Soukromá versus státní klinika

julie304
20. led 2015

ahojte všechny snažilky, tímto bych vás chtěla povzbudit a taky upozornit na pár maličkostí. Samozřejmě v naší beznadějné situaci jsme navštívili doporučenou soukromou kliniku. Přestože jsme tam dá se říci všichni byli na stejné lodi, chyběla mi diskrétnost. Cizinci dostávali přednost, dlouhé čekání přestože jsme byli objednaní, upřímně nelíbil se mi ani přístup v tom smyslu, že sice prostory byly téměř pozlacené (a kdo to asi zaplatil?) ale servírovali nám špatné zprávy tak nějak tvrdě, nepříjemně a bez jakékoliv snahy jít co nejšetrnější metodou. Partnerovi řekli, že má špatný spermiogram a napsali, že iui nedoporučují. Mě okamžitě hnali na laparoskopii a posléze navrhovali umělé oplodnění. To jsem striktně odmítla a už byl oheň na střeše. Moc zoufalých pacientů asi ani v situaci, ve které je, moc neodporuje. Na doporučení známé jsme navštívili státní klinku. Po třech měsících a jednom iui jsme těhotní. Přístup lékařů báječný, na receptu pouze razítko nemocnice, nikolik konkrétní kliniky, aby nikdo nic nevěděl a nepoznal. Sestřička mě na sálku hladila po ruce, lékaři odváděli pozornost. Vždy jsem upřednostňovala ženy gynekoložky. Tak nějak jsem se míň styděla. Dnes si nadávám, že jsem stud nepřekonala dřív. Všichni byli velmi citliví, ochotní, všechno se mnou probrali, podrobně vysvětlili, partner měl spermiogram naprosto vpořádku, řekli že operace je dost razantní zákrok a navrhli zkusit iui. Po třech měsících a jednom iui jsme těhotní, nestálo nás to ani korunu (pardon 30,-Kč za iui) a jsme šťastní. Všem můžu jen doporučit FNOL!!! držím pěsti všem zoufalým snažilkám, byla jsem jedna z
vás, tak hodně štěstí a dobrou volbu kliniky! holt je to business!!!

kvakuska
20. led 2015

@julie304 pěknej elaborát, ale co jako s tím? ... proč nenapíšeš konkrétně, na jaké klinice se ti nelíbilo? Tady na koníkovi se píše o konkrétních klinikách právě proto, aby se podaly informace těm, kteří se rozhodují na jakou kliniku jít. Že je um.opl. kšeft, to snad všichni víme, zadarmo to těžko někdo bude dělat 😠

... jsi těhotná, otěhotnělas celkem rychle a za málo peněz, buď ráda, každá nemá takové štěstí 🙂

julie304
autor
20. led 2015

no právě, že mi to předchozí "léčení" přišlo úplně promarněný čas za zbytečně vyhozené peníze.....možná už to mohlo být dřív, kdyby jsme šli rovnou do FNOL a nestálo by nás to vůbec nic. Věřím, že se tady najdou i tací, kteří rádi pošetří zbytečně vyhozené peníze...píšu to proto, že sama jsem byla ochotná dát cokoliv za to, aby se povedlo.....a teď se mi zdá, že nás ve Zlíně pěkně tahali za nos :( já se nechlubím, snažím se jen pomoct těm co jsou nyní v situaci, ve které jsem byla nedávno i já.....my jsme se snažili tři roky :(

julie304
autor
20. led 2015

pro srovnání tam chtěli ta iui 1500kc a ve FNOL 30kc, platili jsme veskere mozne testy a samozrejme jsem si nachala udelat uplne vsechny, protoze jsem chtela vedet kde je chyba a jak na tom jsme...

barinkas
20. led 2015

@julie304 mě spíš pobavila věta, "jsme těhotní" 😀 To je těhotný i Tvůj manžel(partener)? Asi ne že... Jinak nic ve zlém, je fajn, že vám to vyšlo, ale tohle mě fakt baví, tyhle nesmyslné věty v množném čísle 😀

kvakuska
20. led 2015

@julie304 já si nemyslím, že se chlubíš, ale pokud chceš varovat ostatní, je dobré napsat: byla to ta a ta klinika a to a to se nám tam nelíbilo 😠