Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

lentikalena
4. led 2015

@suzik161 Ahoj na internetu jsem hledala,ale jsou tam samé odstrašující případy.Né zatím nekrvácím,ale jsem s toho na nervy jsem 17+2.V kolikátém jsi ty?

suzik161
4. led 2015

@lentikalena tady na tom,co jsem tam dala, tak psali, že se to v 3.trimestru zpraví a jenom 1 % už tak zůstane do porodu. Jsem 13+5 🙂 vše bude dobré, dobojovali jste to až sem!!!

vercastehnova
4. led 2015

@lentikalena ahoj ja mela nizko placentu asi od 3 mesice tehotenstvi doktorka mi radila at jsem v klidu a nedelat nic tezkyho,krvaceni se mi objevilo v 6 mesici skoncila jsem ve spitale dali mi kapacky a injekce na zastaveni krvaceni a nastesti se to uklidnilo. pak jsem zakrvacela v 8 mesici ale to byla jenom jednorazovka ale to byly ty hrozny vedra tak to mohlo byt z toho

debeee
4. led 2015

@lentikalena Holka nic na internetu nehledej nebo z toho budeš ještě víc na nervy než si teď. Buď hlavně v klidu, nic těžkého nezvedej nepřepínej se hodně odpočívej a kdyby se ti něco nezdálo okamžitě jeď do nemocnice. Čtením a hledáním na netu se akorát vynervuješ víc než si. Jinak držím palečky at je vše ok a zdárně to dotáhnete do konce.
Mě v 17.tt po Amniu odtekla plodovka, ty nervy nikomu nepřeju. Snažila jsem se zůstat v klidu abych si těma nervama nepřitížila a sesypala se až pátý den. V nemocnici mi nic povzbudivého neřekly. Jen že nezbývá než čekat jestli bude téct dál a jestli se doplní nebo ne. A navíc celej víkend řeči typu - no počkáme na ty předběžné výsledky aby bylo vůbec co zachraňovat. Naštěstí jsme to s prckem zvládly a ty to zvládneš taky

debeee
4. led 2015

Holky měla bych takovou prosbičku. Mám doma hromadu bavlněných prostěradel co jsme měly na svatebních stolech a napadlo mě z toho udělat prostěradla do postýlky. Nemáte někdo nějaký mustr jak na to? Přemýšlela jsem dát do rohů gumu, ale nevím jestli by to drželo. Kdyby náhodou některou z vás něco napadlo nebo věděla jak na to jsem jedno velké ucho 😀

lentikalena
4. led 2015

@debeee Ahoj děkuji za povzbuzení.Né na internetu,už opravdu o tom nic nehledám,protože jsem s toho ještě víc na nervy než jsem teď. ☹

lentikalena
4. led 2015

@vercastehnova Ahoj děkuji za odpověd.Já jsem ted 17+2 a docela dost to ze mě teklo,ale taky mi to zastavili kapačkou a beru nějaké léky na nekrvácení.Já jsem se taky před tím pěkně nahřála v teplé vodě a tomu jsem asi nepřidala,proto to asi všechno propuklo.Teď jen tak polehávám a nic nedělám.Chtěla jsem se zeptat a když jsi měla nízko taky tu placentu pobolívalo tě v podbříšku.A ještě se chci zeptat nevadí tomu sezení.Moc děkuji za odpověď.

bubulina1983
5. led 2015

@debeee - teda ženo 🙂 já taky umím prd co ušít, ale co to udělat klasicky jako je ušité froté, oměřit velikost matrace + cca něj. 25 cm na podehnutí, ušít tunýlek a po celé délce navléct gumu ?

vercastehnova
5. led 2015

@lentikalena nemas vubec zac, ja jsem rano vytirala a vecer jela do nemocnice. jj v podbrisku me bolelo a nekdy celkem dost. sezeni by vadit nemelo jen jsme meli omezit sex ale po pravde jsem z toho byla vynervovana ze jsem na to nemela ani pomysleni

debeee
6. led 2015

@luca16 Luci, tak jsem dneska absolvovala předporodní kurz v HB a jsem celá na vážkách. Pokud bych rodila přirozeně - super, ale pokud císař-s tím moc spokojená nejsem. Manžel nemůže být u císaře a to se mi nelíbí. Nevíš jak to funguje v JI?

debeee
6. led 2015

Holky kde v JI na náměstí je nějaký dětský obchod? Vím, že v Citi je Pompo, ale nemají tam to co potřebuji

luca16
6. led 2015

@debeee V Jihlavě být u porodu může. Já manžela u porodu nechci, takže mi tento fakt nevadí 😉

debeee
6. led 2015

@luca16 Aha tak to joo 😀 No za 14 dní jdu na kontrolu tak se s dr domluvím a pokud mi doporučí císař budu to absolvovat v JI

luca16
7. led 2015

@debeee A proč by ti měl doporučovat císař? Je koncem pánevním nebo moc veliký?

debeee
7. led 2015

@luca16 Polohu máme podle včerejší kontroly pořád napříč, je to malý lenoch 😀 A je velký. včera ho měřil a je o týden větší. Kvůli cukrovce mě nenechají přenášet a nechci vyvolávaný porod, zvlášť když to bude takový obr 😀 manžel měl 4,5kg 😀

luca16
7. led 2015

@debeee Jestli je napříč, tak se třeba ještě obrátí 😉 Horší je to s tou cukrovkou. Náš prcek je taky o týden větší, to není žádná hrůza. Pořád to vychází, že bude na TP do 4kg. V manželově rodině měli i holčičky vždycky přes 4kg, to si tak brát němůžeš. Naše budou menší a basta 😀

debeee
7. led 2015

@luca16 Já doufám, že jo. mrcasí se tam kolikrát tak, že to vypadá že rotuje všemi směry 😀 Chtěla bych rodit normálně tak to snad vyjde. Včera na tom kurzu když jsme zrovna procházely sály jedna maminka rodila, bože to bylo řevu. Všichni koukaly vyjukaně 😀 😀 😀 Bylo to hrozně motivující 😀

debeee
7. led 2015

@luca16 Luci a nevíš kde je v JI nějaký ten mimi obchod? Potřebovala bych ještě nějaký AIO pleny a v Pompu už to měli docela vybraný

luca16
7. led 2015

@debeee Zkus v Brněnské ulici 23 kočárky jany - www.kocarkyjany.cz nebo pak pupíček na Brněnské 6. Jsou to obchody, kde mají těhu oblečení a jakžtakž vybavení i pro mimča. Třeba budeš mít štěstí.

princcess86
7. led 2015

Je tu nějaká snažilka kterou čeká ivf v Ji? My máme za sebou 1.ivf a bohužel neúspěšně ☹ takže všechno nanovo...má někdo stejnou zkušenost? Nevím co mě teď čeká...

lenkas26
7. led 2015

@princcess86 Ahoj taky se nám první IVF nepovedlo musela jsem na výškrab protože mi kousek embrya zůstal v děloze.Dneska jsem dostala Menst.takže tam budu zítra volat a objednávat se máme ještě jednoho mrazáčka tak to zkusíme 🙂

bubulina1983
7. led 2015

Ahoj holky, tak dnes kontrola, vše OK, mimi roste, už je otočené hlavou dolu, tak je prý možný že už tak zůstane. Za 3 týdny další velký UTZ - na velikost plodu a určení polohy.
@luca16 - ahoj Lucí, tak jak se ti daří, už to máš za pár moc na tebe myslím !!
@debeee - copakDen máš jich málo ještě budeš dokupovat..? ještě tutok mrkni:HabbaBabba - Najdete nás na Lazebnické 12 v Jihlavě (mezi Jakubským náměstím a ulicí Brněnskou).
Holky co budete dávat do postýlky na matraci proti počurání??

princcess86
7. led 2015

@lenkas26 Ahoj já tam jedu zítra,abych se domluvila co a jak dál...taky máme jednoho mrazáčka,takže bude celý ten kolotoč znovu. A doufám,že už úspěšně. Strašně mě to psychicky vyčerpává ☹ Budu ti držet palec 😉

debeee
7. led 2015

@bubulina1983 Jani ještě tak 3 bych potřebovala. A potřebuji ještě osušku a v Pompu se mi moc nelíbila kvalita.
Na matraci mám ochranu matrace - z jedné strany je pogumovaná a z druhé je to látka či co

luca16
7. led 2015

@bubulina1983 Super, že už je hlavičkou dolů. To už by se otáčet nemuselo. Taky už to máš za pár. Uvidíš, jak ty poslední týdny utečou. Do postýlky mám prostěradlo, které je ze spodu pogumované či co a nemělo by protéct. Nechtěla jsem zvlášť igelit a zvlášť prostěradlo. Jinak se daří dobře, nepociťuju žádné známky blížícího se porodu. Už se ale těšíme. Určitě do měsíce už bude prcek s námi ať se děje, co se děje. Vše je nachystáno, jen se musí uráčit.... 😀

bubulina1983
8. led 2015

@debeee - Den a co na bazárku koníka nebo emimina? nebo přes net něco objednat? nebo výlet do Brna, nehrozí?? ale asi to chceš vidět viď, a co Pardubice nebo tak něco? záleží kam to máš blíž.
No já mám jedno prostěradlo z Jysku takový taky jedna strana je igelit a druhá látka a 2 z Ikey, tak snad to bude stačit.
@luca16 - tak to je fajn, že se cítíš dobře, teď už je to ke konci napínavý viď, kdy to bude a hlavně jak se to pozná 🙂 z toho já mám strach, tak nám to pak musíš popsat 🙂

debeee
8. led 2015

@luca16 Jak do měsíce? Maximálně 2 týdny holka 😀 😀 Jak to, že nechceš manžela u porodu? Ten můj se netváří, ale musí chca nechca 😀 😀 Ale myslím, že co zjistil, že v HB u cisaře být nemůže tak se modlí aby to nakonec byl císař 😀 😀

@bubulina1983 Mě už se nikam nechce jezdit, už to nějak v tom autě nedávám. Jsem ráda, že dojedu do JI nebo Telče

Já jsem ten chránič matrace dostala, tak jsem jen řešila prostěradla. Nakonec jsme ty prostěradla včera vymyslely s mamkou na suchý zip 😀 😀

luca16
8. led 2015

@debeee Když to říkáš 😀 😉 Zatím mi fakt nic není, tak tomu moc nevěřím. Manžel tam být nechce, teda aspoň vždy tvrdil, že ne a já jsem nakonec usoudila, že to tak bude lepší. Samotné mě porod nepřijde zrovna sexy a nechci, aby mě viděl trpět. Pokud se na posl. chvíli rozhodne zůstat, asi nebudu mít sílu ho vyhodit, ale domlouvali jsme se, že tam nebude a bude nám to tak oběma vyhovovat 🙂

debeee
8. led 2015

@luca16 Mě taky manža tvrdí, že nemusí být u všeho, ale já si myslím, že každý chlap by to měl vidět, i když sexy to opravdu není. Ale vem si, že celé těhu si musíš vytrpět a chlap ani nemá představu jak je to stresující, vyčerpávající a měl by aspoň z porodu představu, že to není žádná prča 😀
Včera jsem se ptala manžela co si nového z toho kurzu odnesl a on mi řekl, že hlavní informace pro něj byla to, že si má vzít svačinku 😀 😀 Je to kůň 😀 😀
Od kámošky manžel byl až u třetího porodu a mrzí ho, že si neprožil porod i u těch 2 starších.
Ale je to vždy na rozhodnutí páru a než to lámat přes koleno ....
Já si nedovedu představit co bych v té první době porodní těch několik hodin dělala sama 😀