Slabé krvácení po ET. Co znamená?

janikaza
29. únor 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat,co může znamenat špinění až slaboulinké krvácení zhruba 5 den po ET?
Na menstruaci mi to přijde trochu brzo?Měly jste to některá a jste třeba těhotné?Měla jsem zavedená 2 embrya.
Moc děkuji za příspěvky.

annie29
29. únor 2008

Ahojky, to by mohlo odpovidat zakousnuti "miminka".. Moc bych ti to prala.

jankatr
29. únor 2008

ahoj jani - někdy se může objevit tzv. nidační krvácení když se embryjka zahnizďují. Takže pokud to není vyloženě krvácení jako při menzes tak by to mohlo být dobré znamení. 😉 Když jsem byla poprvé na IVF tak jsem měla taky slabé krvácení a špinění - a máme doma kluka jako buka 😵
Krvácení může být taky známkou toho že se např. odloučí jedno z embryí, ale myslím že to by bylo spíš později. Každopádně snaž se být v klidu, nic těžkého netahat, nevěšet záclony ani nic podobného a nerozčilovat se... a hlavně si pamatuj - ať se děje co se děje, dokud to není negativní z krve, tak ani negativní test ani krvácení nemusí nic znamenat. Znám dvě holčiny které měly menzes až do 3. měsíce (i když tam šlo o přirozené těhotenství) a taky už jsem tu někde četla že jsou ženy, kterým se hcg do moči špatně nebo téměř vůbec nevylučuje a těhotenství se poznalo až podle krve. Tak si to pamatuj a dokud ti doktor neřekne jinak ber to tak že jsi těhule 😉

beruskaveruska
29. únor 2008

držím palce možná se embryjka uhnízdují a to špinění se stává tak držím paleky a bud v klidu 😉

sylvka
29. únor 2008

Ahoj janikaza,já slabounce krvácela-spíše špinila,7TT a doktor říkal,že se to stává při uhnizďování.

janikaza
autor
29. únor 2008

Holky,kéž byste měly pravdu 🙂

janikaza
autor
29. únor 2008

Sylvko,prosím tě,co znamená 7TT?Děkuju

dckami
5. únor 2009

ahoj holčiny,
po dlouhém hledání jsem našla toto ztracené témátko - mám stejný problém, také slabé špinění, jsem 5. den po ET. Moc se o našeho bojovníčka bojím 😢 Kéž byste měly pravdu a nic to nebylo, nechci hned volat do Pronatalu, na MS je brzo, tu NEčekám až za týden, tak jsem zkalmaná a vystrašená 😒 .......

pilnice13
5. únor 2009

dckami,pokud vím tak slabé krvácení se může klidně objevit,jae to nesmí být klasická menstr!!!!Takže pokud to je jen slabé krváceí a nezmění se to v menst tak si myslí že je tu velká šance!!!držím pěěěssstiiiii!!!!!!

dckami
10. únor 2009

tak jsem dneska 10. den po ET - testík je negativní 😢 .

olm
10. únor 2009

Ahoj,

ja jsem taky po ET, zatim 5. den. Myslim, ze 10. dne je na testik brzy, vubec nesmutni, vse muze byt jinak! Kolik jsi mela embryjek?

dckami
10. únor 2009

Olm, měla jsem transfet pouze 1, více nezbylo. Měla jsem 5 vajíček, ale po PK vydržel pouze 1, takže jsem 5. den po OPU dostala 1 pěknou blastocystu.

dorra
10. únor 2009

Ahoj, známe se z jiné diskuse. Ale po ET se HCG v krvi dá prokázat 12. den, v moči se začne objevovat od 14. dne. U někoho sámo dřív, ale u někoho to trvá, žejooo.. Slabé špinění někdy nevadí, ale je lepší to konzultovat s dr., bo "někdy" je to zase zle.

dckami
14. únor 2009

tak mě se dnes mrcha hnusná červená rozjela v plné síle 😢 , takže IVF neúspěšné. 😖

pilnice13
14. únor 2009

dckami,tak to je mi líto,nesmutni,ikdyž vím že se to lépe radí než...Tak se drž,hlavu vzhůru a příště to jistě vyjde!!! 😉

peepiin
1. pro 2009

ahoj holky...jsem dnes 9 po ET s 1 embryem...od vcera lehce špiním...trochu se bojím že se rozjedou měsíčky...bolí mě záda a břicho a už snad od druhého dne co mi embryo zavedli...meli jsme prodlouženou kultivaci a zaváděli embryo ve stavu blastocysty...jsme na druhém ET...po prvním pokusu máme dvojčata...co si o tom myslíte?...myslím o špinění....děkuju a všem vám držím palečky

joggerka
8. pro 2009

řekne mi někdo prosím jak silné měl krvácení po ET a znamenalo to těhu? Tedy co se dá považovat za špinění a co už je mrcha? Já jsem dnes začala špinit, jen ráno a teď už nic. Ráno to bylo pár kapek a hodně hlenu. Snažím se neztrácet naději

a.jka
8. pro 2009

Ahojky holky, já jsem 6 den po ET, MS čekám v pátek, všude čtu že je dobré nepanikařit když se to objeví, špinění nic neznamená, tak holky v klidu, ale až začnu já, budu hned psát a plašit, ale nic to neni, jak říká jankatr, neztrácet naději než to řekne dr.!!řiďme se holky podle toho, co vy na to???

joggerka
8. pro 2009

ahoj a.jka, já už teda plaším pořádně. Vždycky než dostanu mrchu, tak pár dní před tím velmi slabě špiním. Je to sice trošku jiné než teĎ, ale ne zas moc jiné. Takže je dnes po mě jak po žabě, mám chuť se zahrabat do peřin a zapomenout na celej svět a nebo jít někde to lesa a vyřvat ze sebe tu zlobu. Je mi z toho děsně smutno.

a.jka
9. pro 2009

ahoj joggerka: tak jak jsi na tom? já mam šílený tlaky v břiše, přesně jak před MS, panika je hrozná, brečim, aniž vim jak to dopadne, je to hrozný a co ty? s tím lesem máš pravdu, jít a vyřvat to viď?

ramonaa
9. pro 2009

Ahojky holky, já drobet krvácela a jedno z embryí se tím odloučilo a druhý zůstalo. Bylo to krvácení ne jen špinění, ale stačila mi slipka, bylo to jen trochu. Mám za sebou dvě IVF, bohužel se opravdu těžko poznává, jestli to vyšlo, protože příznaky jsou skoro stejné jako přicházející mrcha 😒

ramonaa
9. pro 2009

Jo holky, hlavně psychickou pohodu, já vím, je to těžké, ale nutné. Kupte si něco pěknýho nebo si udělejte radost. 😉

joggerka
13. pro 2009

Ahojte, tak jsme dopadli špatně. Mrcha se rozjela a všechno je v pr..... Dnes jsem se dověděla, že manželka mého exmanžela je otět těhoná. O její první dítě se stará kde kdo, protože ona nechtěla a najednou tohle. TOtálně jsem se sesypala a vánoční atmosféra, kterou jsem se ještě dnes ráno snažila nějak zachránit je úplně pryč. Jsem psychicky mimo a nevím jak se z toho vymotat.

HOdně štěstí všem a mějte se prima

sylvka
13. pro 2009

joggerko,to je mi strašně líto.jsi tady????

joggerka
13. pro 2009

jen jsem koukla, ale už jdu do postele. Otevřela jsem si odpoledne vínečko abych se trošku oblbla a tak už mě to zmohlo. Snad bude zítra trošku líp, dle to byl blbý den. I když já mám blbý poslední celý týden a každý den v něm. Dnešek to jen završil. Hezký večer vám všem. 🙂

danda78
20. bře 2010

ahoj holky, mám dotaz, dnes jsem 6.den po ET když nepočítám den ET a ráno jsem trošku zašpinila, vlastně celé dopoledne, pak už nic...Zrovna dnes jsem byla na ultrazvuku ohledně OhSS který se naštěstí nerozjel,ale na to špinění mi nic neřekli, prý se to stává a akorát mi zvýšili dávky utrogestanu na 2-2-2. Je to již moje 3.IVF + ICSI a celkově se snažíme přes 5 let, tak asi chápete moje obavy...
Měla jste to tak taky některá a dopadlo to dobře, dřív se mi to nikdy nestalo,ale taky nikdy jsem ještě neviděla //. Na krev mám jet za týden, tak nevím kdy mám zkusit testnout, budu se snažit to vydržet co nejdéle..
Díky za vaše zkušenosti a poznatky. D.
ahoj tak noc dobrá, i když jsem byla 2x na wc,tak špinění nebylo, jen co jsem ráno vstala, je to tady zase...
budu se šetřit,ale vím,že už to stejně moc neovlivním, pokud to má dopadnout dobře, tak už to tam je, pokud ne, bohužel...
zaváděli mi 2 blastocysty po 5denní PK, tak třeba odchází jen jedno,ale mám strach a přestávám tomu věřit..
díky za vaše poznatky..
kdy myslíte že tak můžu testnout aby se tam něco objevilo a bylo to průkazné???
D.

radunap
20. bře 2010

Ahojky Dando78, mohu se tě zeptat? Tys nikdy předtím nešpinila a test byl negativní? Myslela jsem, že vždy špiníš, že když nešpiníš, vypadá to nadějně. Děkuji za odpověď. Jsem po 3.IVF a teď poprvé jsem nezačala špinit, proto se ptám.

danda78
20. bře 2010

ahoj tak já to mám obráceně, jsem také po 3.ivf a nikdy předtím jsem nešpinila a menzes nepřišla, až dle TT který byl negativní jsem vysadila léky a za pár dnů přišla mrcha...
tentokrát od včerejška špiním,hlavně když se víc hýbu, když jsem v klidu, je to ok...
takže neporadím,někdo říká,že špinění je známka zahnizďování embryjek nebo roztahování dělohy, někdo zase že máš rozbouřené hormony a nebo začínající mrchu, příznaky jsou asi hodně podobné...
tak mi moc přeji ať konečně taky najdeš ty // a vede to k úspěšnému konci...
napiš pak jak jsi dopadla...
taky se tady zase ukážu, díky D.

chanel
20. bře 2010

Dando: já jsem Ti jen chtěla říct,aby jsi nevysazovala léky, takovou chybu jsem udělala při prvním ivf, měla jsem ms, testy negativní..pak krev pozitivní,jenže jsem nebrala leky týden a pak když mi nasadili injekce a chtěli mi pomoct už to nevyšlo! Takže dokud nebude krev, všechno ber!! Mimochodem jsem taky po 3 ivf, ve čtvrtek mi sděli,že krev negativní a měla jsem slabou ms, a ted mě strašně bolí vaječníky ☹ ☹ ☹

danda78
20. bře 2010

ahoj chanel, díky za zkušenosti, léky určitě vysazovat nebudu, včera když jsem byla na kontrole kvůli tomu OHSS tak mi doktor kvůli tomu špinění dokonce zvýšil utrogestan na 2-2-2 takže do toho pátku už vydržím, nic jiného mi nezvývá...
d¨íky za rady.. D.

chanel
20. bře 2010

U nás v Caru,nám dávají Utrogestan dva dny před ET taky 2-2-2, náhodou OHSS je sice zlé,ale zase klidně můžeš díky tomu, že Tě zlobí být těhotná 😀 ,což Ti moc přeji, šetři se,lež . Prednison nejíš? To jsem taky měla. Ale stejně mě nepomohlo nic.