Prvotrimestriální screening - Sanus HK

anetlask
16. led 2019

Ahoj holky, mám dotaz. Chtěla bych vědět, jak to probíhá na prvním screeningu v sanusu v Hradci Králové. Někde jsem se dočetla, že se tam jde na dvakrát, nejdřív na krev a po dalším cca týdnu teprv na utz. Je to tak? Nebo je to vše ráz na ráz? Chtěla bych s sebou vzít i partnera, tak aby tam semnou zbytečně třeba nechodil, když mi budou brát jen krev. Děkuju za reakce. 🙂

nikca94
16. led 2019

@anetlask ahoj, také by mě zajímalo. Půjdu tam na začátku února.
Mě teda krev bude brát můj dr příští týden a výsledky nechá zaslat tam. Takže tam pojedu jen na UZ 🙂 jinak partnera brát budu určitě. Ale pokud tam jedeš poprvé jen na krev, tak bych ho nechala doma. Nebo možná bych tam zavolala jaký mají postup. 🙂

anetlask
autor
16. led 2019

@nikca94 na krev jdu taky příší týden ke svému...mmm, tak já tam asi zavolám a zeptám se, jak říkáš 🙂 a taky mi to vychází plus mínus konec ledna/začátek února ale ještě jsem tam nevolala 🙂 v jakém jsi týdnu?

anetlask
autor
16. led 2019

@nikca94 No ted koukám, že mas taky bydliště v Náchodě 🙂 Tak to chodis urcite taky do GS Galen, ne?

lachtanice86
16. led 2019

Jo krev a screening jsem měla na dvakrát v HK v sanusu ale já v HK bydlím

lachtanice86
16. led 2019

Ale stejně se tam musíš objednat tak ti řeknou termíny kdy bude screening a kdy vzít chlapa

nikca94
16. led 2019

@anetlask jojo k dr. Špátovi. 🙂
Byla jsem včera poprvé v poradně a objednal mě na úterý ráno na krev a hned po krvi si mám zavolat do Sanusu a objednat se hned na první týden v únoru. 🙂

anetlask
autor
16. led 2019

@nikca94 haha, nápodobně :D akorát já chodím ke Střechoj 🙂 a příští úterý ráno taky na krev :P

anetlask
autor
16. led 2019

@lachtanice86 Zavolám a na všechno se zeptám 🙂 dík

nikca94
16. led 2019

@anetlask pokud jdeš hned v 7, tak se tam potkáme 😃 takže v tom případě by měl být postup stejný a výsledky by měly automaticky jít do HK. 🙂

baruska24
16. led 2019

@anetlask chodí se na 2x první krev a pak cca po týdnu 14dnech utz

janager
16. led 2019

Je potřeba si tam zavolat a objednat se. Nejprve odeberou krev, tam dle mého, je tatínek zbytečný. Při té krvi udělají ještě kontrolní ultrazvuk, aby zjistili stáří miminka a poté sestřička objedná na velký ultrazvuk. Tam přítomnost tatínka berou jako samozřejmost. Takhle to bylo u mě letos v září. Jsou tam moc příjemný a ani jsme nečekali.

anetlask
autor
16. led 2019

@janager
@baruska24 díky 🙂

nikca94
28. led 2019

Ahojda, kdy jdeš na ten screening? Já jdu 6.2 a když jsem se objednavala tak se sestricce moc nezdálo, že by krev přišla tam. Je to tak, že? 😃 a dostala jsi nějakou žádanku? Já jen zprávu od dr z poslední kontroly. Tak nevím, jestli do Galenu ještě volat,nebo se to takhle řeší běžně

anetlask
autor
29. led 2019

@nikca94 Ahoj 🙂 no , když mi vzali krev, tak jsem se ptala na postup. Jestli tu posilaji do Hradce a ja tam pujdu uz jen na utz a sestricka v galenu mi to takhle potvrdila. A kdyz jsem se objednavala do sanusu, tak jsrm se teda uz na nic neptala. Jdu tam 8.2. Takze vic informaci nemam.

anetlask
autor
29. led 2019

@nikca94 žádanka žadná, myslím, že bude stačit jen těhotenský průkaz. Ptali se mě v jakém jsem týdnu a jakého mám doktora. Takže se asi nechám překvapit :D

nikca94
29. led 2019

@anetlask Děkuji, tak to nám řekli stejně. Jen mě zarazilo, že se sestře v sanusu nezdálo, že jim krev přijde tam. Asi nějaká nová, neznalá 😃 ale zase mi vesele řekla "a tatínka sebou, s temi se tu taky počítá".
Já jedu 6.2. Tak dám kdyžtak vědět průběh. 🙂

anetlask
autor
29. led 2019

@nikca94 ok, klidne pak napis soukromou zprávu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru