Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

andreee86
12. dub 2016

@kacka49 Ahojky, tak to je super. Já jsem se také nemohla dovolat, ale z genetiky mi volala pak doktorka zpátky, že měla zmeškaný hovor, tak určitě taky zavolá. Tam jdeme 3. 5. a na imunologii jsem to zkoušela pořád dokola až jsem se nakonec dovolala a tam jdeme tuším 22. 5., ale přesně si teď jistá nejsem. Na krev jedeme příští úterý. Tak měl asi dobrou náladu, jak je dnes venku docela pěkné počasí 🙂 alespoň u nás svítí pěkně sluníčko. Já si myslím, že to nestihnu v červnu, bude záležet na MS, jak přijde, ale myslím, že všechny výsledky budu mít pohromadě tak v polovině červa... Ale já to každopádně musím stihnout do 3. listopadu, zubařka mě objednala na chirurgický výkon, na který se mi ale vůbec nechce... tak abych ho mohla pěkně zrušit 😀

kacka49
12. dub 2016

@andreee86 Tak na genetiku už jsme objednaní, imunologii stále zkouším. Právě mi přijde, že poslední dobou má pořád dobrou náladu a mám z toho radost, že se občas i zasmějeme 😉. V Jihlavě začalo svítit teprve před chvílí 😉. U nás taky bude záležet na MS, uvidíme ... Tak to Ti držím pěsti, ať to klapne 😉. A už chodíš do práce nebo máš ještě neschopenku?

andreee86
12. dub 2016

@kacka49 chodím do práce, tak je to dobré. Jsem ráda, jinak to utíká a i holky jsou u nás fajn a nejsem omezená vycházkama. A kdy jdete na genetiku? Ty voláš asi na mobil, viď? Zkus zavolat na pevnou, 224829466, já minule volala taky na mobil a když jsem se dovolala a chtěla jsem se objednat, tak mi řekla, ať zavolám na pevnou. Kačí, mám prosbu. Až se dovoláš, zeptáš se, kdy nejdéle stačí jít na krev před tou konzultací s doktorkou? Já jsem to zapomněla, jestli stačí 14 dní? My jsme chtěli jet příští týden a bohužel se asi budu muset přeobjednat, protože pořád mi vychází pozitivní test na hCG, tak jsem volala do Immunie, jestli to vadí a tam mi paní řekla, že neví, že to by mi měli říct v centru, ze kterého mě posílají. Tak jsem volala ještě Škurlovi, ve čtvrtek jdu na krev a pak se domluvíme. Takže pokud nebude 14 dní stačit, budu se muset přeobjednat ☹

kacka49
12. dub 2016

@andreee86 tak už mám obojí zařízené, dovolala jsem se na mobil, takže v pohodě 😉. My pojedeme 26.4. na krev a 27.5. jsme objednaní ... no mě říkala, že na zpracování krve potřebují 4 týdny - a to prý toho 27.5. už dostaneme výsledky ... aspoň tak jsem jí pochopila ... Na genetiku jdeme záhadně už příští úterý v 10:30. Já tam mám taky malinko hCG - dnes říkala sestra cca 48 a na to mi Škurla dal žádanku na oboje ... Pojedete určitě teď 19., neboj 😉

andreee86
12. dub 2016

@kacka49 jsem zvědavá, ale zase bych byla nerada, kdyby mi něco ovlivnilo výsledky... To nechci. To bych to raději už o 14 dní déle vydržela, to by mi zase tolik nevadilo. To jí asi někdo vypadl, tak má volno už příští týden. Tak to máš štěstí, budeš mít výsledky alespoň dřív. A pak hurá pro jednu zmrzlinku. 🙂 kolik jich vlastně máte?

andreee86
12. dub 2016

@kacka49 48 je málo, to budeš mít do té doby určitě na nule. Mně dnes říkal do telefonu, že by vadilo, kdyby tam probíhal nějaký hojivý proces. Ale domluvíme se prý podle těch výsledků.

kacka49
12. dub 2016

@andreee86 uvidíš, co Ti Škurla ve čtvrtek řekne 😉. Taky si myslím, že jí někdo vypadl 😉. Máme ještě 2 zmrzlinky 😉. Tak dělohu si říkala, že už máš čistou, ne? Já byla o týden dřív než Ty a dělohu jsem měla čistou až minulý pátek ... Uvidíš, budu držet pěsti 😉

andreee86
12. dub 2016

@kacka49 jj, nic k dočistění, ale já pořád špiním a do toho jsem zakrvácela, tak se na to zeptám. Jsem zvědavá, kdy špinit přestanu ☹ je ale pravda, že do krve to máme ještě týden, tak snad už to přejde. Objednala jsem manžela i na to vyšetření DNA fragmentace spermií, volala jsem, jestli to lze udělat z jednoho odběru, tak prý ano. Pojišťovna to nehradí, ale stojí to 1500, což ve srovnání se zbytkem mi přijde jako zanedbatelná částka.

andreee86
12. dub 2016

@kacka49 také se chci zeptat, jestli dělají IVM, ale myslím si, že ne ☹ myslím v Sanusu.

pavlina1976
12. dub 2016

Holky je super, jak jste se objednaly na genetiku i do imunie 😉 . Budete mít komplet vyšetření a to by bylo, aby nebylo 😀 . Vyjde to, to už je jasný!!!!!! Přeju hodně sil a super výsledky z vyšetření 😉

kacka49
12. dub 2016

@andreee86 Andrý, já špinila až do této soboty ... Musí se to pořádně vyčistit 🙂. Co se dá na té DNA fragmentaci spermií dá zjistit? Ty peníze mi taky přijdou jako maličkost 😉. Na kolikátém pokusu si teď byla? Co je to IVM? Už Ti nerozumím ani já 😉

kacka49
12. dub 2016

@pavlina1976 díky, Pavlí 😉. Už se Ti to blíží 🙂

andreee86
12. dub 2016

@kacka49 vpodstatě se zkoumá, jestli není poškozená DNA v hlavičce spermie. Je to důležité pro pozdější vývoj embrya. Vajíčko se normálně oplodní, ale když je DNA zrovná v té spermii, kterou je vajíčko oplodněno poškozená, může dojít k zamlklému těhotenství, častým potratům, atd. A vzhledem k tomu, že jsem zamlklé těhotenství měla, to chci raději nechat vyšetřit. Také jsem nevěděla, že nějaké IVM existuje, ale říkala mi o tom sousedka, která má právě z IVM (na poslední pokus) krásnou holčičku. Tak jsem si něco nečetla. Dělá se třeba pokud by ti hrozil OHSS, nebo kdybys měla syndrom PCOS, z vaječníků se odeberou nezralá vajíčka, která se nechají uzrát mimo tělo, jako macerovat a pak se oplodní běžnou metodou. Ale v Jihlavě to podle mě nedělají ☹

andreee86
12. dub 2016

@pavlina1976 ahoj Pavlí, děkujeme, daly jsme se do boje 🙂 kdy máš termín? Už se nemůžeš malého dočkat, viď?

pavlina1976
13. dub 2016

@andreee86 Ahoj, no už se nemůžu dočkat až pododím, neb jsem fakt už jak hroch....Dejchám jak lokomotiva 😀 . Myslím, že půjde o něco dřív, tak v polovině května 😀 😉 . Za 14dní jdu na utz, jestli se otočil hlavičkou dolů a přeměříme ho, prý je větší, tak uvidíme 😉 .
Holky bojujte, čeká to mimi na vás taky, a věřím, že u v příštím pokusu!!!!!!

kacka49
13. dub 2016

@andreee86 a ta DNA fragmentace, to dělají v Sanusu? To jsou mi věci 😉

kacka49
13. dub 2016

@andreee86 a máte taky nějaké mrazáčky?

andreee86
13. dub 2016

@kacka49 ahojky, v Sanusu to právě nedělají, ale na té imunologii ano. Musíš být objednaná dopředu, ptala jsem se, zda to jde udělat při jednom odběru, až tam pojedeme a prý to tak udělat lze, takže manžel už je objednaný. Mrazáčka máme, ale jenom jednoho. Ale tak alespoň něco.

andreee86
13. dub 2016

@pavlina1976 Pájí neboj, až bude malý venku, tak se určitě nezastavíš 🙂 musíš malému pořádně domluvit, aby nevymýšlel a pěkně se otočil 🙂

pavlina1976
13. dub 2016

@andreee86 Přesně, taky mu domlouvám 😀 . Od soboty chci začít cvičit s aniballem, kvůli nástřihu, to už nikdy více 😀 . Ještě pořád má čas zlobík malej 😉

andreee86
13. dub 2016

O aniballu jsem také četla, má samé pozitivní reakce. Tak ať nacvičíš pěkné centimetry 🙂

lenik33
14. dub 2016

@andreee86 Ahoj, tu metodu, co popisuješ v Sanusu nedělají, ale rozpad DNA - štěpení chromozomů ano 😉. Navíc k tomu nejsou potřeba ani tvoje vajíčka, jenom manželovi spermie a myslím, že i cenově to bude za rozumnější peníz... Mají to v Sanusu zalaminované na stolečku v čekárně 😉. Dělají buď návaznost spermie na vajíčko, nebo právě to štěpení chromozomů. Můj manžel podstoupil obojí, díky tomu jsme zjistili, kde vězí celý problém a obojí dohromady to vyšlo na necelých 5000Kč myslím 😉 , víc to určitě nebylo, ale přesnou částku už si nepamatuju.

suzik161
14. dub 2016

Ahoj holky, tak do toho půjdeme znova,tentokrát s vámi 🙂 v úterý mám konzultaci, chceme ty naše 2mrazáčky zpět. Mám za sebou 2IVF, před KETem mi nasadili prednison a já otěhotněla doma 🙂 doufám, že to zabere i tentokrát třeba. Budu ho brát 6týdnů před KETem 🙂

andreee86
14. dub 2016

@lenik33 ahojky, já jsem o tom předtím nevěděla a četla jsem to až na stránkách té Immunie, v Sanusu mi nic nenabídli a já ani nevěděla na co se ptát. Takže už to nechám, manžel je objednaný, tak to už nebudu řešit. Možná bysme ušetřili nějakou kačku, ale ztratí se to v té celkové sumě 🙂

andreee86
14. dub 2016

@suzik161 ahoj, tak to je bezva, a necháte si vložit oba mrazáčky najednou? 🙂 třeba nebudou ani potřeba, až nasadíš zase prednison, může to dopadnout jako minule 🙂 to by bylo pěkné 🙂 nějak se v tom ztrácím, myslela jsem, že jsi druhé IVF nepodstoupila, protože jsi otěhotněla...

andreee86
14. dub 2016

@veervit ahojky, tak jak se těšíš na první injekci? Už se to blíží 🙂

veervit
14. dub 2016

@andreee86 ahoj, ani ti nevím.. V pondělí jdeme no, tak snad mě ty chmury přejdou. Když si vzpomenu, jak mi bylo zle po utroši, tak mě přepadá strach☹.. Ale teď mě tu zaujalo, jak napsala @lenik33 něco o tom DNA... Tak se na zo zeptám. Třeba by jsme to ještě stihli před 2.ivf..

andreee86
14. dub 2016

@veervit jj, zeptej, to byste stihnout mohli, si myslím. A máš utrouš nějaký doma? Má výpadek, ale měl by být v 17. týdnu. Ale třeba v nemocniční lékárně mají větší zásoby a výpadek ani nepostřehnou. Když jsem byla na IUI, tak mi po něm bylo taky špatně, cítila jsem se jako opilá, pořád jsem se motala a motala se mi hlava, ale teď nic. Tak třeba to budeš mít také tak a bude ti dobře.

veervit
14. dub 2016

@andreee86 tak uvidíme. Trochu mě zaráží, proč to nenabízí doktor... Určitě to chci! Ty jo, to by bylo, kdyby honeměli. Bych skákala radosti metr vysoko. Ale doma mám ještě 2baleni. Tak uvidíme. Třeba to nějak vyjde, než naskladní. No jo, ty u toho děláš, ze to víš viď? Mě po něm bylo teda katastrofálně. Tak strašně zle, až to hezký nebylo. A to jsem ho zaváděla.. A když jsem ho okolo KET polykala, tak jsem byla úplně mimo. To chtěl se mnou manžel něco řešit a radši odešel. Byla jsem jak sjetá.. Tak na tyto stavy se neteším☹ Ale co by jsme pro naše miláčky neudělali😉

andreee86
14. dub 2016

@veervit přesně, také jsem si říkala, proč to nenabízí, my bychom si to určitě nechali udělat v Sanusu, kdyby nám to nabídli. No jo, já jsem u zdroje 🙂 Utrogestan mívá tak nějak výpadky pravidelně, ale naštěstí netrvají moc dlouho. Já jsem při KET spolkla Utrogestan jenom ráno, jinak jsem vždycky zaváděla. Ale je tam sójový lecitin, takže pro mě taky peklo. No jo, bych chtěla vidět ty naše chlapy, jak by to vypadalo, kdyby podstupovali to co my. Hlavně aby to uměli ocenit, co všechno musíme podstupovat.