Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

samanta001
13. čer 2013

@bubulina1983 krev na HCG mi nebraly, tak doufám, že vědí co dělají, ale vzhledem k tomu, že test jsem měla negativní, nepředpokládám, že bych těhotná byla. Jinak i přes tu injekci jsem ms stále nedostala ☹ achjo, a já se na ní tak těším.
Jinak já jsem sice u VZP, ale první IUI mi taky dělaly bez injekcí, protože jsem ovulaci měla tak jak má být. Ale u druhého už jsem si injekce píchala. O IUI by ti asi víc řekla @ivekr já to podstopila před třemi lety, takže jen matně co si vzpomínám. Až dr. usoudí podle UTZ , že máš pěkná dozrátá vajíčka, dá ti termín zákroku. V ten den se dostavíš i s partnerem ( ten musí před tím dodržet sexuální půst, který ale nesmí být delší jak pět dní). Manžel půjde na odběr smermii. Ty půjdeš do dveří naproti wc, kde ti provedou výkon. Tam si vem sebou nějaký přezuvky a třeba delší triko, ale to ti všechno poví sestra. No a dr. do tebe aplikuje propláchnuté spermiie. Po zákroku si tam ještě asi 30min poležíš, tam s tebou může být i partner. Pak se převlečeš, na recepci zaplatíš za zákrok a odcházíš domů... 🙂

bubulina1983
13. čer 2013

@samanta001 - no já ji teď taky čekám, zatím také pořád nic, dne 30 DC, tak snad zítra, abych mohla začít nový cyklus a začala brát ten clostík a těšila se že se bude něco dít, ostatně tak jak to vždy po negativním výsledku očekáváme všechny, že...vyčerpávající odpověď, děkuji moc, ale počkej ten zákrok je hrazený? to si platíš sám, já sem myslela že to hradí pojišťovna nebo ne? kolik to stojí? mě tvrdil DR. že ti to proplácí pojiš´tovna..?

bubulina1983
13. čer 2013

@samanta001 - a test si ještě zkoušela?

ivekr
autor
13. čer 2013

@bubulina1983 Ahojíky, no zkusím to nějak zkrátit. Prvně jsem to rok a půl řešili sami, ale nedařilo, tak pak další rok s mým obvodním gynekologem který mi taky dával clostík a pak proveru....(nepamatuju si už kolik to bylo cyklů, musela abych to v kalendáři spočítat) ale tak asi 3 cykly jsem brala clostík a doma snažení a nic....poté 2 cykly s clostíkem a pak mi on sám dělal to IUI ve zjednodušené formě, prostě jsem donesla v kelímku sperma a on mi to bužírkou celé zavedl do dělohy a udělalo se to 2x a taky nic. Po té mě udělal laparo (to byl říjen 12) a prý vše v pořádku, žádný problém. Po laparo udělal ještě 2x IUI s tím clostilem a proverou a furt nic, tak jsem řekla že už chci do CAR. Dal mi žádánku a bylo různé vyšetření krve, ult, manžela.....pak schvalování pojišŤovny na léky a píchám si ten menopur (místo clostilu defaktu, že by měl být efektivnější, ale já po clostilu folíky měla...tak nevím kde je zakopaný pes). Jinak to IUI je defakto jak vyšetření. Normálně lehneš na křeslo, zavede ti takový "rozpínák" a pak má stříkačku s asi 20cm bužírkou a prostrčí to čipkem do dělohy a vymáčkne tam ty spermie, kde v CAR si vyberou ze vzorku pouze ty dobré. Ležíš cca 20 minut s nohama furt nahoře a pak jdeš normálně domů....Kdyžtak se klidně ptej, co tě napadá. Já to tak narychlo zkracuju...

ivekr
autor
13. čer 2013

@bubulina1983 Jé teď čtu stránku, kde už je to vysvětlené, já si přečetla poslední vzkaz na předchozí stránce..jinak ten zákrok IUI mě stojí rovných 1000Kč a pojištovna mi proplácí jen léky

bubulina1983
14. čer 2013

@ivekr - díky moc za info, tak to nevím proč mi doktor tvrdil že mi zákrok zaplazí pojišťovna? nevím musím se ho potom zeptat, až tam pojedeme. Já nemám nárok na ty hormonál. injekci, kvůli té mé pojišťovně, budem dělat akorát IUI v přirozeném cyklu, asi jediný rozdíl je že mám jen ten clostík a pak už nic, no nic uvidíme.. já jsem slyšela že prej to trochu bolí jak ti rve skrz ten čípek tu hadičku? jaký máš z toho pocit? je tam prej docela malá pravděpodobnost že se to podaří? díky moc

ivekr
autor
14. čer 2013

@bubulina1983 Ahojíky, tak to nevím, ona taky každá pojištovna hradí něco jiného, tak třeba ti nedává na léky, ale zaplatí to zavedení, nebo nechápu. JInak já mám folík akorát, takže v pondělí jdem na IUI. Jinak jako že by to zavedení hadičky bolelo to ne, v tom čípku to ani necítím, spíš trochu pak jakoby v bříšku takový "šimrání" ale opravdu to nic není, to se neboj 🙂. No praděpodobnosti říkají tak 15%...no já jdu na to už po šesté celkově (poděruhé v tom CAR). Ale někomu se to povede hned, někomu až na několikáté a někomu až z IVF, takže těžko říct. Taky záleží jak je na tom partner...můj manžel nic moc, ale prý to není zas tak špatný,a by se to nepovedlo, tak jsem se rozhodla, vyčerpat na ten rok ty pokusy iui (celkem 3) a pak až IVF......

bubulina1983
14. čer 2013

no uvidíme jak se domluvíme, ale když už se člověk rozhodl do toho jít, tak musí počítat s čímkoliv,dnes přijela teta,tak jsem nás objednala na 24.6. na UTZ a konzultaci, podepsat pry nejake dohody a podle folíků pak uvidíme termín zákroku.tak snad to taky zvládnem. Já ti budu držet pěstičky, ať vám to v pondělí určitě vyjde !!!

ivekr
autor
14. čer 2013

@bubulina1983 moc děkuji a neboj, nech tomu volný průběh, stejně sama nic nenaplánuješ, oni si tě pohlídají a řeknou ti, co a jak 🙂

samanta001
14. čer 2013

@bubulina1983 tak u mě ms stále nedorazila 😒 už začínám uvažovat i o tom těhotenským testu, ale zase jestli to má smysl, když jsem stejně dostala vyvolávačku. No řekla bych to asi tak, že ti to pojišťovna nehradí, ale pouze přispívá. Já před těma třema rokama za IUI platila 500 tak koukám, že se zdražilo. Stejně jako na IVF ti řeknou, že to proplácí pojišťovna, ale i tak tě to vyjde na pěknej balík. My teď do IVF vrazily 20tis. (léky, zákrok, prodloužená kultivaace, zamražení). Ale co jsem se dočetla při vyčerpaných pokusech může vyjít IVF v sanusu na 80tis. i více. Jinak IUI nebolí, mě to teda trochu bolelo, protože mám prý zvláštní tvar čípku, takže ho musel vzít do takového svěráčku, aby se dostal až za něj a to bylo teda nepříjemný hodně. Jinak doporučuji vzít si sebou vložku.Já po tom zákroku krvácela.

bubulina1983
14. čer 2013

@samanta001 - tak ho běž honem počůrat 🙂 ať víš na čem si..je to teda hodně zvláštní, že se ti o tolik zpozdila, kolik už je to dní skoro 14 ne? tak ho zkus aspoň budeš mít klid. No uvidím co se dozvíme jedeme tam 24.no mám z toho trošku strach, přece jen to je něco nového, ale věřím jim, že tam jsou odborníci

samanta001
15. čer 2013

@bubulina1983 tak hurááá dnes dorazila ms... a od zítra můžu začít brát léky. Spoždění jsem měla 3 týdny 😒 No jinak 6.7. máme jet na dovču tak doufám, že to všechno stihnem...

ivekr
autor
16. čer 2013

@samanta001 juchůůů tak supér a šup na snaženíčko 🙂

bubulina1983
17. čer 2013

@samanta001 - no to je teda radosti na starém bělidle 🙂 super , neboj to je ještě 3 týdny, to je akorát...já začala brát clostík a příští PO 11.dc jedem na UTZ a pak bude UIU.
@ivekr - držím pěstičky na dnešní "sexík" 🙂 pak dej vědět, jak ti je..

ivekr
autor
17. čer 2013

@bubulina1983 ahojíky, tak to mám za sebou 🙂. Nijak nic zvláštního necítím, jako bych šla od doktora z klasické prohlídky 🙂. Po tom zákroku trošičku mě nepatrně popíchávalo v boku a to odeznělo a teď už nic......teď už jen 3 týdny čekat a čekat a čekat...asi se zblázním 😀

bubulina1983
17. čer 2013

@ivekr 😉 😀 neboj tentokrát nám to vyjde oběma, určitě !!!

samanta001
17. čer 2013

@bubulina1983 jo, jo to je radosti... By mě nikdy nenapadlo, že z toho budu mít radost 🙂 Tak teď se cpu Estrofenem a Prednisonem a 26.6. jdu na utz.
@ivekr hodně štěstí ti přeji a pevné nervy to čekání je k zbláznění, hlavně se šetři!
Holky teď už nám to snad vyjde všem!!

ivekr
autor
17. čer 2013

Holky, rozthodla jsem se to tady ty 3 týdny čekání omezit, doufám, že to zvládnu...mě koník trochu nutí pořád nad tím přemýšlet, a počítat dny v cyklu a říkat si ještě chvíli a už tam snad zítra ty // najdu a nebo kdy dorazí MS (chápete co myslím). Tak se POKUSIM (neříkám, že to zvládnu) sem prostě nechodit a nepočítat dny a jen zavádět ten utrogestan...no uvidíme. Já vždy po IUI plašila s každým píchnutím a vším možným a počítala na kalendáři kdy že už budu moct zkusit ty //....a tak jsem si řekla, že to zkusím takto nově na to nemyslet..no nemyslet, to nejde, ale spíš zbytečně tím neplašit 😀. Ale budu zvědavá na vás holky, ale já sem na vás občas mrknu jo?

bubulina1983
18. čer 2013

@ivekr - máš pravdu, od tý doby co jsem tu s vámi i já...sem taky pořád lezu 🙂 nedá to, člověk se potřebuju alespoň trochu svěřit někomu kdo ho chápe a prožívá něco podobného, holt my ženský to všechno strašně řešíme! Přeju ti pěkně čekání, soustřeď se na to pěkné počasí venku, jeďte na výlet, relaxuj, a buď v klidu, ju? měj se krásně zatím pápá

samanta001
18. čer 2013

@ivekr chápu, taky jsem to tak měla.. Tak dej pak vědět jak jsi dopadla. Držeme palce! Užívej krásného počasí a moc si na sluníčku nenahřívej pupík 😉

bubulina1983
24. čer 2013

Ahoj holky, tak já jsem dnes 11.dc po kontrolním UTZ, 1 folík 14mm,další maličké, další kontrola ve středu, podepsali jsme dohody na IUI, podle velikosti ve středu se budem domlouvat na zákrok - buď čtvrtek nebo pátek.Ptala jsem se na úhradu zákroku - dle info od Dr. je tento zákrok hrazen pojiš´tovnou, takže to bude za 0,-

ivekr
autor
24. čer 2013

@bubulina1983 ahojíky, tak jsem sem mrkla 🙂 Teda to nechápu, to jejich hrazení. Mě pojišťovna hradí léky (ten menopur, protože musím vždy čekat 1 cyklus na schválení o zaplacení) a při zákroku IUI na místě platím 1000 Kč....tak nechápu tedy jak to mají dělané.....
Jinak držím pěstičky, aby byl ve středu folík velikej a IUI se zadařilo. Já stále čekám, dnes poprvé po PN po 2 měsících v práci a opět zase na nervy ☹ Ach jo...no snažím se to tam tak nebrat, ale nějak mi to nejde ☹. Tak snad to ještě těch 14 dní s chladnou hlavou vydržím a objevím pak // a vysvobodí mě to jak z práce tak ze snažilkování 🙂.
A dost mi holky pomáhá sem tolik nechodit, opravdu. Vidítě, že sem mrknu, ale už jen tak na jedno oko za pár dní 🙂 a je fakt, že si na to přes den ani moc nevzpomenu (na to kolik dní jsem po IUI a jestli mě někde píchá nebo ne, protože tu nečtu ty "příznaky" jiných..no uvidíme, jak mi to dlouho vydrží 😀

bubulina1983
26. čer 2013

Ahojky děvčátka,
tak dnes jsem po kontrolním UTZ-folík 19,2, byla mi píchnuta injekce Pragynlu, zítra 1 11:50 jedem na 1.IUI, dostala jsme 2 balení utrogestanu, mám brát 3x denně od 5. dne po O, tak nám držte pěstičky, ať nám to vyjde

samanta001
26. čer 2013

@ivekr ahoj to musí být hrozný návrat po takové době do práce a kór když tě tam nic příjemného nečekalo 😒 tak držím pěsti ať je to tak jak píšeš a // tě zachrání 🙂
@bubulina1983 taky jsem byla dnes v sanusu. A v pondělí nás čeká KET, pokud teda emb. dobře poroste. Mám si volat až v pondělí v 10 a pokud bude vše ok tak kolem poledne by jsme šly na to...

ivekr
autor
26. čer 2013

@bubulina1983 tak to moc držím pěstičíky. Já mám ten utrogestan taky, musí se od 5 dne (jinak dřív by prý působil jako postinor) a taky 3x denně - a co je to po O?

samanta001
26. čer 2013

Utrogestan od pátého dne čeho? Já s utrogestanem začínám už dnes a pokračuji až do testu. Vždy jsem brala už před zákrokem. A když jsem byla těhotná brala jsem až do cca 12týdne myslím.

bubulina1983
26. čer 2013

@ivekr - díky, mno uvidíme, nechám to na odborníkovi 🙂 po O jsem myslela jako po oplození 🙂 buď hlavně v klidu, snaž se nestresovat, říkej si že ti může každý políbit,a že už to máš za pár ... pomáhá to člověku, že je trochu nad věcí..
@samanta001- a ten KET - je zamražené tvého vajíčka z 1 cyklu, které se udělá navíc a potom je to obdobné jako IVF? doufám, že i tobě to dopadne dobře a vechny tu budeme příští měsíc úplně v jiné kategorii 🙂

HOLKY držme si pěsti, ahoj

bubulina1983
26. čer 2013

@ivekr - jenom ještě k té částce, zákrok je zadarmo, 1000 kč stojí ta plastová souprava pro závědění, dnes mi to dr. říkal, že nás to bude stát 1030, vč. poplatku

ivekr
autor
26. čer 2013

@bubulina1983 aha, tak pak už chápu, oni ti řekli, že zákrok je zdarma, ale neřekli ti kolik stojí to náčiní...taky platím 1030 Kč. Ale stejně 1000 Kč za obyč stříkačku s bužírkou je dobrej vejvar teda 😀 Já si myslela, že to stojí ten "zákrok" že ti to dělají

ivekr
autor
26. čer 2013

@samanta001 Tak držím moc pěstičky na pondělí 🙂 Pak nám dej vědět 🙂