Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

kacka49
20. zář 2016

@mrkyvka05 je mi to líto, ale snad se zadaří jinak 😉

cermitko
21. zář 2016

holky tak já taky nepřispěju dobrou zprávou. Jsem desátý den po 2.ketu a začala jsem krvácet 😖 takže zase nic... jak jste na tom vy?

veervit
21. zář 2016

@cermitko ach jo, holky, my to tu snad neprolomíme.. A ty máš za sebou 1.IVF? Máte když tak ještě mrazáčky??

cermitko
21. zář 2016

@veervit mám 1.IVF ale dostala jsem potom hyper. syndrom, tak jsem neměla ET, ale až KET. Jinak mražáčky mám ještě 3. Ale mám PCO takže kdo ví jak to bude ☹ a co ty? Už by to mohl někdo zase prolomit a dodat nám ostatním šanci

veervit
21. zář 2016

@cermitko aha a to je co? Nebo spíš co se s tím dá dělat?? Jo, už by někdo mohl. Mě příjde, že je Jihlava zakletá.. No my zatím nic. Už tak nějak plánujeme 3.ivf. Zatím zobeme bylinky a piju čaj a teď začnu cvičit mojžíšové cviky. Ještě přemýšlím, že půjdu k nějaké léčitelce přes psychiku, nevím přesně ten její název, ale zatím se toho nějak bojím...

mirkah123
21. zář 2016

Holky mrzí mě to,ale určitě se i na vás štěstí usměje 🙂 já po třetím IUI,včera jsem byla na utz a zatím vypadá vše dobře,za 14 dni jdu na srdíčko 🙂
Takže hlavu vzhůru,všem vám moc držím palce 😉

anickaa87
22. zář 2016

@cermitko to je mi lito 😔 Mate v zasobe nejake mrazacky?

verinka88hb
22. zář 2016

Ahojky, holky, přidávám se k vám do "sanusaček Jihlava". 🙂 Navštěvujeme ho od května tohoto roku, podstoupila jsem 2x IUI v přirozeném cyklu, bez úspěchu. Nyní stimuluji na 3. IUI, tak doufám, že už budeme úspěšnější. Dnes jsem byla na ultrazvuku, ale jsem teprve 6 DC, take v pondělí nové kolečko. Už jsem z toho trochu unavená a nevím, jestli mám věřit, že se vyhneme IVF. Kromě kolísajícího spermiogramu nám totiž nebyl zjištěn zatím žádný problém, což mě na jednu stranu uklidňuje a zároveň děsí. 🤐

veervit
22. zář 2016

@verinka88hb ahoj, vítej mezi námi! Držím palečky, aby iui bylo uspěšné! Holka, od května je kratka doba!! Nyní se tady povedlo iui, tak budeme doufat! Předpokládám, že genetiku a imuno vyšetření nemáte že?

verinka88hb
22. zář 2016

@veervit Ne, kromě spermiogramu a hormonů Kučera zatím nic nechtěl podnikat. Když jsem se zmínila, jestli bych nemohla mít alergii na manželovo sperma, s úsměvem řekl, že je to časté téma ženských časopisů, ale pravděpodobnost je velice malá 😖 Jsem si připadala jak blbka, která si načítá vše v dámských časopisech. No uvidíme... Sice do SAnusu chodíme od května, ale snažíme se od 11/2015, tak mě začíná hlodat nejistota 😠

veervit
22. zář 2016

@verinka88hb no, oni dělají další vyšetření az po 1.nepovedenem ivf. Myslim, ze oni jsou na nas,prdle ženské, co maji nacteno, zvykli. Ju, tak to jste sli brzy do Sanusu. My se snažíme uz nejmin 4roky☹

verinka88hb
23. zář 2016

@veervit No, začala mě hlodat myšlenka, když jsme po půl roce bez úspěchu, jestli je vše v pořádku. A když teď vidím, jak je to všechno o čekání, jsem opravdu ráda, že jsme do Sanusu šli.... Ta nejistota každý měsíc mě zabíjí, zároveň pořád v koutku je někde naděje, že možná, snad... 🙂

misickajerry
23. zář 2016

@verinka88hb ahoj,omlouvam se ze vstupuju do diskuze. Minuly rok jsme podstupovali IVF,udelali nam zakladni vysetreni u nich a podle vseho oba v poradku,mela jsem 3v klady a bez uspechu, po 2jsem zadala o imunilogicke vysetreni,bylo mi receno ze tam posila az po tech 3vkladech...takze jsme cekali jak dopadne 3 a az pak nas poslal. Tam se prislo nato ze jsem mela autoimunitu vuci embryu,nato jsem dostala medrol misto prednisonu...a 4vklad vysel a ted mam v naruci 14denni mimco. Chapu ze Sanus ma urcite postupy,ktere musi dodrzovat,ale vim ze ted bych si to vyridila sama aniz bych cekala az me tam poslou....je to beh na dlouhou trat,cekani a doufani....

veervit
23. zář 2016

@misickajerry juu, gratuluji! Zase nějaká útěcha! Je to tak no. Ale třeba u nás se vůbec nic ani po imunologii ani genetice neprokázalo. Tak budeme doufat..

misickajerry
23. zář 2016

@veelehce dekuji ;) No i to je mozne, ze na nic neprijdou.. Budu drzet palce at se zadari! Musite verit,lehce se rika hur dela,i ja si prosla ruznyma stavama a vim ze to neni lehky...

evulinka10
23. zář 2016

@misickajerry Nás poslal Kučera na imunologii a genetiku hned po 1 nepovedeném IVF, ale asi kvůli věku,ku, protože mně bylo 38, tak abychom stihli aspoň 3 pokusy než mě bude 39. A na imunologii nám předepsala Medrol (u 1 IVF jsem měla Prednison) a z 2 IVF máme 3,5 měsíční holčičku 🙂

veervit
23. zář 2016

@evulinka10 Ty jo, mě teď na imunologii změnili z prednisonu na medrol, tak jsem zvědavá. Třeba to bude ku prospěchu věci.

cermitko
23. zář 2016

Holky a ten medrol se bere stejně jako prednison a je na tu stejnou věc? že bych zkusila říct Škurlovi jestli to nemůžeme vyměnit

evulinka10
23. zář 2016

@cermitko Já už si to moc nepamatuji, ale Medrol jsem brala cca 7 týdnů před IVF a pak ještě nějaký čas po IVF, ale Prednison už fakt nevím. Jinak zkus mu to říct, ale oni to doktoři nemají moc rádi, když jim radí pacientky 🙂 ale za zeptání nic nedáš 🙂

verinka88hb
23. zář 2016

Já uvidím, jak dopadne to 3. IUI se stimulací, Škurla mi včera říkal, že je tam o malinko větší šance než u přirozeného cyklu, když to nedopadne, požádám svého gynekologa, jestli by mě na tu imuno a genetiku neposlal, ráda bych to věděla dřív, než vyhazovat peníze za neúspěšné IVF. Stejně to nepochopím, že nejdřív člověk musí podstoupit takové martýrium (IVF) a pak se teprve zjišťuje, co bylo příčinou neúspěchu. Chápu, že ty vyšetření také stojí peníze, ale IVF snad je podle mě nákladnější.... No, uvidíme, jak budeme úspěšní. Pořád tajně doufám, že to vyjde 🙂

anickaa87
24. zář 2016

@veva1211 ahoj, tak jak se vede? Jak se citis je vsechno v poradku? Uz jsi byla na screeningu? Me je porad vselijak uz bych se chtela zbavit te nevolnosti, docela mi to otravuje zivot a nemuzu si poradne uzit tehotenstvi. Jinak mrnousek je dle dr. v poradku uz se tesim az ho zase uvidim.

veva1211
25. zář 2016

@anickaa87 Ahojky Aničko,včera ráno jsem na té myslela že ti musím pisnout,nýbrž se mi to pak vypařilo z hlavy.Ano screeing už mám za sebou i UTZ u Čutky a díky bohu vše v pořádku.To mě mrzí že si pořád neužíváš těhotenství,snad už té to ve II.trimestru opustí.Já začla být strašně hysterická(taková se neznám)je mi to i vůči manželovi líto:'(.Za chvíli půjdeš na tripletest(doufám že je to správně napsané).Utíká nám to rychle viď?Jak se daří tobě?7.10 jdu k doktorce a tam mi bude nabírat krev na ten tripletest.Vždy jsem tak stažená aby vše dopadlo v pořádku.Také se vždy těším až uvidím to naše malí štěstíčko🙂!Necháte si říct co čekáte😉?

veva1211
25. zář 2016

@misickajerry Ahojky strašně to leti,to není ani možné že už si porodila.Pamatuji jak si tu psala že se vám to povedlo.....🙂.Jak se jmenuje holčička?

anickaa87
25. zář 2016

@veva1211 ahoj, to jsem rada ze je vse v poradku.. Ja jdu 6.10 na utz a taky se rovnou objednam na triple test a doufam ze ten taky dopadne dobre , i kdyz u dcery mi vyslo nejake to riziko musela jsem na plodovku a nastesti narodila se uplne zdrava... Ty triple testy vychazeji dost casto falesne pozitivni.. Jj pohlavi si necham rict, doufam ze to pujde poznat... A ty taky? 😉

veva1211
25. zář 2016

@anickaa87 nestraš mě ,jsem ze všeho vyjukaná ☹....já nevím ty brďo,jednou stranou to chci vědět a neříct to nikomu.Ať každý říká že čekáme miminko.A na stranu druhou, zase se chci nechat překvapit nu uvidíme 😉.Mi když jsme byli u Čutky na té genetice tak se sestra ptala zda chceme vědět pohlaví tak ti mě to zarazilo že cca ve 13tt.by nám to řekl.Ale pořád se Prďola otáčel zádičkama 😉.Asi to bude ženská stydlivá🙂.Jak se citíš po vynechání utrogestanu?Jsi pořád unavená,ospalá...?

misickajerry
26. zář 2016

@veva1211 jj leti to strasne ;) Mame Sárinku

anickaa87
26. zář 2016

@veva1211 po utrosi se citim dobre, ani nejsem nijak unavena vcera jsem dokonce umyla okna 😄 pokud to pujdr tak si nechame urco pohlavi rict, za prvy ja bych to do porodu nevydrzela a ta druhy kvuli vecem, kocarek obleceni atd. No ale hlavne aby byli zdravi ze, at to bude holka ci kluk 😉

anickaa87
26. zář 2016

@veva1211 tyjo ale me stejne prijde divne ze tak brzo dokazou urcit pohlavi, pri prvnim tehu jsem se to dozvedela az nekdy kolem 30 tydne, driv to pry neslo videt a ted jsou zensky ktery uz to vi od 16 tydne... Asi za tech 8 let technika pokrocila dost dopredu 😄

evulinka10
26. zář 2016

@anickaa87 Holky já už jsem to věděla od 12 tt na prvním screeningu nám to potvrdil MUDr. Vlašín v brněnském Prenatalu 🙂 jsou to fakt machři v dnešní době 🙂

veva1211
26. zář 2016

@anickaa87 Dnešní době se opravdu divím,co všechno jde ke předu.Jdou to machři.Ano je to jedno jestli to bude chapeček nebo holčička.Na prvním místě je aby se nám narodili ZDRAVÁ miminka!!!Já,zatím,bych pořád spala 🙂.Tak se zatím opatruj!A ať už si to jen uživáš!