Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

destovakapka
25. zář 2016

@beruska1889 Ja jsem si to domluvila na patek ze kdyz jsem minuly mesic poprve brala clostik tak mi to prodlouzilo krvaceni a nevedela jsem jak to budu mit ted a tenhle zakrok tam delaji jenom utery a patek.Ja mam tento vikend volny takze mi to vyslo.Ja delam v alberte.Jenom skoda ze jsme do car nesli driv.Treba kdyz to bylo pul roku.Oni nezistuji asi to je opravdu rok to snazeni.S manzelem jsme radi ze jsme tam sli i po tom co to doktorka zacla semnou resit ale ta by mi jenom porad davala clostik.Chtela mi ho dat i tento mesic ale ja jsem si pro nej nesla protoze doktorka v car nechce abych to brala.Kdyz jsem v dubnu to dostala 2 x v mesici po 21 dnech a od 13 kvetna jsem skoro mesic krvacela tak mi po vysetreni nerekla co mi je.Jenom mi dala nejake prasky co mi oddalily MS na zacatek cervna.V cervnu na kontrole mi zas brala krev a ani mi nerekla na co mi ji bere ani mi nerekla co mi teda je.Po mesicu jsem si tam sla pro zadanku na spermiogram ze jsem si ji sama musela vyzadat tak to jsem se na to ptala.Na intetnetu jsem pak nekde nasla na ni recenze a tam bylo psane ze co podle ni neni dulezite tak to nerekne.Hormonalni profil ze obvikle nedela a to jsem cetla ze to je pry zaklad.

beruska1889
25. zář 2016

@destovakapka Tak my se snažíme skoro 2 roky (v prosinci to budou 2...) já to nijak nehrotila, po roce jsem byla u svého gyndaře, který je naprosto super, udělal mi hormonální profil, 3 měsíce mi sledoval ovulaci na UZ a pak když měl výsledky spermiogramu manžela, tak mi doporučil CAR.... já nasadila manželovi lepší vitamíny a dohodli jsme se, že si nebudeme kazit léto a dovolené běháním po doktorech, že tomu necháme volný průběh a pokud se nezadaří do podzimu, uděláme kontrolní spermio a objednáme se na konzultaci... a tak jsme taky udělali... a rozjeli kolečko s doktory 😉 manžel už z toho začínal být nervózní, že se nám stále nedaří... tak jsem to už taky nechtěla dál odkládat... Tak já mám naštěstí víkendy volné všechny, tak snad mi to nějak vyjde, ale jak se znám, tak mi ms dojde úplně jinak než potřebuju a budu zas v háji... už znám zákony schválnosti ☹ škoda, že máš takovou neochotnou doktroku, ale zas v CARu vypadají všichni mile, takže tam už Ti k prckovi pomůžou 😉

destovakapka
25. zář 2016

@beruska1889 Ja jsem se objednavala kdyz jsem uz MS mela a to 2DC.Premyslela jsem ze bych zmenila gyndarku a premyslim i dneska ale nevim.Ta moje ma byt nejlepsi gyndarka u nas a gyndar zas mlady doktor.Jenomze mam obavy co kdyz s nim nebudu spokojena co pak.

beruska1889
25. zář 2016

@destovakapka jo si to tak taky udělám a objednám se tak aby to nějak vyšlo, co nejlíp... hlavně kvůli práci ☹ to mě štve nejvíc, ale nedá se nic dělat, bez dětí zůstat nechci... 😉 No pokud má Tvá gyndařka takový přístup, tak bych ji změnila, přeci jen jde o hodně a měla bys s ní být spokojená a důvěřovta jí, jedině tak může fungovat vztah lékař - pacient... 😉 a když ji bude potřebovat, neměla by ses bát na ni obrátit... přeci jen ke gyndaři budeš chodit až do smrti a chtělo by to být v pohodě 😉 změnit se dá kdykoli kdokoli, já bych se toho nebála... ale záleží na Tobě jak se na to cítíš 😉

destovakapka
25. zář 2016

@beruska1889 Prave ze kazdymu se zda to chovani divne ze mi nerekne co mi je.

beruska1889
25. zář 2016

@destovakapka no divné to teda je a já jako plašan bych hned viděla to nejhorší a byla bych pěkně na nervy... ☹ nemám ráda nejistotu...

destovakapka
25. zář 2016

@beruska1889 Teďka jsem četla že pokuď je průchodný pouze jeden vejcovod, je šance na otěhotnění nižší než v případě, že jsou průchodné oba dva.Můj si myslí že kdybych měla průchozí oba dva a on má spermiogram ok (48%pohyblivých spermii) že bych už dávno byla těhotná.On si myslí že přirozeně nám to nepůjde že budeme potřebovat pomoc lékařů.

beruska1889
25. zář 2016

@destovakapka ano, to je pravda, že je šance nižší, ale ne žádná! a pokud on má super spermiogram, tak bych se asi do IVF nehnala... když už, tak bych zkusila IUI a jinak to ještě chvíli nechala na přirozeném snažení, šance tam je a ne malá... že se to povede i bez nějakých brutálních zásahů 😉 ale samozřejmě záleží na tom, jak se domluvíte hlavně vy dva doma 😉

destovakapka
25. zář 2016

@beruska1889 Muj mi prave tedka rikal ze dalsi rok se snazit prirozene a dalsi rok nic,mu je 38let a uz se mu to zda dlouhe to cekani na mimi.To uz mi nekolikrat rikal ze jeho kamosi maji uz deti a on porad nic.Muj mi rikal ze kdyz na kontrole mi nabidne IUI nebo IVF tak ze by sel do IUI.On semnou na kontrolu nejde,ze sestricka mi rekla ze semnou jit nemusi ze mu to muzu rict pak doma.

berblin
25. zář 2016

@destovakapka nezlobte se, že Vám zasahuji do Vaší konverzace, ale prostě mi to nedá. Co se týká průchodnosti či neprůchodnosti jednoho vaječníku, tak to opravdu žádný vliv na otěhotnění nemá. V lednu mi kompletně odebrali jeden vaječník, včetně vejcovodů a následně jsem zcela přirozeně otěhotněla. A to jsem se X let léčila s naprostou neplodností.

beruska1889
25. zář 2016

@destovakapka jasně, chápu že se mu to zdá dlouhé, nám taky ☹ 2 roky jsem nečekala že se budeme snažit a nic a kdo ví jak dlouho to bude ještě trvat.... ale prostě tyhle věci nejsou hned a nejdou tak snadno ovlivnit, to se nedá nic moc dělat ☹ u nás je to podobné, taky už skoro všichni prcka mají, někteří už jedou druhé kolo,... no někdo si holt musí počkat déle ☹ i když jsem nečekala že i my budeme mezi nimi ☹

beruska1889
25. zář 2016

@berblin gratuluji, to je krásné... tak tady je vidět, že příroda když chce tak si poradí 😉 je fajn, číst takové pozitivní věci 😉

berblin
26. zář 2016

@beruska1889 doufám, že i u Vás to bude jedna pozitivní zpráva za druhou 🙂

beruska1889
26. zář 2016

@berblin děkuji moc, taky v to doufám 😉 🙂

destovakapka
27. zář 2016

Zdravím,dneska jsem byla na kontrole a ve zprávě mám psané HSG:pravý vejcovod volně průchodný,levý s latencí.Nevíte někdo co to znamená to slovo s latencí?
Jinak zítra si mám pichnout pregnyl 5000IU,od čtvrtka plán.styk.pokuď neotěhotním poté nasadit Clostilbegyt 1x1 od 3-7DC,kontrola 11-13DC na ultrazvuk a naplánuje se IUI AIM.

destovakapka
27. zář 2016

Milé dámy, kdy bývá od pichnutí Pregnylu ovulace,do 36 hodin nebo po 36 hodinách?Na různých diskuzích jsem se dočetla dvě různé informace.

janaspo
29. zář 2016

Ahoj holky, v pondělí jdu do tohoto centra na Hysteroskopii. Byla z vás některá?

vvercatkoo
29. zář 2016

@janaspo Ahojky, já byla na jaře

sukubka
29. zář 2016

Ahoj holky mam s ivf minimalky 5leteho klucinu.v lednu 2017 na to jdem znovu je tu nekdo takovy?

sukubka
29. zář 2016

Jeste holky nevite jaka je objednaci doba k panu doktoru Machaci kdyz chcem na leden?kdy sectam cca objednat?

vvercatkoo
29. zář 2016

@sukubka já chodím jedině k němu a ani na začátku jsem nečekala. Ale když víš, že chceš jít v lednu, tak se objednej už teď a aspoň si můžeš říct, který den ti bude vyhovovat,ne?

janaspo
29. zář 2016

@vvercatkoo A můžu vědět co mě čeká? paní Dr. Soušková mi to sice vysvětlila, ale tak nějak v rychlosti ...

berblin
29. zář 2016

@sukubka ségra se k němu chtěla objednat, a prý teď bývá hodně mimo, takže počítej 2 - 3 měsíce :( to se týká nových konzultací. K němu chodím do těhu poradny, a je pravda, že tam spíš není než je.

vvercatkoo
30. zář 2016

@janaspo pro mě to byl stejný postup jak při odběru vajíček

sukubka
30. zář 2016

@vvevercatkoo mooc dekuji v pondeli si zavolam 🙂 uz se na to popravde zase tesim....zaroven bojim 🙂

sukubka
30. zář 2016

Stejne si rikam ze se objednam a pak mu do toho neco vleze a jsem v haji..jak muze vedet co bude v lednu....

beruska1889
3. říj 2016

@destovakapka Ahojky, můžu se ještě na něco zeptat ohledně toho vyšetření? Nakonec jsem tam hned dnes ráno volala a objednali mě na tento pátek... tak se chci zeptat našli jste tu nemocnici v pohodě? My jsme ve Štemberku nikdy nebyli, tak jestli je cesta tam nějaká složitější tak abychom si třeba vyjeli dřív? Přeci jen nám cesta bude trvat minimálně hodinu ☹ a taky dostala jsi taky od dr. Souškové ten Macmiror? Pochopila jsem dobře že si mám zavést jen jednu tabletu večer před tím vyšetřením??? trochu mě zmátlo, že je tam těch tablet 8 (čakala jsem jen tu jednu) a navíc mě trošku zblbla magistra v lékárně, která mi to začala popisovat jak je zvyklá při běžném dávkování u jiných.... a jak se Tobě daří? na klinice všechno v pořádku? 😉 děkuju moc 🙂

destovakapka
3. říj 2016

@beruska1889 Ahoj,my jsme taky nikdy nebyly ve Šternberku.Jeli jsme autobusem který zastavuje před nemocnicou.My jsme jeli z Prostějova 4:55hod.a v Olomouci jsme přestupupovali na autobus který jel v 6:00hod.První to zastavuje na autobusáku a pak je až zastávka nemocnice.My jsme byly v tom areálu u té orientační tabule v 6:30hod.Na orientační tabuli není psané ambulance,je tam psané jenom Gynekologicko – porodnické oddělení,tak jít po šipek na tohle oddělení.Vedle budovi Gynekologicko – porodnické oddělení,je budova kde je psané gynekologická ambulance,tam otvírá sestřička dveře až v 7hod.tak si klidně můžeš jít sednout vedle do té budovi (Gynekologicko – porodnické oddělení).My jsme tam taky chvilku na chodbě seděli.Dr.Soušková mi taky dala ten Macmiror.Má se to zavést na noc,prý to vydezinfikuje děložní čípek,před tím zákrokem uvnitř.Na noc si vem vložku nebo intimku,to Ti pak vyteče,mě ještě řekla že se ránno po tomto mám osprchovat.1 tabletu zavést den před vyšetřením večer.Taky mě to udivilo že tam je 8 tablet a kvůli jedné tabletě jsem doplácela 50kč.Macmiror jsem si ten zbytek schovala kdybych to náhodou potřebovala.

beruska1889
3. říj 2016

@destovakapka jééé děkuju moc za popis, ale my jedeme určitě autem.... no snad to najdem, mrknem na google mapy a zkusíme to zadat do navigace.... 😉 díky za upozornění na ty orientační tabule, to bych asi trochu stresovala, kdybych to tam nenašla psané.... Ok takže jsem to pochopila dobře a má se zavést jen jedna tableta na noc před vyšetřením, právě mě zmátla v té lékárně jak mi to začala vysvětlovat úplně jinak.... takže po tom zákroku už sis ji zavádět nemusela, že? tak on se ten zbytek může ještě někdy třeba hodit... i když snad ne, protože to by znamenalo nějaké potíže a ty nechceme 😉 a jak dlouho jste nakonec měli ten sexuální půst? přeci jen si říkám, že ztratit takhle zbytečně další měsíc se mi moc nechce... ☹ a navíc 14DC se mám znovu objednat na kliniku s výsledkem na kontrolu...

destovakapka
3. říj 2016

@beruska1889 Na klinice v pohodě.Jsem tam byla na kontrole 27.9. (úterý) byla jsem u dr.Vrublovský a dr.Soušková mi připadá lepší co se týká komunikace,že to všechno vysvětlí.Když jsem přišl do ordinace,tak po přečtení zprávy ze Šternberka,volal do Šternberka aby mu doktor přečetl záznam v moji kartě,ohledně toho HSG.Že mu tam Jirka napsal že levý vejcovod se slabě ukazoval a víc že k tomu nenapsal.Jak dotelefonoval,tak jsem mu řekla že mi bylo řečeno že se naplnil a neprotekl,na to mi řekl že se naplnil do půlky.Po štouchnutí že je vyšší šance otěhotnět do 3 měsíců.Hormonální profil v normě.Dělal mi ultrazvuk,po ultrazvuku mi řekl že ve že ve středu si pichnu pregnyl 5000,od ctvrtka plánovaný styk a pokuď bych neotěhotněla,tak 3DC - 7DC nasadit clostilbegyt,přijít na kontrolu 11DC-13DC.Ve zprávě mám ještě psané že naplánujeme IUI.