakonec to byl akutni cisar, ale jsem rada ze to tak dopadlo. Takze 14.4. se nam narodil kluk jak buk, 3,6kg, 52cm. A jmenuje se Stepanek (jojo, inspirace tam byla, ale hlavne je to jmeno po pradedeckovi) navic je ted nejak oblibene, v porodnici byli v te dobe 3!!! 😀 😀 😀
Uz jsme doma, zatim je to teda jizda 🙂 ale maly je uzasny, porad na nej koukame. Celkem i dobre spinka, jenom bojujeme s kojenim, spatne se mi tvori mlicko po tom cisari, snad se to zlepsi...
Drzim palce vsem tehulkam i snazilkam at to vsechno dobre dopadne a mate to svoje zlaticko taky uz co nejdriv v naruci!!!
Urcite se ozvu, jak budeme vic stihat 😀

jitulik24
23. dub 2011

SNAŽILKY:

KATAPOLA - 6xIUI, 2x IVF, 2x minimálka- negativní. V rámci imunoléčby přirozené otěhotnění- mimoděložní těhotenství.
BERUSKA - IUI, 2x IVF-Fertimed-0 transferů,4x minimálka-Reprofit-vždy negativní.Špatné imuno-léčba.Od 18.1. si užívá v lázních a pak další boj.
STEPHANIE - 1IVF, 1 KET - 5tt potrat, 2.i 3.KET -negativní, hysteroskopie OK, srpen KET - potrat 7 tt. Další boj v únoru!
PAVCA3388 - 1 těhu přirozeně, teď po laparce.
ANDINKA - 1xZT, 2x IVF(1xbez ET), 3x IUI, 6x minimálka(3x bez ET). Od 18.1. si užívá v lázních a pak další boj..
FERDICE - 1xZT, 1xpotrat, 1xmimoděložní, 1x IVF, KET negativní.
BRITKA - 3x ET ve Fertimedu a 2x ET v Reprofitu. 2 IVF úspěch - 9tt potrat. V březnu se chystá do dalšího boje!
KAMKA1402- 2x IVF- negativní. Od 22.2 lázně a pak další boj -KET!
HEXELUCKA- Fertimed- 2x IVF-negativní, teď po laparce, zažádáno o lázně a pak další IVF.
MILUSIAW - 6x IUI a 2x ICSI ve Fertimedu- vše negativní. Minimálka-negativní.
MISA.PATRIK -2x IVF-negativní.2x ZT- 7tt, 9tt, 2x mimoděložní.18.9 hysteroskopie. KET-negativní.
BOBULINKA74-2x otěhotněla přirozeně-mimoděložní těhotenství. 18.3-první pohovor v Reprofitu.

STIMULANTKY:

TĚHULKY:

JITULIK24 - 1mimi po IUI, TP květen 2011 (9x IUI, 2x minimálka - 1xpotrat -21tt, 1xZT-5tt)
KRYSTOFKA - 1 mimi po KET, TP červen 2011 (1x IVF, 1xKET)
JUVIK - 1 mimi přirozeně, TP srpen 2011 (6xIUI, 4xIVF(1x bez ET), 4.IVF-5tt potrat, 1xKET, 3x minimálka,1x nativ)
ESCADKA – 1mimi po KET, TP září 2011 (1x IVF,1x KET-negativní , 2 IVF úspěch -21tt potrat)
ABIG- 1 mimi přirozeně, TP září 2011 (1x IVF Fertimed, 2x IVF Reprofit (bio. těhu),2x KET)
LIFINKA - 1 mimi přirozeně, TP září 2011 (první pohovor v Reprofitu- plán IVF)

MAMINKY: Velká gratulace!

BERAS- Tomášek 1.10.2009, 3,27kg, 47cm
TEDDYNA - Vojtíšek 10.11.2009, 1,6kg, 40cm
ZUZKA - Petříček a Lukášek 26.2.2010 3,09kg, 48cm a 2,65kg, 46cm).Jakub 30.10.1992, 4,5kg, 52cm.Adam 6.6.1995, 4,5kg, 55cm.
CERTINA - Adélka
MICINKA – Dominiček 16.8.2010
ASMEENA – Sofinka 9.11.2010, 3,5kg, 49cm
SUKUBKA - Lukášek 13.12.2010, 3,2kg, 49cm
ANETA1199 - Štěpánek 16.12.2010, 3kg, 48cm
JEJ - Amálka 17.12.2010
ELLAAEE – Danielek 22.12.2010, 3,41kg a 49 cm
RENCAV - Adámek 14.1.2011, 3,45 kg a 49cm
DAISY14 - Petruška 9.2.2011, 2,9kg a 47cm
PECICKA - Vladislavek 13.2.2011, 3,60kg a 50cm
LADUS77 - Štěpánek 14.4.2011, 3,60kg a 52cm

jitulik24
23. dub 2011

@ladus77 OBROVSKÁ GRATULACE 😵 !!! Ať Vám Štěpánek dělá jen samou radost a je to zdravý a šťastný klučina 😉 . Jestli my budeme mít nakonec kluka, tak to bude také Štěpánek 😀 to už by tu byl třetí 😀. Copak se stalo, že jsi musela nakonec na akutního císaře? Doufám, že se brzy kojení pořádně rozjede. Máte krásné počasí na procházky s kočárkem, tak si to užívejte 😉. Už se také těším, až budu pořád koukat do postýlky na spící miminko 😵 🙂 .

misa.patrik
23. dub 2011

Ahojky 🙂
hlásím se po delší odmlce,nějak není čas 😀
už 4 den baštím Prednison,anopyrin a estrimax a příští pátek jedu do OL na UTZ tak snad se ta sliznice umoudří at si mužem skočit do Brna pro tu naši zmrzlinku🙂 jinak si Vás tady musím pročíst 🙂 Krásné svátky holky 😀

abig
24. dub 2011

@ladus77 Přídávám se ke gratulaci. Ať Štěpánek má kolem sebe jen dobré lidí !!! A hodně zdravíčka !

abig
24. dub 2011

Těhulky a maminky, mám dotaz. Kdy je na čase začínat pořizovat výbavičku ? Kdy jste si chystaly postýlku a objednávaly kočárek ? Spousta mých známých, co čekají miminko plus mínus stejně tyto věci už nakupují či dokonce už dávno mají, ale já jsem stále opatrná a zdá se mi to možná i příliš brzy, nebo se mýlím ?

jitulik24
24. dub 2011

@abig Záleží na tobě, kdy jí chceš pořizovat. Já mám ráda věci dopředu nachystané, tak jsem začala v tu dobu, co jsi ty nakupovat oblečení. Postýlku jsem myslím chystala ve 33tt, zároveň s pokojíčkem a kočárek máme doma od 25tt, ale v plánu byl koupit až budu alespoň ve 30tt 😅 . Původně jsme se na kočárek jeli jen podívat a nakonec jsme neodolali a koupili ho 😀. Některé holky dokonce měly kočárek koupený kolem toho 18tt, což mi přišlo hodně brzy. Ono je toho potřeba celkem dost, tak jsem nakonec byla ráda, že jsem začala s nákupy v 5.měsíci a nenechávala jsem to na poslední chvíli. Teď už mám několik týdnů vše nachystané a jsem za to ráda, protože ten 8 a 9. měsíc těhu už je celkem náročný.

daisy14
25. dub 2011

@ladus77 Velká gratulace další mamince!!! Ať Štěpánek dělá mamce radost a je zdravý jako řípa 🙂 !
@misa.patrik Držím palce, ať je zmrzlinka brzy u Tebe a pořádně se zakousne 🙂
@abig Já začala poizovat výbavičku od pátého měsíce a zabralo to dost času, v tom 8 a 9 měsíci už se člověku nechce hýbat naož něco pořád vymýšlet 🙂 . Tak přeju dobrou ruku při výběru všeho potřebného!

hexelucka
25. dub 2011

také se přidávám ke gratulacím ke Štěpánkovi🙂

ladus77
25. dub 2011

Dekuju za gratulace holky!!! Maly je zatim hodny, hezky v noci spinka, jenom ho obcas trapi prdiky, tak to se teda ozyva docela nahlas 😀
@abig ja zacala nakupovat tak v tom 6, 7 mesici, taky jsem poverciva a nechtela moc brzo.
@jitulik24 musela jsem na cisare ze se mi ta placenta uplne posunula dolu a navic pak ve zprave jsem mela napsano - potrhane blany, no radeji to nevedet, hlavne ze to dobre dopadlo a aspon jsem se nestihla zacit moc bat! Ale to zlaticko za to stalo, fakt je to kazdym dnem cim dal tim lepsi, klidne bych do toho sla zase znova 🙂

escadka
26. dub 2011

@ladus77 ahoj Laduš, také se přidávám k obrovským gratulacím, přeju vám nespočet skvělých zážitků, samou radost a štěstíčko a samo zdravíčko. Doufám, že nám ukážeš, jak malý Štěpánek vypadá 🙂!!!

escadka
26. dub 2011

@abig Abig, jsem jen o kousíček před tebou a už nakupuju jak šílená, je toho opravdu hodně a když chceš pak mít všechno pěkně sladěné a eňo něňo 🙂, tak je na to ten správný čas a jinak gratuluju k skvělým výsledkům, mám radost, že všechno dopadlo dobře 🙂

escadka
26. dub 2011

@misa.patrik ahoj Mišinko, tak ať sliznička pěkně roste pro toho sněhuláčka, ať se mu tam pěkně bydlí 🙂. V pátek jedu taky k Štěpánovi, na 11 hod., nebudeš tam taky tak nějak 🙂?

jitulik24
26. dub 2011

@ladus77 Tak to jsem moc ráda, že to nakonec všechno dobře dopadlo a ty i Štěpánek jste naprosto v pořádku 😵 😵 . Já byla dnes v poslední poradně a čípek drží jak přibitý CS 3, to už mám tak měsíc a malá má měsíc před termínem 3 kg, odhad v termínu je 4 kg 😲 . Je o 10 dní větší. No doufám, že tedy porodím do 14 dní 😀 . Overálky, co mám nachystané do porodnice jsou na mimi o váze 3,4kg 😲 . Streptokoka nemám, což mě těší 🙂 . V pátek se budu objednávat na ozvy do porodnice. Já už chci také rodit 😵 . Manžel byl zklamaný, když jsem mu řekla, že se malá na svět ještě nechystá, tak moc se na ní těší a já samozřejmě také 🙂

misa.patrik
26. dub 2011

@escadka ahojky ja jsem na 11.30 🙂 vubec nevím v kolik tam dorazíme 🙂

escadka
26. dub 2011

@misa.patrik tak třeba se tam uvidíme 🙂

escadka
26. dub 2011

@jitulik24 gratuluju ke skvělým výsledkům, to že bude malá veliká, je jen dobře, to znamená, že si skvěle vede 🙂. A oblečka zase prodáš na MMB, tak co 😉

misa.patrik
26. dub 2011

@escadka nooo možná jo 🙂 jestli Tě poznám já jsem slepec 😀